Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mysteriózní thriller se odehrává v ospalém maloměstě, kterým otřese série rituálních vražd. Ostřílený prokurátor rozplétá důkazy, svědectví i historické dokumenty o polsko-židovských vztazích a ve změti falešných stop a antisemitských stereotypů hledá indicie, které by ho přivedly na stopu pachatele. (Letní filmová škola)

Videa (1)

Trailer

Recenze (13)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Poláci v tomto filmu zabrousili do vod temné severské detektivky s mysteriózním dějem a odkazem do jejich minulosti. Podobné příběhy mám hodně rád, ale když tu hlavní postava vyšetřovatele celý film čumí jak pučmidrátek a celé to jeho vyšetřování nemá úplně logiku, trošičku to zkazí na zážitku. Přitom temné atmosféra super, prostředí východopolského města Sandoměř velice pěkné. Jen ten průběh úplně nekoresponduje s dobrou napínavou detektivkou. Bylo tu až moc náhod, vše mu dost padalo pod ruku a skoro to vypadalo, jak když vyšetřováním jen prochází, než aby pro něj vůbec cokoliv udělal. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Film se může směle vytahovat vynikající atmosférou, hereckými výkony a velmi chytře napsaným scénářem, kde se propletá hned několik žánrových prvků, nechybí ani štouchance do vlastního polskýho "já", ale jedna věc v tom scénaři přece jen ujížděla, děj někdy postupoval vpřed na základě ničeho nebo těžko uvěřitelné náhody (les,záměna v nemocnici, objev brány do pekla...., atd. ). ()

Reklama

Javert 

všechny recenze uživatele

Takhle nějak měl vypadat Strachův Labyrint, abych byl spokojen - mysteriózní detektivka bez zbytečných oklik, řemeslně výtečné, herci až na výjimky minimalisticky přesní a uvěřitelní, po hudební stránce takřka geniální (nojo, Korzeniowski). Więckiewicze musím víc nakoukat, z polského filmového rybníčku pro mě v současné době určitě nejneobyčejnější herec. ()

KeskarM 

všechny recenze uživatele

Velmi příjemná detektivka na festivalový večer. Místy velmi vtipná, je jen otázkou nakolik byla opravdu vtipnou zamýšlena a jakou část z toho má na svědomí Robert Więckiewicz. Dokonalá byla citace Základního instinktu, v mužském podání jsem ji snad na plátně ještě nikdy neviděla. Dále oceňuji, že ani náboženské vtipy nepřekročily onu únosnou míru a byly opravdu sofistikované, nikoli prvoplánově vtipné, přecijen jde o polský film, snad jen: "Víte, hebrejštinu jsme měli hned ráno jako první hodinu a to já byl ještě unavený po tom tom nočním pogromu..." je osvěžující vidět ve filmu kněze, který si umí sám ze sebe udělat legraci, osobně znám jen samé suchary.... asi bych to neoznačila za thriller, ale spíše krimi / drama / komedie ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Moje očakávania rapídne predčili skutočnú realitu. Ako kriminálka, ktorej príbeh je poprepletaný s dávnou históriou židovského osadenstva miestnej komunity, spoločne s náboženským podtónom, "Ziarno prawdy" rozhodne obstojí. No pokiaľ budem na film prihliadať ako na thriller, ktorý by mal disponovať určitými modernými prvkami, ktoré by mali diváka doslova prizvárať k stoličke, prepadol na plnej čiare. Veľa sa rozpráva, veľa hluchých miest, málo sa koná,málo sa toho deje, a už vôbec samotný snímok nedisponuje tak temnou stránkou, ako by mal. Poliaci pre tento krát odviedli polovičnú robotu, pričom s o rok starším "Jestem mordeca", ťahá tento počin za rapídne kratší koniec. ()

Galerie (60)

Reklama

Reklama