Criminal: V hlavě zločince

Criminal

Nebezpečný spojenec

Mysteriózní / Sci-Fi / Akční / Krimi / Thriller / Drama

Velká Británie / USA, 2016, 113 min

Rozpočet $31,5miliónaTržby USA $14,708,696Tržby Celosvetovo $38,803,993Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ teda obsadenie priam luxusné, zíde sa tu stará dobrá garda výborných hercov, kde samozrejme najlepšie vynikne svojou drsnosťou a neskoršou charizmou Costner, osvieženie prináša "Wonder Woman" Gal Gadot, poteší dobre vyskladaní príbeh, plný fajn akcie a vypätých scén, slušný priemer /65%/(19.8.2016)

Dám příklad: Vezměte si Jasona Bourna a random psychopatickýho týpka z basy a zkřižte je dohromady a z toho vám nejspíše vznikne Kevča s dvojitou osobností a jako bonus má i ty emoce! Podle mě je to skvělej, no více než skvělej příklad, jak by měl vypadat kvalitní akční film se všema těma bum bum sračkama a náháněčkama přes celý město plus víceméně zavřenej konec! No páni opravdu jsem si to užil.. :D(9.10.2016)

Nemôžem povedať, že by som čakal viac, pretože som neočakával nič, ale podla toho koľko tam je známych xsichtov si myslím, že by to mohlo byť aj lepšie. Nebolo to zlé a celkom ma to aj bavilo, ale ten príbeh aj keď bol síce zaujímavý, ale podaný bol bez nejakej výraznejšej príchute. Akcie slabá a príbeh to celé nepotiahne, takže jediné a najväčšie plus sú tu len herci s Costnerom na čele, ktorý celý tento nie-akčný film, drží nad vodou. 70% - 3*(21.1.2017)

(77/2016) / Tak toto všetko tu už bolo, CIA, špióni, záchrana sveta, agenti, výmena identít, atď. Tentokrát to ale zvláštnym spôsobom fungovalo. Hlavne vďaka dvom podstatným faktorom, za prvé jednoznačne Kevin Costner a teda mal aj perfektne vymyslenú postavu. A čo filmu paradoxne najviac pomohlo bolo ako vážne sa tváril. Fakt stačilo na chvíľu popustiť tú serióznu tvár a asi by výsledok dopadol komicky. Naviac sa podarilo angažovať aj ďalšie herecké esá ako TLJ a Gary Oldman. Criminal mohol kľudne skončiť ako priemerné béčko, nakoniec ale celkom sebavedomo zaklopal na Áčkové dvere. (7/10)(3.9.2016)

• tron

Hviezdne obsadená... chobotina. Nič ma tu nebavilo, postavy boli vyložene negatívne a záporné, vrátane ústredného kvázi hrdinu v podaní Kevina Costnera, ktorý nemal morálny problém prizabiť chudáka v bistre za to, že si dovolil osloviť ho, že sa predbieha. Samotná zápletka je v zápornom zmysle slova čisté sci-fi a v neposlednom rade pritiahnutá za vlasy a nebavila ma. Občas to má vydarenú scénu alebo dobrý akčný nápad, ale inak rozhodne žiadny zázrak a dosť veľké utrpenie. Ale videl som už podstatne horšie a ešte menej vydarené.(16.11.2016)

• - Ve scéně, kdy je operován Ryan Reynolds, byla použita speciální figurína. Bylo to údajně levnější řešení, než platit na dva dny skutečného Reynoldse, který by na natáčení stejně jen nehybně seděl, což by pro něj bylo i velice únavné. (Gary)

• - Protože si Tommy Lee Jones polámal žebra, muselo se filmování o týden odložit. (Spidey3)

• - Herci Kevin Costner, Gary Oldman a Tommy Lee Jones si společně zahráli i ve filmu JFK z roku 1991. (Gary)