Hora mezi námi

Charles Martin (kniha)

Mandy Walker

Ramin Djawadi
  • rikitiki

Winsletové nestačilo ztroskotat s Titanicem, musela si to vyzkoušet i v malém letadla. Holka jedna nezničitelná. Bohužel, totéž chce i od diváků: aby je nezničilo putování sněhovými horami, kde se nic neděje, akorát jednou trefí pumu signální pistolí. Představte si všechna možná klišé, zvlášť když se film nápovědně zařadil do kategorie "romantický" a najdete je tam.(2.4.2018)

Muž, žena, pes, ztroskotané letadlo, cesta za záchranou...a tak bych mohl jen vyjmenovávat další a další příběhová klišé. Vůbec by to nevadilo, kdyby na závěrečných 20 minut absolutně nespadl řemen a z obyčejného (ale slušného) dobrodružného filmu se nestala obyčejná harlequinka. Je to škoda, protože potenciál by byl a některé scény stojí za to (Ben zachycený za kámen na útesu). Kate Winslet a Idris Elba jsou vynikající herci a jejich vzájemná chemie je uvěřitelná a přirozeně budovaná. 60%.(28.12.2017)

• verbal

Pozor, tento zvratek může obsahovat bojlery, které vám naprosto zruinují zasněné odsávání si genitálií při projekci! Tklivý příběh životem zklamaného charismatického neurochirurga a až na pěst soběstačné MILFky na uhrančivém pozadí Skalistých hor. Vyměňte Skalisté hory za rakouské Alpy, dvoumetrového negra za dvoumetrového švédského jaderného fyzika (popřípadě překrásného árijského milionáře, hledajícího sysel života), naperte do oken muškáty, do pozadí molové housle a máte univerzální anotaci k libovolné brakové prstírně patologicky korpulentních, dýchavičných a zoufale nemrdaných padesátek od Rosamundy Pičerové. Já být teda Idrisem, sbalím čokla a nechám tam tu silně přeemancipovanou piču s úsměvem zmrznout. Ale to on ne, je přece něžný a citlivý romantik s dokonalým pochopením pro komplikované zákruty kundího nitra, co s ní bytostně touží mít labradora. A tak ji za konstantně kýčovitého slunečného počasí šarmantně podstrojuje a dělá kudrnaté oči. Stejk z pumy, romantický táborák, trocha laškovně adrenalinového vysokohorského sáňkování, stejk z pumy 2, romantický táborák 2, túra k okouzlujícím vodopádům, romantický táborák 3 … až ji konečně dostane do sice neobydlené a naoko chátrající, avšak nebývale útulné horské chatičky s krbem a čistě povlečenou anatomickou matrací Sultán za 5490 v Ikea, kde se „prázdnotou bez opravdové lásky strádající duše prolnou ve výbuchu nekontrolovatelné vášně, pokoří tu horu mezi nimi a on ostýchavě vrazí svého pulzujícího ebenového bojovníka do jejího roztouženého klína“. No úplně si koušete nehty, aby to život ohrožující dobrodružství náš hrdina přežil a sveřepě na zádech ležící, unyle funící, tři týdny nemytá Winsletka mu náhodou tím zběsile agresivním přirážením fatálně neoškrábala tvaroh za ráfkem, nebo jej neotrávila toxickými výpary rybí kafilérie. Tak, předpisově nemotorné šukání žluklých bezďáků, tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct nádherné romantické milování dvou rozervaných osamělých srdcí, u něhož nemáte sebemenších pochyb, že někde mimo záběry kamer natuty došlo i na anál, máme za sebou, ale tím náš příběh zdaleka nekončí! Jakto? No přece láska, neasi! Jenže na ni doma čeká ještě charismatičtější, hodnější a správňačtější správňák, tudíž je v takovém případě, jak dozajista potvrdí každá velryboidní čtenářka Rytmu života, jakékoliv další mrdání naprosto, ale naprosto nepřípustné!!! Proto následuje rektorvoucí půlhodinka zklamaných komunikačních poruch, vzdychavého čumění do zdi, slzavých pohledů v dál a rychlého mydlení se ve sprše při přehrávání retrospektiv z výletu za zvuků sténajícího piána, až nakonec chtíč zvítězí nad kokotismem a naši milovníci si hlavami vymlátí zuby při srážce na rohu Jebavé a Cizoložní. Prostě dva skvělí a sympatičtí herci v sice hezky natočeném, ale řídkém poševním šlemu, který by byl daleko snesitelnější, kdyby aspoň, kurva, sežrali toho psa.(20.12.2017)

Na film jsem se těšila a upřímně mne nezklamal. Kate je má oblíbená herečka a jako vždy předvedla super výkon! Děj byl trochu předvídatelný, ale záběry z přírody byly super a děj byl relativně uvěřitelný, akorát tedy do hlavní mužské role bych vybrala asi někoho jiného, nějak mi k té Kate nepasoval, ale jinak doporučuji :)(28.1.2018)

Horský hipster Elba a nesmrtelná teta Winsletová v romanci, kde chybí už jen medvědí kůže u krbu. Kdo ještě nikdy nebyl v horách, ten po tomhle filmu hodí do ledvinky diktafon s kondomem, vezme psa a vyrazí, protože co by se tak asi mohlo stát, že jo? Jsou filmy, při kterých i mně jako divákovi hrozí nebezpečí, tady jsem se ale nebál ani o postavy na plátně. Napětí se stavilo jen na prvních dvacet minut, pak přišla lavina plytkosti a zabila všechno to, co jsem na tomhle filmu mohl milovat.(8.10.2017)

• Kate Winslet

• - Kate Winslet (fotoreportérka Alex) se některé ze survivalových zásad mohla naučit u „školitele z nejpovolanějších“ - Beara Gryllse. V roce 2015 se zúčastnila jednoho z dílů jeho dobrodružné reality show na Discovery Channel V divočině s Bearem Gryllsem (2014). Ve filmu pak postava Alex citovala i Bearem často zmiňované „pravidlo tří - „člověk vydrží tři minuty bez vzduchu, tři hodiny bez přístřeší, tři dny bez vody a tři týdny bez jídla“. Kritici snímku pak ironicky připodobňují schopnosti lékaře Bena (Idris Elba) právě k dovednostem Beara Gryllse. (Richie24)

• - Ve filmu si měla původně zahrát Margot Robbie, ale projekt opustila poté, co od snímku odešel Michael Fassbender. Měli je nahradit Rosamund Pike a Charlie Hunnam. Avšak i ti z projektu posléze odešli. Hlavní role nakonec ztvárnili Idris Elba a Kate Winslet. (filmsim)

• - Z knihy byly přejmenovány obě hlavní postavy. Postava, kterou ztvárnila Kate Winslet, byla přejmenována z Ashley Knox na Alex Martin a postava, kterou ztvárnil Idris Elba změnila příjmení z Payne na Bass. (PaTeXx)