Obětavá zdravotní sestra Vlasta (Alena Mihulová) při své práci na jihomoravském venkově ošetřuje spoustu rázovitých místních pacientů. Když se však dozví, že sama potřebuje pomoc, musí ji začít hledat mimo prostředí, které zná. Díky dceři jednoho z pacientů (Tatiana Vilhelmová) a její esoterické mentorce (Zuzana Krónerová) začíná objevovat svět alternativního léčení a díky němu snad i sebe samu... To vše k velké nelibosti manžela Ladi (Bolek Polívka), který na tyhle "hňupoviny" nevěří. Vlasta tak musí bojovat nejen se svojí nemocí, ale i s Laďovým zdravým moravským "rozumem". Komedie a drama se proplétají, když si Vlasta poprvé v životě začíná uvědomovat, že taky ona potřebuje péči... (A-Company CZ)

Lottr

Několik opravdu hodně dobrých scén se ve filmu najde, ale celkovým dojmem jsem nijak zvlášť uchvácený nebyl. Do hlavní hrdinky jsem se bohužel nedokázal vcítit i když jsem chtěl sebevíc. Bolek Polívka rozhodně na jedničku, ta role mu strašně sedla a jeho výkon v podstatě tvoří půl úspěchu filmu. Co považuji za dokonalé je poslední záběr celého filmu. Pohled na prázdnou židli, je neuvěřitelně silnou symbolikou ztráty a osamění a jsem strašně rád, že to celé nesklouzlo do břeček dojemných konců, nebo nečekaných zázraků. Ve své podstatě hodně dobré, ale něco mi tam prostě chybí, pointa je ohraná a citově jsem se nedokázal příliš angažovat. PS: Oblast, kde se film točil je mi velmi známá, bydlím nedaleko obce Napajedla, kde se většina filmu odehrává a to ve vesničce Komárov, která je v filmu zmiňována, ale natočena byla bohužel úplně jinde. S rodinou režiséra se taktéž znám osobně. ()

zsn odpad!

Ku*va, hoši, Sestřičky. Ko*otina na entou. Kač - kač - kač, kačena, to zas byla typická česká k*avina. Ostatně, kdo toto značí za komedii, nemá u filmové branže absolutně co dělat. ()

sedm.1

A já se ptám, je ta naše tuzemská kinematografie skutečně až tak moc v hajzlu? No nic, třeba se z toho jednou vyhrabeme, ne? Takže, po delší době jsem se opětovně pokusil o vylepšení si dojmu z práce českých tvůrců, a doufal jsem, že právě díky Domácí péči by mohlo dojít už konečně k výraznému zlepšení vztahů mezi mnou a českými filmy, neboť doteď jsem jen a jen kritizoval a trpěl. No, už je asi jasné, že v mé duši hořkobolestné rozpoložení z české filmové tvorby nadále přetrvá. Sice jsem netrpěl, to je pravda, a to především díky přesvědčivým hereckým výkonům ústředního dua, kdy to jak Mihulová, tak Polívka dali s velkým přehledem, zbytek šel ale zas zcela mimo mě. Zápletka doslova k poblití, divná režie, staromódní nasnímání, hrozný styl, odpudivý vizuál, nulová atmosféra a navíc, proč to všechno muselo být zas tak kurva depresivní a negativní, proč z každého druhého záběru je do diváků nekompromisně pumpována bezmocnost, sklíčenost, odevzdanost???? Do prdele, to je už ani nevím kolikátý český film, disponující těmito rysy, kdy si to má divák pak jít chuť tak akorát hodit. Ať si z toho zkrátka intelechtuální filmová obec klidně stříká do slipošů jak chce, tohle prostě ale není opět v žádném případě film pro normálního diváka, mě z toho bylo zle, nebavilo mě to, a už toho mám s českými filmy akorát tak dost. ()

herr_carter

Rozhodně silný film, to bez debat. Jenom se mi bohužel postupem času dosti zhoršila alergie při výskytu frekventovaných, do českých filmů pravidelně obsazovaných, sezonních alergenů, především pak ten, jež nese zkratkovité označení TV - při větší inhalaci tohoto agresívního prvku u mě dochází ke zvýšení frekvence otevírání a zavírání úst, jež má za následek produkci desítek a možná stovek vulgárních výrazů a snížení ovládacích schopností a celkové zhořšení motoriky, což mnohdy vede málem i k jednorázovému pokusu vypnutí televizního přijímače dálkovým hodem ovladače...btw z Mikuláše Křena, alias podivína s bradkou ze Samotářů, se stal pěknej řadovej strejda...a tak to vypadalo, že si rozjede kariéru....holt se asi jeho smysl pro rektální alpinismus a pokusy o řiťolezectví zastavují o množství alergenů, se kterými člověk nic nezmůže............moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Sdoom

