Mladý nemecký počítačový mág Benjamin (Tom Schilling) je tak trochu outsider. Vo virtuálnom svete sa zoznámi s charizmatickým Maxom (Elyas M'Barek) a jeho priateľmi Stephanom (Wotan Wilke Möhring) a paranoidným Paulom Makesom (Antoine Monot Jr.). Tí Benjamina pozvú, aby sa pripojil k  hackerskej skupine, ktorá sa chce zviditeľniť na svetovej scéne. Pôvodne malo ísť o neškodnú zábavu, ktorá im všetkým vylepší profily. Chvíľu to vyzerá, že všetko je v poriadku, dokonca sa Benjaminovi darí zoznamovať sa s atraktívnou Marie (Hannah Herzsprung). Potom sa však čosi pokazí, skupina sa dostane do hľadáčiku polície, na čele s detektívkou Hanne Lindberg (Trine Dyrholm). Z Benjamina sa z noci na deň stane jeden z najhľadanejších hackerov na svete... (Martyska)

Morholt

Hackerství a další počítačové triky, to všechno jde mimo mě a upřímně řečeno nerozumím touze nabourat se někomu kamkoliv a dělat tam maglajz. Pokud to tedy není ideologicky podbarvené. A to přesně dělá skupinka hackerů, kteří se chtějí vyrovnat králi všech počítačových zločinců, který má přezdívku MRX. Vedle toho se tu ještě odvíjí příběh outsidera, který díky svým schopnostem vystoupá ńa pomyslný hackerský vrchol. Bavilo mě to hodně, protože tu bylo všechno, co ke krimi-thrilleru patří a IT analfabetům, jako jsem já, tu byla počítačová kriminalita podána srozumitelně a poutavě. Třeba ztvárnění komunikace hackerské komunity bylo vyloženě perfektní. V závěru mě dostalo několik zvratů, kdy jsem si vlastně až do samotného závěru nebyl jist, jak to tedy vlastně je. Sedli mi i herci, takže k absolutní dokonalosti chyběl jen malý kousek. Vůbec nechápu, proč jsou podobné perly našimi distributory ignorovány. 90% ()

argenson

Je to úplně mimo moje filmový zájmy a k počítačům mám čistě uživatelskej přístup jen lehce nad hranicí negramotnosti, ale bavilo mě to moc. Svižná a dynamická zábava s neskutečně originálním pojetím komunikace mezi hackerama a luxusní pointou. ()

Ouwen

Cejtím se, jako kdybych měl dlouholetý, krásný vztah s pěknou, chytrou holkou a pak zjistím, že mne po celá ta nádherná léta precizně využívala. Protože to, jak mne rozmrdal ten konec, na to nikdy nezapomenu. Úplně chuť vstát ze židle, chodit po místnosti a držet se za palici. Masakr jako svině. Absolutní špička! Baran bo Odar nás filmem provede stylovou, neokoukanou režií, práce se střihem, vizuál, kamerové nájezdy, no bezchybná práce. K tomu si sám napsal scénář a každý dialog má svojí váhu. Dokonalá proměna hlavní postavy Benjamina! Interpretace nálad jeho kumpánů, všechno je tak přirozené a odůvodněné. Každá postava má svoje něco, skvělé a nápadité masky a každý herec oplývá nesmírným charismatem. Excelentní hudba! Hned jak bude možnost, budu pátrat po soundtracku. Dynamikou se nešetří a nechybí ani slušná porce humoru a neutichající zábavy. U některých scénách jsem ani nedýchal a škvařil se v napětí. 10/10 aniž bych musel nad tím nějak rozmýšlet. Tak kvalitně odvedenou filmařinu jsem dlouho neviděl... Němci jedou, je sice fakt, že mne napadaj dvě scény, které působí dost náhodně, ale mne hřeje pocit na srdíčku, že natočili konkurence schopný film na světové úrovni. Sebejistý tah na Olymp! ()

