Criminal: V hlavě zločince

Criminal

Nebezpečný spojenec

Mysteriózní / Sci-Fi / Akční / Krimi / Thriller / Drama

Velká Británie / USA, 2016, 113 min

Pro mě hodně povedené akční drama, skvěle obsazené a i celkem napínavé. Ve vedlejších rolích mě potěšila jak Gal, tak i Adkins. Costner zahrál psychopata opravdu uvěřitelně. Film nemá žádné strhující tempo, ale pěkný příběh nenudí. Akce zde moc není, ale když přijde je brutální a krvavá. Mě se film líbil hodně. Za mě 85%:)(31.8.2016)

Nemôžem povedať, že by som čakal viac, pretože som neočakával nič, ale podla toho koľko tam je známych xsichtov si myslím, že by to mohlo byť aj lepšie. Nebolo to zlé a celkom ma to aj bavilo, ale ten príbeh aj keď bol síce zaujímavý, ale podaný bol bez nejakej výraznejšej príchute. Akcie slabá a príbeh to celé nepotiahne, takže jediné a najväčšie plus sú tu len herci s Costnerom na čele, ktorý celý tento nie-akčný film, drží nad vodou. 70% - 3*(21.1.2017)

"Co máš na sobě?" - "Jen spodní prádlo... Když vyzvedávám Emmu ze školy, tak nosím jenom tohle." - "Tak proto má tak dobré známky." Chlápek bez citů a bez emocí, se podělí o své tělo s chlápkem od rodiny. "Hele, vy tam. Zrychlete to... To bylo hrubé, promiňte. Slyšel jste to? Já se přeci neomlouvám. To ze mě mluví Billy." Trošku mi to připomínalo Tváří v tvář. Je to hvězdně obsazené (Lee Jones, Oldman, Wonder Woman, Costner, Reynolds.), o tom žádná! Nicméně akčních sekvencí moc není. Scénář je science fiction. No, a části, kde se hraje na city mně dokonce dost otravovali. "Lidi mi vždy říkali, že jsem bezcitný. Nebo tak něco... Nevěděl jsem o čem mluví, až do..." Hodnotím to jako zcela průměrný film. - 50%.(24.2.2018)

Skoro až béčková přenosová hlína, ve které na objednávku CIA implantují vzpomínky a do určité míry i schopnosti špičkového agenta do mozku sociopatické rváče. Ten jim po chvíli pláchne a začne po Londýně tropit neplechu. Je sice pravda, že děj je tak nějak jasně daný a linie s Gal Gadot totálně účelová, ale to vem čert. Akce má říz, celkově má film spád a navíc je tu Ten, který tančil s vlky, jenž ukazuje, že by si zasloužil nějaký ten řetězec vlastních costnerovek. Vůbec casting je věc, na kterou se mohl film spolehnout a člověk se musí chtě nechtě ptát, na co Vromen tu plejádu známých ksichtů nalákal. Slušná práce. 80%(10.7.2016)

• korbitch22

Neskutečná scénáristická debilita s příšerným Kevinem Costnerem, který hraje absolutně tupého a nesympatického debila a Ryan Reynolds je tady jen pár minut, což je pro děj naprosto obrovský hřeb do rakve. Děj je stupidní, dialogy bolí, Scott Adkins, tupý herec ale smrtící řezník tu jen mluví, ano, ano...ano...to je jako byste točili porno, Madison Ivy nechali nosit kafe a řekli ste Tommymu Gunnovi aby oprcal zvukaře. Akční béčka jsou akční béčka, ale když děj vrší sračku za sračkou, dá se to fakt už jen těžko přehlížet. On totiž jeden IT ňouma může položit svět a jeden teroristický ňouma s pěti zabijáky jedním letadlem unikne kompletní protiteroristické jednotce Velké Británie a zastaví je vězeň s půlkou mozku. Ten film je děsná lobotomie. Ani nevim za co ty 2*, asi že sem viděl větší sračky. 40%.(14.11.2017)

• - Jedná se o poslední práci scénáristy Douglase Cooka, který pracoval i na filmech Skála (1996) nebo Dvojí obvinění (1999). V závěrečných titulcích je mu snímek věnován. (Gary)

• - Herci Kevin Costner, Gary Oldman a Tommy Lee Jones si společně zahráli i ve filmu JFK z roku 1991. (Gary)

• - Ve scéně, kdy je operován Ryan Reynolds, byla použita speciální figurína. Bylo to údajně levnější řešení, než platit na dva dny skutečného Reynoldse, který by na natáčení stejně jen nehybně seděl, což by pro něj bylo i velice únavné. (Gary)