ani snad nemůžu říct že by mě Vybíjená nebavila jako spíš překvapila.Dostal jsem totiž úplně něco jiného než slibují ukázky a místo komedie tu tak máme tragikomedii,ve které se vlastně nic až tak zásadního nestane...spolužácí vzpomínají a bilancují a...a to je vlastně všechno.Každý si něco podobného někdy prožil,nebo prožije a i když tady ta hodinka a půl celkem uteče,nemůžu říct že bych musel vidět znova...60%(7.9.2015)

• OG_Swifty

Absolutně blbej a zbytečnej film, kterej vlastně ani nevím, o čem měl pořádně být, a proč jsem se na to vlastně díval a nešel radši vynést koš, umýt záchod nebo darovat krev. Nějaká "třída" se sejde 25 let po maturitě, přijdou tam všichni včetně učitele, kterej byl 25 let zavřenej a zmraženej ve Vaultu 111, a povídají o píčovinách. Pak hrajou vybíjenou a pak si povídají a pak zapalujou brněnskou mešitu a já nevim co všechno.. To je prokládaný flashbackama ze školních dní, občas i z jiný doby. Nevím, kolik si s tím tvůrci dali práce, ale v podstatě doteď nevím, kterej z těch mladejch debilů měl koho představovat - výjimkou byla dvojnice Babčákový a Krainový. Pořád se tam probírá to, jak mladá Babčáková-Hujerová a její kámoška Větvičková (bachyně) zažívají peklo, protože jim všichni ubližují kvůli vzhledu. Pokud se to někde někomu ve skutečnosti děje, je mi ho líto, ale my jsme v naší třídě takhle otevřeně "ošklivky" nešikanovali, takže zřejmě dobrej oddíl. Mladá Babčáková si celou dobu vymýšlí milence a příběhy, aby ukázala, že není hnusná a že se má dobře a celou dobu mě to hrozně nebavilo. Voice-over Babčákový při osamocených scénách mi vadil taky, ale to asi hlavně proto, že Babčákovou prostě nesnáším. Trio Genzer+Sokol+Sucháček čas od času vypustilo nějaký rozum nebo vtip, ale ani jednou jsem se nezasmál. Třeba scéna, kdy je Genzer údajně úplně ožralej a odrodí Krainovou, tak se ho sestřička ptá "doktore, co je vám?" .. jelikož se motal atd, tak přece chlast musel bejt cítit, obzvlášť, když tam tak mohutně odfukoval jako že mu je blbě. A teď hamletovská otázka - mělo to být vtipný nebo ne? Nevím.(14.11.2015)

Určitě to není ani komedie ani drama. Je krása povrchní? Jistěže je milý moralisti. .."To je život, já za to přeci nemůžu".. "Víš ,jak těžkej život má hezká holka"...- Nad ošklivou holkou se nikdo neudělá.- A jak je povrchní, tak je i pomíjivá. .."Lidi jsou prostě hluchý a slepý" .....-K ŽIVOTU-.......Tak to jsme zmapovali téma a teď film. Celkem překvápko, žádná křeč, ale uvolněný vyprávění, kde čas je neúprosný, ale bere se s nadhledem. Nejde o žádný herectví na Oscara, ale úplná sračka to také není. Takže za 3*(13.11.2015)

Vybíjená je moje nejoblíbenější a v mých očích tím pádem nejlepší Vieweghova kniha. Vždycky jsem si myslel, že by bylo velmi obtížné ji zfilmovat a samotného autora jsem se při vhodné příležitosti chtěl zeptat, zda si to vůbec dokáže představit. A nečekané se stalo skutkem. Při zhlédnutí první ukázky jsem byl hodně skeptický, protože jsem považoval obsazení skoro celé "Partičky" za omyl. Skepse se mě držela asi půlku filmu, ale pak mi to už nějak přestalo vadit. Dokázal bych si představit možná vhodnější obsazení, ale úplný průšvih to nakonec není. O to víc bych rád vyzdvihnul výběr Simony Babčákové, lepší volba pro roli Hujerové snad v českých luzích a hájích ani neexistuje. Stejně tak se povedl tah s duem Krainová-Bartošová. Petr Nikolaev mě zatím nikdy nezklamal a nestane se tak ani po návštěvě Vybíjené. Zůstane pro mě patrně nezfilmovatelnou, přesto oceňuji snahu a určitě se mu povedlo zachytit onu hořko-sladkou atmosféru, jež z knihy přímo čišela. Není to na čisté čtyři hvězdičky, ale při zdejší tradiční všeobecné kritice zvedám úmyslně nahoru. Navíc se mi vybavilo srovnání s Anděly a při takovém srovnání Nikolaev o pořádný chlup vítězí. Sportovní matematikou by skóre souboje Nikolaev-Nellis v posledních třech letech bylo dva nula.(16.3.2015)

Vůbec jsem nečekal, že mě Vybíjená bude tak bavit. Možná i proto, že jsou tu tací, co ji naprosto brutálně sejmuli. A víte co? Já to vlastně nechápu. Co je na tomhle filmu špatně? Na Viewegha moc nejsem. Jeho knihy se mi moc nelíbí a filmy podle nich vysloveně nevyhledávám, ale Vybíjená je asi jeden z nejlepších filmů na základě jeho knihy, co jsem zatím viděl. Vždyť Suchánek, Genzer a Sokol vytváří vcelku solidní chlapskou partu a Babčáková jim parádně sekunduje. Uznávám, že různé časové skoky byly různě nepřehledné, ale postupně se to srovnalo a začalo to dávat smysl. Jediné, co by se tomuhle filmu dalo opravdu vytknout je fakt, že spíš než komedie, je tohle další melancholické drama, kterých je poslední dobou nějak moc a často v něm má hlavní roli právě někdo z Partičky. Jinak to bylo moc pěkný pokoukání. Je vidět, že Petr Nikolaev je jeden ze současných předních českých režisérů naprosto oprávněně.(1.9.2015)

• - Režisér Petr Nikolaev uvedl, že je mu téma filmu blízké, protože už jeho absolventský film z FAMU se jmenuje Večer dospělosti a jeho první část se odehrává na maturitním večírku. Další dvě části se pak odehrávají po pětadvaceti a padesáti letech. (Terva)

• - Film se natáčel především v Říčanech a lokacích na Sedlčansku. Místem setkání maturantů po pětadvaceti letech se stala lokalita letního tábora v Častoboři. (rakovnik)

• - Londýnskou předpremiéru navštívil také Woody Harrelson. Ačkoliv snímek nijak nekomentoval, byl patrně s filmem spokojen, protože po jeho skončení zůstal na besedu. Americký herec se na promítání objevil díky producentovi snímku Rudolfu Biermannovi, se kterým se zná od své návštěvy festivalu v Karlových Varech. (Zdroj: novinky.cz) (oje)