Skvělá parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Nadporučík James Block vyhledá pilota stíhačky Toppera Harleye v indiánské osadě, aby ho přivedl zpět k letectvu. Topper byl vyhozen pro neposlušnost, jelikož zavinil zničení stíhačky. Topper se navíc dosud nevyrovnal s chybou svého otce, kterému dává letectvo za vinu smrt jiného pilota...  Topper se vrací do výcviku, ale musí se vyrovnat s chybami svými i s chybami svého otce, jelikož mu je všichni připomínají. Musí poslechnout rozkaz a podrobit se psychiatrickému vyšetření u doktorky Ramady Thompsonové. Ramada mu chce zakázat létání, ale nakonec to neudělá, protože se do něj zamiluje. Chystá se nová letecká akce a jejím velením je pověřen admirál Thomas Benson, který neví, co má dělat. Jeho pobočníkem je James Block, kterému záleží na nezdaru letecké akce, je totiž je domluvený s výrobci stíhaček Rockman na sabotování, aby mohli prodat své stíhačky vojsku. Topper zůstane u Ramady přes noc a zaspí. Pilot Padák, který byl právě z letectva vyhozen kvůli vadě očí, se rozhodne Toppera zastoupit. Při cvičení zahyne pilot Mrtvola a Topper chce odejít z letectva. To mu ale Ramada rozmluví. Cvičení skončilo a piloti se přemísťují na letadlovou loď, odkud mají druhý den vzlétnout do akce: zničit továrnu na jaderné zbraně. James Block sdělí pilotům jejich cíl a jako velitele určí Toppera, protože ví, že se stačí do vysílačky zmínit o jeho otci a Topper nebude schopný dál pilotovat. Na letadlové lodi jsou i Wilson  s Rosenerem, zástupci továrny Rockman, aby sledovali akci. Stíhačky jsou před odletem poškozeny... (TV Prima)

horacko

Najlepšia paródia akú som kedy videl. Sranda počas celého filmu. Nezabudnuteľný moment pre mňa, keď na pohrebe chodil predavač a ponúkal popcorn. :) ()

PollyJean

Jedna z lepších amerických parodií. Člověk z nich pak časem vyroste, ale bývaly časy, kdy mi tenhle film přišel hrozně vtipný. ()

Myrreczech

Parodie parodií, komedie komedií. Úžasné gagy, výborné scény. Film na kterém sem takřka vyrostl, a který i po všech těch letech pobaví jako nic jiného. "Uklouzl sem po rybě, kdo tam dal tu rybu?" "Jakto žádná tam není." "Ale jo byly tam dvě, útočí ve dvou, copak ste nechodil do školy!?" ()

V.Silver

Dobrých parodií je poskrovnu. Vynikajících jako šafránu. A parodie, která je lepší než všechny filmy, jež paroduje, je jenom jedna: Žhavé výstřely. Geniální herecké obsazení, vtipy, použitá hudba... Co vůbec ještě dodávat? Jo, tenhle film (a jeho více než důstojný a stejně geniální pokračovatel) je univerzálním lékem na deprese. A to mi věřte, já se s nima léčím už dlouho :) 100% Zajímavé komentáře: Marigold, Djkoma. ()

mcleod

Je jen málo výborných (amerických) parodií a Žhavé výstřely patří mezi ně... parodujíc všechny stupidní militaristické akční filmy je dokonalá, dotažená do nejmenších detailů a vtipná bez jediné sebemenší nudné přestávky. Přestože je v Česku zvykem se na tento film dívat s dabingem, rozhodně doporučuji anglický originál... vtipy jsou až překvapivě často jiné a lepší a navíc ten italský přízvuk Valerie Golino... ()

Elleannie

Hot Shots! Prostě miluju! Viděla jsem to tolikrát, a přesto se na to můžu kdykoliv podívat znovu. Můžu říct, že znám celý film nazpamět, a přestože vím, jaká scénka následuje, stejně mě to zase rozesměje. Z toho všeho vyplývá, že je to božská komedie:) Ať už je Charlie Sheen jako člověk sebehorší, jak jeho neustálé skandály dokazují, jako herec je dokonalý, a právě takovéto role mu sedí nejvíce. ()

J-o-k-e-r

Prvotřídní parodie, se vším všudy. Opravdu legrace od začátku do konce. Frajer Ch. ´Topher´ Sheen, krásná V. Golino, skvělý C. Elwes a u mě nejlepší postava celého filmu v podání L. Bridgese (já vlastně nikdy nepřistál :D). Jedna z nejlepších komedií a spolu s pokračováním opravdu klenot světové parodie!!! Tehdy byl Charlie Sheen opravdu ještě ve formě...díky bohu za takové filmy, u kterých je zábava zaručena na 100%!!! ()

Ravi

Parodiální klasika, kdo by neznal film, který si dělá srandu z Top Guna a dalších kousků. 70%=3+/5 ()

Autogram

Paródia tohto typu bez Laslieho Nielsena nie je úplne dokonalá, ale vo svojej dobe bola prvotriednou zábavou. Dnes už sú tie fóry trochu opozerané, je ťažké sa na nich, keď si pamätám, aká hláška bude nasledovať. ()

jenik71

Bláznivé komedie a parodie, ty já můžu. Tohle je klasika, která mě pobaví vždycky. Jako základ si bere na mušku slavný Top Gun. Dále se tu objeví narážky na filmy jako Tanec s vlky, Rocky nebo Superman. A úplně nejlepší a nejlegračnější je admirál Benson (Lloyd Bridges), to je blbec k popukání. Kromě této komedie vřele doporučuji i druhý díl. ()

spikey1

zlatý věk parodie... tento film má scénář tempo, žádná hluchá místa a spoustu vtipu všechny palce nahoru. "díky za včerejší večeři, Helen si na roastbiefu velmi pochutnala." "Včera večer jsme spolu, ale nebyli pane?!" "K sakru, s kým jsem tedy byl? a Kdo je vlastně Helen?" situační humor střídají šílené skeče v tempu přímo žhavém ()

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson… (více)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí