Žádná velká "poctivá" česká bžunda - díky bohu za to. Je potom sice trochu s podivem proč je obsazeno trio z Partičky (především Sokol je ukrutně špatný) nebo prkenná Krainová (sorry, ty štuple na sekundu za to utrpění fakt nestály), ale dejme tomu. Chtělo to asi nějaký výraznější dohled (třeba krotit nadšení filmařů z přítomnosti sofistikované techniky na place – jako je kamerový jeřáb), protože mimo jiné závěr filmu stojí dost za hovno. Mhouřím všechna oka, co jich jen na těle mám :-) 50%(14.11.2016)

Tak tu máme další Sneženky a machry po 25 letech.... Akorát ten sraz není na horách, ale kdesi na Slapech, kde bývalí spolužáci mají mejdlo v rámci 25 srazu od maturity... Předně a to je asi možná moje chyba.. nesnáším Partičku. Proto když vidím Genzera, Suchánka a bohužel i Sokola, je mi zle a můžou hrát klidně vážné role... Celou dobu jsem se od tohoto pokoušel odprostit. Pokud se vám to povede nebo vám nevadí fekální duo Genzer - Suchánek, pak můžete sledovat celkem slušně sestavený příběh o jedné třídě a lidech v ní v průběhu 25 let. Děj co chcilku retrospektivně zabíhá zpět do mládežnických let kdy se řešilo hlavně kdo, s kým a kolikrát (případně kdo ještě vůbec..) - aby se ihned vracel do současnosti a problémů dneška .Jelikož se tak děje u většiny třídních postav, měl jsem zprvopočátku obavu, že se ztratím, že film bude roztříštěný jednotlivými příběhy, ale kupodivu to celé celkem slušně drželo pohromadě. Hlavní osa se točí kolem třídní ošklivky a tří kluků nerozlučných přátel, mezi něž zavítá nová spolužačka, jak jinak nádherná bohyně... A tak se člověk občas při sledování nachytá, jak i on vzpomíná na ty své spolubojovníky z lavic, školní krásky a jak poměřuje svoji současnost s tím, co si tehdá coby týnejdžr předsevzal, co chtěl dokázat a jak je na tom dnes... Uvědomil jsem si ten běh času i u samotného L. Vaculíka. Pamatuji s ním filmy, kdy v bílejch ponožkách, plesnivejch džínách a v mokasínech, se svetrem do V běhal s Italem Sagvošem po pasážích coby tehdejší dívčí idol a tady ve filmu hraje prošedivělého zestárlého profesora... Halt čas běží neúprosně a těch 25 let bylo i o našem čase. Nenechte se mýlit, tohle není komedie, byť obsazení budí dojem, že ano! Jo a Linda Bartošová je fakt baba! Dávám tři paňáky magistra. * * *(4.10.2015)

Určitě to není ani komedie ani drama. Je krása povrchní? Jistěže je milý moralisti. .."To je život, já za to přeci nemůžu".. "Víš ,jak těžkej život má hezká holka"...- Nad ošklivou holkou se nikdo neudělá.- A jak je povrchní, tak je i pomíjivá. .."Lidi jsou prostě hluchý a slepý" .....-K ŽIVOTU-.......Tak to jsme zmapovali téma a teď film. Celkem překvápko, žádná křeč, ale uvolněný vyprávění, kde čas je neúprosný, ale bere se s nadhledem. Nejde o žádný herectví na Oscara, ale úplná sračka to také není. Takže za 3*(13.11.2015)

• zsn

Souhlasím s uživatelem Pepinec. "Proč se Vieweghovi filmuje každé hovno rozmazané na papíře?". České filmy opravdu nemají žáden potenciál, jestli si myslí, že věrnost k nim si vyžebrají premiérou v Londýně, tak to už je opravdu zoufalý čin. Divák už ty "skvosty" české kinematografie opravdu ani nemusí vidět, aby věděl, že stojí stejně za hovno.(9.4.2015)

• panMartin

Nedokoukáno - půl hodiny začátku a deset minut konce úplně stačilo. Strašný film. Samozřejmě jsem věděl, že to bude jen přiblblá komedie, které jsem chtěl dát šanci, ale tak špatný příběh jsem opravdu nečekal. Film nemá žádný děj, není se v něm čemu smát ani o čem přemýšlet. Zbytečný film, u něhož je až z podivem, jak někdo dokáže sehnat dvě desítky milionů na realizování takovéhoto nezajímavého humusu. Trapárna, kterou nezachrání ani odhalené kozy Simony Krainové..... Fekální humor těch blbů z Partičky už fakt netáhne!(13.11.2016)

• - Premiéra filmu sa konala v londýnskom kine The Prince Charles Cinema. (Zdroj: Eutotelevízia) (kacer4)

• - Režisér Petr Nikolaev uvedl, že je mu téma filmu blízké, protože už jeho absolventský film z FAMU se jmenuje Večer dospělosti a jeho první část se odehrává na maturitním večírku. Další dvě části se pak odehrávají po pětadvaceti a padesáti letech. (Terva)

• - S návrhem na obsazení tria z kultovního seriálu Partička (od r. 2011) přišel producent Rudolf Biermann. (Terva)