Fotograf

Masový vrah rozsévá smrt a peklo, které v jeho srdci rozpoutali jiní. Titul Fotograf je přezdívka psychopatického sériového vraha, který terorizuje obyvatele hlavního města Ruska. Pokaždé když opustí oběť, napodobuje postupy kriminalistů a fotografií označí místo činu. Policie je proti neznámému bezmocná, nemá žádné konkrétní důkazy ani svědky. Vypadá to, že psychopatického pachatele nikdo neviděl, nikdo se s ním nesetkal. Vyšetřovatelé zjistí, že případy mají mít vztah s temnými událostmi sedmdesátých let minulého století, kdy v Legnici byla umístěna posádka sovětské armády… (Česká televize)

zette

Pekne zpracovany a odvypraveny kriminalni thriller, ktery se prolina na uzemi Ruska a Polska. Ve vsech smerech zajimavy film s naprosto uzasnou Tatjanou Arntgolc v hlavni roli. ()

campix

Fotograf je polsko-ruská krimi, která jde tak trochu proti proudu a mně osobně to docela vadilo. Styl vyprávění a také samotná podstata vyprávěné látky se mi nedostala příliš pod kůži. Nejde totiž o klasické detektivní drama, kde jde o činy samotného vraha a o detektivy, kteří se ho snaží dopadnou. Spíše se jde po stopách dětství samotného vraha a jakou v něm hráli roli jednotlivé postavy. Samotná premisa o vrahovi, který mění hlas, tak aby nebyl poznán mi přišla podivně přitažená za vlasy a neatraktivní. Zvláštní film. ()

andrii

"Cvak." Fantom - aranžér svými "modely" rafinovaně kontroluje čepel na noži. Bez tváře, bez hlesu identifikace. Vrah mezi námi má prsty na té spoušti, ale sám před objektiv nikdy nepředstoupí. ()

hanagi

Jsem velmi potěšena, že se vlastně obyčejné krimi, díky návratům do minulosti, před mýma očima začalo měnit na syrové psychologické drama. Je neskutečné, co všechno si sovětští vojáci mohli v Polsku dovolit (u nás se zřejmě také dobře bavili). Na druhou stranu je ještě šílenější, že vysokému důstojníkovi mohl handicapovaný syn zhatit celou kariéru a stal se proto přítěží. A aby toho nebylo málo - psychologický boj mezi sebou vede i dvojice vyšetřovatelů, systém "účel světí prostředky" přece platí v každé době. Největší radost mám ovšem z toho, že tvůrci filmu nemají diváka za hovádko, kterému musí každou informaci předžvýkat a podat s návodem jak ji pochopit, ale že je potřeba se dívat, poslouchat, přemýšlet a občas si něco i domyslet. P.S. Dívala jsem se na verzi s titulky v polštině, lehce jsem si zavařila mozek, ale stálo to za to! ()

bizz_mjc

V krátké době třetí polský film (mluví se v něm převážně rusky), a opět výborný. Fotograf je temná atmosférická kriminálka, retrospektivně sociální drama a politický thriller z polsko-ruských hranic. Některé věci v ději jsem sice odhadnul, ale stejně jde o nadmíru zajímavý snímek s průvodní linií "ve všem je stejné množství zla i dobra". ()

klukluka

Kluk neuměl v dětství napočítat do pěti, a jak ho v té pakárně dali do pořádku... Najednou byl rafinovaný, neskutečně inteligentní a absolutně nepolapitelný. Tohle jim nebaštím. ()

Disease

A pak že filmy o sériových vrazích umí jen Američani. Tohle bylo naprosto luxusní s tou správnou východní chandrou a exkursem do minulosti. Víc takových filmů na ČT art. ()

Vesecký

Ten konec mě dostal. Ono rozpoznat na první pohled tvář člověka, když ji má roztrhanou, to je dost těžké. K žánru bych se nebál připojit i fantasy, protože aby někdo neměl svůj hlas a přitom napodoboval hlasy jiných, to jsem ještě neslyšel. Ten děj nebyl až tak polopatistický, přesto do něho divák vcucnul a už se od obrazovky nehnul, aby o něco nepřišel. Film polský, ačkoliv se v něm ponejvíce mluvilo rusky (krásná srozumitelná ruština, jak hezky se poslouchala). Nic se v něm nezastíralo, ani vztahy mezi Poláky a tehdejší "dočasně" umístěnou sovětskou posádkou, tak to bylo tam i tady. Prostě žít se muselo i pod "ochranou" tehdejší velmoci. A nechtěl bych už žít ani pod ochranou té dnešní jediné velmoci... Příběh syna sovětského důstojníka, který se už jako dítě stal psychopatem, později v něm byl odhalen dlouho hledaný sériový vrah, a tak se do případu zapletla i pohledná policejní důstojnice Nataša. ()

Rockerman

Spletitý a hodně mrazivý triler, s politickým podtextem. Závěr filmu a lehce (ne)překvapivé rozuzlení je poněkud překombinovaný, ale jinak je to paráda. To, že Poláci mají Rusy rádi ještě méně, než my jsem věděl a polští policejní kolegové ruských kriminalistů to dávají na každém kroku najevo. Nedivím se jim! Opravdu to připomínalo nějakou "Fincherovku" v našem, východním pojetí a našimi, východními problémy. Asi na to ještě po čase mrknu a pak možná přihodím pátou *. ()

agassi68

Detektívky veľmi nemusím a táto navyše končí tak zvláštne. Avšak dej ma pripútal k obrazovke. Navyše fešná Nataša, temná atmosféra a napäté poľsko-ruské vzťahy. Celkovo nadpriemerné.. ()

tranquill

"To není žádný hmyz, to je můj syn!" Tento thriller se polským filmařům rozhodně povedl, co do scénáře i režie. A k tomu originální příběh. ()

rivah

Poznámka na okraj: Po úvodním citátu Dostojevského "Rusko je bažina" se tvůrce na něj nenápadně odvolává jmény dvou vyšetřovatelů filmu - Lebjadkin je problematická postava z Běsů a Nataša je sice běžné ruské jméno, ale u Dostojevského jde o jednu z jeho postav - padlých žen. (70%) ()

Sharleen76

Musíme si přiznat, že Poláci jsou ve filmové tvorbě už dlouho několik parníků před námi. Snímek Fotograf mi to zase potvrdil. Temná a napínavá krimi, která i přes několik dějových prešlapů udržuje vysoké tempo. Otevřeně vypráví o komplikovaných vztazích Poláků k Rusům. Těšila jsem se na polštinu, tak ale zní až v poslední třetině filmu. Odpouštím a dávám 5*. ()

pushover

Příběh tak přitaženej za vlasy, že i Hollywood může závidět, styl vyprávění chaotickej a plnej klišé a dialogy "šustěj papírem". Snad jen ta hlavní hrdinka s vizáží ukrajinský porno hvězdy stála za to. Jinak na poláky slabota. ()

AlexUnited

Keď som sa rozhodoval, aký film si pozrieť v sobotu večer, narazil som na pomerne ťažkú dilemu. V daný deň bola totiž ponuka až nezvykle veľmi bohatá a v televíznom programe sa na jednotlivých staniciach v jednom čase navzájom križovalo obrovské množstvo špičkových, vysoko hodnotených filmov s lákavými námetmi, ktoré som ešte dovtedy nemal česť vidieť. Nepamätám sa kedy naposledy televízie ponúkali až takúto širokú kvalitnú ponuku, nakoniec som dal spomedzi množstva drsnej konkurencie šancu práve tomuto zvláštnemu špecifickému krimi-thrilleru o sériovom vrahovi, ktorého nikto nikdy nevidel (a ak ho niekto videl, tak zaiste nie je už medzi živými). A bola to skvelá voľba. Úžasný, geniálny, napínavý film pri ktorom som občas zabudol dýchať a bol zvedavý na každý ďalší okamih ako sa spletitý dej vyvinie, aj napriek tomu, že identitu páchateľa sa vyšetrovateľom podarí odhaliť už niekedy v začiatku. Oceňujem herecký výkon najmä hlavnej predstaviteľky a taktiež aj súdružky prokurátorky. ()

regentor

Naši severní sousedé se rozhodli natočit vcelku netradičně pojatý snímek který je žánrovým propletencem .Samotné pojetí není zcela marné , jenže značně kulhá po logické stránce která je značně upozaděna na úkor polsko-ruských vztahů.Film se skládá ze dvou dějových rovin , ze současnosti a retrospektivních obrazů ze 70. let minulého století.A to je první problém, kdy snímek v rovině současnosti podléhá myšlení let dávno minulých .Dalším rušivým elementem jsou zbytečně dramaticky vykreslené postavy vyšetřovatelů, které spíš svádí svůj vnitřní boj , než hledáním skutečných vodítek za pachatelem.Samostatnou kapitolou jsou potom lapsy technické, kdy lze opravdu jen stěží věřit tomu, že ruská FSB jezdí v luxusních SUV značky BMW. Rovina pátrání je potom značně unylá a nevěrohodná, kdy malý chlapec který si sotva zaváže tkaničky u bot se stane geniálním monstrem a nepolapitelným fantomem, fotografem, který hravě přelstí policejní specialisty ze dvou zemí...Pro milovníky psycho-krimi , kteří se pořád v něčem štourají, takříkajíc uvnitř sebe sama to je určitě kvalitní dílko.Moji maličkost to neoslovilo , čekal jsem víc. ()

carl.oesch

Obecně mám rád polské filmy. Ta kvalita je někde jinde, a s našimi "tvůrci" se to nedá srovnávat. Teprve když vidím takovouhle pecku - kriminálku (které mám rád) s hororovými prvky (horory rád nemám), uvědomím si, jak ubohá je (a vždycky byla) česká filmová tvorba ve srovnání s tou polskou...tady člověka dostane i ta objektivnost v přístupu jak k reáliím v Rusku i v Polsku, skvělí herci a fantastická atmosféra. Děsivost chlapce, napodobujícího dokonale slova ostatních je hororem sama o sobě, nicméně to nebylo okouzlení formálností postupů (nebo dokonce napodobování vzorů), ale věcnou součástí děje. 85%, co jiného.Škoda, že polská filmová tvorba je na obrazovkách českého chrámu s tvrze i evropské kultury tak častá a v tak atraktivních časech, vždyť proto máme ct art...... ()

pafka

Ackoliv mam rad filmy, kde jsou casove linky pomichane, tenhle mi vubec nesedl. Pomucky, aby jste se v deji vyznali me fakt nedokazali oslovit a ja se nemohl porovnat v case. A tim jsem prochazel cely film a dokonale me to otravilo. Je to natocene jinak, me to naprosto nesedlo. Dve hvezdicky jen proto, ze me zene se to libilo-. Asi jsem nemel den. A po druhe uz do toho nepujdu. ()

Leník

Zajímavý film. Nelze než souhlasit s ostatními komentáři, že české filmy ve srovnání působí velmi amatérsky. ()

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz