Série(2) / Epizody(12)

Jonathan Pine (Tom Hiddleston) je hotelový recepční, který dříve sloužil v armádě. Důstojnice britské tajné služby, agentka Burrová (Olivia Colman) ho přiměje ke spolupráci. Má za úkol zjistit, co má anglická a americká tajná služba společného s ilegálním obchodem se zbraněmi. Jako krytý agent se musí dostat do co nejtěsnější blízkosti mocného obchodníka se zbraněmi Richarda Onslowa Ropera (Hugh Laurie), jeho přítelkyně Jed (Elizabeth Debicki) a jeho společníka Corcorana (Tom Hollander). (AMC Czech)

terunka003

Špionážní, napínavé, nebezpečné, odvážné, obchodní, poutavé, britské. Přidávám se k ostatním a hodnotím tento seriál jako konverzační bondovku. Aneb jak lze natočit špionážní drama v dnešní době bez litrů prolité krve. Příběh skvělý, vyprávění ještě lepší. Má to šmrnc, je to napínavé jak kšandy, postavy skvělé, zejména herci Hugh Laurie a Olivia Colman byli podle mě naprosto fantastičtí. Tom Hiddleston, ač neskutečně krásný chlap, občas přehrával, přesto své postavě dal co měl. Britsky elegantní, doporučuji. ..prý má být pokračování, já si myslím, že to skončilo jak mělo, ale prachy jsou prachy. Každopádně na Tomíka se zase ráda podívám.. ()

Eleanor05

Po všech šesti dílech - je to trochu jako Bondovka, což není v době velmi realisticky působících a strhujících seriálů žádná velká poklona. Night Manager je až moc "vyžehlený" a "cool", než aby se dal brát úplně vážně... ()

Mishqo

80-85% ... Výborný suspense-thriller z prostredia ilegálneho obchodu so zbraňami od skúsenej dánskej režisérky s výborným obsadením a scenárom. ()

hroubek

Hodně povedená záležitost. Od le Carré jsem četl Jeden musí z kola ven a po shlédnutí Nočního manažera bych se nebránil si přečíst i tuto předlohu. Co se týče samotného seriálu, tak tvůrci odvedli velmi dobrou práci. Samotný seriál má napětí, je správně dramatický, perfektně pracuje s charaktery a nechybí mu tah na bránu a nějaké to sdělení. Vše je na svém místě. Dokonce i ze začátku odtažitá režie od Susanne Bier se ukáže jako velké plus pro seriál. Je to taková klidná režie, která se nikam nežene a pečlivě buduje atmosféru. A tohle je důležité si při sledování uvědomit, jelikož tohle není dvouhodinový film, který má potřebu někam spěchat. Tady se jede na pomalejší tempo a je to jen dobře. O to více vyniknou některé interakce mezi postavy a různé motivace. Seriál má obrovskou kliku na obsazeni i těch nejmenší rolí. Neil Morrissey, Douglas Hodge nebo Alistar Petrie či slizký Tom Hollander s Tobiasem Menziesem. Přesto seriál patří hlavní herecké dvojici nebo lépe řečeno čtveřici. Tom Hiddleston mě tady hodně moc sedl a fakt jsem oprostil, že je to Loki a viděl jsem ho jako velkého herce, který zvládne zahrát složitější postavu a i toho Bonda by mohl zvládnout. Elizabeth Debicki je velmi fajn i na méně prostoru dokáže svou postavu dobře prodat a dát jí hrany a motivaci. Olivia Colman mě velmi překvapila, jelikož podala velmi dobrý výkon, který jsem nečekal a její vyšetřovací linie se mi velmi líbila. A nakonec jsem si nechal největší eso celého seriálu Hugha Laurieho, který musel překročit stín kulhajícího doktora. A to se mu taky povedlo. Roper v jeho podání je obrovský sympaťák i přestože je to obchodník se smrtí a nevadí mu mučit, zabíjet a okrádat všechny okolo. Má obrovské charisma a dialogové výměny mezi ním a Hiddlestonem jsou boží. Seriál hodně sází na dialogy a proto trochu zamrzí, že se u nich zůstane. Protože nějaká honička, malá přestřelka nebo něco z klasické špionáže by příběhu prospělo, jelikož by nepůsobil tak uhlazeně a v jistém smyslu slova "klidně". Noční manažer je velmi dobrá mini série, kterou by měly vidět fanoušci klasických špionážních filmu, Lokiho a doktora House. ()

