Myslím si, že se jednalo o jednu z těch povedenějších epizod, avšak jak jsem již avizoval v předchozích dílech, tak opravdu to z mého pohledu není tak dobré jako když roli velitele hrál Karel Dobrý. Moc si nedovedu představit, že za první republiky mohli dělat velitele pátrací stanice takoví lidé, jako velitel Sova v podání Langmajera. Jeho postava po celou dobu jeho působení je prezentována velmi komicky až trapně a neumím si dobře vybavit, že by takový člověk mohl vést bezpečnostní instituci.(4.3.2017)

Dopis, kterej dva roky putuje? Divné ... Do "Láskový" střelilo. Vyhrožování není jen tak, proč to Sohnewedt přechází? No, nevyplatilo se mu to. Vorisku, ty mrcho! Bejt Škrabalkou tak bych mluvil ... Hezky dostali holi! Kdo jinému jámu jámu, sám do ní sám. Sovo, Sovo, ty se nezdáš ... Vaníčková bude asi podvodnice - nebo masérka. „Co vidíš?“ „Guláš!“ Zase Bismarck? Proč furt zdrhá? Báby Hejkalový odstřelit! Obě! Chudák Bismarck. Chudák Sova, ale výborně Bareš! Kluci se lepšej. A nakonec jdou kopat hrob - tomu říkám služba (...). Vskutku pohřeb hodný důstojníka. Sova kleptoman ... Bych bejval neřek ... To byla teda sbírka! Měl jsem o Sovu celkem strach. Koledoval jak na Velikonoce. Ta akce s velitelem byla tak-tak. A Bareš měl pravdu - Cmíral zasáh včas.(3.3.2017)

• Jara.Cimrman.jr

"Fy myslíte, že když mi nosíte mazání na chaksnu, že fám na fšechno skočím?" Případ andělíčkářky mě příliš neoslovil, ale velitelovo falšování oznámení kvůli kvalitě oběda mělo něco do sebe. O dost lepší byla linie pohlavního styku s mrtvými ženami, ale pak nastoupil velitel Sova a svým parodickým zatýkáním poslal epizodu do kopru. Tohle se nedělá. A taky se nekrade, ale smrt varana mi vehnala slzy do očí. Bismarcku, byl jsi jedním z nejlepších herců v tomto seriálu. Možná úplně nejlepším a to je smutné.(3.3.2017)

Trochu lehčí díl seriálu, ale i tak měl jako obvykle jiskru a spád. Zedníčka miluju víc a víc, šla šla... Po tomto seriálu mi bude smutno, po Bismarckovi ne. Nemám ráda plazy, ale bylo mi ho líto, taková nevoňavá smrt. No, má pěkný hrobeček. Čekala jsem, jak se rozloučíme s Langmajerem a on jde pomalu s medailí za statečnost. Ale nakonec musím uznat, že až na tu závěrečnou scénu u vily, toho bláznivce zahrál dobře.(9.3.2017)

Myslím, že je na škodu, že se v epizodě prolíná více případů (pátrání po andělíčkářce, vražda majitele pily, ztacené dívky během války...), ale i tak děj drží při sobě a hodně ho vyzdvihuje Jan Langmajer v roli velitele Sovy (jeho závěrečné zatýkání vraha mě neskonale rozesmálo, hehehe). Minirolička i pro Alenu Mihulovou, která jasně dokazuje, že je Paní Herečka! A velmi tomuto seriálu prospívá hudba, které hodně pracuje s atmosférou a jednotlivými situacemi.(4.3.2017)

• - Natáčelo se v Praze na Invalidovně, Brně Kamenné čtvrti, Krucemburku, Vratislávka, Prostějově, zámku Lesní Hluboké. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)