Tak tu máme další Sneženky a machry po 25 letech.... Akorát ten sraz není na horách, ale kdesi na Slapech, kde bývalí spolužáci mají mejdlo v rámci 25 srazu od maturity... Předně a to je asi možná moje chyba.. nesnáším Partičku. Proto když vidím Genzera, Suchánka a bohužel i Sokola, je mi zle a můžou hrát klidně vážné role... Celou dobu jsem se od tohoto pokoušel odprostit. Pokud se vám to povede nebo vám nevadí fekální duo Genzer - Suchánek, pak můžete sledovat celkem slušně sestavený příběh o jedné třídě a lidech v ní v průběhu 25 let. Děj co chcilku retrospektivně zabíhá zpět do mládežnických let kdy se řešilo hlavně kdo, s kým a kolikrát (případně kdo ještě vůbec..) - aby se ihned vracel do současnosti a problémů dneška .Jelikož se tak děje u většiny třídních postav, měl jsem zprvopočátku obavu, že se ztratím, že film bude roztříštěný jednotlivými příběhy, ale kupodivu to celé celkem slušně drželo pohromadě. Hlavní osa se točí kolem třídní ošklivky a tří kluků nerozlučných přátel, mezi něž zavítá nová spolužačka, jak jinak nádherná bohyně... A tak se člověk občas při sledování nachytá, jak i on vzpomíná na ty své spolubojovníky z lavic, školní krásky a jak poměřuje svoji současnost s tím, co si tehdá coby týnejdžr předsevzal, co chtěl dokázat a jak je na tom dnes... Uvědomil jsem si ten běh času i u samotného L. Vaculíka. Pamatuji s ním filmy, kdy v bílejch ponožkách, plesnivejch džínách a v mokasínech, se svetrem do V běhal s Italem Sagvošem po pasážích coby tehdejší dívčí idol a tady ve filmu hraje prošedivělého zestárlého profesora... Halt čas běží neúprosně a těch 25 let bylo i o našem čase. Nenechte se mýlit, tohle není komedie, byť obsazení budí dojem, že ano! Jo a Linda Bartošová je fakt baba! Dávám tři paňáky magistra. * * *(4.10.2015)

• honajz

Je to celé takové vieweghovské - takové to klouzání po povrchu, rádoby ironické a vtipné postřehy a poznámky, a celé je to jen o sexu či masturbaci. Život člověka se podle pana spisovatele neskládá z ničeho jiného. I ta vážná hudba je dobrá jen jako pozadí pro sexuální vztah žačky a učitele. K tomu naprosto nesourodé monology postav, kdy to, co by mělo být jasné obrazem, se nám ještě jako blbečkům doslovně řekne. A na divákovi je, aby poznal, kdo je kdo tehdy, a kdo nyní, a aby si osudy těch postav skládal dohromady. Jenže nakonec zjistí, že to není o životě, o práci, o cestování, o penězích, o dětech, o rodičích, o sourozencích, o sousedech, ale prostě jen o tom sexu a masturbaci. Navíc bez jakéhokoliv nadhledu. (Btw, zdálo se mi to, nebo na tom srazu byli jen tři chlapi? To jich ve třídě vážně víc nebylo?)(15.11.2015)

• evilmind

Wikipedia: Groteska je dramaturgický útvar vyskytující se ve filmu hraném i animovaném, popřípadě na divadle či v literatuře. Jedná se o žánr, který za svůj hlavní atribut zvolil humor (nejčastěji situační) či komiku, někdy i na úkor ostatních rozměrů díla jako je děj, zápletka, výprava a podobně. Ano. Z toho jasně plyne, že Vybíjená nemůže být groteska, protože se tam v podstatě nic nic vtipného nevyskytuje - a to i přesto, že "ostatní rozměry díly" dostaly taky pěkně na prdel. Na úkor čeho zřejmě zůstane navždy záhadou.(13.11.2015)

• blackrain

Očekávala jsem mnohem víc a nedostla nic. Název je opravdu velmi zavádějící. Při sledování se pro mně film stal nesrozumitelným. Pořád se skáče z jednoho období do druhého a to se bohužel nepodařilo zvládnout, protože to od diváka vyžaduje pořádnou dávku soustředění, aby se orientoval v tom, kdo je kdo a kdo s kým, proč a za kolik. Tady není komedie a ani drama. Tady je vzduchoprázdno a v něm se plácá pár herců.(14.11.2016)

Film o kráse a ošklivosti není ani vysloveně špatný ( i přes přítomnost mých neoblíbených herců z "Partičky"), ale ani nějaké filmové veledílo. Co mě moc nesedlo, bylo neustále skákání děje do minulosti (ač chápu, že na tom je vlastně postavena i původní předloha filmu). Ale přišlo mi, jako by vše, co se odehrává v přítomnosti, byla jen jakási kulisa dějů minulých. Poměrně dost se mi líbila Simona Babčáková v roli Hujerové, ostatní herecké výkony byly ale spíše průměrné. Nicméně Petr Nikolaev to režijně zvládl docela dobře, proto mi ty tři hvězdičky přijdou poměrně zasloužené.(29.1.2018)

• - Natáčelo se také v lokalitách Neveklov, Nalžovice, Mukařov, Praha (Císařská louka, Holešovice), lom Štětkovice a na přehradě Slapy. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Po filmu Báječná léta pod psa (1997) se jedná již o druhý film režiséra Petra Nikolaeva podle knižní předlohy Michala Viewegha. (VášaVF)

• - Natáčení probíhalo v průběhu srpna a září 2014. (Terva)