SamVimes

Oscarová Susanne Bier má režii pevně v rukou, ačkoliv s takovým obsazením by se to režírovalo snad i samo. Tom Hiddleston tady hraje tajného agenta tak věrně, až byste mu chtěli uvázat motýlka a objednat mu martini, protřepat, nemíchat. Britský elegán tak opět dokazuje, že i když ho svět zná hlavně jako komiksového záporáka/antihrdinu Lokiho, se svým hereckým rejstříkem si bez problémů poradí třeba i se shakespearovskou hrou (V kruhu koruny) nebo špionážním thrillerem. A ve scénách, jež to vyžadují, se zvládá tvářit i přesvědčivě drsně. Hugh Laurie si po Doktoru Houseovi dal menší hereckou pauzu, během níž natočil dvě (výborné) bluesové desky, teď se ale zase častěji objevuje před kamerou. Zatímco ve zklamání jménem Země zítřka měl spíš jen štěk, tady už bývalý geniální diagnostik září naplno. Jeho Richard Roper je natolik charismatickým padouchem, až si divák pomalu není jistý komu vlastně fandit… Roper mu to ovšem během pár přesvědčivých výbuchů hněvu nebo naopak aktů chladně krutosti spolehlivě připomene. V ženské části obsazení pak Olivia Colman spolehlivě obstarává londýnské zázemí tajných služeb, boj s byrokracií a korupcí. A konečně půvabná Elizabeth Debicki z Krycí jméno UNCLE tady jako Roperova mladá partnerka dokazuje, jak neuvěřitelně se dokáže proměnit v každé další roli a přesvědčivě podává postoj chladné, nedotknutelné krásy i bezbranné zranitelnosti. The Night Manager na televizní poměry i velice hezky vypadá, počínaje vynikající znělkou, jež příznačně kombinuje pozlátko a luxus vyšších tříd s ničivou mocí moderních zbraní, a konče nádhernými „bondovskými“ lokacemi jako Mallorca, Káhira či Švýcarské Alpy. O všech těch luxusních oblecích, autech a letních sídlech ani nemluvě. Bondovské podtóny se pak u Night Managera dají vysledovat i v hudbě, která je ovšem nenápadnější než ve skutečných bondovkách. Minisérie není koncipována nijak výrazně seriálově, i když na nějaké malé cliffhangery tvůrci také nezapomněli. Night Manager dokáže být místy pomalý, strávit poměrně hodně času káhirským prologem nebo v prvních dvou dílech na dlouhé časové úseky vůbec neukázat Hugh Laurieho, byť by to bylo divácky vděčné, protože by to jednoduše z hlediska příběhu bylo zbytečné. Počítá se s tím, že jsme tady všichni dospělí a chceme vidět co bude dál, nepotřebujeme všechno ukázat a polopatě vysvětlit hned teď. A to může pro mnohé být kamenem úrazu, Night Managerovi je v těchto chvílích potřeba jít naproti, počítat s tím, že tvůrci vědí co dělají a nechat je odvyprávět příběh, který chtějí, tempem, které chtějí. The Night Manager dokáže být stejně tak napínavý v hutných dialogových scénách, jako i drsný a krvavý, když je to potřeba a dokonce nešetří i na nějakých těch explozích (riziko povolání obchodníka se zbraněmi). Je zkrátka povedeným špionážním thrillerem, jenž je možná trošku staromódní kvůli práci s tempem či (ne)předvídatelností, ale i pokud jsou to ve vašich očích zápory, bohatě je vyvažuje luxusními hereckými výkony, dospělou režií a bondovským nádechem. () (méně) (více)

vyfuk

Kdybych měl nějak seriál shrnout, tak to bude slovo "nuda". Seriál je sice hezky zpracovaný, ale příběh jako takový je zbytečně zdlouhavý a v celku o ničem. Celou dobu žijeme v tom, že to má být o překupníkovi zbraní a přitom se na ně podíváme až v předposledním díle a skoro pořád se neřeší nic jiného než hovno. Problém tohohle seriálu je hlavně ten, že má každej dl více jak padesát minut a přitom by mu stačilo dvacet. A i těch dvacet by byla nuda. Asi největší seriálové zklamání roku. ()

mkubalikova

Televizní bondovka s krásnými lokacemi, vynikajícími herci a jedním drsným nočním recepčním. Chci Toma Hiddlestona jako dalšího Jamese Bonda! 90% ()

