Tajemství dračí pečeti

• Česko VIY: Tajemství dračí pečeti (více)

Neuvěřitelné příběhy, kouzla, skvělé herecké obsazení. Anglický kartograf dostává od cara zakázku - namalovat mapu Dálného Východu Ruska. Během dlouhé cesty plné úžasných zážitků se dostává až do Číny. Během putování se setkává s mistry bojových umění, čínskými princeznami, Dračím králem a objevuje záhady dračí pečeti. (Filmbox)

GameboyNES

nic jsem od tohohle nečekal a byl jsem docela mile překvapenej. A tuhle oddechovku si užil. Rozhodně jsem se bavil víc než u nějakýho pána prstenů či hobita. 67%d ()

Milda003

Použiji výraz, který jsem si nevymyslel, ale defakto mluví za vše.. Digibordel.. Jindy nemám problém s tím, když je nějaké fantasy nebo scifi doladěno nějakym tím počítačem, ono to ani jinak nejde, aby to vypadalo realisticky. Tady ale všechny prachy na rozpočet utratili za vedlejší roli Arnolda a Čchen Kang-šenga (mimochodem udělali z nich totální debily), že už museli najmout na digitální úpravy někoho z prvního ročníku na střední škole.. Kdyby to bylo hezky udělaný, tak by to možná i nějaký větší potenciál mělo, hlavu a patu příběh měl.. ()

jokino

Toto, ehm, ani neviem, akoby som mal hodnotiť..? Čo za úplnú blbinu to natočili.. No nič, horko-ťažko dopozerané a pomaly aj zabudnuté.. ()

Rian_witcher

Za prvních 40 min filmu a Jackieho s Arnoldem dávám hvězdu navíc :-) Za pohádku jako celek hezké 3*. Je to samé klišé a mix několika filmů a příběhů. Trocha Muže se železnou maskou, trochu Velké nesnáze v Malé ČÍně, trochu Hrabě Monte Christo atd... K tomu si připočtěte oproti prvnímu dílu (Zakázaná říše) velké množství peněz získaných spojením s čínskou produkcí a máte tu už nejen solidní výpravný film s plejádou hollywoodských hvězd nejen v cameo rolích, ale i vtipnější a zábavnější scénář určený pro spíše dětské publikum. Jistě muselo být těžké uspokojit ruskou i čínskou stranu. Narazíme tu proto nejen na chrabrého a neohroženého mistra kung fu a cara Petra Velikého, ale i na poctivé a pracovité obyvatele Číny a věrné a udatné kozáky. Nechybí ani genderově neutrální postavička poletujícího strašidýlka z prvního dílu. Nakonec celé to klišé s mezinárodním hereckým mišmašem nebylo propadákem a chvílemi jsem se i od srdce zasmál. A navíc si oba hollywoodští stařešinové své několika minutové vystoupení užívali. ()

Kushina

Tak Árnýho bych tu bez nápovědy rozhodně nepoznal :D Byla to taková hezká rodinná pohádka pro děti, co neurazila, ani jinak extra nenadchla. Chan a Arný tu měli spíše minoritní role, takže jestli čekáte, že se film točí především kolem nich 2, tak jste na omylu. 50% ()

Karbos

Filmu jsem dopředu fandil, kvůli nízkému hodncenění a povedenému traileru ale bohužel i se zavřenýma očima i anusem musím přiznat, že to bylo zlé. Spusta peněz, Arnold, děda Lennister (Charles Dance), Jackie Chan, ti všichni tam byli zbytečně, jen pro ten trailer....velká patetická nuda, za ty prachy nechápu, asi to bylo v tom, že prim hrála Čína a její peníze. Za mě škoda a 2 hvězdy za slibný začátek jinak nic.... ()

aannemer

Nechápu nízké hodnocení a plivání rádobyintelektuálů, kteří dávají zrovna takovým kravinám od Marvelu pět hvězd. Je to jen proto, že to natočili Rusové a Číňani? Jejda, já zapomněl, že jste šiřitelé pravdy a lásky... ()

