Než se stal Eltonem Johnem, jmenoval se Reginald a byl to malý brýlatý oplácaný kluk, který si příliš nerozuměl s rodiči, zato s klavírem mu to šlo náramně. Zpočátku jen dělal křoví úspěšnějším muzikantům, jenže pak potkal svou nejspřízněnější duši, textaře Bernieho Taupina. Od tohoto setkání vedla strmá cesta na absolutní vrchol, možná až příliš rychlá na to, aby se dala zvládnout bez chlastu a drog. Ty pomáhaly zejména ve chvílích, kdy se Elton cítil sám, opuštěný a nemilovaný, což se mu stávalo prakticky pořád. Jenže když jste duší rocker i showman, tak se z každého srabu prostě vyzpíváte. (CinemArt)

PachoSK

Po absolútnej pecke v podaní filmu Bohemian Rhapsody bol divákom ponúknutý ďalší životopisný bonbónik Rocketman, teda dokument o Eltonovi Johnovi. Žiaľ, dve filmové hodky sa vliekli ako prd v gaťoch. Vyplakávanie, drogy, alkohol, sex a opäť vyplakávanie. Občas nejaká tá hudobná zložka k tomu. Takto som to celá vnímal ja. Herecky stvárnené to bolo obstojne až dostatočné, avšak čo mi najviac rezalo oči, bol ten okatý playback pri každom spievaní. Totálne neautentické a neúprimné. Pôsobilo to dosť strojene. Film bol ako keby neúplný a bola tam zobrazená iba polovica Eltonovej hudobnej kariéry. Zvyšná druhá polovica (alebo inak povedané, tá druhá časť života polepšeného Eltona) sa objavila iba v záverečných titulkoch v podobe fotiek. Za mňa šedý priemer a film ktorý zapadne do zabudnutia. Z úcty k umelcovi nedám 2, ale 3 hviezdičky. ()

stuj

Tak nakonec přece jen 4 hvězdičky a nikoliv tři, na které to ze začátku vypadalo. Některé z muzikálových scén (nečekal jsem, že to bude tolik zpívané) se vyvedly a pocitově vtáhly. Dost jich ale bylo úplně obyčejných a zasloužily si zrychlení. Čím déle ovšem film běžel, tím méně jsem scény zrychloval. Proto tedy 4 hvězdy, neb zážitek byl trochu lepší než průměr. A i když to neměl Elton podle filmu vůbec lehký, tak mu stejně závidím. :D ()

FilmarVojta

Pro mě od dost lepší film než Bohemian Rhapsody. I když jsem od Eltona znal jen jednu dvě písně a od Queenů desetkrát víc písní, Rocketman mi k srdci přivinul víc. Byl velice dobrý nápad nechat zpívat Tarona, protože si myslím, že by to takový úspěch jinak nemělo. Velice sympatický je mi ten způsob, jak je film natočen. Spousta lidí si tu stěžovala na velkou taneční skupinu uprostřed pouti, ale myslím že zcela nepochopili proč to tak bylo. Byla to vlastně Eltonova představa, jak se v tu chvíli cítil, jak si to představoval. Je to prostě něco jiného než jiné filmy. Za mě 5*. ()

