The Last of Us - Season 1 (2023) (série)

Long Long Time (S01E03)

(epizoda)
  • USA Long Long Time
Z natáčení

V Billově táboře se objeví cizinec a z obou přeživších se stanou nesourodí spojenci. Joel a Ellie později požádají Billa o pomoc. (HBO Max)

Jonash87

Zatím nejlepší díl, příběh je hodně silný a režijně skvělá práce. Hru jsem hrál, oba díly, a jsem s touhle odbočkou úplně v pohodě. Ale chápu, že místní fobíci z toho mají žíly na čele. ()

Nach

Jedna z nejlepších epizod a jeden z nejlepších odklonů od původní hry, co jsem měl zatím tu možnost vůbec kdy vidět. Na skoro celovečerní stopáži si můžeme vychutnat milostný vztah mezi Billem a Frenkem. Hra ho jen načrtávala, ale zde je probrán skutečně do hloubky. A tak důkladně, až jsem se s charaktery plně ztotožnil, ač jsem plně heterosexuálně orientovaný jedinec. Příběh o lásce ve světě, který lásce nepřeje. A o tom, že i když se člověk může připravit na cokoli, i na apokalypsu, na svou vlastní smrt se připraví jen těžko. A to ji má stejně jistou, jako svou minulost. Tuze křehká a romantická odbočka, která celému seriálu dodává nový osobní rozměr tragédie, která tu lidstvo postihla. Za mě nejlepší epizoda postapo seriálů, kterou jsem dosud měl tu možnost vidět. Protože na malém prostoru je tu toho tolik řečeného, hlavně v emotivní rovině, aniž bychom to museli sledovat v nějaké Rkové krvavé formě. Dávám za tu odvahu natočit takto výjimečnou epizodu: 98%! ()

Rocky88

Úvod super, setkání dvou účastníků sausage festů bylo taky ještě snesitelné, ale poté se s každou další minutou strávenou s milovníky lofasů ztrácel jakýkoliv zájem o dění. Všeho moc škodí. ()

Lenka.Vilka

Nejdrsnější "prevence" v historii televize? Jo, nespíš jo. A zároveň řádná pohodička po "konci světa"? Jo, nejspíš jo. Díl plný paradoxů? Ne. Mám ráda, když je v postapo žánru zobrazena i tahle naděj. Protože co by nás jinak posouvalo dál? Proč bychom jinak šli dál a hned to nevzdali? Skvěle napsané, podané a zahrané. Tohle bylo skvělé  :) ()

PavelVanekArt

Za mě mnohem slabší, než předchozí dva díly. Poprvé se mi nelíbila změna v toku děje a úplně odpískaná linka s Billem (ta herní). To, že to byla homosexuální love story (pro mě bez emocí, prostě jsem jim to nežral) mi vůbec nevadí a ani tak velká odbočka. Vadí mi, že odebrali jednu z těch nejlepších částí hry a zabili Billa. Naprosto zbytečná epizoda. Obohacující a dobře natočená ano, ale úplně zbytečná. Takovej o něco lepší průměr. 3* - 4* a.k.a 65% ()

Lindiště

Nic, co by mě nějak zvlášť rozsekalo, ale chtěla bych vidět, jak místním fobíkům vyskakujou žilky na čele, podobně jak těm nakaženým zombí monstrům :) ()

Martrix

S gay příběhem problém nemám. Ale vadí mi obsah, který nekoresponduje s žánrem ani pověstí, kterou tento seriál provází. Ostrůvek lásky uprostřed nepřátelského prostředí...může být, ale jde o vsuvku zbytečnou, nikam příběh neposouvá...nic nového nenabízí. Ty samé emoce zprostředkuje i jedna věta, jako třeba v GoT, kdy našel Ohař mrtvého otce s dítětem v náručí. Nebo záběr na mrtvý pár ležící v posteli a držící se za ruce ... . Zbytek obstará fantazie. Tato na city hrající exhibice byla nadbytečná. ()

Remivsremi

Když byl seriál oznámený, tajně jsem si přál vidět příběh, který nebyl ve hře, než dostat obyčejné převyprávění stejného v rozdílném médiu. Chtěl jsem rozšíření tohoto světa a například i další osudy Joela a Tommyho. Přece jenom museli něco dělat dvacet let. A tato epizoda mi nabídla alternativní variantu. Jinak pojatá část, ale zcela v duchu Last of Us. Zatím největší odklon od herního originálu, přesto mě to neurazilo, páč byl představený krásný příběh nesoucí se v duchu původní látky. ()

Triple H

Vzťah Ellie a Joela sa vyvíja dobre, stále sú tu pekné momenty z videohry (herný automat, Elliina zvedavosť), atmosféra ako má byť. Odbočka k Billovi a Tedovi sa podarila, niektoré povedzme intímnejšie časti už nie sú úplne pre mňa, ale vzťahovo/emocionálne to funguje. A stále to triafa správnu atmosféru a vibe z videohry, máme iný pohľad na apokalypsu, na to ako by ju prežívali prepperi a Offerman bol castingová trefa do čierneho. SPOILER. Nevadí mi odklon od hry, v ktorej ukončenie vzťahu Franka a Billa (a Frankovho života) bolo o dosť trpkejšie, negatívnejšie, a Bill pôsobil ako až pomerne nesympatická postava. Seriálová verzia Billa je ľudskejšia a neškodí to. Ale nepáči sa mi, že na konci zomreli obaja. Epizódu som bral ako backstory, ktorá sa zúročí v ďalšom diele - tzn. kde vďaka nej budeme lepšie chápať prečo Bill je trpký. Ale takto vlastne celý diel aj v rámci celku stráca význam...ukazuje a približuje nám postavy, ktoré nijako do deja nezasiahnu, hoci reálne ich približuje zaujímavo. A naozaj je škoda Offermana, lebo úloha mu fakt sedí a bolo by fajn vidieť ho v nej ešte aspoň jeden diel. Čiže jednotlivo dobrý diel, stále je to to čo Last of Us má byť, ale pomerne samoúčelný. ()

