Hora mezi námi

Předloha:

Charles Martin (kniha)

Mandy Walker

Ramin Djawadi

Rozpočet $35miliónovTržby USA $30,339,633Tržby Celosvetovo $61,082,264Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Herci fajn, tam ani nebolo moc čo pokaziť, máme tú pekne mrazivé prostredie, drámu na každom kroku ako vyšitú, nechýba napätie či dobrodružné scény, len to chcelo obratnejšiu réžiu. /55%/(21.12.2017)

Ale jo, když to jedno logické oko zavřete, je to kvalitně zpracovaný dobrodružný film o přežití. Neptejte se, jak pes přežil tři týdny jako vypasené selátko, když jídla je tak málo, nebo kde hrdinové stále berou něco na přikládání a rozdělávání ohně uvnitř letadla. Toto vám film nezodpoví. Zato se dozvíte, jak psychicky dokáže člověka ovlivnit katastrofa a následná snaha o přežití v těžkých chladných podmínkách (co se vztahu týče a pohledu na život). Nevyvarujeme se během toho žádnému žánrovému klišé, které od tohoto typu dramatu můžete očekávat. Na druhou stranu ale vše co spatříte, je dobře natočeno a v ději to má své místo. Takže palec nahoru a Kate Winslet a Idris Elba jsou skuteční herečtí borci. Tedy samozřejmě hned po Leovi, který je ochotný i do mrtvého koně se zašít. To zde neuvidíte. 75%(1.3.2018)

• JohnMiller

Niektoré miesta (teda iba koniec) bol trocha originálny. Nejaké pokračovanie po záchrane je aspoň u mňa raritou, ale to ostatné sme už videli v rôznych variantoch. Nie až tak uveriteľná zima ktorú hlavné postavy prežívali a survival prvky ako z lacného TV mi tiež nedodali pocit príjemného filmového zážitku. Nehovorím, že je to katastrofa, remeselne to je bezchybné avšak prázdne. A teda jedno pozretie a stačí. Takých filmov sme videli a ešte uvidíme veľa.(26.12.2017)

Znají se pár minut a už se dostali do nezáviděníhodné situace. Sic mají úžasný výhled na majestátné zasněžené hory, ovšem ona má ošklivě poraněnou nohu, on je bez signálu a oba mají prázdné žaludky. Přemýšlivý neurochirurg, který má rád vše pod kontrolou, a impulzivní fotografka vyhlášeného deníku. Nechybí věrný pes a klišovitý příběh. Nepotřebuju nutně přítomnost hladového medvěda nebo omrzliny na každé končetině, jenže tady si opravdu hrajeme na vyčerpanou dvojici, která bojuje o přežití. Nebojuje. Prodírá se sněhem, plácá o životě, občas se pohádá, většinou má ale docela velký ranec štěstí. Následuje nějaký ten SPOILER. Nikdy se o ně skutečně nebojíme, protože oheň v troskách letadla nebo v krbu vždy bezpečně hoří a naši hrdinové si i v největší krizi dokáží udělat pohodlí. A hupsnout na to, jako kdyby si právě dali vydatnou horkou sprchu. Jejich vztahu jsem prostě příliš nevěřil. Palestinský režisér Hany Abu-Assad střídá romanci se survivalem, nikde není zajímavý, v obou chybí atmosféra i pořádné emoce. Finální doslovnost vadí, trable před definitivní záchranou u těžební firmy jsou pak krapet vynucené. Prostě červená knihovna s áčkovými herci. Nebýt hvězdného dua, asi by tahle adaptace vůbec nikoho nezajímala. Těšil jsem se, škoda.(20.12.2017)

„DOKÁŽEME TO!…“ /// Žádný sraní a šup, šup, jsme v horách a na zemi. Po zjištění, že na zvolání nikdo nereaguje, je třeba oprášit znalosti přežití... Je fajn, že ani on, ani ona, ani pes, nejsou extrémní idioti. Vobčas maj slabší chvilku, ale kdo ne (a to se ani nemusíme 24 hodin denně flákat na čerstvým vzduchu). Řešej jak přežít, moc se neshodujou, ale díky racionalitě to nakonec nějak dopadne, Hodně jde vo to, aby si ty dva (tři?) měli co říct, protože dobrodružství (- o který není nouze) prostě nemůžou vyplnit všechny ty dlouhý chvíle, než zjistěj, že spolu chtěj píchat. Navíc pro film je podstatná ta další část - to kurva není spoiler... to si fakt někdo myslí, že Winslet a Elba chcípnou, jo? Sice by to asi bylo dojemný, ale... Takže závěr je dost patosáckej a trochu tu celou černo bílou survivalovou romantiku sráží. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2010 napsal Charles Martin, neznám. 2.) Nechápu, proč nemám lítat s veterány z Vietnamu. 3.) Thx za titule „Parzival“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(17.2.2018)

• Kate Winslet