hvldvt

,,People don’t pay to see Reginald Dwight. They pay to see Elton John!" Možná mám pro tenhle film fakt neuvěřitelnou slabost, ale já si prostě myslim, že je Rocketman opravdu úžasná podívaná. Někdo může říct, že děj o hvězdě, která propadla alkoholu a drogám, už celý film prostě neutáhne, ale podle mě toho v sobě má tenhle film ještě mnohem víc. Tak třeba Eltonův vztah s Berniem (shout out to Jamie Bell, jeden z nejsympatičtějších herců vůbec). Od jejich první setkání, kdy si hned padnou do oka a zazpívaj si The Streets Of Laredo, přes debut v Troubadouru (naprosto kouzelná scéna, člověk se hned usměje) až po setkání na konci filmu, tyhle dva k sobě prostě patří a jak Bernie sám řekl, jsou jako bratři a spolu tvoří písničky, které zná a miluje neskutečný počet lidí. Pak je tady celá Eltonova cesta plná drog, alkoholu a nejistoty. Taron Egerton je naprosto fenomenální herec, bohužel se o něm mluví poměrně málo, a tady to konečně mohl ukázat - je opravdu vidět, že do filmu dal duši. Citát, který jsem dala na začátek, jsem nevybrala náhodou, myslím, že krásně ukazuje, jaké měl Elton problémy se svojí vlastní osobou a jak se na konci konečně vyrovná s tím, kdo vlastně je. Na to se váže i celý jeho vztah s Johnem Reidem. Jsem velký fanda krásných scén a tady jich je opravdu neskutečně moc - tak třeba hned začátek, kdy Elton ve svém oranžovém aninevímjaktonazvat, asi kostýmu, vejde do terapie, nebo když hraje písnička Rocketman a Elton z pokusu o sebevraždu a nemocnice přejde na koncert a opět je z něho naprostý showman. Když jsme u showmanovství, scéna, kdy Elton zkouší úsměvy a snaží se naladit, je skvělě zahraná a jak říkám, Taron se opravdu snažil a je to vidět. A tak se dostáváme k soundtracku, ze kterého doteď naprosto žasnu. Taron všechno nazpíval famózně, musim se přiznat, že některé písně mám i radši než originály. Navíc naprosto skvěle doplňují film a muzikálové scény se mi opravdu neskutečně líbí. Humor taky nechybí, třeba ,,Did marriage make you happy?'' ,,Not really, I'm gay" nebo "She's killed my piano!''. Ještě chci zmínit design kostýmů, který je naprosto famózní, bez toho by to taky nebylo ono. Celkově se mi Rocketman fakt neskutečně líbil, byla to divoká jízda, kterou Taron Egerton naprosto ovládnul a přišlo mi, že by si alespoň nominaci na oscara fakt zasloužil. Fakt smekám :) ()

Farao607

Asi musím být fanoušek Eltona abych to úplně docenil. Takhle jako ne-fanouška (ne odpor, ale není to zkrátka má káva) mě to úplně nedostalo. ()

KrejcirikR

Snaživost a nápady autorů jsou super a spád vyprávění také, jenže, necítil jsem nic, nepřijde mi že Elton v dětství zažil něco co nezažil každý druhý Pepa z depa ()

vecnevysmata

Čekala jsem druhou Bohemian Rhapsody, což se bohužel nenaplnilo - nějak to celé postrádalo svižnost, ale i napětí a drama. Ale aspoň jsem zjistila, kolik Eltonových songů znám, aniž jsem předtím věděla, že jsou od něj. ()

Akatinka

Některá fakta by chtěla dotáhnout, plus film je lehce extravagantní - to mi k tomuto žánru úplně nesedlo. Proto jedna hvězda dolů. ()

davidh76

Velmi zajimave uchopeny film o Eltonovi Johnovi. Ke konci mozna trochu ztraci dech a zaver neni uplne dechberouci, kdyz nemilujete Eltonovy pisnicky, ale vzhledem k tomu, ze film je v prvni puli spickovy, mirny propad v zaveru uplne nevadi. ()

Elanornegra

Ako vzdialený fanúšik, som neodolal a milo má tento film prekvapil. Je tam dosť spievania, ale je to umne naskladané, sú tam piesne, ktoré sa mi fakt páčia. Ako hravý, tak aj smutný, miestami viac o živote legendy. Určite som sa dozvedel viac, o jeho boji o svoj život. Skvele herecké obsadenie, Bryce Dallas riadne veľká… Taron Egertoj to zahral veľmi slušne, aj zvyšok…. Záver tiež veľmi pekny…..85 ()

peproch

Klíčové téma: hudba, kariéra, pocit nemilovanosti, drogy Charakteristika:  Obsah:. Celé se to odehrává jako výpověď Eltona Johna v léčebně.  addicted to alcohol, cocaine, cannabis, shopping, and sex to escape his pain and loneliness  Reginald Dwight grows up in 1950s Britain, raised by his unaffectionate mother, Sheila, and more loving grandmother Ivy. Reginald is interested in music and hopes to perform for his father, Stanley, who takes no interest in his son ("I Want Love").  Výroky citáty:  Hodnocení a postřehy: Elton John and husband David Furnish tried to produce a film based on his life for almost two decades. ()

