Hora mezi námi

Předloha:

Charles Martin (kniha)

Mandy Walker

Ramin Djawadi

Hned na začátek si nalijme čistého vína. Povedených adaptací bestsellerů je jako šafránu. Ano určitě si vzpomeneme na několik dobrých kousků (Zmizelá!) avšak většinou to co funguje na stránkách nemusí za všech bodů fungovat jako film. Podobný pocit mám z Hory mezi námi. Režie pakistánského Hanyho Abu-Assada je zručná, hlavní dvojice Idris Elba a Kate Winslet jsou fajn, záběry na zimní krajinu jsou nádherné....... Avšak je tu i pár ale. Film začne slibně. Avšak jakmile dvojice spadne místo aby šel film kupředu tak kolísá. V podstatě nenastane žádný zvrat, žádný šok, žádné větší vzrušení. Dvojice prostě pár dní stráví v zřiceném letadle kde se dočkají epizodky s pumou a následně chodí zimní krajinou a nestane se nic jiného, že někdo do něčeho spadne/šlápne. Rozkrývají se duše postav u kterého však v podstatě není nic šokujícího a v podstatě vše je od začátku jisté. Největší vzrušení nastane pravděpodobně u závěrečné scény, u té scény kde nikomu nejde o život. Na Horu mezi námi se dá koukat. Radši bych si ale znova pustil Everest z roku 2015.(7.10.2017)

• blackJag

Jestli Idris a Kate netušili, jak zahrát romanci v extrémních podmínkách, proč se nemrkli na Toma a míče Wilsona v TROSEČNÍKOVI? Mezi Tomem a míčem bylo tehdy tolik nuancí všeho, tady není nic než evidentní předstírání. Červená knihovna na horách - buď jsem si měl přečíst anotaci nebo mě mělo trknout nezvyklé množství rukodržných dvojic, trousících se do sálu. 40%(11.10.2017)

Trochu okata romantika v trochu predvidatelnej drame znie ako recept na hollywoodsky prepadak, ale opak je pravdou. Nadherne horske prostredie a survival zapletka tento film rozhodne tahaju do nadpriemernych vod a herecke vykony jakbysmet, vykon Idrisa Elbu tento film vytiahol o jednu hviezdicku hore.(23.10.2017)

Je pravda, že se jedná o naprosto předvídatelný příběh, která končí úplně stejně jako každá jiná romantická slaďárna ve stylu Rosamunde Pilcher, ale tohle má něco víc. Má to Kate Winslet a Idrise Elbu, těmhle dvěma to na plátně až neuvěřitelně slušelo a sedlo. Hned ze začátku máme napětí a postupem filmu jsem sledovala jak mezi hlavními postavami narůstá to sexuální a romantické napětí a právě to se mi na tom líbilo. Vůbec jsem se nenudila a film jsem si užívala každou minutou.(13.10.2017)

Dnes jsem v kině dostal přesně to, co jsem čekal. Nic víc, nic míň. Naštěstí se mi podařilo už dopředu přesvědčit sebe samého, že ryzí survival drama se konat nebude. Jasně, že náraz nohama po 100-metrovém sjezdu na zmrzlé pláni přímo do skály neskončí odfrknutím, postavením se na nohy a pokračováním v cestě, jasně, že potkat přímo na hřebeni velehor v lednu pumu, která ti "náhodou" zajistí jídlo na dalších 10 dní, je holý nesmysl, a jasně, že v těchhle podmínkách vážně není taková prdel rozdělat a udržet na pohodu plápolající oheň. Kate Winslet má na ty Chucky Norrisy (resp. v tomto případě Beara Gryllse) prostě štěstí (viz např. Prodloužený víkend). Když ale odhlédnu od této survivalové pohádkovosti, je "The Mountain Between Us" skvěle natočený film v úžasném prostředí, s fascinující kamerou a mimořádně uvěřitelnými, nebojím se říct excelentními, hereckými výkony jak právě Kate Winslet, tak i Idrise Elby. Proto mu onu "pohádkovost" do jisté míry odpouštím a ty 4 **** posílám.(11.10.2017)

• Kate Winslet