Hrdinský akční thriller Do posledního dechu vypráví pozoruhodný příběh nejodvážnější plavby malého záchranného člunu v historii pobřežní stráže. Novou Anglii zasáhla 18. února 1952 rozsáhlá bouře, označovaná též místními jako nor'easter. Města na východním pobřeží byla bičována vlnami a bouře ničila vše, co jí přišlo do cesty, včetně lodi SS Pendleton, ropného tankeru třídy T2, mířící do Bostonu. Ta byla doslova roztržena vedví a ve svém rychle se potápějícím trupu uvěznila více než 30 námořníků. Zástupce hlavního strojníka Ray Sybert (Casey Affleck) si jakožto nejvýše postavený lodní důstojník na palubě záhy uvědomuje, že je jen na něm, aby se ujal velení nad vystrašenou posádkou, a přiměl ji k tomu aby její členové zapomněli na své neshory a společnými silami udrželi loď na hladině během jedné z nejhorších bouří, jaké kdy východní pobřeží USA zasáhly. Zatímco se bouře blíží k základně americké pobřežní stráže v Chathamu v Massachusetts, nařizuje velící důstojník Daniel Cluff (Eric Bana) odvážnou operaci ve snaze ztroskotanou posádku zachránit. Navzdory obrovským potížím se čtyři muži pod vedením kapitána Bernieho Webbera (Chris Pine) vydávají na moře ve dřevěném člunu se špatným motorem a mizivými, pokud vůbec nějakými možnostmi navigace, aby společně čelili mrazivému počasí, dvacetimetrovým vlnám a vichru o síle hurikánu. (Falcon)

PROCESOR

Začátek je trochu nuda. Když už jdou na věc a vplouvají na "volné moře" začíná se to posouvat správným směrem. Jasně, že měli z prdele kliku, jak zachránci, tak přeživší, ale jak se říká "štěstí přeje připraveným" a obě skupiny pro to udělaly maximum. Snímek vychází ze skutečné události. Jen si možná někdo pomyslí po shlédnutí filmu, že nejlepší cesta, jak přežít je, neposlouchat nadřízeného. Romantici si přijdou na svý, je tam láska, jako trám. ()

Icefist

O dost líp by se mi hodnotilo, kdybych věděl, jak to vlastně bylo doopravdy. Protože spousta věcí je tu hodně neuvěřitelná, i když ne úplně nereálná a mě by zajímalo, jestli je to tak jen pro účely filmu, nebo se to tak odehrálo i ve skutečnosti. Jako divák jsem proto rozpolcen a nevím, co si o tom myslet. Každopádně podívaná to byla slušná minimálně v tom smyslu, že bylo na co koukat. Příroda je zkrátka mocná. Co se týče obsazení, tak Holliday Grainger byla moc roztomilá- já přesně tyhle retro holky žeru. Naopak Chris Pine příliš nepřesvědčil, i když za to možná mohla jen jeho troubovská role. Váhám mezi slabšími a silnějšími třemi hvězdami, ale protože kino deset procent přidává a já na tom v kině byl, tak nakonec 70 %. Oblíbená část- cesta po svých za kapitánem Pendletonu ()

mortak

Disney natočil konzervativní retro, které by slavilo úspěch snad tak před sto lety v době dobrodružných knih pro mládež ilustrovaných Zdeňkem Burianem. První polovina filmu je velmi komorní, a spíše než boj s mořem nám ukazuje ten "správný" svět mužů a žen (první rande, polibek, a hned na to svatba), a mám podezření, že pro disneyho byl právě tento důraz na konzervativní hodnoty daleko důležitější než příběh záchrany. A tak On a Ona, zářivý to příklad mladé lásky, najdou jedné noci své místo ve světě (on na moři, ona čekající u plotny), a ukáží zlomenému stáří, že síla lásky lodě přenáší. Jenže diváci, včetně mě, čekali jiný film. ()

zombkiler

Nebýt Holiday Grainger, která mě svým nesympatickým vzhledem štvala už od první minuty co vstoupila na plátno a pak zbytečného 3D to zas nebylo tak hrozné jak sem se bál zpočátku. ()

HorrFi

Ikdyž to bylo podle skutečný údalosti, tak mě to bohužel moc nezaujalo.. problém vidim v tom, že místama to mělo pomalý tempo a ani mě to moc nevtáhlo do děje, prostě tuctovej film.. ()

ing.Frosty

Když vám jsou všechny postavy u řitě, tak survival thriller může fungovat jen těžko. Pinovi jdou arogantní hezounci skvěle, ale jeho herecký rejstřík tím končí. Toho uťápnutýho tydýta jsem mu nevěřil ani za mák. Romantická linka je vyloženě směšná. Affleck se po většinu času tváří jako největší ultraborec a i když se jim loď rozpadá pod nohama, tak má vždycky na všechno dost času. Epicky patetická hudba, pěkný efekty a kamera. ()

