Hora mezi námi

• USA The Mountain Between Us (více)
Trailer 1

Alex (Kate Winslet) je fotoreportérka, která spěchá na vlastní svatbu. Má ji už za dva dny. Na letišti ji však zaskočí nečekané potíže, pravidelné lety jsou kvůli blížící se bouři zastaveny. Na letišti se setká s Benem (Idris Elba), lékařem spěchajícím na důležitou operaci. A tak tito dva náhodní spolucestující považují za velké štěstí, když najdou pilota malého letadla, který je ochoten s nimi odletět. Ale jejich radost vyprchá v okamžiku, kdy pilot za letu dostane mrtvici a letadlo se zřítí na zem. Tím se tito dva spolucestující, kteří se poprvé setkali až na letišti, ocitnou uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Vysílačka je napadrť, pilot po smrti a kolem nich jen sníh, hory, skály a neobydlená divočina. Let nebyl ohlášený, nikdo tedy ztracené letadlo nehledá. Odvážnější Alex si uvědomí, že k nim žádná pomoc nepřijde, přesvědčí váhajícího Bena a vydávají se na nebezpečnou cestu. V extrémních podmínkách nemají jinou šanci na přežití, než že si i přes svou rozdílnost vytvoří silné pouto a naleznou společnou sílu, o níž do této chvíle neměli ani tušení. Začnou k sobě hledat cestu, přehodnocují vlastní minulost a v extrémních podmínkách bojují o holý život. Podlehnou zraněním těla a duše, nebo ve zdánlivě beznadějné situaci znovu uvěří v důvěru a lásku? A pokud přežijí, dokáží se vrátit do svých životů? (CinemArt)

Trailer 1

EvilPhoEniX

Celkem mě film překvapil. Idris Elba i Kate Winslet hrají výborně a hezky k sobě ladí. Film má pár napínavých momentů, drží si tempo, má neotravnou romantickou linii a divák s hlavními hrdiny soucití. Chybělo mi možná trošku něco,co jsem ještě v tomhle žánru neviděl, abych šel s hodnocením výše, ale jinak bavil jsem se dobře. 70% ()

castor

Znají se pár minut a už se dostali do nezáviděníhodné situace. Sic mají úžasný výhled na majestátné zasněžené hory, ovšem ona má ošklivě poraněnou nohu, on je bez signálu a oba mají prázdné žaludky. Přemýšlivý neurochirurg, který má rád vše pod kontrolou, a impulzivní fotografka vyhlášeného deníku. Nechybí věrný pes a klišovitý příběh. Nepotřebuju nutně přítomnost hladového medvěda nebo omrzliny na každé končetině, jenže tady si opravdu hrajeme na vyčerpanou dvojici, která bojuje o přežití. Nebojuje. Prodírá se sněhem, plácá o životě, občas se pohádá, většinou má ale docela velký ranec štěstí. Následuje nějaký ten SPOILER. Nikdy se o ně skutečně nebojíme, protože oheň v troskách letadla nebo v krbu vždy bezpečně hoří a naši hrdinové si i v největší krizi dokáží udělat pohodlí. A hupsnout na to, jako kdyby si právě dali vydatnou horkou sprchu. Jejich vztahu jsem prostě příliš nevěřil. Palestinský režisér Hany Abu-Assad střídá romanci se survivalem, nikde není zajímavý, v obou chybí atmosféra i pořádné emoce. Finální doslovnost vadí, trable před definitivní záchranou u těžební firmy jsou pak krapet vynucené. Prostě červená knihovna s áčkovými herci. Nebýt hvězdného dua, asi by tahle adaptace vůbec nikoho nezajímala. Těšil jsem se, škoda. ()

6thSun

(Komentář obsahuje BROILERY) Survival část v pohodě, hlavně díky hereckýmu duu, Winslet a zejména Elba by mohli charismatem zamrzlé hory přenášet (přecházet), závěr v teple domova už se sice vleče a je podřízen těžké romantice, jenže tohle přesně mně teď hraje do citový noty, vidět, jak si dva přes všechny překážky osudu stejně padnou do náruče, takže tomu dávám z emoční protekce jednu vánoční hvězdu navíc. ()

mzss1

(65%) Ale jo, mě to docela bavilo. Po skončení jsem zvažoval i tu slabší 4*, ale nakonec jsem se rozhodl pro silnou trojku. Přeci jenom tu mohl být bohatší scénář a přidat trochu víc drsnějších scén o přežití. Je to víceméně pojato romantickým/drama žánrem. No a v tomto ohledu se to opravdu povedlo. Duo hlavních herců Elba a Winslet se povedlo. Každý má svůj charakter a pár společných okolností a povah co je v životě spojuje. V podstatě se tu nic výrazného neděje, i když mě pár scén zaujalo, prostě jak říkám, romantické drama. Kdyby to bylo trochu víc překombinované o 1 žánr navíc, o klasický survival, mohlo to dopadnou ještě lépe. I tak je to slušný nadprůměr a na to 1 shlédnutí to nenudilo a neurazilo, dobrý film. ()

Chrustyn

Místo očekávaného thrillerového survivalu (popravdě jsem ho nečekal, jako jsem si ho spíše přál) jsem dostal docela tuctovou romanci v krásných kulisách a s výbornými herci. Režisér se občas vytasí se slušně natočenou scénou (pád letadla na jeden záběr, útok pumy) ale film se až zbytečně vleče a pozornost si udrží jen díky opravdu skvělým hercům. ()

• Kate Winslet (fotoreportérka Alex) se některé ze survivalových zásad mohla naučit u „školitele z nejpovolanějších“ - Beara Gryllse. V roce 2015 se zúčastnila jednoho z dílů jeho dobrodružné reality show na Discovery Channel V divočině s Bearem Gryllsem (2014). Ve filmu pak postava Alex citovala i Bearem často zmiňované „pravidlo tří - „člověk vydrží tři minuty bez vzduchu, tři hodiny bez přístřeší, tři dny bez vody a tři týdny bez jídla“. Kritici snímku pak ironicky připodobňují schopnosti lékaře Bena (Idris Elba) právě k dovednostem Beara Gryllse. (Richie24)
  • Pôvodne sa do mrazivej vody chystala vrhnúť len kaskadérka Kate Winslet, keďže štúdio sa obávalo o bezpečnosť Kate. Kate však bola neoblomná a žiadala režiséra Abu-Assada, aby jej to dovolil: "Ja som človek o vode a ľade. Voda, to som predsa ja!" Kate týmto narážala na rozsiahle natáčanie filmu Titanic (1997), keď bola celé mesiace ponorená vo vode. (Arsenal83)