Hora mezi námi

• Austrálie

• Kanada

Drama / Dobrodružný / Romantický / Thriller

USA, 2017, 109 min

Jestli čekáte Na ostří nože nebo Přežít, zařaďte rychle zpátečku. Zimní romance dvou neskutečně nesympatických herců kterým ani vzájemné sympatie, ani vzájemnou nevraživost absolutně nevěříte. Po unylém pádu se tahle utahaná dvojka bez jiskry, švihu a napětí propajdá k šukačce, záchraně a finálnímu objetí. Jediným příjemným prvkem byla zimní krajina a ten krásný Labrador, který ovšem přinesl nejednu scénáristickou zhovadilost a i když sem sám milovník zvířat a psů a kór Zlatých Retrieverů a Labradorů, první věc kterou bych v chajdě ugriloval by byl ten pes a kdyby ste umírali hlady, udělali byste to samé a nekecejte, že ne. Nuda 50%.(5.3.2018)

Můj názor na tenhle film, je dosti rozpůlený, film chce být jak romantické drama, tak i drsný dobrodružný film, kde přežítí je priorita číslo jedna a však, postavy si i tak najdou chvilku, na šukačku. Herecky je to bezchybné a Idris Elba, je právě v takovýhle filmech nejsilnější, drama to sou emoce, city a i konflikty, Elba právě v takových filmech, prostě exceluje ať už jako fanatik nebo lékař. Kate Winslet, kromě toho že stárne do krásy, tak je prostě stále vynikající herečka, byť její postava zde má kvantum smůly, naštěstí ji Elba furt zachraňuje. Takže já bych chtěl, čistě romantickou záležitost, ale v tu chvíli se začíná ozývat druhá stránka filmu a celé to prostě kazí, film na můj vkus, jde až moc na ruku postavám a tak i přes několik dramatických scén, sem se nedočkal něčeho vážného. Film tím pádem, neví co chce být a tak balancuje mezi těmito dvěma žánry a já sem nedostal, ani pořádný romantický film, natož pak dobrodružný film. Však plusem je posledních patnáct minut.(8.10.2017)

Já jsem dost spokojený určitě bych přidal víc drama hlavně při boji o přežití a o kapku lepší soundtrack ale Kate ( pořád nádherná ) a Idris to výborně zahráli jediné co bych jim dal za špatné, byla sexuální scéna totálně nepovedená ale zbytek super, trochu škoda že film na dvou hodinovou stopáž celkem dost přeskakovaly a nedotáhli scény do konce, aspoň mi to tak přišlo což je škoda. Prostředí bomba.(19.12.2017)

• Marze

Dobrodružný upracovaný příběh bez velkých nebezpečí se mění v romantické melodrama. Lidojedská alpská puma chtěla zpapat amerického domácího mazlíčka – ale fuj! Skvělá Winsletová si vybrala špatný film. Film bez života. Zůstat s takovýmhle típkem sám v horách není pro mě žánr romantického melodramatu, ale hororu.(1.2.2018)

• Morholt

Když jsem si pročítal, kdo všechno z projektu odstoupil, tak jsem byl spokojený, protože Winsletka patří do mojí TOP3 a Luthera jako herce také můžu. Ale tím ta spokojenost skončila. Pád letadla oukej, první dny také ušly, ale pak mi to začalo připomínat náš dubnový výlet na Blaník. Taky jsme sebou měli buchtu a čokla. Jen v tom nebylo tolik romantiky. Ale vyflusaní jsme díky tomu talentovi, co řekl "Hele, tudy to bude kratší!", byli přibližně stejně. Takže jestliže čekáte nějaký nervydrásající survival, nechte si zajít chuť. Ale i tak se mohl film zaseknout na průměru, kdyby to Abú nezabil poslední cca dvacetiminutovkou. Takovej kýč by se měl snad i trestat. 35%(28.12.2017)

• Kate Winslet

• - Z knihy byly přejmenovány obě hlavní postavy. Postava, kterou ztvárnila Kate Winslet, byla přejmenována z Ashley Knox na Alex Martin a postava, kterou ztvárnil Idris Elba změnila příjmení z Payne na Bass. (PaTeXx)

• - Psa hrali dva zlaté labradory, s menami Raleigh a Austin. (Astonko)

• - Spoiler: V knihe postavy nemali sexuálny styk. (Scraffy)