Zpočátku to vypadalo opravdu dobře, ale pak jako by Slávek Horák nevěděl, kam film směřovat. Úplně se rozpadla jakákoli logika chování hlavní postavy Aleny Mihulové a nezachránil to ani její dobrý herecký výkon. Škoda, potenciál tam byl. (TV ČT1 HD) ()

klukluka

Citlivě vykreslená postava skromné, poctivé, pracovité, obětavé ženy z venkova/ maloměsta. Už jsem se začínal bát, že je taková jen moje tchýně. :) Milej malej film. Nic světoborného, ale kvalita neoddiskutovatelná. Hodnocení pod 3 pecky nemá smysl brát vážně. ()

bari68

Otvorený a surový pohľad do osudu jednej ,, Matky Terezy,, zo Zlínska. Príbeh a námet je dobre zvolený, režisér si ho pevne uchopil, výborne tu funguje juhomoravský dialekt, i prekrývanie drámy s vtipom. Mihulová prekvapuje, je to môj tajný tip a čierny kôň na Českého leva, Bolek ako vždy super, navyše tento part s podobným nádechom moravských filmov mu jednoznačne sedí. ()

klúčik

Tak komédia, to určite nebola. Bol to smutný film o tvrdej práci domácich sestričiek. Naozaj ťažký život. Zaujali ma herecké výkony A.Mihulovej a B. Polívky. Film hodnotím 70%. ()

Roman Albach

Už chápu, proč se Alena Mihulová třikrát sešla s režisérem Slávkem Horákem a snažila se ho přesvědčit, že ona je tou pravou představitelou obětavé zdravotní sestry Vlasty. Ta role je totiž výjimečná. Myslím si proto, že většina hereček po padesátce by byla za tuto roli vděčná, ale zcela určitě by ji nezahrála líp jak Alena Mihulová. Ona je tak přirozená, uvěřitelná, pravdivá, v každém pohledu, v každém slově, Alena Mihulová nehraje, ona je. Kachyňa by měl radost ;) ()

Hanys_

Další tuctová depka o umírání a stáří. Ale Mihulová tu naivní a ochotnou kravku zahrála luxusně. Trochu tím dorovnala Polívkovo neherectví, které spočívá v tom, že chodí před kamerou s panákem slivky v ruce. ()

patrikus

Velmi korektní a vkusný komorní film s rozumným scénářem, zajímavým hereckým obsazením a civilní režií. V roce 2015 jeden z nejlepších filmů !! ()

duddek

Nevím, v čem tento film naplňuje žánr "komedie". Mně to připadalo pochmurné od začátku do konce, jen s krátkou nadějí na obrat. Nezapomínat sám na sebe je ale bohulibé poselství. ()

F.W.Colqhoun

Kurvy, chlast a chlebíčky / to sú naše koníčky. Těmi několika Polívkovými hláškami (a tím, že oslovuje ženu "Vlastičko") jako z jiného filmu sranda končí. Představuje protiklad tuze smutným vyhlídkám. Režiséru a scénáristovi Slávku Horákovi nutno přiznat kredit především za angažovanost v tématu, které se do vychechtaných kin (kde jsme obvykle svědky jen smrti vkusu, soudnosti a umění) přes rostoucí závažnost moc nenosí. Fajn je náhled situace v podfinancované pečovatelské službě a disciplinovaně civilní zpracování přijímaní nedobrých zpráv. Za některými momenty vysvítá pozouhodný talent, který jinak v české kinematografii zřetelně schází - netlačit na pilu, nechat diváka, aby si to podstatné vyzobal sám. Na druhou stranu jsem se nemohl zbavit dojmu, že je film lépe psán než režírován. Jako kontrapunkt obyčejnosti umírání mělo být asi několik katarzních momentů, které vyšuměly. Navíc jsem ani tentokrát nepřišel na chuť projevu Aleny Mihulové, jíž sice tentokrát nedokážu nepřiznat uznání za herecký servis, mít ji rád jsem ale nedokázal. ()

Ashar

Škoda že tak trochu shodili léčitele. Myslím si, že léčitel, který přesvědčuje pacienta aby pil vlastní urinu, vzápětí mu řekne, že jeho tělo už praktiky nemá šanci a že připravuje pouze jeho ducha, je velmi špatný léčitel. Pokud by měl léčitel takové schopnosti, jak ve filmu tak trochu naznačovali, jistě by takovému pacientovi naordinoval urinoterapii v celém rozsahu, ne pouze jednou denně pití uriny a podpořil by léčbu hladovkou a samozřejmě za působení pozitivní energie, které jak jsme byli ve filmu svědky, měli hodně. Pak mi na zdravotní sestře nesedělo to, že určitě věděla, že pokud má rakovinu slinivky a metastáze, nemůže v žádném případě popíjet alkohol, čímž se cíleně zabíjela a žádná léčba v tomto případě neměla šanci. ()

dormouse

Tak dlouho jsem neviděla dobrý český film, že z radosti raději trochu přidávám. Má to sice trochu slabiny, například postava dcery je celkem zbytečná a ozdobená ne moc důvěryhodnými a nepotřebnými přívlastky. Její význam je snad jedině v plánované svatbě. Ale zbytek je bez chyby a zahraný ve všech ohledech na jedničku. ()

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky