Criminal: V hlavě zločince

Nebezpečný spojenec

Mysteriózní / Sci-Fi / Akční / Krimi / Thriller / Drama

Velká Británie / USA, 2016, 113 min

• Anderton

Nebudem tvrdiť, že ma Nebezpečný spojenec nebavil, pretože je to veľmi fajn zábava. Lenže oveľa viac by som ho docenil, ak by to bolo béčko z béčkovými hercami, kde by som ocenil aj nejaké tie nápady. Ako na pohľad ambiciózny film s fakt extra hviezdnym obsadením (7 známych a hviezdnych hercov je málokde) ale vyvoláva aj vysoké očakávania a tie logické lapsusy sú bohužiaľ neprehliadnuteľné. Takto je to film s dobrým námetom, ale s neprepracovanou psychologickou rovinou, ktorá ostala iba vo forme nevyužitého potenciálu. Ak chcete vypnúť, kľudne do toho choďte, ale bude to zábava na úrovni takej Kobry 11 so sci-fi prvkom navyše. Čo má tiež "svojské" čaro.(13.6.2017)

Byť ze začátku se to tváří jako další Bournův Down, tak to tak neni, jo ze začátku je to samá sledovačka, krycí jména typu Holďan nosil Holandské polobotky a jestli mají v obchodě hnědou tašku, no a neměli ji !! Ale po nějakých dvaceti minutách se to změní a nastupuje Costner, byť mně Reynolds potěšil, tak Costnerovi tahle role sedla a přesně takhle měl hrát ve filmu Tři dny na zabití. A jakou že roli tady Costner hraje ? Takže asi takhle, poté co se na něho vrhli čtyři agenti a spoutali ho, tak jedno z nich poslal k zemi, takže totální, ultimátní drsňák na třetí. A pokuď očekáváte akci od začátku až do konce, tak se jí nedočkáte, akce je zde docela i dost, ale je rychlá takže než se nadějete tak je po ní. Je to zvláštní, ale tenhle rychlý a dost drsný akční styl, mi kupodivu sedl. Jediný co je škoda, že Adkins (akční bůh) je zde v podstatě nevyužit a je zde navíc. Jo a Tommy Lee Jones, má zde konečně pořádnou roli, ona totiž role záporáka, mu prostě nesedne, nemůže sednout člověkovi který má tak vřelý obličej. Soundtrack je kupodivu velice, velice slušný, tak jako zbytek filmu. No mohlo to být trochu delší a chybí nějaká ta bitka, ale i tak ty čtyři padnou.(31.8.2016)

Opět nevěřte místním Homoidům a Bukvolidem! Jde sice o rozmixovanou čalamádu ze všech možných omletých ingrediencí, ale tak nějak kompaktní, hustou, učesanou, dost zábavnou a poháněnou motorovým Kevčou. V podstatě reverzní Nesmrtelný, kde si figurant tentokrát polepšil. Z vyhřátého a prkenného tělíčka Gájena Gejnoldse jej tady totiž naroubovali do sympatického, chlapáckého a skvěle hrajícího sociopatického psychomukla Kostěje Nesmrtelného, a celé to vytunili panteonem neméně schopných profláklých xichtů. Tedy mimo té ohyzdné a toporné izraelské štěrbiny, jež patrně výtečně ocumlává obřízky, a proto mi poslední dobou kazí estetický dojem z každého druhého filmu.(7.6.2016)

Zajímavý potenciál do budoucna, kdy by se látka mohla začít brát trochu vážně a ne jen na regály videopůjčoven. Tentokrát směska nadšení a zároveň smutku. Nadšení pro skvostné herecké obsazení, které jede full throttle ve svých rolích a solidní akci s kvalitní porcí krve. Costner si zaslouží uznání ještě extra, protože si tu dělá zálusk na zrození nového akčního hrdiny. Zmateného, vulgárního a nepředvídatelného, který nemá emoce a hodnoty. Kevin si to užíval vskutku znamenitě a chci ho vidět i v pokračování. Smutek pak z šablonovitého scénáře a tristní gradace. Potažmo ještě z kopírování zajímavých trademarků ze scénáristicky přínosných filmů z předešlých několika let (především Self/less), leč bohužel kopírování značně neomalené/nešikovné. Zatím béčko, nicméně dejte to Hillcoatovi a ten to vykropí tak, že budeme chtít trilogii.(24.7.2016)

• luka4615

Béčkový Jason Bourne smíchaný s podprůměrnou sci-fi látkou, do které se z nějakého důvodu angažovali áčkové filmové hvězdy. Na filmu Criminal je špatné skoro všechno. Od praštěného střihu, přes nepochopitelné chování všech postav, konče u nezajímavého příběhu. Pár světlých momentů se zde sice najde, avšak ani to nic nezmění na tom, že Criminal je zbytečným nábojem, který se zcela minul účinkem.(4.5.2016)