Život je život

Scénář:

Martin Horský

Kamera:

Václav Tlapák

Simona Stašová, Ondřej Vetchý, Kristína Peláková, Barbora Poláková, Tereza Ramba, Sara Sandeva, Miroslav Táborský, Marek Taclík, Petr Vančura (více)

Hlava rodiny, morousovitý a přísný František (Ondřej Vetchý) by po boku svých tří dcer rád viděl schopné a úspěšné muže. Jenže všechny mají vynikající talent nacházet si pravý opak. Nejstarší dcera se musí i se svým neúspěšným mužem nastěhovat zpět k rodičům a v rámci možností se dál snaží otěhotnět. Té prostřední se zas neomylně lepí na paty jenom naprostí exoti a mimoňové. A nejmladší dcera? Tak ta je zase milostně úspěšná až moc. Je jí šestnáct, je těhotná a neví s kým. Navíc se začíná hroutit tradiční oáza a pevný bod manželské dvojice – dovolená. Každý rok se jezdí „na Mácháč", ale Jana (Simona Stašová) začíná snít o moři. Pak se v jejím životě zjeví bohémský spisovatel s lehce sebevražednými sklony, v tom Františkově zase krásná kolegyně se španělskými předky . . začnou se dít věci. Všechny malé příběhy dávají dohromady jeden velký a zábavný život se situacemi, které zná každý z nás. Ovšem ne každý vede ještě druhý a o poznání dobrodružnější život jako neohrožený agent. František ano. (Bontonfilm)

whysoserious

První hvězda je za Ondřeje Vetchého, druhá za Simonu Stašovou, protože jen díky nim jsem to dokoukal až do konce. Na to, aby se film dal označit za komedii tomu z velké části chybí podstatná ingredience, pro komedii potřebná- humor. Ukázat jen propletenec absurdních vztahů hrdinů filmu mezi sebou nestačí. Líbil se mi nápad s prostřihy do snového světa tajného agenta, ale například novinka, kterou sdělí mladší dcera ostatním u stolu už mi přišla trochu jako šlápnutí vedle- jakoby tím tvůrci chtěli nahnat rodinné vazby a hodnoty do ještě větší absurdity, která ale nakonec sklouzává do trapnosti. Velké zklamání. ()

thomasnikrs

Jsme filmařsky zdegenerovaný národ. Už nejsme schopní natočit komedii s obyčejným lidským humorem, nevynuceným, netrapným... ani hvězdy typu Vetchý a Stašová nedokáží z hovna uplést bič a jestli se jim to podařilo, tak s ním rozhodně nezapráskali.... smutné nazývat něco podobného komedií.. ()

Daertelon

Myslím, že můj dojem velice ovlivnil fakt, že začínám být na podobný typ filmů alergický. Po "Láska je láska", kde se vkusně a decentně hraje na nějaké úrovni, přichází "Život je život", naprostá kýčovitá pohroma, kde je evidentní, že filmaři už nevěděli roupama coby, tak natočili průjem. Průjem plný nesmyslných situací, pozérství a hraní si na něco, co nejsme. Příběh úroveň bačkora a scénář náhodně poskládaný retardovaným hlemýžděm. Raději se nehodlám vyjadřovat ke snovým pasážím, při nichž mi bylo opravdu blivno, jen zdůrazním, že přechody mezi nimi a realitou byly tak plynulé a nerozeznatelné, že jsem mnohdy netušil, kde se právě nacházíme. V jistém ohledu mi připadalo, že se role Vetchého snaží hrát na podobné niti jako Kodeta v Pelíškách, ale tak strašně marně, že působí spíše humorně. Jedinou hvězdičku má ode mě herecký výkon paní Stašové, jenž samozřejmě neměl chybu. 21% ()

kslaww

Proč ne Život a život je dobrá komedie která rozhodně vyčnívá z té české komediální bídy co se na nás už pár let valí...vtipné scénky...scénář ze života...skvělé obsazení včele s Ondrou Vetchým dají dohromady kus dobré nálady. ()

mirkath1

Náhodou je krásné, když clověk dokáže snít a mě se to líbilo. Dokonce si myslím, že by naši byli schopni i toho Bonda natočit. Papež neměl chybu :D :D ()