Qitek

Nejhezčí romance za dlouhou dobu. Teď už jen sledovat milovníky herní předlohy jak prskají a nadávají, protože tohle udělat s Billovou postavou i jeho příběhem, to chce koule a musí to spousty fandům natrhnout kaďák, který je dožene až k hysterickému hodnocení "odpad". Já se počítám mezi skalní fanoušky hry a musím uznat, že s tímhle odklonem vůbec problém nemám, protože to jednoduše bylo krásný. ()

BROKEN_

Přesně tyhle reakce diváků jsem očekával. Od té chvíle, kdy kritici mluvili o této epizodě, že nás čeká větší odklon od hry, kde budeme sledovat Billa s Frankem a jejich gay romanci, tak jsem očekával, že ne každý bude z toho nadšený oproti kritikům, kteří třetí epizodu považují za fenomenální a jednu z nejlepších epizod, která v televizi vznikla za poslední dobu. A co na tuhle epizodu říkám já jako velký fanoušek hry? Miluju to! Líbí se mi jak skvěle rozšiřují herní předlohu a nedělá jim problém dělat velký změny, které jsou ku prospěchu vyprávění a příběhu. Joel a Ellie mají mezi sebou parádní dynamiku a já se do nich zamilovávám. Scéna, kdy se baví o letadlu je parádní a nebo na konci epizody, kdy Ellie nadšeně zkoumá auto, jako kdyby to byla vesmírná loď. Tohle krásně mezi nimi vytváří chemii a vztah. No a pak je tady z 80% čas věnován Billovi a Frankovi. A musím říct, oh boy, tohle byla nádherně napsaná dějová linka, která ano možná trochu brzdí tempo seriálu a Joela a Ellie to posunulo na vedlejší kolej, jenže ono to funguje kvůli tomu, co se děje na konci epizody. Nebudu tady spoilerovat, ale ti co viděly vědí. Takže za mě perfektní epizoda, která je bravurně napsaná a ještě lépe zahraná (Nick Offerman a Murray Barlett jsou vynikající) . Craig Mazin je frajer a neskutečně se těším na další epizody, co tvůrci předvedou dále. P.S. Jakmile najel soundtrack On the Nature of Daylight od Maxe Richtera (můj oblíbený skladatel), tak jsem tak moc vyměkl, že jsem měl slzy na krajíčku. ()

rowdys

Výborná voľba Offermana do úlohy Billa, v realite k nemu nemá svojimi zručnosťami ďaleko (Paddle Your Own Canoe). Ľudia čo nadávaju na tých pár gay scén asi nie sú oboznámení s predlohou, hoci v nej to je iba zľahka naznačené. Ak sa niekedy k niečomu hodil album F# A# Infinity od Godspeed You! Black Emperor, tak je to týchto 75 minút. ()

elanius

Celkom odvážny ťah naservírovať nám "off-spin" epizódu už ako tretiu v poradí. V hodnotení som celkom rozpoltený, objektívne, jedná sa o emočne vyšperkovanú (Linda Ronstadt) jazdu ale nepríde mi proste fér sa za toto skryť tak skoro na začiatku. Osobne to hodnotím ako produkčný fail, toto sa tak skoro proste nerobí. Inak bavilo. (7/10) ()

Eleanor05

OBSAHUJE SPOILERY! Tahle epizoda mi sedla víc, než předešlá. Byla příběhově spjatější a vyhýbala se hollywoodským klišé (neschopnost mířit, záchrany na poslední chvíli, zapalovač). Jediné, co nechápu je, proč se věnovalo tolik času dvěma postavám, které nakonec zemřely. Chápala bych to u postav, které budou dále zasahovat do děje a tímhle vyprávěním poznáme jejich minulost a hloubku. Když však Bill a Frank zemřeli, příliš nerozumím tomu, proč jim bylo věnováno 80% děje na úkor Joela a Ellie. Myslela jsem, že právě ke druhým jmenovaným si jako diváci máme vytvářet pouto, a ne k postavám, které vůbec nebudou ovlivňovat děj... Každopádně pěkná gay romance. 3*. ()

Sany33

Príbeh: Joel a Ellie musia nájsť útočisko u svojich známych na ceste z Bostonu. Sekvelový Billov príbeh o stretnutí spriaznenej duše. Prevedenie: Tí z váš, ktorý moje príspevky sledujete dlhšie, viete že nemám rád buzerantov. Homosexualita mi nevadí ak mi nie je nasilu vtláčaná. Bill je prototyp dokonalého chlapa, ktorý je ale na chlapcov a nemá potrebu to z niekým riešiť. Iba vo svojom súkromí a tak to má aj byť. Vôbec nie som pohoršený a seriál to síce neposúva vpred po stránke príbehovej ale po tej emočnej určite áno. Joel už má svoje vysnívané auto a smeruje za Tommym a myslím, že sa máme na čo tešiť. Za mňa emočne dokonalo zvládnutá epizóda. 90% ()