Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa

• USA Moana (více)

Walt Disney Animation Studios uvedou struhující počítačově animovaný film Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa o nebojácné dospívající dívce, která se vydává na nebezpečnou cestu, aby zachránila svůj lid. Cestou potkává Vaiana (Auli'i Cravalho) kdysi mocného poloboha Mauiho (Dwayne Johnson), který jí pomůže stát se zkušenou mořeplavkyní. Společně se plaví přes širý oceán a zažívají nebezpečná a úžasná dobrodružství, například setkání s obřími mořskými monstry, ze kterých leckdy uniknou jen o vlásek. Na konci cesty Vaiana splní úkol svých předků a najde to, co vždycky hledala: sama sebe. (Falcon)

TheEvilTwin

Fajn animák se skvělou vizuální stránkou a zábavným dobrodružstvím pro dětské publikum. Zpočátku se jevil i dokonce jako velmi vtipný a humorem nešetřil (zejména kohout byl top!), ale časem se humoru ubíralo a více se soustředilo spíše na dějovou linku, čímž si mě jako dospělého diváka film trochu ztrácel, nicméně jako celek jde pořád o velmi dobrou pohádku, která stojí za pozornost a v určitých pasážích srdíčko má. ()

Sofia

Nádherná animace, ale na to, aby se z toho stal hit, tomu chybí vrstevnatější příběh, milostná romance a taky výraznější písničky. Zůstane mi to v paměti ale jako film, na kterém byla moje skoro čtyřletá dcera poprvé v kině. ()

ARI50

Výborný animovaný film, nádherně propracovaný , akorát co nemusím je zpívaní v takových filmech tady to bylo sice pěkné ale aj tak kohout nešika z něho sem nemohl závěrečná bitva povedená, příběh povedený Rock povedený. A Naše dívka okouzlující. ()

luka4615

Skvělá animace, jež je vyvážena o slušný, místy i vtipný příběh. Filmu Moana také přispívá skvělý výběr dabingu, v čele s Dwaynem Johnsonem. Velké plus si zaslouží i atraktivní zarámování děje do bájí a pověstí Havaje, potažmo i užité písně, které jsou zkrátka neskutečně chytlavé. Prostě další skvělá animovaná jednohubka z Disneyho dílny, která slušně zabaví a na kterou se krásně kouká. „If you wear a dress and have an animal sidekick, you're a princess.“ ()

Beastmaster4

Po opravdu dlouhý době něco, čemu se nebojím dát 5 hvězd. Pěkná pohádka s krásným příběhem, vtipnými momenty, líbivými postavami a s úchvatným vizuálem. Nemám, co bych vytknul, zabavil jsem se, zasmál i pokochal :-) ()

mm13

Mne je jedno, akú to malo krásnu grafiku. Bola zbytočná k príbehu, ktorý je vyprázdnenejší, než dávno vyliaty sud. ()

Lucasion

Hodně dlouho jsem žádný animovaný film neviděl. Na Moanu jsem dostal doporučení letos v létě v zoo. A to jen proto, že jsem řekl, že mám rád Dwaynea Johnsona. Po zhlédnutí musím říct, že je dobře, že jsem dostal takovýhle tip. Kdo by to byl řekl, že jednu z nejlepších rolí za poslední roky bude mít The Rock v animovaném filmu, kde bude zpívat? První půlka Moanu mi přišla trošku zdlouhavá a příběh má strašně dlouho předehru. Pak se to ovšem zlomí, a zbytek filmu mě neskutečně moc bavil. Příběhově, animačně, hudebně, humorně i emočně. Johnson prostě nemůže zklamat a jeho Maui je skvělý. Rozhodně je to postava stvořená přímo pro něj. Navíc naanimované je to vážně bezva a hudba vždy dělá z filmu jiný film. A ta hudba u Moany je skvělá. Myslím, že za dlouhé roky má animovaný film báječný soundtrack. Další stránka je humor a ten tu taky neschází. Takže za mě ano. Fungovalo to a určitě si to pustím někdy znovu. "You're Welcome" (80 %) ()

Handle

Ani krásná animace a ani skvělý příběh to tentokrát nevytáhly na plné hodnocení. To ta boží slepice a song How far I'll go, který si budu broukat tak ještě dva týdny. Pecka animák. ()

