Hora mezi námi

Předloha:

Charles Martin (kniha)

Mandy Walker

Ramin Djawadi

Odpověď na nejdůležitější otázku, kterou předkládá trailer, který jsem viděl asi 5x v kině, zda-li přežije pes nebo budou mít ochránci zvířat pré, si nechám pro sebe. Pro mě je důležitější, že ačkoliv horské filmy příliš nevyhledávám a podobné survivaly se před 15ti lety točily jedna báseň, tak jsem se poměrně rychle nechal unést příběhem a celkem mě to bavilo. Na první pohled by se chtělo říct, že Kate Winslet a Idris Elba jsou v podstatě jediní dva z obsazení, kteří stojí za řeč, ovšem k mému překvapení příběh pokračuje i po horských eskapádách, přičemž se rozvíjí jedna snad ještě důležitější linka s Dermotem Mulroneym (který je tu mimochodem tak strašně nesympatický a celou dobu mě otravoval). The Mountain Between Us by se dalo shrnout jako neškodná jednohubka, u které se fakt neodvážím tvrdit jaké typy lidí se povedlo naverbovat na kinozážitek, ovšem k posezení na jeden studený zimní večer je to úplně ideální. Člověk pak jen nesmí moc přemýšlet, jak vlastně probíhalo natáčení.(21.12.2017)

v jádru velmi slušná romance,kde skvěle funguje chemie mezi Idrisem a Kate a navíc tu je pes (u kterého je třeba si zvyknout,že se zjevuje velmi zvláštně).Nenudil jsem se,ale v hodnocení bohužel nemžu jít výš,protože jsem přeci jen čekal víc survivalu a méně melodramatu.Možná kdybych na to byl připraven byl bych v hodnocení mírnější...60%(21.12.2017)

Dobrý nápad, dobré obsadenie a film vyzerá relatívne dobre. No zvyšok ma akosi nebral. "The Mountain Between Us" na môj vkus stráca veľkú dávku svojho potenciálu veľmi melodramatickým príbehom, nie veľmi fungujúcou love story a veľmi vyumelkovaným a filmovým záverom, ktorý ma neberie, a ktorý vieme odhadnúť. Osobne by som sa nebránil, keby to dokonca bolo aj trošku drsnejšie a uveriteľnejšie. Lebo potom by som viac prežil jednotlivé situácie s našimi protagonistami, čo sa mi moc v tomto filme nedarilo. Herecké výkony sú dobré a v prvej časti to dokonca má aj skutočne skvelé momentky. Ako je zošuchnutie sa z brala, alebo útok pumy. No potom sa film dostane viac do inej roviny a stáva sa to nudným príbehom, ktorý poznáme a vieme ako to nakoniec dopadne. Možno to mohlo skončiť trošku skôr, a ľudia by boli spokojnejší, alebo minimálne ja. Je to zlý film? Nie nutne. Podľa mňa je to pozerateľné, má to celkom dobrú atmosféru a naši hlavní hrdinovia sa celkom dokážu predať. Keby len dokázal ten scenár a situácie, cez ktoré majú prejsť im pomôcť k tomu, aby bol film o niečo zaujímavejší. Nepozrel by som si to znovu a rozhodne mám pocit, že som videl lepšie romantické survival filmy, než je tento. Hodnotenie: C(8.10.2017)

Horský hipster Elba a nesmrtelná teta Winsletová v romanci, kde chybí už jen medvědí kůže u krbu. Kdo ještě nikdy nebyl v horách, ten po tomhle filmu hodí do ledvinky diktafon s kondomem, vezme psa a vyrazí, protože co by se tak asi mohlo stát, že jo? Jsou filmy, při kterých i mně jako divákovi hrozí nebezpečí, tady jsem se ale nebál ani o postavy na plátně. Napětí se stavilo jen na prvních dvacet minut, pak přišla lavina plytkosti a zabila všechno to, co jsem na tomhle filmu mohl milovat.(8.10.2017)

Před posledním aktem v podstatě i velká spokojenost. Ústřední duo je herecky silný, kamera v detailech šikovná a kompozičně místama vskutku skvělá, hudební doprovod tak akorát, scenérie nádherný. Poslední akt je ale... inu... poslední akt. Doslovný, bez katarze, bez nápadu, ke všemu předvídatelný. Čtvrtá putuje na konto obou herců a obou psů. Ti byli úžasní. [vánoční VOD](23.12.2017)

• Kate Winslet

• - Natáčelo se v Kanadském pohoří Panorama Mountain Village ve výšce 3300m. V době natáčení panovaly teploty až -38°C. [Zdroj: Týdeník Televize] (M.B)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v kanadskej provincii Britská Kolumbia, a tiež v Londýne. Na rovnakých miestach na natáčal aj film s rovnakou témou (pád lietadla), a to Prežiť (1993). (MikaelSVK)

• - Kate Winslet (fotoreportérka Alex) se některé ze survivalových zásad mohla naučit u „školitele z nejpovolanějších“ - Beara Gryllse. V roce 2015 se zúčastnila jednoho z dílů jeho dobrodružné reality show na Discovery Channel V divočině s Bearem Gryllsem (2014). Ve filmu pak postava Alex citovala i Bearem často zmiňované „pravidlo tří - „člověk vydrží tři minuty bez vzduchu, tři hodiny bez přístřeší, tři dny bez vody a tři týdny bez jídla“. Kritici snímku pak ironicky připodobňují schopnosti lékaře Bena (Idris Elba) právě k dovednostem Beara Gryllse. (Richie24)