Obětavá zdravotní sestra Vlasta (Alena Mihulová) při své práci na jihomoravském venkově ošetřuje spoustu rázovitých místních pacientů. Když se však dozví, že sama potřebuje pomoc, musí ji začít hledat mimo prostředí, které zná. Díky dceři jednoho z pacientů (Tatiana Vilhelmová) a její esoterické mentorce (Zuzana Krónerová) začíná objevovat svět alternativního léčení a díky němu snad i sebe samu... To vše k velké nelibosti manžela Ladi (Bolek Polívka), který na tyhle "hňupoviny" nevěří. Vlasta tak musí bojovat nejen se svojí nemocí, ale i s Laďovým zdravým moravským "rozumem". Komedie a drama se proplétají, když si Vlasta poprvé v životě začíná uvědomovat, že taky ona potřebuje péči... (A-Company CZ)

Duch217

Na první pohled jednoduchý příběh, který však toho v sobě má mnohem více, než kdejaké propletené drama. Ocenil bych zejména dobré herecké výkony a velmi dobré propojení humoru s vážným tématem. Vzhledem k tomu, že se jedná o režisérův debut, tak jde o velmi dobrý film! Příště snad už za pět hvězd :) ()

Ollie235

Něco mezi solidním depresivním dramatem a pokusem o vesnickou komedii. A zatímco prvním jmenovaným žánrem u mě Domácí péče zabodovala, komediální prvky vůbec nesedly. Bohužel mi je tento druh humoru poněkud vzdálený a dost mě mrzí, že z toho Horák ve svém debutu neudělal buď jedno (drama o vyrovnávání se s nemocí a péči o pacienty) nebo druhé (další prostou komedii, na kterou bych do kina nešel). O to spíš, že v některých pasážích jsem tento příběh sledoval s velkým zaujetím a s výborně zahranou postavou Vlasty neměl problém soucítit. I tak se ale mezi českými novodobými dramaty jedná o tříhvězdičkový nadprůměr. ()

Jaro_slav

Když vám hlavní postava umírá na rakovinu, je mnohem snazší vymyslet scénář, zdá se mi. Všechny ty zápletky točící se kolem snahy řešit, hasit, zaúkolovat, omluvit se, užít si ještě... A to už tu bylo mockrát. Naštěstí právě '73 sestřička Alena hraje po mnoha letech zase sestřičku, jen z neuvěřitelný mladý kosti stala neuvěřitelná (byť ve filmu umírající) MILFka. A pouze díky ní je Domácí péče tak hodně koukatelnej film, protože Polívka je dočista na zabití a Vilhelmová taková moc šablonovitá a má málo prostoru (a nebo blbou roli). Osmdesát. ()

Renfield

Filmy na podobné téma nemám zrovna rád, ale pohled především z pozice příliš hodné Vlasty je vcelku zajímavý a vlastně i netradiční. Také proto je u Domácí péče nad čím přemýšlet, navíc je zde vidět i ona alternativa... Alenu Mihulovou jsem po dlouhé době viděl ve větší roli a hraje výborně, stejně tak dobrý je Bolek Polívka. U herců je třeba ocenit i nářečí, které jim (vlastně ne zrovna překvapivě) jde, což u na Moravu situovaných filmů není zrovna pravidlem. Komediální prvky jsou vcelku povedené, přesto bych z nich ubral a naopak přidal na dramatičnosti děje. Takto je totiž nejsilnější částí právě až povedený závěr, což vlastně není na škodu, ale... 60% ()

bobstock

Debut jako hrom. Aleně Mihulové role obyčejných žen z venkova skvěle sedí. Tak přirozené a lidské vyjádření. Mám ji čí dál více rád, protože jí nastal zlatý věk pro českou kinematrografii, který si právem zaslouží. Bolek Polívka po zažrané roli Bohumila Stejskala, skvěle a ještě lépe. Tady byla vidět komplexnost lehkovážné postavy při těžkých životních událostech, bez toho aniž by ze sebe stále dělal klauna. Bravo. 80% ()

mira007

Omlouvám se za dvě hvězdy, protože tenhle film je kvalitou výš - brilantní herecké výkony, námět nad kterým by se měl divák opravdu zamyslet, technicky nadprůměrné, pár zábavných momentů trpkého humoru, ale co naplat - já prostě filmy o umírání na rakovinu, kde smutek přetéká proudem deprese opravdu nemusím. ()

filipvrbik

Tak toto ohodnotit je opravdu oříšek - propaguje to velkou část filmu ty šarlatány léčitele a jim podobné živly, tak jsem tomu chtěl dát odpad (naprosto jim nevěřím nos mezi očima, naštěstí se to pak trochu obrátí).. Zároveň je to ale docela dobrá komedie a psychologický film, dokonce ani Polívka není nikterak vtíravý (zato vysmátej ksicht Vilhelmové mě fakt štval) a většinu opravdu utáhne Alena Mihulová, která bojuje se svojí nemocí, s tím jak léčit pacienty, pro které se naprosto obětuje. Konec je vcelku zajímavý - ale dojem zůstává rozporuplný...50% ()

Marys

Pokus o akýsi ezoterický film s artovým nádychom. Polívkovka dráma. Nebolo to môjmu srdcu priblížené, bohužiaľ. Takýto film si v histórii nenájde miesto. Upadne do zabudnutia. ()

Brylin

Slávek Horák udělal velmi dobře, že se svým debutem počkal, až si byl jist, že vznikne dobrý film. Námět vyrovnávání se se smrtí není nový, zpracování ovšem ano - odlehčeně, s humorem, avšak bez patosu či zbytečného karikování to nezvládnou mnozí. Nevyrovnanost humoru a některé slabší vtipy akceptuji a vnímám jako úlitbu obyčejnému divákovi - vždyť filmy se dělají pro lidi, nejen pro festivalové publikum či porotu. Vzpomeňte si, kolik diváků v kinech vidělo třeba tématicky příbuzný, temnější, ale také velmi zdařilý snímek Václava Petra Jako nikdy. Věřím, že domácí péče zaboduje u běžného obecenstva podstatně lépe, třebaže někteří přijdou jen na Polívkovi fórky. A uvidí mimo jiné dobré herecké výkony v čele se znovuzrozenou Alenou Mihulovou i dramatické scény k zamyšlení. Čtyři hvězdičky. ()

LuccinyFilmy

"Pomozte mi ji obrátit" je sice nejtrapnější, zcela nezapadající vtip celého filmu, ale jinak je to dobré. Líbil se mi Polívka i Mihulová jako manželský pár po třiceti letech, který si ani nepamatuje, kdy naposledy si dali pusu, a také Kronerová jako profesionální šarlatánka. Kvalitní české drama o životě pro druhé a smrti sama za sebe. ()

Psice

Smutný příběh o ženách a jejich iluzích – o důsledcích jejich letitého emocionálního hladu, uvěznění v nefunkčních vztazích a neschopnosti z nich vystoupit. O tom, že ten, kdo nejvíc pomáhá, sám potřebuje, aby mu bylo pomoženo. Příběh o konfrontaci s konečností života a o tom, že sami před sebou neutečeme, i když si pořád tak trochu hrajeme na schovávanou sami se sebou. Komické scény jsem nevnímala jako rušivé - naopak do příběhu vnášely lidskost a opravdovost. Alena Mihulová byla skvělá a jako již tradičně jsem nevydýchala Tatianu Vilhelmovou. Byť film oslovil moje velká životní témata, postrádala jsem v příběhu větší hloubku a asi i proto u mě pořád vede české komorní drama „Jako nikdy“. ()

Hepy13

Film o nemocných pro nemocné. Moc jsem se nezasmál, ale to mi nevadilo, protože film má jiné kvality. Třeba paní Mihulovou a Bolka, nebo lehký humor. Ale je to spíše vážný film, který nesedne uplně každému. ()

Skarface

Hmmm esoterika jelikož s toho mám srandu a koukám na ty lidi jak na blázny a nevěřím tomu tak mě nezaujal ani tolik tento film . Škoda no příště můžou natočit něco s panem Stanislavem Brázdou . ()

Pawlisman

Snímek s trochou myšlenky a alespoň troškou důležitého poselství a náhledu do českých vsí a životů ošetřovatelek a seniorů. Vše reálné a věrohodné. Komedie ani moc ne. Podivně lavírující film na pomezí žánru. ()

Vesecký

Slabší tři hvězdičky, ale zachránila to scéna u hořícího stromu, kde konečně ta mediánka Krónerová dostala za vyučenou, když Vlasta pochopila, že ji neléčila tělesně, ale měla snahu, aby se její "duše" s koncem života vyrovnala. Já chci žít teď a ne v nějakých dalších životech. Kolik je ještě v lidských bytostech hlupáků a důvěřivců, kteří na takovéto špeky skočí. Úplně mimo mi připadala scéna s hypnotickým padáním na zem, dosti hloupá scéna s pokroucenou lžicí. Jinak to byla snaha udělat americký sentimentální film po česku. Tedy do amerického obehraného klišé o umírajících, smiřujících se s koncem života, prsknout cosi z moravské bujarosti. Rozhodně to nebyla komedie a psychologicky to bylo trochu uhozené. Konec zůstal naštěstí bez Vlastičiny mrtvoly. Jinak Mihulová hrála výborně a škoda, že nebyla dříve moc využ¨ívaná, Polívka se předváděl jako totální nemožný chlap, který má nejraději vizovickou, nemám jeho klaunství moc v oblibě. Vilhelmová tradičně unylá, a ty ostatní herce jsem neznal... Koukat se na to dalo, pokud však je člověk obklopen lidmi, jimž končí život a navštěvuje třeba několikrát týdně LDN, tak to moc nálady nepřidá. ()

Blueeyes

Strhující herecké výkony obou hlavních představitelů. Vlastina altruistická povaha bere za srdce a netečnost jejího muže v Bolkově podání vlastně také. Je to tak trochu příběh o tom, jak to nejlepší v nás může nakonec nejlépe probudit blízkost konce. Ale možná jsem čekala trochu víc. Vidím to na tři a půl hvězdiček, sumárum na čtyři. Z již tradičního patriotismu. ()

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky