• Vxxx
  ****

  Tak po dokoukání celé minisérie musím říct, že 4* nechávám. Seriál mě moc bavil. Nicméně v prvním díle dostanete asi 14 postav a zorientujte se... Postupem to bylo čím dál tím jednodušší, ale pak zase přišly skoky v čase. V jednom díle sledujete osmiletého kluka, jak si hraje s autíčkem a v dalším díle je mu 18 a chce jít do války... Velmi nepřehledné. Až na konci zjistíte, že se vlastně těch deset dílů odehrává v průběhu deseti let, zatímco ze sledování seriálu máte pocit, že do vesmíru létali co týden. Ale finále bylo velmi příjemné a velmi konkrétně chci říct, že postava Yvonne Strahovski byla perfektní! 4*(5.7.2015)

 • Babous
  ***

  Hezká atmosféra první poloviny 60. let, která je dovedená do nejmenších detailů - od oblečení až po šílené želatinové "saláty" s majonézou. Jenže ta zápletka mi na seriál přijde poměrně plytká - věřím, že v knize to může fungovat líp. A některé zoufalé manželky se mi pletou - o samotných astronautech nemluvě...(8.7.2015)

 • Mikino00
  ***

  Pilotní díl byl lepší než jsem čekal. Seriál jsem si pustil kvůli Yvonne Strahovski a dám mu šanci i nadále. Seriál vykresluje osudy žen na pozadí větších (o poznání zajímavějších) událostí a koncentruje se na vztahy žen ke svým mužům ale i mezi sebou. Většina postav mi moc nesedla, ale docela rychlé posuny v ději a ne zrovna ideální vztahy dodávají příběhu spád a zajímavost. Tak finální hodnocení nebude tak přívětivé. Bohužel seriál byl spíše vztahovou a emancipační konverzačkou zaměřenou na ženské publikum. Ale i tak se jedná o snesitelnou mini sérii, jelikož hlavní hrdinky jsou vystaveny nejedné vyhrocené situaci a je zajímavé sledovat, jak se s tím v rámci tehdejších konvencí (často proti nim) poperou. Neskutečně mě štvala postava Odette Annable.(21.6.2015)

 • milka
  **

  Po 3 dílech: Další povedené retro drama se nekoná. Místo toho dostáváme klasickou vztahovou limonádu, jak z učebnice, kde každá z ženušek řeší hlavně problémy okolo hrdinných nevěrných manžílků. To všechno zabalené do té správné porce klišovitých dialogů a pomalého tempa.Nemůžu však přesto říci, že by mě The Astronaut Wives Club nějak urážel. Po řemeslné stránce se tomu vlastně nedá zase tolik vytknout a dobová atmosféra či výprava jsou zde dokonce na hodně slušné úrovni. Umím si proto představit, že pro svoji ženskou cílovku bude novinka celkem obstojně fungovat. Jenže do té já bohužel nepatřím a astronautský seriál pro mě zůstává jen nevýrazným a ničím originálním kouskem s nevyužitým obsazením. 50%(10.7.2015)

 • Pajky3
  ****

  Astronaut Wives Club byl jeden z seriálů, které jsem dlouho očekával a dlouho se na něj těšil. Retro příběh z doby, kdy člověk dobýval vesmír a Měsíc, který se však místo mužů soustředí hlavně na ženy po jejich boku. Už od prvního dílu mě chytilo povedené zpracování doby. Přesně na to jsem čekal a jsem rád, že jsem se toho dočkal, protože tuhle dobu mám prostě rád. Pomohlo i velmi sympatické obsazení, všechny astromanželky jsem si bez problému oblíbil a jejich osud mě zajímal. Seriál skvěle zakomponoval skutečné události, i díky záběrům z dané doby. Takže člověk měl možnost se během toho i něco přiučit, třeba kdo byl první američan ve vesmíru nebo co se stalo Apollu 1. Pokud bych měl přeci jen něco vytknout, tak je to fakt, že manželky vypadají v prvním i posledním díle stejně a to i přesto, že epizody dělí řada let (zhruba 1958-1970). Jinak se to opravdu povedlo a je až škoda, že to od začátku bylo plánováno jako uzavřená série. Bavilo mě to a sledoval bych dál, jenže už není co... Samotné finále se zdařilo a dovětky na konci vše krásně uzavřely. I přesto pro mě však nejlepší a hlavně nejemotivnější epizodou zůstane ta osmá. Kdo viděl, jistě pochopí.(22.8.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace