Komorná

• Jižní Korea Agasshi (více)

Šlechtična Hideko žije v ústraní na venkovském panství se svým strýcem a poručníkem. Chlípný strýc vychovává Hideko přísnou rukou a čeká, až dospěje, aby si ji mohl vzít a zmocnit se jejího bohatství. V domě se však objevuje podvodník, který zosnuje příchod mladé komorné Sukhui ve skutečnosti chudé kapsářky, která mu má pomoci nebohou Hideko svést. Dobře promyšlený plán ale začíná hatit vášeň, která mezi dvěma dívkami zahoří. Brzy navíc přestává být jasné, kdo koho ve skutečnosti podvádí. Příběh bestselleru Zlodějka spisovatelky Sarah Waters do japonsko-korejských reálií 30. let 20. století převedl jeden z nejvýraznějších jihokorejských režisérů současnosti Park Chan-wook a vytvořil dynamický thriller plný zvratů prodchnutý podmanivou erotickou atmosférou. (Aerofilms)

hufnagel

Určite je to jedno z lepších diel ázijskej kinematografie.Strih,nájazdy kamerou,zábery ako obrazy,rafinovaná ,ale vskutku estetická erotika,zaujímavý príbeh. ()

Amalberga

Za mě 4,5*. Film jsem viděla na dvě části, takže na mě asi nezapůsobil tak silně jako kdybych ho zhltla naráz. Film je skutečně "vymakaný", scény, kostýmy a veškeré detaily jsou úžasně dotažené do konce. Herci hrají skvěle, zvlášť ten úchylný děda (bohužel si na jméno nepamatuju :)) mě bude ještě dlouho strašit. Moc se mi líbí i poselství filmu a neobvyklý způsob vyprávění. Asi si přečtu knižní předlohu, která se má odehrávat ve Viktoriánské Anglii, protože by mě dost zajímalo, co všechno Korejci změnili a co zachovali. ()

metztlimoon

Z tohto filmu mam zmiesane pocity... A co sa tyka tych chapadiel v akvarku, to mi az doslo zle. Inak to bolo tak spravne zvlhle :D 78% ()

Saxos

Rolničky, rolničky... Ať si kdo chce co chce říká, mě se líbilo. Asijská kultura, a hlavně v oblasti sexu, je oproti evropské, úplně jiná. Klady: jeden příběh převyprávěn ze dvou úhlů pohledu. ()

hony23

Ani thriller, ani romantický, ani psychologický, ani erotický. Příběh o ničem, jestli tohle mělo být vrcholné jihokorejské dílo, tak začínám chápat vztah Kim Čong Una ke svým jižním sousedům. ()

kockodan

Korejsko-japonské lezbické soft porno. Co jiného dodat? Příběh byl velmi slabý, zápletka krkolomná, přesah a message "kdo jinému jámu kopá, až se ucho utrhne", nebo snad "podvádět se nemá"??? Celé mi to přišlo, že evropskou románovou předlohu (mimochodem jak z červené knihovny) využili korejci jen jako kulisu k lezbickým scénám, kterých už v druhé polovině bylo na můj vkus až moc. Ta první kdy se holky poprvé sblíží byla skvělá a stačila by na celý film, ta poslední ale, to už byla křeč a mírný overkill. Dějově jsem se místy bavil a místy nudil, a když mě zajímavým twistem film zaujal, zaujetí vzápětí opadlo další nudnou scénou, či lezbickým sexem, kterým, jak se zdá, byl režisér přímo posedlý. Za mě 45%. ()

buchannon

Tento film mě opravdu vůbec nebavil a to píšu hodně slušně. Plné nesmyslných keců a děj žádný. Mám to postavené tak, že když se mi film nelíbí, tak nevnímám děj, no snad nejsem sám. Děj mě vůbec nezaujal. Tento snímek je remake "Prstokladu" z roku 2005, který mě naprosto dostal a je mnohem mnohem mnohem lepší. Tady je vidět, jak to dopadne, když se stejná látka natočí excelentně, anebo velmi podprůměrně. ()

Willynka

Pornobeletrie o třech dějstvích? Ale kdeže, toto je především vizuální nádhera, satirický thriller pro nějž je erotika, které zase tolik není, jen nástrojem pro společenské intriky a důmyslnou šachovou partii čtyř hlavních postav. Je to prostě tak nějak....Parkovské. Optikou běžného západního diváka na povrchu nuda plná vznešených blábolů o kundách a penisech, uvnitř ale jemná jako créme brulée. ()

Franki69

Naprosto magická podívaná...Když zapauznete film v jakékoliv chvilce, máte na obrazovce snímek, který by jako fotografie obstál v jakékoliv galerii..neskutečně dobré!! Příběh je dostatečně spletitý, dostatečně hutný a na dějové twisty dost bohatý. nečetl jsem dopředu žádné recenze a tak jsem byl překvapený poměrně dost explicitní erotikou.. Ale ono to vlastně celé je o lásce...jen to není úplně romantika a jediná dějová linka filmu...No to si dejte a nebudete zklamaní, pokud máte film alespoň trošku rádi. Dávám 90%, v krátké době podruhé jihokorejskému filmu... ()

Kozlowski8

Asijskou kinematografii moc nevyhledávám. Tento film ke mne dolétl spíš náhodou a kupodivu se mi velice líbil. Příběh o tom, jak promyšlený podvodný plán naruší láska. Zajímavá koncepce příběhu, který je rozdělen na dvě části, z nichž každá je vyprávěna a znázorněna pohledem jiné osoby. Příběh je vyprávěn velmi poutavě, má několik zajímavých zvratů a je nasycen příjemnou erotikou. Vrcholným prožitkem z filmu je kamera a vizuální stránka celkově. Moc hezký film. 80%. ()

sahier

Pekný príbeh , začiatok ma fascinoval po stránke technickej , remeselnej aj hereckej , ale keď sa slúžka zamenila s paňou a vzali ju do psychiatrickej liečebne, pokračovanie deja začalo byť rýchlo čitateľné. Nasledovala retrospektíva príbehu s kopcom zbytočne dlhých erotických scén, príbeh pre mňa prestával mať dynamiku a i tajomnosť , skončil presne ako som predpokladala a neostrádala by som ani záverečnú erotickú scéna na lodi, mohli ho ukončiť scénou ,keď zahodili rukavice s obrúčkou do mora. ()

RNDr.Strom

Příjemná romantika se zábavně vyprávěným příběhem. Není tam žádná over the top filosofie, na druhou stranu si nemyslím, že by mi ji někdo předem sliboval, takže zklamání by bylo čistě můj problém :D Mně prostě ke štěstí občas postačí estetika :) ()

Rian_witcher

Velice zajímavé spojení pohledu tří hlavních postav na stejný děj a přesto úplně jiný zážitek a rozuzlení. Prvních cca 30 minut se snímek jeví tuctově až nezajímavě, ale s dalším vrstvením pohledu jiné postavy se vše neustále mění. ()

veverysiak

Že by to bolo dáko originálne, ako vehementne tvrdia niektorí kluboví akademici, sa teda vôbec nedá povedať, má to pekne vyskladané premostenia, celkom milé duo subtílnych ryžojediek, veľmi pekné kulisy, no a to je asi tak všetko, na šikmooké filmy musíte mať patričnú dávku empatie a tiež desiatky hodín odpozeraných východných filmov, takže 40%. ()

Radek273

Ano, trochu více "odvážný" snímek, než by se u japonské tvorby očekávalo, ovšem .. tak nějak to nevadilo. Samotný příběh byl totiž tak originální, ať již svým obsahem nebo způsobem odvyprávění, že vše celkem zapadlo a nedá se říct, že by to tvůrci příliš s odhalenými scénami přeháněli. Pravda, jsou chvíle, kdy se i divák musí červenat nad tím, jak přímočaře a nebojácně je scéna líčena. Avšak vkus se zdá být v podstatě zachován, a tudíž to není snímek výhradně určený pro oplzlé čumily, nýbrž realistické drama např. o oplzlém čumilovi. ()

