• mosem
  ***

  příběh, který mne oslovil poněkud méně než několik předchozích. Nejen parodické vystupování velitele (při vší úctě k hereckému výkonu ale s nepochopitelným režijním záměrem), který snad v tomto díle končí. Ale i časově nelogické situace - v době přestřelky je dost času zavolat soudce k výslechu a vyslýchat ženu, jejíž čin je nesrovnatelně méně závažný a která se bez problémů k jeho spáchání přiznává. Střet starce a tří mladých a těžce fyzicky pracujících mužů s překvapivým závěrem. Vrah, který by podle četníků neměl očekávat, že je mu někdo na stopě. Fraška s pohřbem....Ale z mého pohledu to vylepšil úplný závěr - až jsem měl strach že vše skončí v duchu mýdlové opery.(3.3.2017)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  "Fy myslíte, že když mi nosíte mazání na chaksnu, že fám na fšechno skočím?" Případ andělíčkářky mě příliš neoslovil, ale velitelovo falšování oznámení kvůli kvalitě oběda mělo něco do sebe. O dost lepší byla linie pohlavního styku s mrtvými ženami, ale pak nastoupil velitel Sova a svým parodickým zatýkáním poslal epizodu do kopru. Tohle se nedělá. A taky se nekrade, ale smrt varana mi vehnala slzy do očí. Bismarcku, byl jsi jedním z nejlepších herců v tomto seriálu. Možná úplně nejlepším a to je smutné.(3.3.2017)

 • LadyPupu

  To je jak ta Čapkova pohádka Jak pejsek s kočičkou dělali dort... Jak ta dvě nebohá zvířátka splácala dohromady slanečky, syrečky, kyselé okurky atd. a psa z toho bolelo břicho. Tady splácali tvůrci v jednom dílu potraty, vraždu, kleptomanii, nekrofilii, tryznu za varana... A mě z toho rozbolela hlava.(3.3.2017)

 • Alagaesie
  ****

  Dopis, kterej dva roky putuje? Divné ... Do "Láskový" střelilo. Vyhrožování není jen tak, proč to Sohnewedt přechází? No, nevyplatilo se mu to. Vorisku, ty mrcho! Bejt Škrabalkou tak bych mluvil ... Hezky dostali holi! Kdo jinému jámu jámu, sám do ní sám. Sovo, Sovo, ty se nezdáš ... Vaníčková bude asi podvodnice - nebo masérka. „Co vidíš?“ „Guláš!“ Zase Bismarck? Proč furt zdrhá? Báby Hejkalový odstřelit! Obě! Chudák Bismarck. Chudák Sova, ale výborně Bareš! Kluci se lepšej. A nakonec jdou kopat hrob - tomu říkám služba (...). Vskutku pohřeb hodný důstojníka. Sova kleptoman ... Bych bejval neřek ... To byla teda sbírka! Měl jsem o Sovu celkem strach. Koledoval jak na Velikonoce. Ta akce s velitelem byla tak-tak. A Bareš měl pravdu - Cmíral zasáh včas.(3.3.2017)

 • majky19
  ***

  Myslím si, že se jednalo o jednu z těch povedenějších epizod, avšak jak jsem již avizoval v předchozích dílech, tak opravdu to z mého pohledu není tak dobré jako když roli velitele hrál Karel Dobrý. Moc si nedovedu představit, že za první republiky mohli dělat velitele pátrací stanice takoví lidé, jako velitel Sova v podání Langmajera. Jeho postava po celou dobu jeho působení je prezentována velmi komicky až trapně a neumím si dobře vybavit, že by takový člověk mohl vést bezpečnostní instituci.(4.3.2017)

 • - Natáčelo se v Praze na Invalidovně, Brně Kamenné čtvrti, Krucemburku, Vratislávka, Prostějově, zámku Lesní Hluboké. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)