Než se stal Eltonem Johnem, jmenoval se Reginald a byl to malý brýlatý oplácaný kluk, který si příliš nerozuměl s rodiči, zato s klavírem mu to šlo náramně. Zpočátku jen dělal křoví úspěšnějším muzikantům, jenže pak potkal svou nejspřízněnější duši, textaře Bernieho Taupina. Od tohoto setkání vedla strmá cesta na absolutní vrchol, možná až příliš rychlá na to, aby se dala zvládnout bez chlastu a drog. Ty pomáhaly zejména ve chvílích, kdy se Elton cítil sám, opuštěný a nemilovaný, což se mu stávalo prakticky pořád. Jenže když jste duší rocker i showman, tak se z každého srabu prostě vyzpíváte. (CinemArt)

hony23

Hudba Eltona Johna mě nebere, takže jsem tento jeho životopisný buzikál podstoupil jen z čiré zvědavosti. ()

esmoke

Film/muzikál zachycuje vyprávění Eltona Johna v protialkoholní léčebně. Tedy nikoliv realistické zobrazení života. Zajímavě natočené a zábavné i přes to, že hudbu Eltona Johna jsem nikdy neposlouchal. (CZ dabing) Rozpočet: $40 miliónů, Tržby: $195,179 miliónů. ()

bonovox

Ďalšia pecka od režiséra Fletchera. Po skvelom BR natočil ďalší skvostný životopisný snímok o extravagantnom Eltonovi Johnovi. Aj keď je forma rovnaká ako pri Queenoch spracovanie je úplne odlišné hlavne kvôli muzikálovým číslam ktoré sa k danému životu Eltona náramne hodia. A to nehovoriac o super výkone Egertona v hlavnej úlohe, ktorý si celú tú maškarádu vychutnáva naplno aj so skvelým spevom. Fletcher by mal do budúcna točiť asi už len takýto druh filmov. Kto bude nabudúce... Prince, Jimmy Hendrix... ()

Franki69

Film o životě Eltona Johna, pojatý jako filmový muzikál. Zpracováním je výrazně extravagantní, naprosto v souladu s image jednoho z nejoriginálnějších zpěváků a popových skladatelů, který se kdy narodil na britských ostrovech. Nebyl jsem na to připraven, ale velmi záhy jsem na hru tvůrců přistoupil a ti mě odměnili nadstandardně nasnímaným výletem do rozervaného nitra plachého chlapce a muže, kterého jeho pěvecký a hudební talent už v mladém věku katapultoval do nejvyššího patra pantheonu světové popmusic. Hlavní roli režisér svěřil mému oblíbenci, Taronovi Egertonovi (Kigsman, Orel Eddie..) a ten nezklamal. Jeho Elton John je uvěřitelný muž, postupně přijímající svoji homosexualitu, neochotně vlečený svou slávou od svých blízkých a současně vnitřně sžíraný touhou po ní, vnitřně ztrápený nenaplněnou láskou k jinému muži, kvůli kterému se chce zabít a který se pod tlakem okolí a sílících depresí osamělé nedotknutelné star postupně ruinuje chlastem a drogama. Tohle popkulturní klišé, které si se slavnými interprety spojujeme jaksi automaticky, je ve filmu Rocketman podáno tak dramaticky skvěle a přitom i filmově originálně, že už jen proto stojí za to tenhle film neopominout. Film je velmi živý, v poměrně svižném tempu, s parádními choreografickými i pěveckými čísly. Kupodivu jsem moc písniček neznal, on ten Elton zase není až tak moje oblíbená muzika, ale nevadilo to ani trochu. Rocketman je parádní a dávám mu, jako je kláves na klaviatuře, 88%. **Doporučuji report uživatele Matty. ()

Tomas_PO

Sklamanie. Či už kvôli muzikálovej forme, či relatívnej nezáživnosti. V súvislosti s minuloročným Bohemian Rhapsody sa núka porovnávanie týchto hudobných velikánov - súputníkov, no Rocketman vyznieva o to horšie. Eltona mám už rokmi rád, jeho produkciu a miesto v pop-kultúre si vážim, no ani pri hudobných vstupoch a úvodných tónoch preslávených kompozícií husia koža nevyskočila. Taron Egerton, stvárňujúci Eltona nesklamal, dobre sa pozeralo aj na kostýmy, pre Eltona tak typické. ()

ariari

tak neviem, čo originulne sa dá vidieť na extravagancii. preto ju tak voláme, že je tlačivá, dramatická a iná...typický príbeh typického priemernéno pianistu a dobrého speváka s typickým nádchovým hlasom. ak chcete vidieť talenty zabehnite na konzervu do Brna či Bratislavy naši pianisti sú naozaj charizmatickí a tisíckrát lepší hudobníci. stačí vidieť v kaviarni takét o týpky ako si to rozbalia....len sa nevyznačujú excesmi ktoré by im predal miliónový manažér , ani píár na yotube a sieťach bez milaónových podpôr, ale kvalitnou muzikou, tú klasickú majú prežitú tiež. ja im dám prednosť naživo vždy pred vyumelkovanosťou limonádového muzikálu. a mimochodom, osobný život a talent a danosti sa nemajúmiešať. Práve preto má Elton moje sympatie, že nehral siláka MMA ,skrátka je úplne normálny gay. ()

AnysekMel

Nejsem fanda Eltona Johna, možná proto mi nesednul ani tento film. Muzikálové scény byly ve filmu, který se snaží zachovat životopisný ráz, jako pěst na oko, připomínaje rozpor mezi nesnesitelnými Eltonovy kostýmy a jeho vcelku snesitelnou hudbou. ()

kolly13

Životní milníky Eltona Johna jsou precizně proloženy výběrem jeho hitů a divákovi dochází důvod jejich vzniku. Překvapila mne upřímnost zpovědi, kterou masivně podpořil svým důkladně nastudovaným výkonem Egerton. Nejsem fanda Eltona, ale film prostě klape, baví i šokuje. PS: Bezcitní rodiče svým chováním zplodili hudební ikonu?! ()