Soupalka

Britska verze se vice drzi knihy a na jeji pomerne verne zprostredkovani ma 2 dily, ktere mne bohuzel herecky ani jinak moc neohromily. Korejska si vzala namet, doplnila jej notnou davkou erotiky a z knizky novodobeho lesbisceho Dickense udelala neco, co se mi libilo o dost vice i kdyz to bylo take pekelne dlouhe. Kdyz jsem knihu pred lety cetla, premyslela jsem, jak bude lakave ji prevest na platno. Vetsi kontrast hlavnich predstavitelek v korejske verzi filmu podle mne hodne prospel.  Naopak, snaha o zahrnuti nektery dulezitych detailu z puvodni predlohy jako rukavicky nebo medailon zbytecne komplikuji puvodne jednoduse nastavenou dejovou linku podporenou mnoha dlouhymi a propracovanymi scenami  a nakonec nemaji pro film zadnou pridanou hodnotu. Skvela hudba i kamera. ()

Lykr

Naprosto hypnotizující dobové drama, které přesvědčí pokrouceným příběhem, ponurým prostředím, atmosférickou partiturou, precizní kamerou, hlubokými postavami a neuvěřitelnými hereckými výkony. Říct vám něco víc by filmu ubralo na brilantním vyprávění. Film má pomalé tempo, ale rozvíjí melancholickou atmosféru hned od začátku s úplně první scénou až do posledního zmrazujícího snímku. Přes několik nezbytných opakování v příběhu kvůli několika posunům v perspektivě film uběhl překvapivě rychle, a to i přes stopáž téměř dvě a půl hodiny. Příběh je chytrý a emotivní se svými zvraty. Některé zvraty je těžké předvídat, zatímco jiné je snazší zjistit a další zase nejsou přímo odhaleny v průběhu filmu, ale všechny jsou vyprávěny pečlivě, elegantně a hluboce. Tento film stimuluje nejen vaše genitálie a srdce, ale také váš mozek. Film by měli sledovat pouze dospělí, protože obsahuje spoustu erotiky. Film pečlivě vyváženým způsobem kontrastuje chladné sexuální zneužívání a vášnivou romantiku. To se nedělá pouze prováděním důvěryhodného pohlavního styku před kamerou. To je také vyprávěno prostřednictvím výrazů obličeje, citací z erotických románů a vhodných prostředí. Zatímco konzervativnější mysli by mohly být šokovány, je třeba poznamenat, že každá jednotlivá scéna přidává na chytrém příběhu a hloubce postav. Tento film neobsahuje žádné sexuální narážky a žádný pornografický film nemůže ani trochu dosáhnout toho, co tento film. Toto je skutečně lekce erotiky v podání vysoce kvalifikovaných herců a hereček a tato kombinace dělá tento film výjimečným. Kombinace intenzivních emocí, hluboké erotiky a inteligentního příběhu ve filmu s vynikajícími herci a herečkami v režii jednoho z nejlepších světových režisérů z něj nakonec dělá jedno z nejlepších dobových dramat, jaké kdy v dějinách kinematografie vzniklo. Tento film si zamilují nejen fanoušci žánru, ale každý dospělý se skutečným zájmem o kinematografii by měl toto současné mistrovské dílo zhlédnout ()

PTuranyi

Film komorná prináša jeden príbeh prerozprávaný v troch častiach, tromi rôznymi postavami. Každá z nich poodhalí niečo iné a dohromady tak vytvoria jeden obraz príbehu zrady a vášne. Príbeh bohatej Heideko jej komornej a ich lesbického vzťahu, ktorý vznikne vďaka podvodnému zámeru obrať ju o jej majetok. ()

F2003F

Neviem s istotou určiť čím zvláštnym ma to tak nezvyčajne dostalo keď je to navonok zvyčajná romantická dráma avšak takými pútavými prvkami nakrútená, že to ani po druhom treťom neomrzí. Tvorené s vyspelým hlbokým citovým rozsahom, ktorý preniká svojou pestrosťou do duše. Každá scéna brilantne úderná v mozaike prekomabinovane strhujúceho príbehu. Ani dĺžka tomu nijak neuberá, ale nič explicitnejšie než v bežnom Hollywoodskom tu nenájdete. Najviac mi stále vŕta otázka: Prečo niet takých nádherných diel aspoň raz za čas aj z inej ázijskej krajiny? ()