Příběh popisuje události na plovoucí vrtné plošině Deepwater Horizon, která se v dubnu 2010 potopila následkem exploze a způsobila největší ropné zamoření v americké historii. (Freeman Ent.)

kolibricek

Nikdy nechci zažít takovou beznaděj. Klobouk dolů pro ty co se vracejí zpět na ropné plošiny. Kdyby se více vyladila první část filmu... možná bych i zvedla hodnocení. ()

rukay

Dobře natočená sondáž do prohnilých praktik a korporátního myšlení největších světových firem. Rusell a Malkovich jsou skoro dokonalý, a celou dobu se předhánějí, kdo to z pozice svojí role vytmaví British Petroleu víc. Civilní atmosféra, spousta záběrů ruční kamery, i nevybíravá těžařská hantýrka hodí diváka do vody - ať plave jak umí. Díky tomu se ale ani v úvodu člověk nenudí, a dostane poskrovnu příležitost seznámit se hrdiny příběhu, zápletkou, i všemi těmi “proč” a “jak” které událost provázeli. V druhé půli je totiž na plátně hlavně Mark Wahlberg, pobíhající v hořících troskách bortící se plošiny, a zachraňující co se dá. Pobíhání je to nicméně sugestivní slušně - nechávající opět diváky tápat v nepřehledné změti chodeb, lávek, či spoře osvětlených prostor. Závěr je pak klasická americká porce heroismu, patriotismu, a patosu - naštěstí alespoň nikterak nevkusná. Musím ale říct, že i přes samostatně docela obstojně fungující části, schází filmu jako celku nějaký důraznější tah na branku. Sekvencí jsou velkou měrou unyle schématické, chybí nějaký originálnější nápad, nebo větší žánrový přínos. Celkově určitě nadprůměr, ale ohromující spíše krátkodobě. 3*** ()

Whitebeard

Příjemná oddechovka. Od prvního výbuchu je vidět, kam ty miliony dolarů putovaly. A Mark si to celkem slušně dává. Pěkný, líbivý, určitě 4* ()

Hpatrik

Měl jsem trošku pochyby, ale vyklubal se z toho solidní katastrofický film, dobře řemeslně zvládnutý, slušně obsazený, napínavý od začátku do konce a dostatečně uctivý k obětem. Trošku škoda, že se zabývá jen samotnou havárií a nenajde si chvíli čas na její ekologické důsledky. Nicméně je to opravdu dobré, a bylo by škoda si to nechat ujít, zvlášť pak pro ty, které tohle téma zajímá. ()

Razzor_82

Hořící peklo uprostřed moře. První půlka filmu není extra záživná a čekáte, kdy se něco začne konečně dít. Pak přijde mohutná katastrofická akce a skvělé efekty. Všude to hoří a bouchá a adrenalin tady jede nadoraz! Bergovo zpracování skutečné události na vysoké úrovni až jde člověku mráz po zádech, že se něco takového opravdu stalo. Wahlberg s velkým nadhledem skvěle zahrál roli záchranářského tatíka, kterého doma čeká rodina. 7/10 ()

helraiser

Parádní katastrofický film, který ukazuje kam až může dojít korporátní hamižnost. Skvělá akční podívaná se vším co k tomu patří. ()

Gardenboy

Väčšina ľudí kritizuje ukecanú prvú hodinu. Pozrime sa však na posledného Poseidona (opäť Kurt Russel), kde práve spoznávanie postáv bolo odbyté za necelých 20 minút a opäť to všetci kritizovali. Akože, ľudia - čo vlastne chcete. Dostali sme katastrofický "spektákl", ktorý na ploche 110 minút rozohráva rodinnú drámu, intrigy a bezohľadnosť korporácií konfrontované s neuveriteľným peklom, ktoré sa efektne rozpúta v druhej polovici filmu. Má to hĺbku, má to príbeh, má to perfektných hercov, má to napätie. Čo tomu trochu vyčítam je prehnané dramatizovanie priebehu katastrofy - scenáristicky nie celkom dôveryhodné dialógy, preslovy a pohyby postáv v čase, keď všetci vedeli, že už ide do tuhého. A čo tomu poriadne vyčítam a na základe toho uvažujem, či si to 4* zaslúži je opäť ten prijebaný americký pátos na konci. franforce americkej vlajky na pozadí rozžhaveného pekla na plošine....nooooo....mal som chuť odísť z kina. A dumanie hlavných hrdinov, či skočiť a "vrátiť sa tak domov a vidieť ešte svoju rodinu" bola vzhľadom na doterajší priebeh facka na prebratie do reality dnešnej filmovej komercie. Budem prísny. Za prvých 95 minút 4,5*, záver 2,5*, priemer zaokrúhlený hore 4*. ()

LordMysti

Pro mě velice příjemné překvapení, natočené jednoduše a jasně, drama vystupňované, efekty parádní a celé mě to silně zaujalo ještě s vědomím že je to dle skutečné události. Rozhodně film který vás chytne a bude držet až do velkého závěru... ()

pasty

Make-up v podobe amerického pátosu nemusel byť až tak hrubo nanesený. Inak jeden z tých lepších katastrofických filmov. ()

Demonic189

Herecky i režisérsky vynikajúce! Síce troška zamrzia typické americké klišé, ale to je iba malá kaňka na inač strhujúcom snímku. ()

ER

Co nejvíce oceňuji je, že tady opulentnost a lascivní záběry nemají místo a vše je natočené nesmírně uvěřitelně...tak, že mnohdy jsem zabodnuté sklo "cítil" taky. Ovšem to je tak vše,jelikož vše ostatní je rutinní děj, kde nic jiného nevynikne. ()

Likan7

Nevěřil jsem, že by Peter Berg dokázal zřežírovat emotivní, přesný a dobrý film. A přesně takovým Deepwater Horizon je. Sice trvá minimálně 45 minut, než se něco skutečně stane, ale od té doby to je jedno velké peklo, ze kterýho se pár lidí jen snaží dostat. Žádné hrdinské činy, jen osudy obyčejných lidí, který jsou v průseru. Hrozně se mi líbila část těsně před výbuchem. Jak se zlej John Malkovich snaží všechno uchlácholit a Kurt Russell nakonec souhlasí k vrtání, aby následně začal sled událostí vedoucí k tomuhle prů*eru. To je nejintenzivnějších a nejlepší část. Pak už mi to trochu přijde jako na jedno brdo, spousta výbuchů a žádný čas pro nic. Škoda druhé poloviny, protože první byla perfektní a byl jsem z ní nadšený. Přesto je to velmi věrohodný film o této katastrofě. Úplný konec je velmi emotivní a pěkně udělaný. ()

balcazar

Prakticky neustála akcia (či už pri výbuchoch plošiny, ale aj v konverzácii medzi ľuďmi), dráma a obraz vás pripútajú k monitoru. Kvalitnému filmu uberajú tradičné zábery na americkú vlajku, ktorá sa vo filme pomaly objaví už aj na záchode. V prípade Marka Wahlberga a jeho postáv to je u mňa vždy lotéria, teraz to vypálilo naozaj pozitívne. Čo ma však dostalo, bol výkon Kurta Russella (Jimmy). Jedným slovom famózne. ()

E lan

Poctivý akční film na základě skutečné události. Velmi dobré herecké výkony (na akční film), Wahlberg je prostě na tyto role jak dělaný a Russell příjemně zestárl. Akční scény jsou natočeny velmi dobře, napínavě a bez mnoha patetických scén (i když tam sem tam nějaká ta vlajka vlaje a hoří). Podstatné je, že je člověk napjatý od začátku do konce, a to se počítá... za ****. ()

lakart

Skvělá rekonstrukce jedné z největších ropných havárií. Po velmi skvělé první polovině, která je pouze o dialozích následuje druhá část, kde se vám doslova zastaví dech a trnete hrůzou, jak to všechno dopadne. Není tomu příliš co vytknout po filmařské stránce. Všechno funguje, stopáž není přepálená, nijak veliké a protivné klišé se nedostaví. Byl jsem moc spokojen a dobře se bavil. 85% ()

bearmeedek

Katastrofický film s ohromným množstvím nepřestávajících ohňostrojů. To ale bude převážně všechno. Jakožto film mě to neuchvátilo tak, jak bych si přál. I přes veškeré napětí a vtažení do ohně a výbuchů byl můj osobní pocit na konci jen na lehkém nadprůměru. Poznámka nakonec: při srovnání fotografie pravé manželky hlavního hrdiny v závěrečných titulcích s Kate Hudson mě napadlo - musí amíci všechno tak přikrášlovat? Jo, na dívání byla rozhodně příjemnější. ()

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014