Saxos

Sir Elton Hercules John, čerstvý držitel i Řádu čestné legie, na začatku své hudební kariéry způsobil také pořádný rozruch. Zajisté si všeho také pořádně užíval. Mejdany, sex, chlast, drogy, ve všem dohnal nej grupy z celého světa. Jak šla léta začal vymetat dobročinné akce, založil AIDS Foundation, pro kterou seznal hodně prachů. Otevřeně se hlásí k homosexualitě. Klady: každý kostým i brýle správně ujetý, stejně jako zpracování filmu. Závěr: doporučuji. ()

LencaN

Taron Egerton je borec. Tím nijak neminimalizuji přínos samotného Eltona Johna filmové a muzikální sféře :D ale prostě, Egerton je tak šikovný, až to není možný. Jestli takhle zpívá, nechápu, že se tím neživí. Hrál taky úžasně, jako by se do Eltona úplně převtělil a chvílemi byl k nerozeznání od originálu, což dokázaly i srovávací fotky na konci filmu. Film je parádní. Jeho muzikálové ladění mi k Eltonovi prostě sedí. Bez hudby by to nebyl film o takové hudební ikoně. Biografie bývají občas nudné, tohle určitě nebylo. Několikrát jsem měla vyloženě husí kůži. Nejvíc v momentě, kdy Elton (Taron Egerton) sedí doma u klavíru a začíná hrát píseň Your Song. Vlastně u některých písní jsem zjistila, že ač jsem je měla ráda, tak jsem netušila, že je nazpíval právě Elton. Přece jen už jsem nezažila jeho nejslavnější éru. Alkoholové a drogové období, respektive Eltonův kus života je zachycený poměrně ještě vkusně a ne nijak drasticky. Důsledky jsou vidět i tak, zbytek si inteligentní divák domyslí. Shrnutí - byla jsem dojatá, unešená, smutná i usměvavá. Přesně takhle různorodý byl i samotný film, stejně jako celý excentrický mistr Elton John. ()

Jirka.Moser

Sonda do života hudebníka. Trochu až depresivní ukázka toho, jak může sláva negativně hýbat životem. Nemám nic, co bych vytkl. Tenhle film se nedá srovnávat s Bohemian Rhapsody, protože se nesnaží být tolik vážný. Dělá poctu klasickým muzikálům a tak jsou samozřejmostí zpěvy a tance v situacích, kam se absolutně nehodí, ale ono to funguje a funguje to opravdu dobře. Měl jsem potřebu zpívat také. Rocketmana doporučuji vidět v Dolby Atmos, zvuk je opravdu zásadní. 5/5 ()

oblonskij100

Když chybí láska rodičů, tak buď se z tebe stane sociopat a nebo pop stár, protože ta deprivace se nějak musí projevit. Ale jinak příběh je to slabý, a více než na tři punkty to není. ()

brasek

Elton John ma nezaujíma, ale pokiaľ sa pozriem na herecký výkon Tarona Egertona tak som príjemne prekvapený a možno kvôli nemu sa tento snímok oplatí pozrieť. ()

BrusVejn

Podobne neambiciózne ako Bohemian Rhapsody. Biografia je to len tak trošku, v prvom rade sú to zábavné obrázky a kopa pesničiek. Neznamená to ale, že by to bolo zlé, v rámci toho čo to chce byť, to je podarený film. A Taron Egerton je výborný. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

Germanicvs

Nebýt (nejen v titulcích patrné) supervize nad vlastní minulostí by šlo o velmi zdařilý hudební snímek. A proto, že finálová sebechvála smrdí mě nutí jít s bodem dolů. Absenci přímého vyprávění nahrazuje pořádná nejen muzikálová lajna tažená neskutečným Taronem Egertonem, který je Eltonovější než samotný Elton (pardon Reginald). ()

david141474

No musím říct, že jsem dost zklamanej. Je to o dost horší než jsem čekal. Egerton hraje opravdu dobře a působivě, ale ten děj a to provedení je příšerný. Songy byly dobrý. Herecký výkony taky dobrý. Děj byl hrozně natočenej. Postavy byly zajímavý, teda alespoň některý. Herci byli taky dobří. CGI bylo odporný. A ty šílenosti, který Elton dělal, jako třeba ve scéně s bazénem byly dobře natočený, ale to je asi tak vše. Film má neuvěřitelně mnoho hluchých scén, kde opravdu vůbec nic nezaujme. Song je v každý pátý minutě. Tenhle film je šíleně dlouhej a zasloužil by si tak hodinu a půl, ale tvůrci si řekli, že 2 hodiny budou lepší a tak tam dali hodně hluchých míst a to není moc dobrý, hlavně pro životopisnej film. Kam se tento film hrabe na Elvise nebo Spatřil jsem světlo, tyto dva počiny jsou skvosty, to však nejde říct o tomhle skvostu. 5/10 Nevim, nevim, cítím zklamání, zatím nejhorší životopisnej film, kterej jsem viděl. ()

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

19.01.2023

Třetí Sherlock Holmes našel režiséra

Třetí Sherlock Holmes našel režiséra

12.07.2019

Režisér dvou úspěšných hudebních biografií Rocketman a Bohemian Rhapsody (film přetočil a dodělal po Bryanu Singerovi) Dexter Fletcher byl vybrán pro režii třetího Sherlocka Holmese s Robertem… (více)

Godzilla zklamáním, Avengers dochází dech

Godzilla zklamáním, Avengers dochází dech