Hora mezi námi

Předloha:

Charles Martin (kniha)

Mandy Walker

Ramin Djawadi

Jak jsem viděl, že tam s nimi v letadle je pejsek a letadlo začalo, padat jen jsem se modlil ať to přežije a přítelkyně to chtěla vypnout. Nakonec jsme to nechali, běžet dál a dobře jsme udělali. Idris v roli takového sněžného Robinsona Crusoeho byl fajn a Kate se takových 3/4 snímku jen válela po zemi, takže nic moc nepřinesla do toho krásně zasněžená krajina a nakonec mohli být rádi, že pejsek s nimi byl, protože se stal pravým hrdinou. Neříká se nadarmo, že pes je nejlepší přítel člověka. Dávám 75%(21.12.2017)

Já jsem dost spokojený určitě bych přidal víc drama hlavně při boji o přežití a o kapku lepší soundtrack ale Kate ( pořád nádherná ) a Idris to výborně zahráli jediné co bych jim dal za špatné, byla sexuální scéna totálně nepovedená ale zbytek super, trochu škoda že film na dvou hodinovou stopáž celkem dost přeskakovaly a nedotáhli scény do konce, aspoň mi to tak přišlo což je škoda. Prostředí bomba.(19.12.2017)

Můj názor na tenhle film, je dosti rozpůlený, film chce být jak romantické drama, tak i drsný dobrodružný film, kde přežítí je priorita číslo jedna a však, postavy si i tak najdou chvilku, na šukačku. Herecky je to bezchybné a Idris Elba, je právě v takovýhle filmech nejsilnější, drama to sou emoce, city a i konflikty, Elba právě v takových filmech, prostě exceluje ať už jako fanatik nebo lékař. Kate Winslet, kromě toho že stárne do krásy, tak je prostě stále vynikající herečka, byť její postava zde má kvantum smůly, naštěstí ji Elba furt zachraňuje. Takže já bych chtěl, čistě romantickou záležitost, ale v tu chvíli se začíná ozývat druhá stránka filmu a celé to prostě kazí, film na můj vkus, jde až moc na ruku postavám a tak i přes několik dramatických scén, sem se nedočkal něčeho vážného. Film tím pádem, neví co chce být a tak balancuje mezi těmito dvěma žánry a já sem nedostal, ani pořádný romantický film, natož pak dobrodružný film. Však plusem je posledních patnáct minut.(8.10.2017)

Pro mě trošku oříšek. Myslím si, že to mělo velký potenciál, ale nevím, zda se ho úplně podařilo naplnit. K hercům mě nenapadá vůbec žádná výtka, byli skvělí a moc se mi tam líbili, záběry hor a přírody byly nádherné, příběh byl zajímavý, ale ... nechci říkat, že to působilo úplně nerealisticky, ale v jejich podání jsem měla pocit, že nic není problém a že kdybych někde spadla s letadlem, tak všechno bez problému zvládnu. Ve "většině" případů se jim dařilo až moc dobře, takže mám dojem, že jsem se o ně snad ani vůbec nebála, že by to na konec snad nezvládli, i když scénáristé vždy mohou překvapit. I když na druhou stranu to bylo zajímavé z psychologického hlediska, zda by se člověk rozhodl stejně jako oni nebo jinak nebo co by kdo dělal. Pád letadla se mi líbil a ve 3D by to muselo být super :-D Hodně jsem se rozhodovala mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale i s přihlédnutím ke konci a k tomu, že si myslím, že stojí za to to vidět, tak za mě slabé čtyři hvězdičky.(7.10.2017)

Takže. Ak sa niekto teší na variáciu snímku EVEREST z doby nedávnej, narazí. Ale viem, že mnohý z vás niesu blbý a po prečítaní synopsie príbehu sa naladia na presne inú nôtu. Ide o príbeh typu ,,katastrofy zbližujú,, a v tomto prípade som ja ako divák mimo. Ak mi nejaký snímok na podobné téma uštedril veľký divácky zážitok, tak to boli napr. TWISTER alebo ROZPÚTANÉ PEKLO, lenže tie práve spadali do kategórie, ktorú som v úvode spomenul. Mám rád, keď v tom žánri niečo niekde buchne, lenže tu sa dívam na zbližovanie dvoch postáv, ktoré vlastne vôbec nevedia, čo chcú ( alebo im to nejako nedochádza ).(4.2.2018)

• Kate Winslet

• - Natáčelo se v Kanadském pohoří Panorama Mountain Village ve výšce 3300m. V době natáčení panovaly teploty až -38°C. [Zdroj: Týdeník Televize] (M.B)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v kanadskej provincii Britská Kolumbia, a tiež v Londýne. Na rovnakých miestach na natáčal aj film s rovnakou témou (pád lietadla), a to Prežiť (1993). (MikaelSVK)

• - Spoiler: V knihe postavy nemali sexuálny styk. (Scraffy)