Padme_Anakin

Po pravdě já vůbec netuším, jak se to stalo, neb jsem počítačový zaostalec a půlce filmu jsem v podstatě nerozuměla, moc se mi to líbilo.. Vcuclo mě to hned od začátku a ten mladý muž - Tom Schilling - si mě namazal na chleba, držela jsem mu palce pro štěstí, aby se z toho nějak dostal.. Herecký ansámbl nesmírně sympatický (Trine opět fantastická), dynamická jízda poutavě natočená, u mě spokojenost, no a závěr vyloženě potěšil.. ()

kareen

Za dlouhou dobu napínavý, skvěle odsýpající thriller s aktuální tématikou a dvěma pointami, z nichž ta první mě nejdřív zděsila svou podobností k jednomu kultovnímu filmu, aby ta druhá vzápětí můj dojem zase napravila. ()

Maq

Byl to pro mě zajímavý vhled ani ne tak do hackingu, jako do myšlení (soudobé) mládeže. A docela dobrá detektivka. ()

stration

Velice svižný film z Německé provenience, který se s ničím a s nikým nemazlí a jde pěkně po své línii až k závěrečným twistům, které jsou dobře promyšlené a rozhodně potěší. Jeden z nejlepších filmů na toto téma. ()

Trevor

Rok 2014, ruskí hackeri sú údajne tým najhorším čo svet pozná (migrácia a reroristické útoky už ľudí unavujú), Rusi ovplyvňujú voľby v tak technologicky vyspelej mocnosti akou sú Štáty nacistické (áno, priatelia v tej istej dobe ako celý svet masívne atakuje dezilúzia a technologickej vyspelosti tejto krajiny ruskí hackeri ovplyvňujú to na čom si spomínaná krajina zakladá najviac - údajnú demokraciu a ľudským ovciam nie je smiešne že technologická veľmoc nedokáže uchrániť údaju svojich zákazníkov ((konkrétne Majkrosoft a ich XBOX)) a takto ich zruší partička násťročných hackerov závislých na liekoch, drogách a alkohole). Tým sa dostávame k ďalšiemu zlomovému momentu vo filmu určenom na brainwashington tínedžerských bezmozgov aké je to cool fetovať, zneužívať lieky a sedieť na zadku a nič vo svojom trápnom živote nedokázať, okrem pravidelných úvahách o tom ako ich generácia, ktorá nevie naštartovať ani kosačku na trávu naštartuje revolúciu... Až o 4 roky sa udial ozajstný ruskí hackerskí útok, keď 12.decembra vyhrala CSKA Moskva na štadióne Realu Madrid 0-3. Opäť tradičná irónia v komentári k filmu, ktorý opäť vystihol dokonale jeden z mojich obľúbených užívateľov - svižný film s obrovským množstvom nelogických krokov, takže naviac ako na 3* to u mňa rovnako nevytiahol. ()

DonPedro

Celkem klasická zápletka „jak se neudusit soustem, které po ukousnutí poněkud nabobtnalo“ zasazená do hackerského prostředí, v rámci kterého sice nepřináší ohledně motivace a technik nic moc objevného, ale zároveň na něm neparazituje, protože je dokáže zobrazit lépe, než bývá v kraji zvykem. Už to, jakou váhu přikládá sociálnímu inženýrství v opozici k rychlým prstům je hodně poučené. A když jsme u těch rychlých prstů – v jedné subdisciplíně je Who Am I Bystrozraký mezi slepými. Většina mnou zaznamenaných filmařských pokusů převést zběsilé bušení do klávesnice na nějaký atraktivní vizuální tvar, který by divákovi zároveň napovídal, co se zrovna děje, končila u trapností typu praskajících virtuálních řetězů a rozpadajících se vrat. Tady je prostředí šedé zóny a symboly penetračních technik tak povedené, že si je pravděpodobně budu pamatovat i v době, kdy se mi zápletka dávno vykouří z hlavy. Asi by šlo zaškodit ohledně toho, který ze závěrečných veletočů je na předchozí děj naroubován čistě a který jen tak přibitý, ale proč trápit prima film. ()

