Obětavá zdravotní sestra Vlasta (Alena Mihulová) při své práci na jihomoravském venkově ošetřuje spoustu rázovitých místních pacientů. Když se však dozví, že sama potřebuje pomoc, musí ji začít hledat mimo prostředí, které zná. Díky dceři jednoho z pacientů (Tatiana Vilhelmová) a její esoterické mentorce (Zuzana Krónerová) začíná objevovat svět alternativního léčení a díky němu snad i sebe samu... To vše k velké nelibosti manžela Ladi (Bolek Polívka), který na tyhle "hňupoviny" nevěří. Vlasta tak musí bojovat nejen se svojí nemocí, ale i s Laďovým zdravým moravským "rozumem". Komedie a drama se proplétají, když si Vlasta poprvé v životě začíná uvědomovat, že taky ona potřebuje péči... (A-Company CZ)

MikO_NR_1909

Z ukážok sa toho veľa nedozvieme a predovšetkým téma je i v našich končinách značne "ošetilá". O to viac sú protagonisti skúšaní minutážou a vývojom štádií rakoviny a tu sa razom prejaví docela slušný dramaturgický cit, vyváženosť rozhodovaní, nič nie je vyslovene čiernobiele. Občasné doslovné narážky trošku podkopávajú výsledný ambiciózny dojem, ale ja som v celku spokojný. Uvidíme, možno po čase aj zvýšim. ()

Pierre

Blábol. A plný nebezpečných myšlenek. Jediným pozitivem je (možná překvapivavě) Polívka, který hraje opravdu dobře, i když těžko říct, do jaké míry hraje. ()

Tirion

Horákova režie občas pokulhává a scénář občas zabloudí ke zbytečným vtipům. Herecky je výborná hlavně Mihulová. Naopak Polívka nic navíc nepředvádí. Ale je to určitě nadprůměr. ()

blackrain

Alena Mihulová byla v roli Vlasty velmi přesvědčivá,civilní a lidská. Určitě to bylo i tím, že se i ve skutečnosti starala o svého manžela. Takže mohla vycházet z praxe. Ta esoterická linka byla až moc zdlouhavá a taková nasilně naroubovaná. Proti esoterice nic nemám. Každý máme nějaký ten alternativní únik.Je to jednoduchý a velmi silný příběh, kde nejsou žádné přebytečné kličky a zádrhele. Bylo moc příjemné zase vidět Alenu Mihulovou ve filmu. Jen tak dál. ()

kaylin

Zajímavý film o životě a o umírání, který v sobě má emoce, ale vlastně není ani pesimistický, ani optimistický. Prostě je takový, jaký je život a jak si jej uděláme. Bolek Polívka zde má snad jediný moment, kdy ukazuje, že je dobrý herec, jinak moc nehraje, za to Alena Mihulová si ukradla film pro sebe. ()

gogos

Silný příběh představený silnými osobnostmi, který si v rámci současné české tvorby rozhodně najde své místo. Pro mě velmi příjemné překvapení a rozhodně palec nahoru ()

topi

Neuvěřitelné se stalo skutečností!! Po dlouhé době konečně český film, který je o NĚČEM!! Dokonce i Bolek Polívka zahrál výbornou roli, kterou mu prostě žerete, než jak u nedávného pokračování Dědictví. A Alena Mihulová a její návrat na filmové plátno je bravurní, za který jí tleskám a její manžel Karel Kachyňa, který se na ni dívá z filmového nebe, tak může být na Alenu pyšný. Ta předvedla uvěřitelnou civilní lidskou postavu, jaké sám pan zesnulý režisér Kachyňa ve svých filmech po svých hercích vyžadoval a tohle je přesně ono. (Po smrti svého manžela se utápěla v alkoholu a její útěk zpět do reality si zasluhuje obdiv). Musím pochválit i vybrané lokace, (jako Moravák nejde ani jinak). Velmi podařená prvotina Slávka Horáka s vyloženě dokumentární kamerou, která je neustále ve střehu a s absencí hudby jako takové, která vytváří soundtrack (a to je velmi ojedinělé). Vkládám do pana režiséra velké naděje a těším se na jeho další film. A málem bych zapomněl - pozor na žaby!! ()

slunicko2

Realistický pohled na úlohu a možnosti léčitele. 1) Inspirován vyprávěním své matky, zdravotní sestry, natočil ve svém bydlišti fešný 40letý Slávek Horák svůj celovečerní debut (dosud dělal s úspěchem reklamní spoty). Napsal si scénář, snímek režíroval, produkoval a zahrál si malou roli budoucího zetě Roberta. 2) Skvělá 50letá Alena Mihulová (hlavní postava - zdravotní sestra Vlasta) snad čerpala z vlastních zkušeností v péči o svého umírajícího manžela Karla Kachyňu. 3) Snímek sám je poněkud rozpačitý, tézovitý, emocionálně zdrženlivý až neangažovaný. 4) Nejvíce mě zaujal pohled na úlohu a možnosti léčitele. V dnešní blouznivé době, kdy se lidé (rádi) dělí na vášnivé zastánce a neméně vášnivé odpůrce čehokoli (zde alternativní medicíny), kdy i mnozí komentátoři cítí potřebu přidávat či ubírat hvězdičky podle toho, jestli považují film za pře- či podceněný (oni přece nejlépe vědí, jak to má být, že) a jsou na své konání dokonce hrdí (!), v této zmatečné době je střízlivý pohled na tak kontroverzní téma, jakým je léčitelství, neobyčejně osvěžující. Zralé duše jsou stále mezi námi. ()

Kaluž

Po delší době zase nějaké to tuzemské krasosmutnění s civilním nápadem hezky od srdíčka. Jen tak dál, Slávku. ()

stration

Komorní a příjemný příběh o ženě, která rozdává pomoc a radost a sama ji neumí přijímat. Výborné herecké výkony hlavně Mihulové, ale potěšila mě i Vilhelmová a Polívka. Potěšil mě i závěr, kdy jsem čekal, jak to teda celé dopadne, jestli tvůrci nesklouznou k nějakému lacinému dojáku. Dopadlo to nad mé očekávání. Pěkné. ()

hygienik

Toto je za posledný týždeň už druhý "zbytočný" nový český film, čo som videl. Dodatok: A to som ešte netušil, že nasledujúci deň zhliadnem aj tretí. Tragédia! ()

kajas

Tak bohužel, debutant Horák mě o své režijní a scenáristické genialitě nepřesvědčil. Nebýt skutečně výtečné Mihulové, která mezi českými herečkami neměla loni konkurenci, možná bych film ani nedokoukala. Vyslání na Oscary si zasloužily lepší snímky. ()

PP66

Bolek a téma rakoviny mi asociovalo daleko lepší film, kde se vyskytovali oba - rakovina i Bolek - tedy Zapomenuté světlo. ()

major.warren

Dobrý film. Na začátečníka velice dobrý výkon. Kvalitní děj a skvělí herci. Alena Mihulová je jednou z mých nejoblíbenějších českých hereček. Bolek Polívka byl jako vždy dokonalý a moje česká dvorní herečka Tatiana Vilhelmová byla též vynikající. Velmi dobrý scénář s kvalitními dialogy. Děj byl sám o sobě kvalitní, ale......byl trochu nudný. Hlavně ze začátku. Já vždycky říkám, že to nemá šmrnc. Chyběla tomu trocha akčnosti a originality. Něco co nikdo jiný nemá. Ale čtyři hvězdičky si tento film zaslouží. Chtěl jsem původně dát tři, ale nakonec jsem přimhouřil oko. Jedna hvězda je za odvahu, protože tento film je prvním filmem Slávka Horáka a líbí se mi, že si vybral žánr komediálně psychologického dramatu, což není úplně lehké. Jednou z něho bude třeba jeden z nejlepších českých režisérů:-). Druhá hvězda je za scénář. Byl velmi dobrý a prostě hodně lidský a osobní, a byl tak i přetočen, což se nemusí vždycky povést. Třetí hvězda je za herecké výkony. Kromě těch hlavních byla skvělá i Zuzana Kronerová. A ta poslední hvězda je za to, že je Slávek Horák začátečník a toto je zatím jeho jediný film, který je ovšem oproti mnoha jiným českým filmům prostě dobrý. Velmi pěkná minimalistická kamera a dobrý zvuk a střih. Za mě čtyři hvězdičky. ()

Lennnnna

Alena Mihulová ve své životní roli v pozadí s ansámblem neméně skvělých herců v rolích vedlejších. Zároveň také jeden z nejsmutnějších filmů, jaké jsem v poslední viděla. Syrový a upřímný příběh u kterého je nad lidské síly zůstat bez pohnutí. Prožila jsem to s nimi, plakala a přesto nakonec neodcházela s onou typickou pachutí a depresí, jež je podobným filmům tolik blízká. Jednoduché poselství - život je krásný, bojuj a nenech se zlomit... Děkuji Slávkovi Horákovi za silný zážitek. ()

sofiapetra

Dávám pět hvězd, není tam nic ke kritizování. Silný příběh o ženě, jejíž podstatou bylo se rozdávat druhým až do posledního dechu. Nekonal se tam ani žádný emancipační veletoč, ve smyslu hledání mladého milence nebo šplhání na K2. Jen nenásilná připomínka toho, že svět prostě stojí a padá s hodným lidmi. Výborné herecké výkony (Mihulová samozřejmě, ale i Polívka si střihnul to mužské "hovádko" s potěchou). Minimalistický scénář bez jediného nadbytečného slova i scény. ()

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky