• evilmind

Wikipedia: Groteska je dramaturgický útvar vyskytující se ve filmu hraném i animovaném, popřípadě na divadle či v literatuře. Jedná se o žánr, který za svůj hlavní atribut zvolil humor (nejčastěji situační) či komiku, někdy i na úkor ostatních rozměrů díla jako je děj, zápletka, výprava a podobně. Ano. Z toho jasně plyne, že Vybíjená nemůže být groteska, protože se tam v podstatě nic nic vtipného nevyskytuje - a to i přesto, že "ostatní rozměry díly" dostaly taky pěkně na prdel. Na úkor čeho zřejmě zůstane navždy záhadou.(13.11.2015)

Na můj vkus velice slušný film. Zahlédl jsem ho nejdříve v televizi, kde mě zaujal, ale protože nebyl čas se dívat, v době odpolední pohody jsem ho zhlédl celý. A to opravdu celý, což i dělá u mnoha filmů problém. Obával jsem se toho, že snímek bude melancholický škvár, ale dostalo se mi celkem pěkného propletence osudů spolužáků. Když jsem se zorientoval mezi postavami "dříve a nyní", začalo vše celkem hezky zapadat do soukolí životních příběhů. Nevím sice, jak to mají těžké krásné ženy, ale moc jsem si nepřipouštěl, že film může být i o tomto. K mému překvapení mi to došlo, přestože jsem měl tuto skutečnost stále před očima. Těší mě, že film má v sobě určitou naději, pokud tedy dáte svému životu šanci a jdete za ní.(17.11.2015)

Filmov s podobným námetom tu máme niekoľko a poväčšinou sú to komédie. Vybíjená má však len niekoľko vtipných momentov ( konkrétne tri ), zvyšok je hĺbkový rozbor postáv na pozadí stretávky a flashbackov, ktoré majú divákovi objasniť niektoré momenty. Nikolaev točiť vie, to vieme všetci, preto v konečnom podaní to je konzistentné a stráviteľné, škoda len, že sa to viac neuberalo smerom komediálnym. Pri tom obsadení a námete. Možno to tvorcovia ani netušili, ale myslím si, ža mladým to možno až tak nesadne ako ich rodičom, pre ktorých sa Vybíjaná môže stať zrkadlom ich života. Ale dosť týchto rečí, kvôli mladej Krainovej aka Bartošovej si to pozriem kľudne aj o rok v TV. Dalo by sa ešte riešiť nie príliš šťastné obsadenie hlavného tria ich mladšími verziami, ale načo. Neuškodí a nenudí, to je hlavné. 3 z 5 ( Kino Dukla Svidník )(20.3.2015)

• Frajer42

Před zhlédnutím jsem si myslel, že právě tohle by mohl být ten jeden z mála slušných snímků, který se u nás tu a tam objeví. K této myšlence mě přivedlo zejména to, že seskupení SGS (Suchánek, Genzer, Sokol) pohromadě můžu. Navíc s Petrem Nikolaevem mám doposud dobré zkušenosti. Když zrovna nešíří křesťanství na Velkou Moravu, tak jsou jeho snímky bez obtíží stravitelné. Od mé prvotní domněnky se mě hořečnatě snažilo odradit zdejší hodnocení (43 %), ale nedal jsem se. Zcela souhlasím s tvrzením, že je tento film obsahově neuvěřitelně prázdný. Ale ruku na srdce, vážně někdo čekal něco jiného od spisovatele, který sesmolil pěkný a hlavně chytlavý příběh naposledy v roce 1992? Dle mého úsudku píše Viewegh sice pěkně, ale úplně o ničem. Tohle byla další totálně nenáročná jednohubka, která se vám ani nic zásadně převratného říct nepokoušela, tak to v ní ani nehledejte. Příběh o třídním srazu, který dost nápadně připomínal tuhle totálně nesledovatelnou sračku, naštěstí, tento počin byl rozhodně lepší. Dost mě iritoval pouze výběr herců při častých flashbacích a jejich nepřehlédnutelný netalent. A chvíli trvalo, než jsem se do snímku trošku zakoukal. Úvodních cirka 20 minut je opravdu o ničem. Naopak vytáhnu trošku toho povedenějšího. Pro SGS mám slabost a na blonďatou část hereckého osazenstva se také koukalo pěkně. Nakonec bych to celé viděl na takové pěknější dva kousky. Na české poměry bych to určitě nepovažoval za průser. Spíše bych snímek s čistým svědomím zařadil mezi to lepší.(20.8.2015)

• maverick10

Svatý Vieweghu - tohle a komedie!!!! Zapoj fantazii a rozum při čmárání na papír. Zcela fádní nepříběh o ničem bez humoru, pointy jen smutně překonvertované zoufání Vieweghovo přechodu a krize středního věku, na papirus, kde se toho ujme kdokoliv kdo neví co zrovna točit. Nepomuže tomu ani známa partička a jen smutně podtrhuje neúprosný tikot času .To ale doprdele každý zná a nepotřebuje ze zoufalé, smutné a depresivní doby, jít na zoufalý, smutný a depresivní film. To i ten Troška se snaží humorem pozvednout depresivního ducha českého prosťáčka ikdyž svým typickým, lidovým velmi velmi prostým způsobem. Český humor ztrácí na lesku a zapadá do všeobecné společenské nálady. 1 hvězda za Simoniny čudlíky.(13.3.2015)

• - Londýnskou předpremiéru navštívil také Woody Harrelson. Ačkoliv snímek nijak nekomentoval, byl patrně s filmem spokojen, protože po jeho skončení zůstal na besedu. Americký herec se na promítání objevil díky producentovi snímku Rudolfu Biermannovi, se kterým se zná od své návštěvy festivalu v Karlových Varech. (Zdroj: novinky.cz) (oje)

• - Premiéra filmu sa konala v londýnskom kine The Prince Charles Cinema. (Zdroj: Eutotelevízia) (kacer4)

• - Režisér Petr Nikolaev uvedl, že je mu téma filmu blízké, protože už jeho absolventský film z FAMU se jmenuje Večer dospělosti a jeho první část se odehrává na maturitním večírku. Další dvě části se pak odehrávají po pětadvaceti a padesáti letech. (Terva)