Aljak

Paráda! Po dlhšej dobe fakt vydarený film, ktorý si u mňa vyslúžil aj plný počet hviezdičiek. Aj keď o tom 5* hodnotení som si nebol až taký istý, ale vďaka tomu koncu sa prikláňam k maximu. Fajnový námet z čoraz rafinovanejšieho prostredia kyberkriminality, hoci ja osobne vôbec nechápem o čo tým všetkým hackerom vlastne ide. Asi len tá vzájomná rivalita a predvádzanie, kto si dovolí viacej (tak ako to bolo vykreslené aj v tomto filmu). No mňa predovšetkým očarila tá výborná dejová línia s úžasnou zápletkou doplnenou viacerými zvratmi. Veľmi dobré! Občas sa aj Nemcom zadarí... ()

bourec

Hackerský filmy moc nemusím, ale na Netfilcku sem si všimnul filmu s Barekem, tak sem do toho šel. Za svůj nejoblíbenější film s podobnou tématikou považuju Hackera od M.Manna. Ten se ovšem většinou nelíbí.Tohle je napínavý asi jako věšení mokrejch ponožek na balkóně. Akce žádná, napětí nula. Pár mejdanů a návštěv barů, pár vloupání bez vyhrocenejch scén. a pak to přijde.To co tady tvůrci považujou za pointu, je pro mě noční můra ve všech filmech. Tahle diagnóza mi ve většině případů film otráví a mě nasere. Nepoužitelnej žvást. 40%. ()

dubinak

Tak tohle bylo bohužel zklamání vzhledem k velmi vysokému hodnocení tady na čsfd. Hackerské filmy asi nejsou zrovna můj šálek čaje a po většinu času jsem čekala na nějaký vyložený boom. Věřím, že spoustě lidem se to asi líbí kvůli dynamičnosti, ale ač tohle téma hodně obdivuji, ve filmovém zrpacování mi nic moc neříká. Hýbat se to podle mě začalo až na samotném konci, kde jsem dostala hned několik twistů, které ale byly slušnou vykrádačkou starších nejmenovaných amerických filmů. Řemeslně je to na Německo opravdu obstojné, ale herecky spíš nesympatické. Bohužel nejsem člověk, kterého byste tímto tématem vystřelili z bot a tak moc ani nemůžu soudit. ()

zette

Dynamicky natoceny thriller z hackerskeho prostredi. Uzasny mix rezie, kamery a hudby dela z tohoto filmu nadcasovy snimek. Zabery z metra (?), kde dochazi k fiktivni komunikaci mezi hlavni postavou a tajemnym MRX jsou ozdobou celeho filmu. Uplny zaver je uz mozna prekombinovany, ale jeho podstata je vyborna. Potesila i ma oblibena Trine Dyrholm v roli vysetrovatelky. Ja, ktery pocitac ani nevypinam, protoze se bojim, ze uz bych ho neumel pustit je Who am i prijemnym prekvapenim, ktery me bavil od zacatku do konce. Vlastne ani nevim, proc nedam plny pocet... ()

octopuska

Tohle je kulervoucí hackerská jízda s profláklýma ksichtama od sousedů ze západu. Šlape to od začátku do konce, atmosféra parádní, super hudba a ten konec je prostě top. Je vidět že tyhle technologie prostě nikdy bezpečné nebudou a vždycky se najde nějaký individum, který přijde na to, jak obchcat zabezpečovací systémy a není to zas takovej problém. Musí na to být správně vychcaná hlavička a sociální vrstva co nejnižší. Možnosti jsou neomezené a drzost nesmí mít žádné hranice. Elyas s Wotanem a Tomem si pěkně zařádili a ukázali s noblesou všem, jak se to dělá. Jeden má strach po shlédnutí rozkliknout aji Seznam. ()

Triple H

Čistá vykrádačka Social network, Fight Club a Now you see me. Akože naozaj bez hanby či snahy to nejako zakryť. Ale je to vykrádačka pomerne dynamická a zábavná. **1/2 ()