Hora mezi námi

Předloha:

Charles Martin (kniha)

Mandy Walker

Ramin Djawadi

Před posledním aktem v podstatě i velká spokojenost. Ústřední duo je herecky silný, kamera v detailech šikovná a kompozičně místama vskutku skvělá, hudební doprovod tak akorát, scenérie nádherný. Poslední akt je ale... inu... poslední akt. Doslovný, bez katarze, bez nápadu, ke všemu předvídatelný. Čtvrtá putuje na konto obou herců a obou psů. Ti byli úžasní. [vánoční VOD](23.12.2017)

• luka4615

Na filmu The Mountain Between Us Vás především zaujmou vtahující, místy až statické záběry zasněžených hor, což velmi zvláštním způsobem kontrastuje se skvělými hereckými výkony Kate Winslet a Idrise Elby. Bohužel, zbytek snímku už podobných kvalit vážně nedosahuje a to zejména v oblasti scénáře a střihu. V tuto chvíli by se film The Mountain Between Us zařadil k dalším průměrným počinům, nicméně to by nemohlo přijít "na scénu" přeslazené a předvídatelné finále, které v mých očích výsledný dojem z celého filmu jen zhoršilo. Škoda, jsem si vcelku jistý, že z této látky šlo "vytěžit" daleko více. PS: Největší záhadou filmu je mizející labrador, který se objevuje jen když se to režisérovi či kameramanovi hodí "do krámu". „Alex, can you look at me. You really hurt your leg. Your phone is smashed, my phone has no signal and we're pretty high up on the mountain. We need to get help.“(20.12.2017)

• Xmilden

Dá se vůbec pokazit Survivor téma, kde je vlastně téměř zaručená divácká pozornost až do úplného konce? Odpověď: Dá! Kate Winslet a Idris Elba se po zhruba 10 minutách zřítí s letadlem do pustých hor a musí řešit svou záchranu. Klidně prozradím že diváka čeká velká nuda a také dost nelogické chování postav. V jednu chvíli jsou oba vyčerpaní, aby se poté ze všech sil pomilovali, aby později opět upadli do absolutního vyčerpání. Úrovně Mezi vlky nebo například Na ostří nože tohle nedosahuje ani náhodou.Slaboučký příběh, zpracování i herecké výkony. 40% za krásnou přírodu.(18.12.2017)

Podľa môjho názoru trochu nadhodnotené. Príbeh podľa osvedčenej survivalovej schémy, no žiaľ prešpikovaný od hlavy až po päty mnohými klišé romantickými cukríkmi a sladkou nepríjemnou pachuťou patetizmu, ktorý sa dostaví hlavne v závere. A to radšej nehovorím o častej nude, vrátane samotného boja o prežitie a atmosfére, ktorá sa vlastne ani nedá nazvať atmosférou. Puma tak vysoko v horách? No neviem, nie som zoológ, ale asi to bol jediný možný dravec primeranej veľkosti, ktorého mohli do filmu capnúť. No proste z filmu síce sála snaha o dobrodružstvo a romantiku v jednom hrnci, avšak tá je utopená v mori pátosu, nudy a trápnych nápadov. Slabší priemer. 55/100(1.1.2018)

Ztroskotání až moc násilný, ten vztah taky nijak nejiskřil, natož aby tam pak fungovaly nějaký emoce. Přestože oba dva jsou výborní herci, tak tam chemie nebyla. Jinak to ale bylo vcelku fajn, takový ztroskotání uprostřed hory nemusí bejt vůbec příjemný, chtělo by to ale udělat větší drama. Naši herci měli až moc štěstí, na to že tam strávili 3 týdny, tak kromě vyčerpání vypadali pořád svěží. Takže z mýho pohledu, ne úplně dokonale vykreslená ta momentální situace, ale když se od toho člověk alespoň trochu odprostí, tak je to koukatelný. To, že by se tu hodil daleko odlišnější konec, o tom se ani nemá smysl bavit. Zanechalo by to hned větší dojem. Dost se na tom bezpochyby podepsal "ne tak zkušenej" režisér z Palestiny.(16.3.2018)

• Kate Winslet

• - Kate Winslet (fotoreportérka Alex) se některé ze survivalových zásad mohla naučit u „školitele z nejpovolanějších“ - Beara Gryllse. V roce 2015 se zúčastnila jednoho z dílů jeho dobrodružné reality show na Discovery Channel V divočině s Bearem Gryllsem (2014). Ve filmu pak postava Alex citovala i Bearem často zmiňované „pravidlo tří - „člověk vydrží tři minuty bez vzduchu, tři hodiny bez přístřeší, tři dny bez vody a tři týdny bez jídla“. Kritici snímku pak ironicky připodobňují schopnosti lékaře Bena (Idris Elba) právě k dovednostem Beara Gryllse. (Richie24)

• - Spoiler: V knihe postavy nemali sexuálny styk. (Scraffy)

• - Natáčelo se v Kanadském pohoří Panorama Mountain Village ve výšce 3300m. V době natáčení panovaly teploty až -38°C. [Zdroj: Týdeník Televize] (M.B)