Tai_K_B

Takhle nějak by to natočili v osmdesátých letech v Hong Kongu, kdyby měli k dispozici dnešní CGI možnosti. Dějový splácanec bez ladu a skladu, od každého žánru trochu, samá bojůvka a hrátky s okolním prostředím. Spousta nadpřirozena, pseudovědecké vychytávky (čínská rolnická kamikadze pepřová rogala, hihi), hodní mágové, zlí mágové, nadpřirozené postavy – hlavně samozřejmě čínský drak, ten nesmí chybět a je vizuálně echt vymazlený. Multi-kulty, dějové zvraty, naprosto nulový kontakt s realitou. Žádný kontinent ani jeho obyvatelé nepodléhají historickým souvislostem (obzvlášť mě pobavili mutantští kozáci) a herci ani tak nehrají, jako spíš „si hrají“. A roztomilý poletující ďáblík/diblík. A Jackie vs. Arnie. (Jo, a taky asi na pět vteřin Rutger Hauer – ten mi v té bílé kudrnaté paruce dal chvíli pěkně zabrat, než jsem ho v tom poznala.) Tenhle film není nic pro diváka, který od něj očekává nějaký smysl, je to úlet pro hodně specifické publikum. Nicméně daleko atmosferičtější by byl, kdyby vznikl v těch osmdesátkách a s archaickými triky. Pro dnešní dobu už to není to pravé ořechové. Na jedno skouknutí dobré odreagování, ale víckrát už to vidět nemusím. ()

PeteBuck

Fantasy naplieskaná digitálnymi efektami. Bola by to celkom pekná rozprávka, keby si to udržalo rozjazd, aký to malo prvých 30 - 40 minút. Vtedy sa pekne odvíjal dej, dočkáme sa bitky Jackieho Chana a Arnolda Schwarzeneggera, Arnie trúsi hlášku jednu za druhou a potom to ale skĺzne do fakt priemerného rozprávania. Rusko-čínska produkcia sa rozhodla urobiť akúsi rozprávku nielen pre deti, kde to malo byť postavené hlavne na čínskej mytológii, ale neobišlo sa ani cárske Rusko a dokonca sa dočkáme aj nejakého deja v Toweri za čias (predpokladám Stuartovcov, keďže sa tam objavoval Peter Veľký). Bohužiaľ po nádejnej tretine je to vcelku dosť priemerný a zbytočne natiahnutý príbeh. Svetlé momenty to malo, finálna bitka ušla, Jackie pozývajúci Arnieho do Číny mi vyčaril sarkastický úsmev, ale inak sa to dalo. Žiadny zázrak, ale podľa môjho názoru ani žiadny odpad. Bolo fajn zasa vidieť cárske Rusko alebo stuartovské Anglicko (resp. Veľkú Britániu) bez černochov, Indov, atď., čo bežne vídavame vo výtvoroch Netflixu. ()

michalkop

Dračí pečeť je jiná než podobné filmy evropské a americké provenience. Střih i kameru má dobrou. Film i při dvou hodinách odsýpá. Co se týče stavby děje najdou se tam nelogičnosti, např. ten závěr, kdy nechápu, jak mohl přežít ten či onen, či proč vlastně museli na východ. Arnolda ani Jackhieho jsem si tam za celou dobu nevšimnul. Přesto solidních 70%. ()

Pythonator

Ani zdaleka tak strašné, jak se může zdát. Spíše nepochopené západním divákem. Ono totiž z rusko čínské koprodukce těžko vznikne něco, na co je běžný hollywoodský konzument zvyklý. Já miluju jak čínské filmy, tak ty ruské, fantasy obzvláště. Nemohu si tedy stěžovat, protože jsem dostal, co jsem čekal. Film je v podstatě skvělý, až na tu přemíru digitální animace a takovou tu přehnanou infantilnost. Pokud k tomu přistoupíte jako k fantasy pohádce, těžko najdete chybu. Ten film prostě není dospělý a nebere se moc vážně, takže jde jen o jakousi zábavu. A koho takový oddechový fantasy nářez okořeněný skvělým Jackiem a překvapivě zábavným Arnoldem nebaví, ať si nasere a pustí si Kmotra nebo jinou slavnou stoprocentní kokotinu, kterou si jen málokdo dovolí osočovat. ()