Uprostřed Londýna zuří válka mezi CIA a anarchistickou teroristickou skupinou miliardáře Xaviera Heimdahla. Operaci CIA řídí bezcitný Quaker Wells (Gary Oldman). Předmětem zájmu obou skupin je počítačový hacker Jan Strook, přezdívaný Holanďan. Toho kdesi ukryl agent CIA, Bill Pope. Pope se teď snaží uniknout Heimdahlovým lidem, je však nakonec Heimdahlovou pravou rukou, Elsou Muellerovou, chycen. Heimdahl Popea ve snaze získat Strooka doslova umučí. Zásahová jednotka CIA, která na místo dorazí, najde již jen Popeovu mrtvolu. Wells doslova zuří, Pope kdesi ukryl Strooka, který vytvořil počítačový program, pomocí něhož naboural počítačové systémy USA. Pokud Heimdahl Holanďana najde, získá možnost ovládat zbraňové systémy armády Spojených států. Jediným řešením pro CIA je využít objevů neurologa dr. Frankse (Tommy Lee Jones). Franks se svým týmem vynalezl metodu, jak přenést obsah vzpomínek klinicky mrtvého pacienta do mysli jiného člověka. Wellsovi lidé Frankse vyhledají a žádají ho, aby Popeovy vzpomínky přenesl do hlavy jiného vhodného kandidáta. Franks s požadavkem souhlasí, nemá však nikoho vhodného. Jediným vhodným kandidátem je násilnický a brutální zločinec Jerico Stewart (Kevin Costner). Wells neochotně na plán přistupuje. Franks se svými lidmi provede operaci a Jerico je převezen do Londýna. Po probuzení z narkózy na něj Wells začne tlačit, aby si vzpomněl, kde Pope ukryl Holanďana. Jerico se však netváří tak, že by si na něco pamatoval. Nedočkavý Wells ztrácí trpělivost, a proto dává příkaz Jerica zlikvidovat. Agenti CIA odvážejí Jerica kamsi za město. Předtím však Franks stihne Jerica varovat, aby si na sebe dával pozor. Jerico pochopí, že mu jde o život, a v autě svůj doprovod napadne a následně agenty po havárii auta zabije. Jerico uteče. Skutečně si však vybavil Popeovy vzpomínky. Proto vnikne do Popeova domu, což je jediné místo, které v Londýně zná. Tady přepadne Popeovu manželku Jill a její malou dceru Emmu. Jerico si vybavuje, že Pope měl velkou černou tašku plnou peněz. Rozhodne se ji tedy najít. Jill však nic neví a Jerico má zábrany jí a malé Emmě cokoliv udělat. Je to pro něho nový, dosud nepoznaný pocit. Jako Jerico by určitě neváhal a obě by zabil. Teď s Popeovými myšlenkami a vzpomínkami je zmatený. Proto se pokusí vyhledat Frankse. To se mu sice podaří, ale také Heimdahl zjistí pomocí odposlouchávaných telefonátů CIA, že tím, kdo by mohl vědět o Holanďanovi, je právě Jerico... (TV Prima)

Trailer 1

verbal

Opět nevěřte místním Homoidům a Bukvolidem! Jde sice o rozmixovanou čalamádu ze všech možných omletých ingrediencí, ale tak nějak kompaktní, hustou, učesanou, dost zábavnou a poháněnou motorovým Kevčou. V podstatě reverzní Nesmrtelný, kde si figurant tentokrát polepšil. Z vyhřátého a prkenného tělíčka Gájena Gejnoldse jej tady totiž naroubovali do sympatického, chlapáckého a skvěle hrajícího sociopatického psychomukla Kostěje Nesmrtelného, a celé to vytunili panteonem neméně schopných profláklých xichtů. Tedy mimo té ohyzdné a toporné izraelské štěrbiny, jež patrně výtečně ocumlává obřízky, a proto mi poslední dobou kazí estetický dojem z každého druhého filmu. ()

T2

Rozpočet $31,5miliónaTržby USA $14,708,696Tržby Celosvetovo $38,803,993Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,945,988Tržby za predaj DVD v USA $3,946,250║ Teda obsadenie priam luxusné, zíde sa tu stará dobrá garda výborných hercov, kde samozrejme najlepšie vynikne svojou drsnosťou a neskoršou charizmou Costner. Osvieženie prináša "Wonder Woman" Gal Gadot, poteší dobre vyskladaní príbeh, plný fajn akcie a vypätých scén, slušný priemer. /65%/ ()

tron

Hviezdne obsadená... chobotina. Nič ma tu nebavilo, postavy boli vyložene negatívne a záporné, vrátane ústredného kvázi hrdinu v podaní Kevina Costnera, ktorý nemal morálny problém prizabiť chudáka v bistre za to, že si dovolil osloviť ho, že sa predbieha. Samotná zápletka je v zápornom zmysle slova čisté sci-fi a v neposlednom rade pritiahnutá za vlasy a nebavila ma. Občas to má vydarenú scénu alebo dobrý akčný nápad, ale inak rozhodne žiadny zázrak a dosť veľké utrpenie. Ale videl som už podstatne horšie a ešte menej vydarené. ()

Zeck

Vynikající obsazení, zábavný námět jak z devadesátých let (od scénáristů Skály), překvapivě chytlavý soundtrack, který naznačuje, že se nenakoupilo v hudební bance, ale pečlivě se vybíralo do kompozice scén a hudebního doprovodu, celkem obstojné efekty a kamera Gonzalese (např. Práskač, Zločinec) s citem pro akci a souboje rovněž ušla . Přesto je to čistokrevné béčko jak vyšité, které nemá šanci zaujmout nikde jinde než na obrazovce Novy za deset let v české premiéře. Proč? Možná to bude tím, že když všechny zmiňované atributy v čele s hereckými legendami svěříte pod patronát režisérovi tří průměrných filmů a jednoho kraťasu, můžete dostat v nejlepším případě opět jen průměrný film. Škoda, potenciál tam všude smrděl, produkce zřejmě dělala maximum, všem to ale nakonec projelo mezi prsty. 55% ()

Fr

,,PŘENESLI MI BILLYHO DO HLAVY. VŠECHNO, CO VĚDĚL, VŠECHNO, CO DĚLAL, MÁM V SOBĚ...“ /// CIA proti anarchistovi, blažícímu po světě bez politiků, bank … (prostě anarchista…). Souboj má bejt atraktivní, takže za agentůru vyráží do boje psychopatickej Kevča, vyzbrojenej kusem mozku (vzpomínkama) Ryana (Reynoldse). Příběh je jednoduchej, tak, aby ho strávila i poslední obyvatelka Babovřesk. Terorista si pomocí výpočetní techniky dělá co chce, takže vodpadá složitý vysvětlování a děj to nejen zjednodušuje, ale hlavně zrychluje. Díky tý prostosti to vlastně nenudí, navíc je servírována i rozumná dávka akce s ucházející pointou. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že Kevča nezapomněl na Filipa. 2.) Mám v hlavě tajnýho agenta. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()