příběh, který mne oslovil poněkud méně než několik předchozích. Nejen parodické vystupování velitele (při vší úctě k hereckému výkonu ale s nepochopitelným režijním záměrem), který snad v tomto díle končí. Ale i časově nelogické situace - v době přestřelky je dost času zavolat soudce k výslechu a vyslýchat ženu, jejíž čin je nesrovnatelně méně závažný a která se bez problémů k jeho spáchání přiznává. Střet starce a tří mladých a těžce fyzicky pracujících mužů s překvapivým závěrem. Vrah, který by podle četníků neměl očekávat, že je mu někdo na stopě. Fraška s pohřbem....Ale z mého pohledu to vylepšil úplný závěr - až jsem měl strach že vše skončí v duchu mýdlové opery.(3.3.2017)

• LadyPupu

To je jak ta Čapkova pohádka Jak pejsek s kočičkou dělali dort... Jak ta dvě nebohá zvířátka splácala dohromady slanečky, syrečky, kyselé okurky atd. a psa z toho bolelo břicho. Tady splácali tvůrci v jednom dílu potraty, vraždu, kleptomanii, nekrofilii, tryznu za varana... A mě z toho rozbolela hlava.(3.3.2017)

Dve dejové línie četníckej práce osobitne boli výborne vystupňované s relatívne nečakaným zakončením. Oba vážne prípady odľahčoval veliteľ Sova, ktorý bol uletenejší čím ďalej viac. Štátny pohreb varana s poctami bolo asi čerešničkou recesie. Len či toho nebolo až príliš... Zmeny veliteľov len pripravovali cestičku Gebertovi. A nakoniec, snáď nemá Láska po láske...(3.3.2017)

• Jara.Cimrman.jr

"Fy myslíte, že když mi nosíte mazání na chaksnu, že fám na fšechno skočím?" Případ andělíčkářky mě příliš neoslovil, ale velitelovo falšování oznámení kvůli kvalitě oběda mělo něco do sebe. O dost lepší byla linie pohlavního styku s mrtvými ženami, ale pak nastoupil velitel Sova a svým parodickým zatýkáním poslal epizodu do kopru. Tohle se nedělá. A taky se nekrade, ale smrt varana mi vehnala slzy do očí. Bismarcku, byl jsi jedním z nejlepších herců v tomto seriálu. Možná úplně nejlepším a to je smutné.(3.3.2017)

Myslím, že je na škodu, že se v epizodě prolíná více případů (pátrání po andělíčkářce, vražda majitele pily, ztacené dívky během války...), ale i tak děj drží při sobě a hodně ho vyzdvihuje Jan Langmajer v roli velitele Sovy (jeho závěrečné zatýkání vraha mě neskonale rozesmálo, hehehe). Minirolička i pro Alenu Mihulovou, která jasně dokazuje, že je Paní Herečka! A velmi tomuto seriálu prospívá hudba, které hodně pracuje s atmosférou a jednotlivými situacemi.(4.3.2017)

• - Natáčelo se v Praze na Invalidovně, Brně Kamenné čtvrti, Krucemburku, Vratislávka, Prostějově, zámku Lesní Hluboké. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)