Další generace Griswoldů v tom zase lítá. Dospělý Rusty Griswold (Helms) kráčí ve stopách svého otce a v naději na posílení rodinných pout se rozhodne překvapit svou ženu Debbie (Applegate) a jejich dva syny cestou zpět do Ameriky, do rodinného „oblíbeného zábavního parku" Walley World. (Freeman Ent.)

Corpsegrinder

Samozřejmě že první Dovolený to nelíže ani patu a pohled na tlustýho starýho Chevyho je dost smutnej ale najde se zde nadprůměrný množství vtipnejch situací což se u ostatních dnešních komedií většinou říct nedá. ()

Ledkodlaq odpad!

Velice ubohé a trapné. Je až s podivem, kam až klesla úroveň tvůrců. Původní Griswoldy jsem taky nemusel, ale proti tomuhle jsou vyloženě perla. Velké zklamání a znechucení. Docela mě překvapuje velice schovívavé hodnocení. ()

tom.nosek

Nová generace Vacation se bohužel příliš nevyvedla. Je tam pár fajnových vtípků a sem tam jsem se také opravdu zasmál, ale na klasické Vacation to prostě nemá. Problém je především v typu humoru. Je jasné, že je třeba jít s dobou a stejný humor by dnes neobstál, ovšem třeba takoví We're the Millers to zvládli mnohem lépe a nejsou nazýváni "moderní Bláznivou dovolenou" pro nic za nic. Mezi nejlepší vtipy patří asi cameo Chrise Hemswortha a zhruba polovina vtipů s autem (druhá polovina je bohužel strašně trapná). Pochválit můžu ještě decentní narážky na klasické Vacation (včetně camea Chevyho Chase) a soundtrack k filmu. Naopak problém jsem měl především se Skylerem Gisondem, jakožto synem Jamesem, který se mi nikdy nezdál už v Psychu a tady to potvrzuje. ()

ZdenoLo

Tak čakal som horšie, keďže to už býva železným pravidlom pri týchto pokračovaniach po rokoch. No nakoniec celkový dojem bol aspoň tak priemerný... Aj keď najlepší podiel si s toho ukuslo určite herecké obsadenie a hudba. ()

Hanys_

Solidní rodinný road trip. Pár fórů luxusních, pár zase slabších. Ale nebudu mít nejmenší problém vidět to nekdy znovu. ()

Michael2807

Vtipný, jednoduchý, dobrá oddychovka. Víc si myslím nebylo potřeba. To, ze to nemá příběh (nebo vlastně má, ale ten jsme všichni viděli tisíckrát) je tady vedlejší. ()

mclenin

"...so you just want to redo your vacation from 30 years ago ? Dont you think, its gona be kind of letdown? ... No, we are no redoing anything, this will be completely different." Koniec citácie. A žiaľbohu alebo aj chvalabohu, že žiaľbohu sa neopakuje neopakovateľná dovolenka Griswaldovcov spred 30 rokov. K dosiahnutiu kúzla pôvodnej komediálnej série má tento počin skutočne ďaleko, dalo by sa povedať, že je to kompletne odlišný film, dosahujúc len štandardnú úroveň road-trip comedies, má s predchádzajúcimi časťami spoločné len pomerne krátke cameo Chevy Chasea s Beverly D'Angelo a ústredný song, ktorý sa stal poznávacím znamením rodiny Griswalds - Holiday Road od Lyndsay Buckingham. To by samo o sebe nemuselo byť nutne zlé, keďže sa jedná o vcelku príjemnú oddychovku a niektoré gagy sú skutočne originálne a vydarené (samy o sebe by stačili na to, aby film utiahli), no humor je tu budovaný v dvoch vrstvách a vždy, len čo odzneje tá zábavná zložka, nasleduje ju trápna a vyslovene nechutná. To je škoda, pretože nebyť fekálneho humoru, "Vacation" by mohla byť na kvalitatívne vyššom stupni a nemusela sa zaradiť medzi podobné "moderné" komédie s prízemným humorom. ()

Mitin

Béčková komedie se spoustou špatných a pár ucházejících vtipů, který jsou ale spíš založený na tom, že hlavní postavy se chovají jako naprostý idioti. Prostě taková typická horší americká komedie, která je ale na nudnej večer naprosto v pohodě a nějak neurazí. ()

Strandmon

Nečekal jsem nějakou pecku, proto mě toto tolik oslovilo! Není žádná fantastická jízda, to ale neznamená, že se nebudete bavit. Ba naopak! Je to hodně ujeté a má to i pár otřepaných frází. Ovšem na druhou stranu je to poměrně dost sympatické a dokonce i herecky zmáknuté. Hlavně dětské role + Chris Hemswort byly supr. ()

peetriss odpad!

Těch současných 58% je značně nadhodnocených. "Komediální" zoufalost roku doslova napěchovaná trapností a exkrementálně-pohlavním humorem. Původní film, přípomínaný hostováním Chavyho Chase a Beverly D'Angelo (velmi trapným), je oproti tomu geniální dílo. Už jsem se setkal s komediemi, při kterých jsem se nudil či ubíjely, ale abych se při některé cítil trapně až nepříjemně, to se mi ještě nestalo! Vydržel jsem tuto torturu až do konce - pět hvězd pro mne! Ed Helms je taková komická katastofa, že by mu měl být vypsán soudní zákaz jakékoli herecké činnosti. Slabí však byli všichni zúčastnění, snad jen minirolička Catherine Missal alias puberťačky Adeny budila sympatie, coby jediné na nervy nelezoucí postavy. Nekompromisní Odpad! ()

Prochy38

Ne.... moc jsem se těšil a o to více jsem zklamaný. Mám hrozně rád L. Mann a u té jediné jsem tu měl pocit, že svou rolí nikoho nesrala.... pardon, ale už to jinak nejde... Těšil jsem se na Applegate i na Helmse.... Zklamání. Docela mě bavili mladí borci, ale už těch fuck tam bylo taky moc.... fekální, sexistická asi komedie? ne děkuji.... ()

Danken

4/10 Lhal bych, kdybych řekl, že jsem se nesmál. Korejská GPSka mě totálně rozsekala, ale celkově vzato to byla vrcholná trapárna plná americký ''komediální'' žumpy. ()

vander19

Od malička mám rád také trochu strelené komédie. Griswoldovci boli už počas môjho detstva už legendárna komédia o bláznivej rodine, čo sa rozhodla precestovať USA alebo Európu. Pri vhodnej konštelácií hviezd mám občas náladu aj na niečo menej vážnejšie. Hlavne keď má človek horší deň. Preto aj novodobí Griswoldovci sa dostali do môjho repertoáru. Musím, ale priznať, že som čakal niečo trápne. Prekvapilo ma herecké obsadenie. Ed Helms je už klasik takýchto road movie. Zo začiatku to bola fakt nuda a aj som oľutoval, že som si to zapol, ale prvá scéna s albánskou toyotou ma brutál dostala. Fakt som sa dosť narehotal a od vtedy som mal mierne povedané znížené nároky. Možno by si film zaslúžil len priemerné hodnotenie, ale mňa zabavil a to je hlavne očakávané od komédie. ()

Káronoš

Dobře kořeněná zábava. Kostra příběhu již stokrát řečena, ale originálních komediálních vsuvek tam bylo dostatečně. Stylová nenarocna slátanina a.k.a moderní roadmovie které jsou pravě v kurzu, tak proč ne? ()

Mimomisu

Zdaleka ne tak strasny, jak jsem po recenzich cekal a narazky na prvni to vytahly do prumeru. Problem je, ze je samozrejme oceni znalci originalu (viz WTF scena s autem) ()

qxkamo odpad!

Primitivna "komedia", bez vtipu, bez napadu. Hlavne, stari dobri Griswoldovci, na ktorych sa nechyta tento novy omyl kinematografie. Aj Kamenak je oproti tomu luxus. ()

jarmik

Byla to strašná pi**vina se spoustou přehnaných vtipů, nebo i nepovedených, ale zasmál jsem se tolikrát, že nemám důvod dávat nižší hodnocení. Spousta mých oblíbených herců v rodinném roadtripu plném humoru všeho druhu i kvalit... :-) U mě spokojenost, čekal jsem méňe. ()

Zyne

Takova cira vyplachovka, ktera moc neurazi, jeste mene nadchne a obcas se u ni tak trochu uchechtnete. Humor zalozeny na urcitych extremech, na tvrdo a jakoby z povinnosti nasroubovane cameo starych Griswaldu a proste takove nevzdy uplne podarene rodinne road trip dobrodruzo ()

Marys

No, čo k tomu. Neprekvapilo. Naplnilo to všetky očakávania, no tie neboli príliš vysoké, takže taká rodinná komédia na zabitie času, ktorá sa bude omieľať ako všetky predchádzajúce "Vacations". Paradoxne najvtipnejší mi prišilo úvodné intro nevydarených dovolenkových fotiek. ()

Kdo natočí Flashpoint od DC?

Kdo natočí Flashpoint od DC?

17.01.2018

Kdo sepíše Spider-Mana?

Kdo sepíše Spider-Mana?

19.07.2015

Tobey Maguire (Spider-Man) a Andrew Garfield (Amazing Spider-Man) si užívají pavoučí důchod a Tom Holland (Nic nás nerozdělí) se naopak chystá na svůj marvelácký debut. Poprvé ho jako Petera Parkera… (více)

Thor bude krotit kafe

Thor bude krotit kafe

11.06.2015

Chris Hemsworth (Avengers: Age of Ultron) má novou práci. V minulých letech si vydělával jako superhrdina v Thorovi, elitní řidič v Rivalech nebo kyberpostrach v Hackerovi, letos ale bude předvádět… (více)