Plukovnice britské armády Katherine Powell (držitelka Ceny Akademie® Helen Mirren) velí mezinárodní misi s cílem zajmout v Keni nebezpečné teroristy. Když však zjistí, že teroristé plánují sebevražedný útok, účel mise se rázem změní ze „zajmout" na „zabít". Na místo jsou povoláni američtí piloti s drony, ale ve chvíli, kdy se na bitevním poli objeví devítiletá dívka, se u pilota Steva Wattse (Aaron Paul, Perníkový táta) dostaví krize svědomí, která má za následek mezinárodní roztržku. (Magic Box)

dalziel

Film je napínavý od začiatku až do konca.FIlm mojej pozornosti unikal celých 6 rokov. "Prvou obeťou vojny je vždy pravda." - Aeschylus. ()

West

Čekal jsem víc akce i toho napětí. Tenhle snímek má ukázat moralní zásady ve válce a rozhodování o lidských životech, a každý ať si z toho vezme to své. Oběti budou vždy, jen záleží kolik jich v nezodpovědném rozhodnutí učiníme, protože pokaždé tomu zabránit nejde..Je to smutné, ale jestli 1 nebo 80 sami řekněte co by jste udělali. Já bych rozhodl stejně. ()

ER

Dětský prvek ve filmu většinou nezklame, a toto komorní válečné drama ho využívá na 100%.Etické otázky jsou konfrontovány s těmi politicko vojenskými,ale zatímco "nahánění" souhlasu k úderu působí až směšně,rozhodování o ztrátách na životě už ne. Zajímavý je i tah obsadit do hlavní role Helen Mirren v roli plukovníka,velícího zásahu. Tady se domnívám, že jde o ještě větší kontrast žena/voják vs dítě/smrt, což ale nekoresponduje s chováním ostatních vojáků zásahového týmu. I tak je tu slušný prostor se nad věcmi,které ve filmu vidíme, zamyslet. ()

Ivo

Tak vystřelíme na ty teroristy ? Jasan, jdeme na to ...super, ale asi bychom neměli ... máme na to 10 minut jinak se odpálí... zaměřujeme ... pal ! ... ne, musíme se zeptat ministra ... jo, souhlasí, tak pal ! ... ne, náměstkyně nesouhlasí ... ale musíme ... ne, nemůžeme ... haló - ano máte povolení ... haló - nemáte povolení ... máte povolení ... ne, nemůžeme ... prostě to nejde ... máme povolení ? ... koupíme chleba ... super, zaměřujeme a pálíme ... no sláva, máme povolení, nařizuji, rozkaz ! ... ne, soudruh pilot u xboxu nemůže, svědomí ... ale musíme ... prokurátor nařizuje .. prokurátorka si není jistá .... (temné tóny lkavé hudby .... rytmické dráma) ... vystřelme ... ne nevystřelme ... prostě to nejde ... ale když nevystřelíme, bude to v pr...i ... ano, máte pravdu, pal ! ... ne, nemůžu .... tak jo, zaměřuji ... kóta 234, úhel 72 ... chleba 1 ... pal ... nepal ... 3,2,1 radši ne .... ehm, pardon, tedy nerad ruším, ale nevadí že už je hodina filmu v čudu ? ... Multikulturním manekýnům zjevně ne - pořád se v pohodě a v poklidu v rozmazané filmové smyčce fintí do slušivých kovových vest na molo ... tak máme vystřelit ? ... už to docela spěchá ... ale bude to smutné ... ale co ta holčička (oblečená) v pytli ? je přece tak lozkošňoučká ... 56,7% že se jí pytel roztrhne ... ne! musíme se dostat na 53,2% ! ... počítej znovu ! ... ale přátelé, co dalších 150 holčiček ? A jejich pytle ? ... ne nedokážu to .... je pozdě ... musíš ... tak jo, píšu generálovi 250. mail, ťuk ťuk ... no super ... tak jo ... už to letí ... nebo to ještě sakra neletí ? ...ne, jen jsem žertoval .. ministr hraje v Číně ping pong ... spočítejte kam to poletí ... tak 3,2 1 ... hm já nevím ... co naděláme ... tak prostě teda - a teď POZOR ! teď už fakt konec srandy, diváci probuďte se ! (ještě trošičku napětí model 37 ....ano-ne-ano-ano -ne-skoro) JOOO !!!! tlačítko xbox opravdu zmáčknuto ... hurrráááá !!! ...prásk ! bum bum bum ... ok .... ale hmm, soudruzi, na kaněc fiľma to ještě asi zdaleka stačit nebude .... ještě tam musíte něco přihodit, za co vás platíme ? ... ok, tak jo ... jdeme na to ... hmm, co třebaa: kuku, někdo se tam v těch troskách hýbe ? ... jo, to by šlo ... tak pokračujeme: máme vystřelit podruhé ? ....no jasan ! ... nebo ne ? ...( a na scénu přibíhá i vítaný pomocník abdul cimrman ... já bych si s dovolením vzal ... já bych si s dovolením také vzal ... já bych s dovolením také vzala ... jezte a pijte co hrdlo ráčí ... já bych si s dovolením vzal ...) a dojemná chleboholčička bez EET s lehce roztrhlým hadrem na hlavě (a navíc podvodně inkasující za stejné zboží dvakrát) se dle očekávání slavnostně stává vítězným středobodem slzopudného melodramatického univerza ... bum ... dotýkám se tě poprvé (škyt, škyt ...) - ne, ten hadr si ani vleže nesundá ... ani titulky ji ze scény nevyženou ... (možná až následná kontrola z finančáku ?) ... takže vystřelíme, nebo to už zabalíme ? ... ne ... ano ... já s tím určitě možná tak úplně nesouhlasím ! Nebo souhlasím ? Asi možná úplně ano, ale spíš možná určitě ne a pokud ne, tak potom určitě ano ... Tak jo, lidičky, hotovo, balíme ... ahój ...čau, generálko ...bye, mějte se, ještě ted musím stihnout nakoupit a doma vyluxovat, jo pardon ještě se musím na konci trochu strhaně tragicky zatvářit ... takhle ? Může být ? tak jo, už ale fakt běžíím, čus ... (P.S: odporné poznámky tentokrát excitovaně psány přímo během vrcholné části filmu, proto dnes trochu obsáhlejší :) () (méně) (více)

gemi

Film o silném morálním dilematu. Zachránit desítky potenciálních obětí za cenu života jedné malé holčičky? Docela těžké politické drama, které hezky ukazuje, jak nikdo nechce udělat klíčové rozhodnutí a každý se odvodálá na někoho dalšího. ()

Looka odpad!

0% hodnocení vyjadřuje odpor ke způsobu řešení, který film navrhuje. Chvílemi mi připadalo, že sleduji epizodu ze seriálu Jistě pane ministře a popadal mě vztek. ()

vozralec

Střílet či nestřílet? Amíci v tom mají jasno, Angláni tápají. Střelci by asi měli plnit rozkaz ihned a neodporovat. Navíc se do toho montují ženský (čestnou výjimkou je Mirren). Nejnebezpečnější práci odvedl místní týpek. Napínavé. ()

Oudee33

Jít klidně spát po tom co hodíte Hellfire malému děťátku na hlavu? I přes všechny kladné odkazy činu... těžko... Moc pěkně zinscenované. Myslím, že podobných reálií není ve světě zrovna málo, smutný. 78% ()

elimS

75% - komentář 20ti slovy: Člověk by až nevěřil jak "napínavé" může být schůzování, jednání ministrů a prodej chlebů a kyblíků. Od skutečnosti možná trošku "přikrášlené". ()

papadoce

Helen Miren je najsexi babička akú som videl. Či je v kostýme, či v uniforme, je to úplne jedno. Film bol pre mňa zo začiatku neprehľadný skákaním medzi miestami, čo mi prekážalo. To bola ale záležitosť do desiatich minút filmu. Potom to už všetko dávalo zmysel. Keď to človek vidí takto detailne ako to asi beží, čo všetko sa dá na diaľku sledovať a kto rozhoduje o nariadení útoku keď ťaman rieši samovražedné vesty, tak prejaví na jednej strane obdiv kam technika postúpila, za druhé obavy z toho ako by sa niečo také dalo zneužívať podľa vôle vyvolených a za tretie pocit, že ak o tak závažných rozhodnutiach rozhoduje sprostá kancelárska pinda alebo iný politický nominant neschopný potlačiť ľudskosť pri logickej voľbe, tak je to celé v riti. Toto je výborne natočená vojenská dráma s originálnou zápletkou a rozhodne film, ktorý sa oplatí vidieť, ak chcete vedieť. ()

milwaukee

Dokoukal jsem na jeden zátah a to už může něco znamenat. Hodně dobrý a ještě kousek a bylo by na úrovni Black Hawk Down. Alan Rickman bodoval hodně vysoko a Helen Mirren byla úžasná. Osobně jsem znal jednu plukovnici od armády a mohu říct, že Helen s ní musela být v kontaktu. A v hodně úzkém. Politici rozhodnou, ale cokoliv řeknou a schválí, vždy vyžaduje, aby si chránili svoji prdel. O koryto jde přece až v první řadě. Takže pokud se má něco rozhodnout, jeden bude házet odpovědnost na druhého. Doba trvání těžko odhadnutelná. Možná, až vyhasne peklo. Trochu mě zaráží, že angláni řeší nějaké ztráty. Když "to" hodili v tom čtyřicátom pátom na Drážďany, asi takové dilema neměli. Ale teď se řeší humanita, podpora různých úchylek a tak podobně. Kdyby se totiž nic podobného neřešilo, film by trval třicet minut. A pokud je k dispozici ještě matematik análytik, pak se dají různá rozhodnutí ještě pěkně ohýbat. Blíží se vánoce, tak bych měl jedno přání. Toho malého broučka, který se vejde do krabičky cigaret. Pokud by už nebyl skladem, tak aspoň tu sýkorku :-) ()

BFG2000

Bylo to tak stupidně neuvěřitelné, až to musí být pravda :-) Upovídaný válečný film s minimem akce, ale o to více vás přesvědčí o tom, jak hnusná válka může být. Za mě se to moc povedlo. Skvělé i díky hereckým výkonům, zejména Alan Rickman je zcela úžasný. Aaronovi Paulovi jsem zcela věřil tu bezmocnost a rozpolcenost, kdy naprosto nechtěl to tlačítko zmáčknout, přesto věděl, že to udělat musí. Afrika zde byla podaná také trochu jinak, než jsme zvyklí - i za to plus. Rozhodně stojí za vidění! ()

makakus

Ach ten Hollywood... Sentimentální kýčovitá zápletka na téma - zabijeme ty teroristy, i když si hned vedle hraje ta krásná, nevinná holčička? Navíc se to vleče jako nudle z nosu, není to ani akční, ani psychologické, ani hluboce lidské, ani objevné, prostě nudle. Proti tomuhle září Smrt čeká všude jako drahokam! ()

Mistr_Moon

Problémem tohohle filmu je že zápletku byste mohli shrnout do jedné věty a tak je to celé natažené jako tlouštíkova guma u spoďárů. Vtipné bylo jak si rozhodnutí všichni ty pohlaváří přehazovali jako horký brambor až po američana, kterej to rozsekl stylem "Jsou tam lidi ze seznamu 2,4,5 tak to prostě odpalte" ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

Drony na velkém plátně

Drony na velkém plátně

18.03.2015

Když vyděláte s 50 odstíny šedi půl miliardy dolarů, jak ty peníze nejlépe utratit? Přece za remake akčního béčka z roku 1983! Takhle nějak přemýšlí producent Dana Brunetti (Social Network, Kapitán… (více)