Hora mezi námi

Charles Martin (kniha)

Mandy Walker

Ramin Djawadi
  • blackJag

Jestli Idris a Kate netušili, jak zahrát romanci v extrémních podmínkách, proč se nemrkli na Toma a míče Wilsona v TROSEČNÍKOVI? Mezi Tomem a míčem bylo tehdy tolik nuancí všeho, tady není nic než evidentní předstírání. Červená knihovna na horách - buď jsem si měl přečíst anotaci nebo mě mělo trknout nezvyklé množství rukodržných dvojic, trousících se do sálu. 40%(11.10.2017)

Trochu okata romantika v trochu predvidatelnej drame znie ako recept na hollywoodsky prepadak, ale opak je pravdou. Nadherne horske prostredie a survival zapletka tento film rozhodne tahaju do nadpriemernych vod a herecke vykony jakbysmet, vykon Idrisa Elbu tento film vytiahol o jednu hviezdicku hore.(23.10.2017)

Je pravda, že se jedná o naprosto předvídatelný příběh, která končí úplně stejně jako každá jiná romantická slaďárna ve stylu Rosamunde Pilcher, ale tohle má něco víc. Má to Kate Winslet a Idrise Elbu, těmhle dvěma to na plátně až neuvěřitelně slušelo a sedlo. Hned ze začátku máme napětí a postupem filmu jsem sledovala jak mezi hlavními postavami narůstá to sexuální a romantické napětí a právě to se mi na tom líbilo. Vůbec jsem se nenudila a film jsem si užívala každou minutou.(13.10.2017)

Vynikající snímek se silným příběhem, skvělými hereckými výkony Kate Winslet a Idrise Elby, fantastickými kamerovými záběry a krásnou hudbou Ramina Djawadiho. Pro mě jeden z letošních nejsilnějších filmových zážitků. Přál bych snímku, aby byl nominován minimálně na tři Oscary a to v kategoriích hlavní herec, hlavní herečka a kamera. Plus ještě třeba hudba, adaptovaný scénář nebo mix zvuku či výprava. Hanyho Abu-Assada vůbec neznám a neviděl jsem od něj zatím žádný film, ale po včerejšku se jistě na nějaké jeho dílo podívám. Má už dvě oscarové nominace. Myslím, že je skvělý režisér. Knihu Charlese Martina jsem nečetl, ale zkusím ji vyhrát v soutěži zde na ČSFD. Moc rád bych si jí přečetl. Silný příběh, skvěle napsaný scénář plný emocí, lásky, humoru i mrazivých scén. Idris Elba a Kate Winslet zde předvedli neuvěřitelné výkony. Oběma přeji oscarovou nominaci i nominaci na Zlatý globus. Tam film podle mě v kategorii film-drama bude nominován. Jejich role Alex a Bena se k nim opravdu hodili a myslím, že by je nikdo nezahrál líp. Kamera nádherná. Vizuálně letos po Dunkerku asi nejlepší kamera ve filmu. Nádherné záběry pádu letadla, krajiny zasněžených hor i napínavých a milostných scén. Hudba Ramina Djawadiho, který je učencem Hanse Zimmera byla krásná a do filmu skvěle pasovala. U mě má tento snímek to nejlepší hodnocení a moc mu fandím do hry o zlaté sošky. Nejlepší scény jsou scény ve vraku letadla a se psem honícího zajíce. Nejsilnější jsou scény kdy naleznou civilizaci a finální scéna. Nejnapínavější je scéna s pumou.(7.10.2017)

Nemůžu jinak! Je to čistě můj osobní názor k filmu a jemu odpovídající složky okolního dění! S manželkou, bez dětí (u babičky), v Olympii v Brně, sami dva na výletě, popcorn + burger + cola.... po dlouhatáncké době svobodní a přitom s prsteny svoji!....= TO JE K NEZAPLACENÍ!!!! Né, váženě k filmu. Elba je dobrý herec, Winslet prokazuje svoje dlouhodobé herecké zkušenosti a je naprosto dokonalá! Cesta byla strastiplná, mnohdy trnitá a bolavá, ale samozřermě happyendová... A to je ta pravá Amerika! Proto se budu opakovat. Popcorn + Burger + Cola + Svoboda = America! 90%(26.10.2017)