Hora mezi námi

Předloha:

Charles Martin (kniha)

Mandy Walker

Ramin Djawadi

Už dloooouho jsem neviděl film, kdy by mezi ústřední dvojicí tikala tak úžasná chemie. A to jsem podotýkám chlap, co si na podobné uslzené bajky moc nepotrpí. Nicméně Winslet i Elba se tak úžasně doplňují, že jim to prostě všechno sežerete i s navijákem. K lepšímu hodnocení schází přeci jen trochu propracovanější scénář, možná trochu více drsnějších scén (scéna s pumou tu působí takhle vysoko v horách dost podivně). Takže spíše než dobrodružný bych se nebál film označit jako těžkou romanťárnu s velmi sympatickou ústřední dvojicí (vlastně trojicí :-) Dog). Dodatek asi zbytečný.. 65%(19.12.2017)

Celkem mě film překvapil. Idris Elba i Kate Winslet hrají výborně a hezky k sobě ladí. Film má pár napínavých momentů, drží si tempo, má neotravnou romantickou linii a divák s hlavními hrdiny soucití. Chybělo mi možná trošku něco,co jsem ještě v tomhle žánru neviděl, abych šel s hodnocením výše, ale jinak bavil jsem se dobře. 70%(14.12.2017)

Líbilo se mi, že ta survival část není natočená zbytečně jako akční film, ale že se naopak jedná o snímek spíše rozjímavý, s pomalým tempem. Jenže když pak došlo na finále, říkal jsem si, že to vlastně celé bylo zabité, že to celé bylo jen kvůli té špatné poslední části a to mi přijde jako velká škoda.(22.1.2018)

Nedivím se, že to původní vybrané páry odmítly. Film měl daleko větší potenciál, takhle jsem umírala nudou a konec to zazdil úplně. Je mi to líto a i když hlavní dvojice hrála dobře, tak mě to prostě nechytlo, jak bych očekávala. Nejvíc jsem se zamilovala do pejska, který se tam objevoval asi jen podle nálady rejži, jinak to nevidím, protože v některých momentech bylo záhadou, kam zmizel.(18.12.2017)

Znají se pár minut a už se dostali do nezáviděníhodné situace. Sic mají úžasný výhled na majestátné zasněžené hory, ovšem ona má ošklivě poraněnou nohu, on je bez signálu a oba mají prázdné žaludky. Přemýšlivý neurochirurg, který má rád vše pod kontrolou, a impulzivní fotografka vyhlášeného deníku. Nechybí věrný pes a klišovitý příběh. Nepotřebuju nutně přítomnost hladového medvěda nebo omrzliny na každé končetině, jenže tady si opravdu hrajeme na vyčerpanou dvojici, která bojuje o přežití. Nebojuje. Prodírá se sněhem, plácá o životě, občas se pohádá, většinou má ale docela velký ranec štěstí. Následuje nějaký ten SPOILER. Nikdy se o ně skutečně nebojíme, protože oheň v troskách letadla nebo v krbu vždy bezpečně hoří a naši hrdinové si i v největší krizi dokáží udělat pohodlí. A hupsnout na to, jako kdyby si právě dali vydatnou horkou sprchu. Jejich vztahu jsem prostě příliš nevěřil. Palestinský režisér Hany Abu-Assad střídá romanci se survivalem, nikde není zajímavý, v obou chybí atmosféra i pořádné emoce. Finální doslovnost vadí, trable před definitivní záchranou u těžební firmy jsou pak krapet vynucené. Prostě červená knihovna s áčkovými herci. Nebýt hvězdného dua, asi by tahle adaptace vůbec nikoho nezajímala. Těšil jsem se, škoda.(20.12.2017)

• Kate Winslet

• - Natáčelo se v Kanadském pohoří Panorama Mountain Village ve výšce 3300m. V době natáčení panovaly teploty až -38°C. [Zdroj: Týdeník Televize] (M.B)

• - Spoiler: V knihe postavy nemali sexuálny styk. (Scraffy)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v kanadskej provincii Britská Kolumbia, a tiež v Londýne. Na rovnakých miestach na natáčal aj film s rovnakou témou (pád lietadla), a to Prežiť (1993). (MikaelSVK)