Příběh popisuje události na plovoucí vrtné plošině Deepwater Horizon, která se v dubnu 2010 potopila následkem exploze a způsobila největší ropné zamoření v americké historii. (Freeman Ent.)

Zagros

Další z řady filmu inspirovaných skutečnou událostí nějaké katastrofy z americké produkce. Ano, je to typicky americky natočeno se vším, co k tomu obvykle patří. Přesto budu spíše jen chválit a výtky si odpustím. Protože mě to zkrátka bavilo a sledoval jsem to s chutí a rostoucím napětím až do úplného konce a celou dobu jsem fandil hlavním hrdinům, ať to zvládnou. Pomohl pomalejší rozjezd a seznámení se s postavami, skvělé obsazení (Russell, Wahlberg, Malkovich), i lehké obvinění hrabivosti společnosti, která jde za ziskem i přes mrtvoly… doslova. Na poprvé je to za čisté čtyři hvězdy, na podruhé už to bude pravděpodobně díky menšímu napětí o jednu hvězdu méně. ()

Corpsegrinder

Peter Berg je něco jako Michael Bay kdyby Michael Bay uměl pracovat s lidma. Od začátku je na tom filmu vidět kus práce a moc dobře se na to kouká ale jakmile se přesunem na plošinu tak je to ještě lepší a upřímně řečeno mě bavilo i koukat na tu jejich normální práci a držkování a obešel bych se i bez těch explozí. Mark je klasicky sympatickej herec jako vždy, Kurt Russell tu má ukázkovou roli starýho předáka a John Malkovich jako "zlá" postava taky vyniká. Bergovi tyhle příběhy podle skutečný události jdou a jsem zvědavej s čim přijde příště. ()

MatejNosal

Explózií ako od Michaela Baya no fakt že sa jedná o skutočnú udalosť umocňuje pocity zo sledovania. Strhujúca akcia, napätie väčšie ako v samotnom vrte. Celkovo nemám čo vytknúť jedine to záverečné modlenie sa v člnoch si mohli odpustiť. (80%) ()

Hanys_

První dialogová půlka se mi líbila dost. Berg to měl všechno pevně v rukách, a ikdyž jsem z Wahlberga měl pocit mírného přehrávání, tak se ten zrod katastrofy povedlo natočit fakt dobře. Chápu, že v zájmu reality to asi jinak nešlo, ale to následné pobíhaní v ohni bylo šíleně nepřehledné. Navíc mě dost štvala linie s Kate Hudson. ()

ti88na

Trošku zdĺhavejší úvod, ktorý nás ani tak nezoznámil s postavami ako skôr s technickými záležitosťami, ktorým som aj tak príliš nerozumela. Podstata je, že nenažranosť a ziskuchtivosť vyústili do katastrofy, čo stála životy mnohých ľudí a spôsobila obrovské ekologické škody. Filmové spracovania katastrof mám veľmi rada a dokážem pri nich prižmúriť oči, čo sa rôznych nedokonalostí a klišé týka. Pri Deepwatr Horizon to však nebolo veľmi potrebné. Okrem toho, že film je veľmi dobre spracovaný disponuje ešte bonusom v podobe Marka Wahlberga, ktorého ja veru môžem a hlavne v takýchto úlohách, kde mu to mimoriadne svedčí. ()

ruhebitte2010

Natočené dobře, ale vlastně velmi prostý scénář, ano, je to bohužel dle skutečných událostí, jenže tomu chybí zvraty, něco co by jste nečekali a to je prostě málo, není to přeci dokument. 65% ()

aquiver

Jednodušší scénář, se kterým se ale Peter Berg režijně velmi dobře popral. Jeden z těch lepších katastrofických filmů, navíc podle skutečného příběhu, s velmi příjemnými emocemi v závěru. 75 % ()

SpaceOdyseus

Technicky je to samozrejme v poradku. Ale nejak tu postradam jakykoli dej. Vim. Ma jit o rekonstrukci, ale jen to, ze prijedou, bouchne to a utecou, mi nestaci. I pres vsudypritomne vybuchy, plameny a hrdinske odhodlani tu mame nudu. ()

Ebon

Marky Mark a Kurt Russell jako správňaci proti kapitalický bestii BP s tváří Johna Malkoviche. Pěkná filmařina a neskutečné prostředí. Palec nahoru za absenci patetického umírání před kamerou. ()

buzzwoody

Deepwater Horizon mne velice překvapil po všech stránkách a stal se okamžitě jedním z nejlepších katastrofických filmů, který jsem kdy viděl. Věnoval dost času na to, aby divákovi přirostly k srdci minimálně postavy Marka Wahlberga (dobrá úvodní scéna s rodinou) a Kurta Russella, a již od začátku stále připomínal blížící se katastrofu. Tvůrci se zřejmě hodně soustředili na to, aby snímek působil co nejautentičtěji, ať už ve spojitosti se skutečnými událostmi, nebo jen na pohled. Vysoký rozpočet se na dechberoucím vizuálu podepsal velmi výrazně, ovšem pochopitelně skutečný zážitek nemohl zařídit jen on. Tohle bohužel většina Hollywoodských blockbusterů, ať už normálních, nebo katastrofických, odmítá připustit. Deepwater Horizon s tím naštěstí počítal a přesně proto se dá označit za kvalitní snímek. ()

Strandmon

Hodně slušné čtyři. Má to takový pomalejší rozjezd, různé kecání o těžbě, informace o plošině atd., ovšem po zhruba 30 minutách, nabere film, neuvěřitelný spád, skvěle natočený, zábavný a zatraceně napínavý. Dokonce výborně zvládnuté i scénaristicky, protože jsem se až na pomalejší začátek ani chvíli nenudil! To co jsem očekával, jsem rozhodně dostal a ve velmi slušné podobě. ()

Honzeek95

První polovina filmu je šílená nuda, splašené dialogy, kdy ani nestíháte číst titulky a jaksi vás ani nezajímá, co že se to na té plošině děje. Po vypuknutí pekla ale již z toho nespustíte oči. Lepší tři hvězdy. ()

Esgalnor

Ač se trailery snaží Deepwater Horizon prezentovat jako akční katastrofický nervák, není tomu zcela tak. Je to ale špatně? _____ Záleží, co čekáte. Pokud čekáte to, co je uvedeno výše, nedočkáte se a budete s velkou pravděpodobností zklamáni. Takže co od filmu očekávat? _____ Deepwater Horizon mi spíš připomíná dramatický dokument, protože události, které se na ropné plošině během havárie staly, mapuje velmi přesně a dokonce i herci si jsou podobní se skutečnými lidmi, které představují. Jasně, dojde na pár přimyšlených věcí, především při pobíhání mezi plameny, které mají za úkol film víc zatraktivnit. Přesto se přibližně dvě třetiny filmu nesou v poukazování na to, KDO vlastně za celou havárii mohl. A rozhodně to film nedělá nijak korektně. _____ Již po příjezdu na plošinu nám totiž jasně ukazuje, že BP jsou škrtilové, kteří nepřímo zabili 11 lidí, jen kvůli šetření. Zcela nesmyslnému šetření, protože útrata za karotáž cementace by pro ně znamenala asi tolik, kolik pro nás koupě rohlíku. A pravděpodobně by se díky ní dalo vyhnout největší ropné havárii v dějinách (to rohlík nesvede). _____ Ty dvě třetiny filmu nás mají především seznámit s postavami a pomalu navozovat ten nepříjemný pocit „že je něco špatně“. Rozhodně to dělá dobře, postavy si zapamatujete a ten pocit se opravdu dostaví. Ale kamenem úrazu je tempo. Ač je film krátký, především v této expoziční a kolizní části, se zdá, jako by byla stopáž dvakrát tak dlouhá. Je to možná až příliš velkým počtem zbytečných odboček, kdy je to pak sestříháno tak, že to skáče mezi scénami, které mezi sebou vůbec nesouvisí - a tím tak utnou nějakou část, která vás opravdu zajímá. Naštěstí se přejde do krize v takové chvíli, kdy ještě neusínáte. Dochází ke třetímu testu a film chytne tempo. Značné tempo. _____ Jakmile dojde k havárii, film je surovým akčním napínákem, na který trailery lákaly. Jakoby filmu někdo vytáhl obří střep z paty a on se mohl konečně rychle rozběhnout. Kromě vytahování střepu se objeví ještě několik ošklivých scén, což ale o to víc navozuje atmosféru opravdového pekla na zemi (moři). Kamera je při havárii rychlá, matoucí a mnohdy se chová, jako při jízdě na opravdu drsné horské dráze . Toto je ale výjimečný příklad a nevadí to, právě naopak, filmu to dodává atmosféru a vy věříte, že ti lidé si prošli skutečným infernem. Dojde na několik patriotických záběrů na americkou vlajku, není jich ale tolik, aby to nějak obtěžovalo a po skončení filmu můžete cítit jen obdiv k těm, co to zakusili na vlastní kůži. _____ A to rozhodně, protože na konci filmu vidíme skutečné záběry těch lidí, soudní proces s BP, to, co se s přeživšími dělo dál a také vyjádření úcty těm, kteří v plamenech zemřeli. _____ Ve stručnosti je Deepwater Horizon rozhodně kvalitní a ve své poslední třetině i neskutečně intenzivní katastrofický film. Jeho první třetina je naopak zajímavé drama, které má však až příliš pomalé tempo. Herci hrají kvalitně, obří rozpočet je na filmu vidět a prospívá mu to (přeji mu nějaké ty technické Oscary) a jedinou další vadou, kterou mohu najít, jsou trochu kostrbatě napsané postavy. Jinak je to ale velmi intenzivní zážitek, který navíc velmi věrně mapuje událost, která by se již neměla opakovat. () (méně) (více)

Mimomisu

Jednoduchy a primocary film, ktery hodne zveda prvni polovina (a jeste vic prvni pulhodina) a samotne zkasonosne provedeni (nevideno v kine, ale pusobive a velkolepe to bylo i obrazovce laptopu) ()

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014