Plastík

Pravda, jen díky panu Vetchýmu a paní Stašové. I za pět se to dá. Rozhodně za určitých podmínek je to parádní. ()

brzozin

Originální pokus o propojení fiktivního světa agenta 007 s realitou uťáplého papučáře před penzí. Žel nezdařilo se. Netuším, v jakém rauši psal Martin Horský svůj scénář, ale o skutečném životě tam venku nemá ten člověk ani ponětí. Nakonec tragičnost celé této slátaniny vystihuje i samotný název filmu, který doslova srší originalitou. ()

subic

Ještě že jsem na to nešel do kina. Velmi solidně obsadit film jaksi nestačí na celovečerák, je to spíš na úrovni TV filmu, i když výprava je místy docela zajímavá, třeba ta pirátská loď. Ale někdy příště za spoustu let to zase vidět můžu. 50% ()

MyrnaAlec

Můj záměr doplnit si vzdělání v české kinematografii se obrátil v čirý masochismus. Tohle měla být komedie? Takový dobrý herci a taková ptákovina, škoda přeškoda... nechápu PROČ to vůbec bylo zrealizováno, bez vtipu, poskládané epizody ničím na sebe nenavazující. ()

Pitryx

Něčím to připomínalo „Muže z Acapulaca“. Některé hlášky opravdu stály za to, chvílemi to však bylo malinko statické. Snímek splnil svůj účel, pobavit diváka a více se od něj nelze očekávat. *** A PŮL ()

nula87

Jednostranné karikatury postav - největší zlo českého filmu posledních let. A tady to není jiné a je to škoda. Protože to je dokonce místy vtipné, protože herci se snaží co to jde, ale... 55% ()

Tominni

Taková česká verze Muže z Acapulca. Někdy trochu drhne, někdy i pobaví. Ondřej Vetchý drží film na mírně lepším průměru. O příběh jako takový tady moc nejde, vlasně se smrskne na hledání kluka s dredy a rodinné vztahy v jednom bytě. Možná by bylo lepší, kdyby těch prostřihů ala Bond 007 bylo méně, protože tam to opravdu drhne (viz Vatikán). ()

ostravak30

Po první čtvrthodince jsem si říkal, že tahle komedie je jasně na čtyřku. Ovšem, jak rychlý nástup vtip a humor měl, tak rychle se zase klidil ze scény. Komedie opravdu jede na počátku sešupem z kopce, aby postupně zpomalovala. Akční scény, ač pouze ve fantazii hlavního hrdiny, jsou příjemným oživením v českém filmu. Škoda, že češi nemají finance na větší projekty typu akčních parodií. Vynijajcí Ondřej Vetchý komedii samozřejmě notně přidal. V těsbém závěsu pak zůstali další herci včetně Simony Stašové. Jako muž navíc oceňuji velké množství krásných žen převážně tedy v parodiích na bondovky. Celkově je komedie svěží a rozhodně nenudí, je čemu se zasmát, škoda jen, že ta závěrečná pointa nebyla promyšlenější. Rozhodně mírně nadprůměrná, ale jasně tříhvězdová komedie, kterou si nebudu bát zase někdy zopakovat. ()

Mr.nachos

Vtipné. Ondřej Vetchý samozřejmě bezkonkurenčně nejlepší z celého obsazení. Vadily mi prostřihy do "Bondovského" stylu, ale jinak oddychovka. ()

Hemlock

Simona Stašová a Ondřej Vetchý vytvořili perfektní tandem a po herecké stránce jim nemám co vytknout. Vtipných scén je ve filmu dost, takže to mohla být docela fajn komedie, nebýt těch snových pasáží - ty přechody mezi realitou a sněním jsou neuvěřitelně rušivý element a já se znovu a znovu musím ptát proboha proč?? Škoda, jako celek je to horší průměr - 40%. ()

MartinTerran

Za mě tedy nepovedená komedie. Bylo to takové rodinné drama "ze života", takže jsem se moc nepobavil, tak možná to vyjde příště. Herecké obsazení bylo dobré. Hodnocení: 43/100. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST