Příběh popisuje události na plovoucí vrtné plošině Deepwater Horizon, která se v dubnu 2010 potopila následkem exploze a způsobila největší ropné zamoření v americké historii. (Freeman Ent.)

BOURQUE

Poctivo natočený film s postupným a nikam neponáhľajúcim zobrazením príbehu. Neprehnané monumentálne „zelené pozadie“. Sympatický výkon od M. Wahlberga a K. Russel vo skvelej forme, hlavne vďaka charakteru. Ale málo J. Malkovicha... Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Rathalos

Waaaaau,tak Peter Berg ma veeeelmi potesil,jeden z mala katastrofickych filmov,ktore za nieco stoja,vyborny vykon Marka Walhberga,perfektne zvladnuty pocin po kazdej stranke a este k tomu vsetkemu podla skutocnej udalosti,klobuk dole,neskutocny zazitok,jasnych 5 hviezdiciek...:-) ()

yvona

První hodina neskutečná nuda.... hodina plná planých řečí,rádoby bodrých chlapských žvástů a pak 40 minut hoří a lidi pobíhají sem tam a skáčou do vody. Bylo mi úplně fuk,kdo se zachrání,pokud vůbec někdo. ()

hEROic

Jo, tak to bylo nečekaně silný. To téma mě dlouho odrazovalo, ale musím uznat, že je to fakt dobrý. Spád, atmosféra, zajímavé prostředí a hlavně uvěřitelné provedení... bezmála 80% ()

helloween93

Deepwater Horizon mě od začátku do konce nebavil, nedokázal jsem se sžít s postavami. Prvních 45 minut je zasvěcení do fungování ropné plošiny a druhá polovina je věnována té katastrofě. Druhá spolupráce režiséra Petera Berga a Marka Wahlberga skončila propadákem jako hrom, film zejména v USA, které měly tržby táhnout, úplně kiny prošuměl. Summit Entertainment zažil hrůzný rok, protože všechny vysokorozpočtové projekty skončily finančními neúspěchy (Allegiant, Gods of Egypt i Deepwater Horizon). 2* ()

Wallis3

Hodinu a půl obkecávaček, jestli se teda provedla zkouška cementace nebo nikoliv. O tom, že společnost BP je faaaakt velká společnost! Wahlberg mi občas přišel jako úplnej ňouma: "TÝÝÝJÓÓÓ, ON TO KDE FAKT NANDAT TĚM Z BÍPÍ." A v neposlední řadě, absolutně žádnej cit k jakékoliv postavě, a neuvěření žádného momentu! U scény s jeřábem sem se smál, jak tam sám mlátil do tý věže! ()

misbos

"Přestaň mě je.at a vyjeď vodsaď, pi.o, než mi je.ne a jednu Ti je.nu!!!" - " That comment will be noted!" Malkovich zlotřile hamižně rulezzz jako zlotřilý hamižný anglán co zlotřile hamižně žene arbeitklasse do záhuby. FUK BP!! :-) A ostatní hrajou taky dobře. ()

PEZ

Ďalší film inšpirovaný skutočnými udalosťami. A musím povedať, že tento je výživný. Najväčšia ropná a veľmi smutná živelná katastrofa, po ktorej 87 dní vytekala ropa do mora a uniklo jej fakt obrovské množstvo. Celé okolie bolo tak zamorené, že de facto vymrelo. Preto je zaujimavé vidieť, čo k tomu viedlo (i keď v zjednodušenej forme). Potešilo ma, že v úvode a na záver máme aj reálne záznamy ľudí, ktorí to tam osobne zažili (a poniektorí aj prežili). Husté, napínavé a dobre zahraté. Len pre film vyrobili celú ropnú plošinu (!), takže sa jedná asi o najväčší filmový set, ktorý bol kedy pre film vytvorený. Mňa osobne nadchlo vidieť Kurt Russella po dlhšej dobe v hlavnej úlohe. A konečne sa stretol so svojou nevlastnou dcérou Kate pred kamerou (i keď reálne mali spolu iba jednu scénu). Každopádne slušný katastrofický thriller, rozhodne by som sa na tej plošine nechcel v danej chvíli nachádzať. 8/10 ()

Enceladus

Fantasticky vyjadrená pocta ľuďom, ktorý bojovali a snažili sa zachrániť svoje životy. Ropné plošiny sú celá veda a preto je film pekne spracovaný aj po odbornej stránke. Realisticky vyzerajúce efekty majú asi najväčšiu zásluhu na úspechu celého filmu. ()

Pantata

Fakt dobré! Má to drajv, žádný zdržování, nebýt to v některých ohledech tak klišovité, tak sázím plnou palbu hvězdiček... ()

