Criminal: V hlavě zločince

Criminal

Nebezpečný spojenec

Mysteriózní / Sci-Fi / Akční / Krimi / Thriller / Drama

Velká Británie / USA, 2016, 113 min

(77/2016) / Tak toto všetko tu už bolo, CIA, špióni, záchrana sveta, agenti, výmena identít, atď. Tentokrát to ale zvláštnym spôsobom fungovalo. Hlavne vďaka dvom podstatným faktorom, za prvé jednoznačne Kevin Costner a teda mal aj perfektne vymyslenú postavu. A čo filmu paradoxne najviac pomohlo bolo ako vážne sa tváril. Fakt stačilo na chvíľu popustiť tú serióznu tvár a asi by výsledok dopadol komicky. Naviac sa podarilo angažovať aj ďalšie herecké esá ako TLJ a Gary Oldman. Criminal mohol kľudne skončiť ako priemerné béčko, nakoniec ale celkom sebavedomo zaklopal na Áčkové dvere. (7/10)(3.9.2016)

• kingik

Do hlavy Kevina Costnera se parfém Hugo Reynolds Koš nedostane. Tak mu jej budete muset vylít na hlavu. No, spíše režisérovi a spol. S originalitou si film nijak nezadá s příběhy Maxipsa Fíka po třiceti letech. Dost bídný je i samotný koncept filmu. Zbytečně se Costner shazuje v takto béčkově pojatých filmech, které mu jen kazí renomé. Jeho zločinec je parchantem jen pár úvodních minut, které jsou na filmu tím nejzajímavějším. Trestanec si v nich plnými doušky užívá znovu nabyté svobody. Vejde do bistra, dá si drze jídlo, venku se mu zalíbí dodávka, tak jejich majitelům netaktně ukáže, že už se v ní dál vozit nebudou. V této fázi je film ještě zajímavou studií jednoho sociopata, následně vše vystřídá nepříjemná předvídatelnost děje. Co se jevilo být zajímavým, náhle opadne, s tím upadne i tempo filmu. Z Costnera se postupně stává férový chlap, zajde na kafe k vdově po Hugovi, do toho se mu v hlavě aktivují vzpomínky mrtvého. Akce veškerá žádná, monotonní tempo, stupňující se nuda, odvar finále.Režie málo známého režiséra Ariela Vromena nenápaditá, bez známek originality a stylovosti. Jen toho castingu je škoda. Ta zvučná jména měla rozhodně na lepší výtvor. Film na dvd jako dělaný. 4/10(13.1.2017)

Vynikající obsazení, zábavný námět jak z devadesátých let (od scénáristů Skály), překvapivě chytlavý soundtrack, který naznačuje, že se nenakoupilo v hudební bance, ale pečlivě se vybíralo do kompozice scén a hudebního doprovodu, celkem obstojné efekty a kamera Gonzalese (např. Práskač, Zločinec) s citem pro akci a souboje rovněž ušla . Přesto je to čistokrevné béčko jak vyšité, které nemá šanci zaujmout nikde jinde než na obrazovce Novy za deset let v české premiéře. Proč? Možná to bude tím, že když všechny zmiňované atributy v čele s hereckými legendami svěříte pod patronát režisérovi tří průměrných filmů a jednoho kraťasu, můžete dostat v nejlepším případě opět jen průměrný film. Škoda, potenciál tam všude smrděl, produkce zřejmě dělala maximum, všem to ale nakonec projelo mezi prsty. 55%(9.7.2016)

Dám příklad: Vezměte si Jasona Bourna a random psychopatickýho týpka z basy a zkřižte je dohromady a z toho vám nejspíše vznikne Kevča s dvojitou osobností a jako bonus má i ty emoce! Podle mě je to skvělej, no více než skvělej příklad, jak by měl vypadat kvalitní akční film se všema těma bum bum sračkama a náháněčkama přes celý město plus víceméně zavřenej konec! No páni opravdu jsem si to užil.. :D(9.10.2016)

• mzss1

|0%| WTF ??? Co to bylo ??? Neměl jsem od tohoto filmu žádná očekávání, ale že to bude takováhle nepochopitelná sračka? To jsem teda netušil. Mám z toho dočista vymytý mozek. Stejně jako měl Costner v tomto dílu. xD Pardon, teda neměl ho vymytý, ale vloženou paměť někoho jiného. xD Kruci, nemám ve zvyku filmy, které mi nesednou ponižovat, ale já si v tomto případě nemůžu pomoct. Příběh je totálně debilní, chvílemi dost nelogický, ani ve finále se nějak moc nevytáhne k lepšímu – naopak stoupne retardace. Chování postav mě také docela překvapilo. Především Kevin Costner a Gary Oldman mi zde totálně nesedli. Costner měl postavu debila co vše ničí, každého na potkání sejme, prostě děsnou postavu má a tomu mám jako fandit? Oldman je zde děsně nepříjemný. Tommy Lee Jones je zde úplně zbytečně. Ryan Reynolds a Gal Gadot to taktéž nijak nevytrhnou. A co Scott Adkins? Párkrát se tu objeví a ani si nezabojuje, takže opět nic, no. Hudba? Té jsem si ani nevšiml a to skládat skvělý Brian Tyler. Akce skoro žádná a když už, tak obyčejná. Nemám co k tomu už dodávat. Prostě nudná, nesmyslná sračka. Opravdu takhle špatný film jsem dlouho neviděl a to poi všech stránkách. Škoda slov.(29.6.2016)