Příběh správného muže v nesprávném těle. Posledním zoufalým pokusem o zastavení ďábelského spiknutí je implantace vzpomínek, tajemství a dovedností mrtvého agenta CIA nevypočitatelnému a nebezpečnému odsouzenci na smrt v naději, že dokáže dokončit agentovu misi. (Magic Box)

stuntmanMIKE

Klasika no... kokotom v leginach budete davat plny pocet a poctivemu akcnaku, aj ked ako cez kopirak, budete davat hviezdu dve. Ja uz fakt neviem co by kto chcel... je tu spickove obsadenie...film aj napriek stopazi odsypa jak cas v bordely...Costner nie je ziadne moralne orezavatko s vycitkami svedomia a este to je aj R-KO !!!!! Dvaja chlapci z mojej topky dali odpad! ...holt verim tomu, ze za to moze skutocnost, ze Adkins nebaletil medzi komparzom, za co som napriklad ja velmi vdacny... Takze zhrnute a podciarknute NESERTE MA !! Ide o poctivu rezbu s hercami...opakujem s hercami..., kde akcia posobi presvedcivo a nekompromisne. Za mna spokojnost. ()

Shakers

Nemôžem povedať, že by som čakal viac, pretože som neočakával nič, ale podla toho koľko tam je známych xsichtov si myslím, že by to mohlo byť aj lepšie. Nebolo to zlé a celkom ma to aj bavilo, ale ten príbeh aj keď bol síce zaujímavý, ale podaný bol bez nejakej výraznejšej príchute. Akcie slabá a príbeh to celé nepotiahne, takže jediné a najväčšie plus sú tu len herci s Costnerom na čele, ktorý celý tento nie-akčný film, drží nad vodou. 70% - 3* ()

luka4615

Béčkový Jason Bourne smíchaný s podprůměrnou sci-fi látkou, do které se z nějakého důvodu angažovali áčkové filmové hvězdy. Na filmu Criminal je špatné skoro všechno. Od praštěného střihu, přes nepochopitelné chování všech postav, konče u nezajímavého příběhu. Pár světlých momentů se zde sice najde, avšak ani to nic nezmění na tom, že Criminal je zbytečným nábojem, který se zcela minul účinkem. ()

Arsenal83

Podľa mňa to nebolo dobré. Niektorí priaznivci tú chvália, že ide o dobrý akčňák. Ja som neočakával od tohto filmu veľa, tak ako všeobecne so stárnucím Costnerom ani nečakám. Ale toto nevyšlo ani na to, že ide o tak jednoduchý žáner. Pri akčnom filme by ste sa nemali nudiť. Tu sa to ale mnohým nepodarí. ()

Anderton

Nebudem tvrdiť, že ma Nebezpečný spojenec nebavil, pretože je to veľmi fajn zábava. Lenže oveľa viac by som ho docenil, ak by to bolo béčko z béčkovými hercami, kde by som ocenil aj nejaké tie nápady. Ako na pohľad ambiciózny film s fakt extra hviezdnym obsadením (7 známych a hviezdnych hercov je málokde) ale vyvoláva aj vysoké očakávania a tie logické lapsusy sú bohužiaľ neprehliadnuteľné. Takto je to film s dobrým námetom, ale s neprepracovanou psychologickou rovinou, ktorá ostala iba vo forme nevyužitého potenciálu. Ak chcete vypnúť, kľudne do toho choďte, ale bude to zábava na úrovni takej Kobry 11 so sci-fi prvkom navyše. Čo má tiež "svojské" čaro. ()

• Väčšina natáčania prebiehala v Londýne, filmári však navštívili aj Kings Road či leteckú základňu R.A.F. Saint Athan vo Walese. (MikaelSVK)