Hora mezi námi

• USA The Mountain Between Us (více)

Alex (Kate Winslet) je fotoreportérka, která spěchá na vlastní svatbu. Má ji už za dva dny. Na letišti ji však zaskočí nečekané potíže, pravidelné lety jsou kvůli blížící se bouři zastaveny. Na letišti se setká s Benem (Idris Elba), lékařem spěchajícím na důležitou operaci. A tak tito dva náhodní spolucestující považují za velké štěstí, když najdou pilota malého letadla, který je ochoten s nimi odletět. Ale jejich radost vyprchá v okamžiku, kdy pilot za letu dostane mrtvici a letadlo se zřítí na zem. Tím se tito dva spolucestující, kteří se poprvé setkali až na letišti, ocitnou uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Vysílačka je napadrť, pilot po smrti a kolem nich jen sníh, hory, skály a neobydlená divočina. Let nebyl ohlášený, nikdo tedy ztracené letadlo nehledá. Odvážnější Alex si uvědomí, že k nim žádná pomoc nepřijde, přesvědčí váhajícího Bena a vydávají se na nebezpečnou cestu. V extrémních podmínkách nemají jinou šanci na přežití, než že si i přes svou rozdílnost vytvoří silné pouto a naleznou společnou sílu, o níž do této chvíle neměli ani tušení. Začnou k sobě hledat cestu, přehodnocují vlastní minulost a v extrémních podmínkách bojují o holý život. Podlehnou zraněním těla a duše, nebo ve zdánlivě beznadějné situaci znovu uvěří v důvěru a lásku? A pokud přežijí, dokáží se vrátit do svých životů? (Cinemart)

Bogrant

Odľahčená verzia druhej polovice Titanicu, s horami namiesto oceánu a s chirurgom namiesto chudáka. Film o tom, ako dokáže ťažká životná situácia zblížiť ľudí. Pomerne dobre zladený survival s romantikou, ktorý však ponúkne možno tak dve scény, pri ktorých mierne zhustne krv v žilách (pád lietadla nie je jednou z nich) a najmä po opustení trosiek tomu chýba viac drámy a napätia. Chémia medzi výbornou Kate a Idrisom funguje, no jedinou dominantou zostane asi len tá majestátna scenéria a soundtrack. Záver vzhľadom k okolnostiam akceptovateľný, avšak typicky fádny. ()

lukyna

Hrozná vykrádačka. Vše už tu mockrát bylo, vše už bylo mockrát řečeno, a líp teda. Dvě hvězdy za ty nádherné hory. ()

Bohdy67

Melodrama se vším všudy...Idrise Elbu mám po shlédnutí Hobbs and Shaw docela rád a i tady se mi zamlouval....Kate Winslet vypadá pořád skvěle,takže skvělá hlavní dvojice... Jinak film nabídne přesně to co od něj člověk čeka, ale nic víc... I přesto na to že romantické filmy fakt nemusím, se mi tohle líbilo. 71% ()

Simex_

Tento snímek je velmi zajímavý, věci které se mi na tomto filmu hodně líbí jsou: jak je tento film skvěle zpracovaný. Hany Abu-Assad se snímek Hora mezi námi povedl, zároveň je to i velmi emotivní film. Kate Winslet a Idris Elba tady dokázali sehrát výborné duo. Nelíbilo se mi však to jak je film zbytečně moc dlouhý. ()

macherano

Je to silny film ale filmy o jednom stroskotanec dvoch ludoch vo filme ma moc nebavi skoda toho seknuteho konca jediny film ktory ma bavil o 2_3 ludoch bol s jenifer lawrence ()

Octavia

Čekala jsem mnohem víc, dostala jsem červenou knihovnu snažící se o dobrodružné drama, popravdě vrstvené jedno klišé za druhým, pokračování jsem jim mohla diktovat s desetiminutovým předstihem, jediný moment překvapení byla past na noze, jinak celou dobu se jelo na očekávaném průběhu, který byl málo realistický. Co celou dobu jedli kromě pumy? A co jedl pes, že byl stále tak vitální. Těžká dehydratace u Winslet když jsou kolem litry sněhu? Proč myslíte? Po pravdě mi nevadilo, že si našli čas na milostnou chvíli, to by si našla spousta dvojic odsouzených na pustinu a možnost smrt v ní, ale že nesnědli psa? Vencili ho na vodítku?? Proč ji pořád hledali, být ten pes přiměřeně inteligentní, tak se jich samozřejmě drží jako klíště... A že byl Elba s těmi zlomenými žebry pěkně vitální chlapík... Tak max. 55%...ať nežeru ()

Unlikelyhero

Víc, než na 3 hvězdy to nemá, a asi to ani tvůrci nečekají. Nicméně, když se stopáž zbytečně nenatahuje (např. Zmrtvýchvstání), kouká se na brodění sněhem podstatně lépe, a pak je tady ženská s velkým ž, což Kate nepochybně je, pak prominu i hepáč na konci ()

Akinaz

Přesně jak jsem čekala, skvělý film s vynikajícími hereckými výkony. V čele s Kate Winslet a Idrisem Elbou to nemohlo dopadnout jinak. Herecký koncert na filmovém plátně podpořen skvělou kamerou Mandyho Walkera. Cesta těch dvou nebyla jednoduchá a rozhodně neměli na růžích ustláno a i přes happyend, kteří mnozí odsuzují, příběh ke svému konci směřoval plynulou nenásilnou cestou. Ať si kdo chce, co chce říká, já byla spokojená. Za mě rozhodně 5***** ()

tomkat

Tenhle žánr není vůbec jednoduchý: malý počet lidí ve vypjaté situaci, která smrskne místo děje na jejich bezprostřední okolí - vypořádat se s tímhle věrohodně na ploše celovečerního filmu, navíc když ten počet lidí je toliko dva, to už chce koule. Tady to zvládli, a mají můj respekt. ()

Konev

Čekal jsem buď drama, nebo romantiku. Bylo tam trochu dramatu i trochu romantiky, ale tak nějak se s obojím šetřilo. A to pominu některé nelogičnosti se signálem v mobilu, nebo propadnutí pod led, když sedím na kmeni stromu.... ()

BStone

Pěkná příroda, dobří herci. Dva přeživší havárii letadla bojují společně proti síle přírody, později bojují společně proti světu, ve kterém žili před havárií. Bohužel celý film v zajetí klišé, minimální atmosféra, téma celkově otřepané, výsledek předvídatelný a lehce nablblý... 40% ()

twardykame

Tak zly survival film som este nevidel.Ono to ani ako survival vobec nevyzera. Par novinarka-neorochirurg "nudzovo" pristane a spokojne si kempuju v horach.Najprv v lietadle potom v lese a potom sice zvonku o nicom chate-vnutri luxus Survival veci ako ohen jedlo sa vo filme neriesia iba sa luskne a je to tam.A ked si myslite ze dementenejsie to byt nemoze tak bac moze, pridame tam romancu.Mimo kamery je vsetko zle. ()

onevoice

Veľmi príjemný snímok. Winslet Elba skvelá dvojka. Hory mrazivo nádherné. Scéna s pumou fajn aj tá romantika bola pekná. ()