Záletník

• Francie Un éléphant ça trompe énormément (více)

I nevěra se musí umět aneb konec avantýry na okenní římse ve čtvrtém patře... Do života úspěšného muže po čtyřicítce vstoupí nečekaně atraktivní mladá žena, která rázem rozvrátí jeho dosavadní spořádaný systém. Etienne Dorsay – vedoucí informačního oddělení jistého ministerstva je v oboru záletnictví skutečný začátečník. Na svou první nevěru se proto připravuje zvláště obezřetně a promyšleně. Rafinovaný plán však končí úplnou katastrofou a Etienne se ocitá na římse nejvyššího patra pařížského domu a ptá se sám sebe, jak k tomu vlastně mohlo dojít. Okouzlující Jean Rochefort je v komedii Záletník režiséra Yvese Roberta v plné formě. (Česká televize)

Jiří K.

Komedie Záletník (někdy se uvádí pod titulem "Sukničkář") - dnes už klasický snímek FRA provenience, jeden z těch kultovních. J.Rochefort v hl.roli ženáče - sukničkáře zamilujíc se do kolegyně z vedlejšího oddělení. Tím se jeho život automazicky sestává mnoha eskapádami snažíc se uniknout odhalení. Američani za 8 let po uvedení této komedie natočili svoji verzi (remake) pod názvem "Žena v červeném" s vynikajícím s G.Wilderem (pilotní píseň "I Just Called to Say I Love You"). Na originál to však nemělo. ()

Garch

Pan Dorsay a jeho vnitřní monology, plus závěrečný hrdinský výstup jsou mi i po letech nejmilejší. Taškařic jeho kamarádů se klidně minu. PS Krásná Anny Duperey je bonus ;) ()

elshish

Pro mě luxusní, citlivá a velice vtipná komedie. Spíž přesně řečeno komedie pro dospělé. I když je to film o zahýbání manželkám. Je vkusně zachycen a elegantně podán. Kdybych byl mladší, tak by se mi asi toliko nelíbil, ale byl jsem mile překvapen a nadšen bravůrní důmyslností čtyř přátel jak obelstit všecky kličky, tak aby vjeli do cíle jako vítězi :)...ale...? ()

soldiersn

Komedie to spatna nebyla, ale zase nic extra. Co mi utkvelo v pameti, je mlady jinoch, ktery obletuje manzelku Etienneho Dorsaye a jeho vtipne prupovidky, jako napr.: "Miluji Vase prsa, obvzlaste to leve..." ()

tatopulos

Některá místa snímku jsou milá a vtipná- slibný začátek v garáži, pomoc přátel, ale některá jsou vyloženě hloupá- "slepec" Brasseur v restauraci, hystericko-Oidipovská hádka mezi matkou a synem. V některých částech byl Rochefort vtipný v jiných se zase pitvořil, konec je hloupý a banální podobně jako v Malérech pana účetního. Anne Duperey je okouzlující, ale to je málo. Nesrovnatelně lepší je Muž, který měl rád ženy nebo Rodinný krb od Truffauta ()

ostravak30

Yves Robert je u nás známý především svými blonďatými komediemi. Pravda, i Pierra Richarda bych si zde uměl představit, ale asi by nepůsobil tak seriózním dojmem. Nedokážu říct, zda je tento film tím nejlepším návodem, jak býti záletníkem, ale rozhodně tento snímek může působit jako vzor toho, jakých chyb se vyvarovat. Je to milá komedie, u které se možná chytí za srdce mnoho mužů ve středním věku, které chytla druhá míza. ()

Stanmi

Etienne Dorsay (Jean Rochefort) je stárnoucí uředník na ministerstvu, má doma manželku a dvě dospívající dcery, jeho usedlý život se, ale změní poté co potká neznámou dívku v červených šatech, okamžitě se do ní zamiluje a poprvé ve svém životě se rozhodne být nevěrný vlastní ženě, ale protože v těchle věcech moc neumí chodit, zažije toho opravdu hodně. Toť ve zkratce příběh filmu režiséra Yvese Roberta, který stojí za sérií o "Velkém Blondýnovi", Kdo ví, hlavní role by možná seděla i na Pierra Richarda, leč získal ji Jean Rochefort, který se díky tomu stal jednou z ozdob filmu. Povedené jsou také pokusy Jeana "sbalit" svou vysněnou. Na druhou stranu vedlejší dějové linie jsou už o poznání slabší, ale je jasné, že tu mají své místo, jinak by byl příběh přece jen moc řídký, ostatní herci předvedli spíše průměrné výkony, které, ale nakonec stačily k uspokojivému dojmu z filmu. Suma sumárům Záletník je z celkového pohledu jen lehce nadrůměrným dílem, ale rozhodně ne špatným dílem ()

DonBraso

Partička jak má být,ale abych se za břicho popadal to vůbec.Nejlepší byly pro mě pasáže,kdy mladej klučina se zakoukal po Etiennově manželce,protože těch bych snesl klidně i více.Rochefort ve všech scenách stále stejný a parádní,někomu sedne humor zůčastněních,který není zbytečně křečovitý.Je to prostě příjemný film,takhle s kávou při krásném dopoledne,pěkně v županu a stále myslet na ženský. ()

carl.oesch

Famózní, aneb jak se stát záletníkem, i když to vlastně ani nepotřebuji. Partička povedených "bezproblémových" kamarádů se postará a Jean Rochefort prostě musí, i když se mu vlastně ani nechce....a k tomu femme fatale Anny Duperey a spousta povedených gagů, přičemž mezi ty nejúžasnější (kromě tanečku Anny nad ventilačním kanálem) patří jízda na koni. Prostě v té době to Francouzi uměli a jediné štěstí je, že nám to zůstalo zachováno na celuloidu a můžeme se tím těšit i dnes, v době, kdy pod pojmem komedie chodí do kin vesměs trapné s...y, jenom proto, aby se jich dneska vesměs stejně trapní, invenci postrádající tvůrci "uživili" vesměs s dotací a sponzoringu, který nemá daleko k vydírání. ()

Zemřel herec Claude Brasseur

Zemřel herec Claude Brasseur

22.12.2020

Ve věku 84 let zemřel francouzský filmový, televizní a divadelní herec Claude Brasseur. Syn francouzských hvězd stříbrného plátna, Odette Joyeux a Pierra Brasseura, započal svou kariéru v roce 1956… (více)