ScarPoul

V najlepšej tradícií klasického Disneyho. Pesničky, nádherná animácia a krásna dievčina v dokonalom prevedení tradičných havajských mýtov a báji. Byť putovanie cez oceán dlhšie a plné rôznych nástrah dal by som plný počet. Takto ale potešil retardovaný kohút.. Godzilla čo sa mihla v pozadí a vyvrcholenie, ktoré malo až éterický dosah. A v zásade mám pocit že po Zootropolise ďalšia rana do čierneho. Taká pripomienka prečo boli rozprávky a prečo stále sú také dôležité. Či už pre deti, alebo pre nás.. dospelých. ()

BrooksW.Here

Vaiana je vizuálne prepracovaný a nádherný animák plný tropickej atmosféry a tyrkysovo modrej farby, ktorý mňa osobne nikdy neomrzí a môžem si ho pustiť kedykoľvek. To, prečo je tento film pre mňa neopozerateľný sú neskutočne vtipné a trefné hlášky, výborný scenár, premyslený príbeh a (v neposlednom rade) geniálne a chytľavé piesne, ktoré do filmu zapadajú úplne presne (no aj tak si stále myslím, že v Coco boli piesne a ich texty ešte o niečo lepšie). Toto všetko sú dôvody, prečo nemôžem dať tomuto animáku menej ako päť hviezd. Za mňa 9 drevených vesiel z 10 ()

malylada

Za mě určitě animovaný film roku. Pohádka o holčičce, která se má stát hlavou osady, zachránit svůj lid a naplnit dávné proroctví je originální, krásné. Tam kde se má člověk smát, řeže se smíchy, kde má vyvolat emoce, má na krajíčku. Všechny postavy jsou skvěle napsané, milé a člověk si je hned zamiluje. Vtipná scéna střída jedna za druhou a například s tetováním Mauliho nebo kohoutem, který by mohl konkurovat i veverce z Doby ledové jsou na jedničku. Technická stránka je nádherná, dokonalá, včetně akčních scén, jako například útěk před piráty, která mi připomněla Šíleného Maxe. Ze začátku mi možná vadilo množství písní, ale časem jsem si zvykl a nakonec, když se zamyslím, byly velmi dobré. Závěr má parádní tempo a celý konec na city úřaduje. Disney to prostě umí.......9/10 ()

Lacike odpad!

Tradicne pojata Disneyovka s prilis jednoduchou zapletkou, mnozstvom pesniciek a otravnymi akoze vtipnymi zvieratkami. Proste film idealny pre divakov, ktori zboznuju Levieho krala a dalsie stare Disneovky. Mne sa tento typ rozpravok nepacil ani ked som bol maly a ani Moana mi nesadla a v polovici som to vypol. Ovela radsej mam moderne dynamicke CGI rozpravky typu Wreck-It Ralph, Zootopia alebo Secret Life of Pets. Rozhodne nie nieco v com sa nonstop spieva. ()

adamo_znk

Tady se povedlo asi uplne vsechno. Disney receptura funguje na 100% a prinasi skvely postavy, pribeh, vizual, i ty pisnicky. Vaianu si klidne pustim rad nekdy znova. ()

JohnCZ

Krasnej animák jak po strance animace, tak po té hudební. Některé písničky jsou lepší, některé horší, ale ta ústřední je naprosto perfektní a směle bych ji zařadil po bok Let It Go a I See the Light. Hudebně a i zvukově je to boží a potěcha pro uši. Animace vrcholová (zejména voda), je to krásně barevné a na kvalitní televizi je na to opravdu radost pohledět. A hlavně, dějově to není zbytečné infantilní a má to vyloženě epický bossfight na závěr. ()

Lyli

Nejlepší Disney princezna ever. Pořád nechápu, že všichni trdlují s Ančou a Elsou, když tohle je rozhodně víc okouzlující pohádka. Asi by měla být Vaiana blondýna ze Severu, aby si z ní stříkla celá planeta. Ale pro mě to je naprostá jednička s dobrodružstvím, ke které se vracím ráda, i když už jsem drobet ve věku. :) ()

Chermy

Nejkrásnější novodobá pohádka! Krásné téma, dechberoucí animace, krásné prostředí, příjemné písničky. Tady se povedlo absolutně vše! ()

corpsy

Do tváre udierajúca vizuálna stránka, klasický morálny príbeh ala Disney, ´´sprosté´´ zvery naokolo a hlavne príjemný pocit, že štúdio Mickeyho Mousa to stále zvláda. Ale dokedy. ()

ConanVJ

Nádherná pohádka nejen grafickým zpracováním, ale především poutavým příběhem a sympatickými postavami. Je zde spousta pěkných písniček, vtipných scén a rozmanitého prostředí, které lahodí oku. Kohout je správný trouba, který vás rozesměje. Za mě 100% :) ()

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

07.04.2024

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023