Megahead

životopisný príbeh popovej hviezdy Eltona Johna je z môjho pohľadu skôr smutný. Áno, mal peniaze slávu, ale veľkú časť života nezažil skutočnú lásku, často sa cítil osamelo a ľahko sa dal ovplyvniť podvodníkmi, ktorí sa na ňom chceli priživiť. Možno aj jeho detstvo bez lásky zapríčinilo, že sa utápal v drogách, alkohole, šialených večierkoch a možno aj to, že je opačne orientovaný. Našťastie udržal si priateľstvo so svojím textárom a časom hádam našiel aj radosť a zmysel života. Tie gay scénky boli fakt nechutné... ()

hihi

Filmy ve stylu "hraných životopisů" mám moc ráda jako Elvis nebo Bohemian Rhapsody ale Rocketman je za mě ten nejpovedenější. V Rocketmanovy je dobře zobrazen vrchol slávy a pád, z kterého je těžké se postavit na nohy (závislost na drogách, alkohol...). Taron Egerton a Jamie Bell jsou mi velmi sympatičtí a ve filmu působí jako nerozlučná dvojka. Scéna v kavárně kde Elton a Bernie zpívají "The Cowboy´s Lament" nebo jak Elton promlouvá k lidem kteří byly a jsou v jeho životě  jsou úžasné a inspirující. Doporučuji i lidem, kteří se o Eltona Johna tolik nezajímají. ()

CampaHD

80% naozaj to ma niečo do seba i keď nie všetko bolo dokonalé. Musí sa ale nechať, Hawardke to brutálne seklo a Taron to zvládol na jednotku. ()

GrooteLulu

...nemám strach z Eltona Donjona, toho mám "svým způsobem rád", ale takhle sa jebať? ... co jsem z filmu pochopil, tak kdyby se nenechal znásilnit svým manažerem, možná by "byl by jenom na ženský"..a dělat si takovej "epitaf" "sto" let před smrtí? no nevím, nevím, já osobně bych homosexualitu zakázal jako v Rusku, ale bohužel tam nežiju :D.. chce to proto víc festivalů a víc mařek.. teď má moc hezkou písničku "Coco hurts" ;) 2022 ()

WillH.

Myslím, že toto je asi prvý muzikál, ktorý som dopozeral (od začiatku) až do konca. Nie som žiaden fanúšik tohoto žánru, nikdy ma nenadchol (čo som sa – ako OBROVSKÝ Fanda Music všetkých štýlov – vždycky divil). A i keď som v polovici Rocketman-a skoro nevydržal a „vypol ho“, skrz i pre tento žáner typických – rýchlo meniacich sa abstraktných scén, nakoniec som to akosi prečkal a postupne si zvykol. Skutočný Elton John (ktorý sa ako spoluproducent podieľal i na výrobe filmu) údajne pri premiére nevydržal a niekoľkokrát sa mu v očiach objavili slzy. Zrejme ich vyplavilo to množstvo spomienok, keď si uvedomil, ako sa nie raz k blízkym choval hnusne, odporne a bezcitne. Kto vie – koľkoráz by zvlhli oči i nám – ak by sme sa dívali na vlastnú biografiu. Lež – jak pravil raz Ježiš – „Nech ten kto je bez viny – hodí kameňom“. I keď pochybujem, že si to pustím ešte raz niekedy – hoc som veľkým fanúšikom hudby E.J. (ak – tak možno tak za 10 rokov). Ale tie dve hodinky pri tomto filme neľutujem, bolo to fajn.  P.S. – a Nikdy nezabudnite kým ste a zmierte sa s tým. ()

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

19.01.2023

Třetí Sherlock Holmes našel režiséra

Třetí Sherlock Holmes našel režiséra

12.07.2019

Režisér dvou úspěšných hudebních biografií Rocketman a Bohemian Rhapsody (film přetočil a dodělal po Bryanu Singerovi) Dexter Fletcher byl vybrán pro režii třetího Sherlocka Holmese s Robertem… (více)

Godzilla zklamáním, Avengers dochází dech

Godzilla zklamáním, Avengers dochází dech