Kingjiri

První polovina je sice ukecanější, nicméně má slušný dialogy a Bergova filmařina nedává moc prostoru k nudě (kamera, střih apod.). V další akčně-katastrofický půlce funguje napětí i emoce a vizuál je na vysoký úrovni, což se v rámci katastrofickýho žánru moc nevidí. Několik momentů bylo jistě oproti skutečnosti ve scénáři hodně přibarvenejch (manažeři BP určitě nebyli takový psychopati stejně jako dělníci nebyly všichni dobráci od kosti, dialog před závěrečnym skokem do vody nebo akční scény), ale v kostce bych i věřil, že to nějak takhle bylo. Vzhledem k námětu jsem čekal solidní žánrovou jednohubku, výsledkem je však lehkej nadprůměr s možnou další projekcí v budoucnu. Čtvrtá slabší hvězda za sympatickýho Marka Wahlberga a Kurta Russella. ()

Torgal

Berg a Wahlberg majú medzi sebou asi nejakú bromance, lebo sa nám ich spolupráce začínajú množiť. Ďalším spoločným znakom sú tiež témy o amerických hrdinoch z ľudu, ktoré Markovi tradične sedia. Kvitujem, že od začiatku film pôsobí veľmi realistickým dojmom, na druhú stranu to ale spôsobilo zahltenie pojmami o akých som nemal šajnu čo znamenajú. Keď to (samozrejme kvôli zlým kravaťákom posadnutými peniazmi) v polovici začne vybuchovať, už nejaká uveriteľnosť prudko klesá, ale aspoň sa je na čo pozerať. A ďalším faktom bohužiaľ je, že príbeh je maximálne jednoduchý a jediný dejotvorný prvok je tá havária. 6/10 ()

Jakubik

Velice povedené drama a na Berga hodně slušný výkon. Film si na nic nehraje a ani nepřipravuje žádná velká překvapení jen popisuje svědectví, co se tenkrát stalo. Nehraje si ani na nějaké složité vysvětlování a tak se tu divák neztratí a nenudí. Vizuálně i herecky povedené… ()

hrudka

Lepší odvyprávění než u Sallyho. Dal bych tomu čtyři, protože to od sejpá, a jak píše Marigold "pracující třída ještě nikdy nebyla tak břitká a sympatická jako v podání Marka Wahlberga a Kurta Russella, skoro mě až mrzí, že závěrečná fotky odulých texaských rednecks tuhle iluzi zboří". Právě těma posledníma minutama si to celé zkazili. Prosím vás, fotky skutečných lidí si nechejte do dokumentu, zastávám názor, že do fiktivního příběhu, respektive umělecky ztvárněného snímku to nepatří. Pro mě ne. Vlastně, jak nad tím přemýšlím, ten film nemá žádnou myšlenku. Co si s ním počít? Jak k němu přistoupit? Nemáme pracovat na ropné plošině, protože se může stát, že tam zemřeme? Můžeme zemřít u jakéhokoli rizikového zaměstnání, i u záchranářů. Takhle si filmaři jenom odškrtli další položku příběhu podle skutečné události. Mám chtít další? ()

Rockerman

Dobře, ale zcela standardně natočený snímek. Toto schéma je použitelné na jakýkoliv katastrofický film, bez ohledu na to, odkud hrozí nebezpečí. Skupina těch "rozumných" varuje před nebezpečím katastrofy, ale ti o ničem nerozhodují. Druhá skupina těch "nerozumných" a ziskuchtivých všechno bagatelizuje až do té doby, než skutečně k pohromě dojde. Dobří herci a drama do samého konce. Líbilo se mi to lehce nadprůměrně. ()

tomik99

První půl hodina byla naprosto strašná. Mluvilo se pouze odbornou angličtinou plnou technických keců, dějově to nikam nespělo a já jen zíval a koukal se každou chvilku na hodinky. Bohužel i normální dialogy byly špatně napsané. První půlhodina je nejslabší částí filmu snad po všech směrech. Ta se vážně nepovedla. Poté se to už zlepší a sledujeme hroznou katastrofu podle skutečného příběhu. Film má atmosféru, napětí, bojíte se o postavy. Závěr už je znatelně lépe zvládnutý. V porovnání například se „Sullym“ ale „Deepwater Horizon“ zaostává na plné čáře. Poslední hodina je napínavá, ale film špatně začal a nedokázal nabídnout potřebný úvod k tomu, než se něco stane. Film tady začíná až výbuchem. Vše, co je před ním, je naprosto ve snímku zbytečné. ()

KafuR

Katastrofický film, to ano, ale až tak druhou polovinu. Ta první je pak civilní drama, které se věnuje příčinám a osvětluje pohnutky zodpovědných chlápků stojících v zájmu mocenské hry o čas a o prachy. Katastrofická pasáž je pak zrežírována zručně a dynamicky, filmu prospívá pohled na katastrofu prostřednictvím několika linií (lidí přímo na místě, loď poblíž, záchranáři a rodina na břehu), přesto se však scénář nevyvaroval klišoidních momentů. Body však navíc za to, že film dokázal náležitě těžit z nálepky "true story", kterou hlavně na závěr celý příběh vhodně orámoval. ()

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014