wader

Film pouze pro lidi mající fetiš na lodě, hnusný počasí nebo námořní katastrofy. Pro nikoho jiného. Kdo na to půjde za peníze, bude bít hlavou o zeď. Příběh je to fajn pro 10ti minutovou stopáž Slavných dnů ze Streamu, ale čumět 2 hodiny jak někdo někam pluje, je promáčenej, a neví kde je, a prokládat si to civěním na holku, která jede autem, a pak zase né, a pak někoho potká, a něco mu o něčem říká, a já nevím co to bylo, protože mi to všechno včetně všech postav, ve kterých se nešlo orientovat bylo úplně u prdele. Šel jsem po práci do kina, a přišlo mi, že další dvě hodiny sedím v práci, která mě strašně sere a čekám, až bude konec, a já budu moct jít domů. A spíš na škodu mi přišla pompézní hudba snažící se navodit atmosféru epických scén, a chce ždímat emoce, ale ze mě nedostali ani jednu, a já jsem schopnej brečet u reklamy na tampóny. 3D je zcela zbytečný (jak už bývá zvykem). Pusťte si radši Piráty na vlnách nebo legendárního Lea v ledu. Das ist ganz Scheiße! ()

Saraph

Nevím, jestli to bylo těmi vlnami houpajícími se ve 3D verzi, ale mě film vtáhl a až do konce nepustil. Věřím, že tohle je ten typ filmu, který by človka asi moc nenadchl, díval-li by se na něj doma v televizi a ne v sálu kina, kde na něj ze všech stran řvou hromy a šplouchá voda. Velkou část filmu se totiž jen pluje a bojuje se samotnými vlnami. Jestli toto nezaujme, hned je to o něco menší zábava. ()

Lachtaan

Filmy vyloženě z mořského/námořnického prostředí začínají být pěkně nudné. The Finest Hours vypadalo z trailerů poměrně zajímavě, lákalo především na rozmanité herecké obsazení. Musím se přiznat, že jsem konec snad ani nedokoukal. Zmatečné hledání ztraceného bratra uprostřed nepřehledné bouře nebylo zkrátka nic pro mě. Na moři jsem si z nedávných filmů užil pouze Deepwater Horizon. ()

Tosi

I přes to, že je příběh čítankově předvídatelný, dokázal být chvílemi pěkně napínavý. Pro fanoušky staromódních, dobrodružných filmů jako stvořené. ()

Mrkvič

Mám rád katastrofické filmy a na tento jsem se po upoutávkách v kině docela těšil. Herecké obsazení skvělé a dokonce i kapitán Enterprise dokázal přesvědčit jako ne moc zkušený ňouma. Zajímavá je ta historka také, ač asi místy dost přikrášlená. Problém je, že ve filmu není nic moc zapamatováníhodné. Jako třeba u Dokonalé bouře, kde na samotný závěr nikdy nezapomenu. ()

Johnny.ARN

Mne bolo mokro a zima ešte aj za nich. Silný film o odvahe, plnení rozkazov a snahe nikdy sa nevzdať. Úplne som bol fascinovaný zábermi ako prechádzali cez vlny, ako sa rozlomil tanker a podobné digitálne kúsky. 3 z 5 ()

viperDavid

Pěkné, melodramatické, akční, neuvěřitelné. Film se stupidním překladem názvu s panem Pinem se mi líbil se vším všudy. Žádná scéna nebyla zbytečná, ani nudná. Partičce záchranářů to svědčilo, dokonce i ta blbá emancipace žen tam měla své místo. Prostě paráda ()

venison

Nějak si s tímhle záchranářským filmem neumím poradit.. Thriller "Do posledního dechu" rozhodně nepostrádá příběh, ale jeho scénáristicky béčkové zpracování z něj dělá plochou nudu.. Chris Pine nemá přirozené charisma, jen líbivý (pro někoho) obličejík, takže mě nedonutí se o něj ani na minutu bát.. Fakt, že ne.. Casey Affleck má na vyjádření zase málo prostoru..Možná, kdyby tvůrci kluky prohodili, mohlo to být herecky zajímavější.. Holliday Grainger je nesmírně sexy, ale její role byla ve filmu naprosto zbytečná.. Efekty rozpůlené lodě a rozbouřeného moře mne bavily velmi, ale žel bohu to na uspokojivou zábavu nestačilo.. Ze zajímavé "true story" se nakonec vyklubal nepříliš zajímavý a málo uvěřitelný snímek.. Škoda promarněné šance.. ()

OliverCZ

Nechodit na to ve 3D! Osobně mi 3D vůbec nevadí, a k podobným filmům se myslím velmi hodí. Ale Do posledního dechu se převážně odehrává v noci, a ty 3D brýle snižují obraz tak o dvě clonové čísla takže toho na plátně není moc vidět. ()

VanTom

Představování i romantické seznamování jednorozměrných postav protahuje úvod tohoto rodinného katastrofického námořního dramatu až neúměrně, jakmile se však promočení vydáme na moře v malé záchranářské loďce, trikové vlny a stoupající voda ve strojovně rozlomeného tankeru zábavnost rapidně vystupňují. Výrazněji osekat by se ale mohlo dění na pevnině; naštěstí patos i určitá "pohádkovost" se udrží taktak na hladině i tady. Tahle bouře mi sedla (i když méně než ta "Dokonalá"), 7/10. ()