KarKulA

Bezesporu velmi dobře natočený špionážní thriller s charizmatickým Tomem Hiddlestonem stojícím proti dokonale prohnanému Hugovi Laurie, který jsem si, snad až na pomalejší rozjezd v prvním díle, dokonale užila. K plnému hodnocení mě chybělo jen maličko svižnější tempo a trocha více ace - takhle z toho byl takový "konverzační" Bond, jak už tu zaznělo v několika komentářích - i když velmi dobrý. Co bych osobně dala za to vidět tuto hereckou dvojici v něčem podobném na velkém plátně - klidně i v některé z dalších Bondovek. ()

svobik

Skvělá špionážní jízda, která předčila moje očekávání. První dva díly jsou spíš solidní oťukávačka, zbytek je ale jasná plná palba. Napínavá jak struna, s parádním ansámblem, nezpomalujícím tempem a filmovou řemeslnou stránkou. Pět hvězd to není jen s odřenýma ušima. ()

pavcas

Po The Fall a Lutherovi další výbornej 6 dílnej seriál z líhně BBC, ty tam snad na to poslední dobou maj nějakej patent nebo co. Tom Hiddleston se předvede v roli šarmantního nočního recepčního, bývalýho vojáka,kterej se téměř přes noc, ne úplně z vlastní vůle, přetaví v britskýho špiona, aby pomstil smrt přítelkyně a když to přeženu, zachránil svět před zločincem, skvěle zahraným starým dobrým Hughem Lauriem. Z toho důvodu se musí infiltrovat k němu do rodiny, získat si jeho důvěru, což není zrovna jednoduchý, protože Hugh je stejně nedůvěřivej mrzout, jak byste od něj čekali a pokusit se zjistit jeho ďábelský plány. Je to chytlavý od samýho začátku, je to hra na kočku a na myš, u který chvílema nevíte, kdo vyhraje, což je samozřejmě v pořádku a u který tak nějak začínáte chápat ty zvěsti o novým Bondovi. Protože Hiddleston, dámy a pánové, má přesně ten správnej britskej šmrnc, charisma, tah na bránu a schopnost udržet vás v napětí, aby dostal povolení zabíjet. Jo a ten oblek mu taky dost sedí na těch správnejch místech. Takže pokud máte volný odpoledne nebo večer, doporučuju si nic jinýho neplánovat, protože od tohohle se odchází fakt těžko. ()

MaMitti

Nezaujalo ani za mák - herecké obsazení sice skvostné, ale proč tedy skvostně nehraje? První dva díly mě nevtáhly a ještě si rozmyslím, jestli věnuji dalším svůj sobotní noční čas...(zcela jistě k nelibosti mého osobního " nočního manažera" - a manžela v jednom, který další čas dalším dílům v žádném případě věnovat nehodlá). ()

Lukoboss

Seriálová jednohubka, která rozhodně stojí za to. Zvlášť, pokud máte rádi špionáže, gansgstery, černý trhy a všechno s tím spojený. Tady se to i mírně odkazuje a stylizuje do série J. Bonda, ale nečekejte žádnou akci. Spíš jde o vyjednávání, vyčkávání, plánování a napínavý situace. Ale všechno vymyšlený a natočený tak, že se divák nenudí, takže o nějakou konverzačku taky nejde. A vlastně ani nevadí, že se jedná jenom o jednu sérii o pár dílech, aspoň se tam pak nevymýšlí nějaký kraviny. Všechno tak, jak má být. Jo, najdou se občas scény na přivření jednoho oka, ale nic dramatickýho, co by děj nebo zážitek pokazilo. P.S.: H. Laurie je pekelník, záporný role mu neskutedčně sedí. ()

adam9

WOW! Silná katarze. Pořádně napínavý thriller od začátku až do konce. Prostor vymezený na šest epizod tomu padl náramně, neboť tempo se tady nezastaví ani na chvíli. Neustále se něco děje a vy jste napnutí jak špagát. K tomu podmanivý tón hudby a herecký duel par excellence mezi Lokim a Housem. Tom Hiddleston mě jako potenciální James Bond stoprocentně nepřesvědčil. Ne, že by mě hereckým výkonem zklamal, ba naopak, ale osobně jsem tam tolik 007 rysů v postavě Jonathana Pinea nezahlédl, takže v tomto polemizování stále vidím trochu, byť už mnohem méně, neznámou. Na druhou stranu však vím, že jeho případný výběr trefou vedle určitě nebude. Ani nevím, jestli si přeji druhou sérii. Zkrátka vše po nervydrásajícím konci dopadlo tak, jak jsem si přál a i přes zjevná otevřená vrátka bych to nechal už na pokoji. Ona šestihodinovka totiž byla natolik dokonalá, že mě jako diváka nasytila na všech frontách a o případný propad ve druhé sérii, který může, ale i nemusí nastat (příběh jde určitě i bez knižní předlohy dál rozvinout) nemám nejmenší zájem. ()

Wotan

Nevím, kdo tomu dal nálepku "Bond bez akce". Protože premisa typická pro bondovky: "Ahoj, ja jsem Bond. James Bond. A makám pro královnu. Takže mě všecko vyklopte ať to tu mužu vyhodit do luftu." se nekoná. Tady se musí vytvořit krycí historka se vším všudy a jakýkoliv únik informací je smrtící. Předlohu jsem nečetl, ale soudě podle předchozích děl u Carrého většinou vyhrála mašinérie kolem než spravedlnost, takže tady konec trochu překvapil. Kvalitní série a možná docela přesně vystihujicí neochotu jít po těch, co vyzbrojují nežádoucí skupiny. ()

noby

Seriál s výtečným obsazením, scénářem i produkcí. Zkrátka skvělý, ale pozor - dá se sice říct, že seriál zobrazuje drsné zákulisí světa, ale o tu drsnost mu až tolik nejde. Místo toho se věnuje postavám, které sice stojí uprostřed dění, ale od následků jsou většinou izolované. Pokud hledáte „současný“ seriál realistický až na dřeň, poohlédněte se jinde. Night Manager se spíš podobá svým postavám a zápletce - pod povrchem je válka, na povrchu jen nezúčastněný klid. Ani tak není 100%, ale určitě stojí za to. ()

Stružák

Místy to bylo sice trochu upovídané a táhlé, ale jinak se jedná o skvělou minisérii. Akce je tam tak akorát, zápletka je zajímavá a herecky zde není co vyktnout. Možná mi jenom chybělo na konci epizod "něco", co by mě ihned nutilo shlédnout další díl. ()

Hanys_

První tři díly mě bavily asi o něco víc než ty zbylé, ale jako celek fakt dobré špionážní drama. Laurie přesně obsazený a Lokiho si po tomhle jako nového Bonda představit už rozhodně umím. ()

Koruna našla princeznu Dianu

Koruna našla princeznu Dianu

17.08.2020

Tvůrci seriálu Koruna od Netflixu pokračují v obsazování budoucí páté a šesté série a po oznámení Jonathana Pryce v roli prince Filipa nyní přichází pravděpodobně ta nejzásadnější castingová novinka.… (více)

Režisérka Susanne Bier a Nicole Kidman spojí síly

Režisérka Susanne Bier a Nicole Kidman spojí síly

08.11.2018

Susanne Bier (Druhá šance, Bird Box) naposledy vyhrála Emmy za režii všech dílů oceňované televizní minisérie Noční recepční. Po dvou letech a celovečerním filmu pro Netflix se teď vrací, aby spolu s… (více)

Noční manažer má následovníka

Noční manažer má následovníka

17.01.2017

Loňská špiónská minisérie The Night Manager si odnesla domů tři Zlaté glóby. Televizní stanice AMC a BBC proto neváhaly a oznámily adaptaci dalšího románu Johna le Carré. Tentokrát se bude točit… (více)

74. Zlaté glóby - výsledky

74. Zlaté glóby - výsledky

09.01.2017

Bezkonkurenčním vítězem letošních Zlatých glóbů se stal muzikál La La Land. Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu film sedmkrát nominovala a sedmkrát ocenila. Nejlepší film - komedie nebo… (více)