Reklama

Reklama

Hora mezi námi

  • USA The Mountain Between Us (více)
Trailer 1

Alex (Kate Winslet) je fotoreportérka, která spěchá na vlastní svatbu. Má ji už za dva dny. Na letišti ji však zaskočí nečekané potíže, pravidelné lety jsou kvůli blížící se bouři zastaveny. Na letišti se setká s Benem (Idris Elba), lékařem spěchajícím na důležitou operaci. A tak tito dva náhodní spolucestující považují za velké štěstí, když najdou pilota malého letadla, který je ochoten s nimi odletět. Ale jejich radost vyprchá v okamžiku, kdy pilot za letu dostane mrtvici a letadlo se zřítí na zem. Tím se tito dva spolucestující, kteří se poprvé setkali až na letišti, ocitnou uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Vysílačka je napadrť, pilot po smrti a kolem nich jen sníh, hory, skály a neobydlená divočina. Let nebyl ohlášený, nikdo tedy ztracené letadlo nehledá. Odvážnější Alex si uvědomí, že k nim žádná pomoc nepřijde, přesvědčí váhajícího Bena a vydávají se na nebezpečnou cestu. V extrémních podmínkách nemají jinou šanci na přežití, než že si i přes svou rozdílnost vytvoří silné pouto a naleznou společnou sílu, o níž do této chvíle neměli ani tušení. Začnou k sobě hledat cestu, přehodnocují vlastní minulost a v extrémních podmínkách bojují o holý život. Podlehnou zraněním těla a duše, nebo ve zdánlivě beznadějné situaci znovu uvěří v důvěru a lásku? A pokud přežijí, dokáží se vrátit do svých životů? (CinemArt)

(více)

Videa (7)

Trailer 1

Recenze (397)

ARI50 

všechny recenze uživatele

Já jsem dost spokojený určitě bych přidal víc drama hlavně při boji o přežití a o kapku lepší soundtrack ale Kate ( pořád nádherná ) a Idris to výborně zahráli jediné co bych jim dal za špatné, byla sexuální scéna totálně nepovedená ale zbytek super, trochu škoda že film na dvou hodinovou stopáž celkem dost přeskakovaly a nedotáhli scény do konce, aspoň mi to tak přišlo což je škoda. Prostředí bomba. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Můj fatální omyl, já myslel, že se jedná o survival. A zatím jde o retardované sentimentální melodrama. Mohl mě varovat už plakát, ale já vůl mu nevěnoval příliš pozornosti a nechal se lapit na vcelku lákavou anotaci. První třetina ještě jde, pěkně udělaný let letadlem i s havárií, něco krásných horských exteriérů, krátké rendez-vous s "kočičkou"... Ale pak to radši vypněte, bude už jenom hůř. Těch blbých vztahových kydů. Ty nesnesitelné hollywoodské šablony. A ten nekonečný, slzopudný (vlastně zvratkopudný), pseudoromantický závěr po záchraně, ehhh, škoda slov. A nebo ještě ta strašlivá scéna sexu v chatě u jezera, jak se Elba sápal Winsletce po podprdě, oba tři týdny nemytí, džýzys... Pro 80% populace nejspíš pěkný, "normální" romantický film, pro mě noční můra. A nejstrašnější na tom bylo, že družce se to líbilo a já se tím hnojem nemohl proklikat. Proklínám celý filmový štáb a všechny, kdo s tímhle svinstvem měli cokoliv společného. P.S.: V mojí verzi by Winsletku v pravý čas rozšmelcoval ten dřevorubecký tirák s kulatinou, pak střih na její mrtvolu, pak na mrtvolu zmrzlého vykrveného Elby v medvědí pasti, a pak The End a závěrečné titule! ()

Reklama

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Když si řeknete, že se podíváte na romantické melodrama, pak Hora mezi námi ten pravý film. Já čekal thriller, různé propasti a rokle do kterých hlavní postavy padají. Já čekal medvěda, který jim ukousne nohu a rozdrápe tělo. Já čekal omrzliny a amputace..... Nedočkal jsem se.... Tak jsem si alespoň na konci filmu žalostně poplakal. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

"Je to už 84 let a já pořád cítím ten čerstvý nátěr..." :) Je to už 20 let od doby, kdy Kate Winslet mrzla v ledových vodách Atlantiku. A po 20-ti letech mrzne zase. Tentokrát se tak však děje v mrazivých kanadských horách a není u toho tehdejší lamač dívčích srdcí Leo DiCaprio. Spousta uživatelů zde zmiňuje, že jim vadí, že se nejedná o poctivý survival. Romantické příběhy se odehrávají kdekoliv, tak proč by se nemohly přihodit i takto? Divák je však zvyklý na drsné survivaly Přežít, Everest a jiné, a podobný styl příběhu očekává i zde. Mně to naopak nevadilo vůbec. Kate Winslet je paní herečka a Idris Elba má šarm a charisma. Chemie mezi nimi funguje výborně a vytváří tak základ pro dobře fungující romantickou linii. Během času se dvojice začne sbližovat a jak postupně sestupují do nížin, boj o přežití se odsouvá do pozadí a nastává prostor pro vyvíjející se vztah mezi Alex a Benem. Závěr filmu, kde se ti dva po čase setkají, je hodně silný. Alespoň tu závěrečnou společnou scénu mohli nechat celou:) Člověk tak zůstává odkázán na Youtube a videa z natáčení. Je krásné vidět, jak vypadá poctivá filmařina. Příroda, hory, sníh, mráz. Žádné zelené plátno. "Půjdu se podívat kolem. Chcete přinést kafe?", "Na té hoře jsme byli sami dva. Svět je ale větší. A srdce je jenom sval. Nebo ne?" - "Kterej blbec tohle řekl?" ()

BMW12 

všechny recenze uživatele

Tak tohle mě hodně bavilo. Skvělý příběh, kdy se dva neznámí lidé zřítí někde daleko v horách a musí sami přežít bez pomoci. Ve filmu exceluje dvojice Kate Winslet a Idris Elba, jejich pocity jsem jim věřil, jako kdyby opravdu mezi nimi i ve skutečnosti byla nějaká chemie. Film navíc provází velice povedená hudba, takže sledování je o to příjemnější. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (19)

  • Během závěrečných titulků hraje „Dusk Till Dawn“ od ZAYN Feat. Sia. (Duoscop)
  • Natáčelo se v Kanadském pohoří Panorama Mountain Village ve výšce 3300m. V době natáčení panovaly teploty až -38°C. [Zdroj: Týdeník Televize] (M.B)
  • Pôvodne sa do mrazivej vody chystala vrhnúť len kaskadérka Kate Winslet, keďže štúdio sa obávalo o bezpečnosť Kate. Kate však bola neoblomná a žiadala režiséra Abu-Assada, aby jej to dovolil: "Ja som človek o vode a ľade. Voda, to som predsa ja!" Kate týmto narážala na rozsiahle natáčanie filmu Titanic (1997), keď bola celé mesiace ponorená vo vode. (Arsenal83)

Reklama

Reklama