Cyberbully

(TV film)
  • Česko Teror na síti (více)
Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, 2015, 62 min

Jak daleko jste ochotni zajít pro záchranu vlastního života? Casey čelí nejhorší noční můře každého teenagera. Anonymní hacker hodlá zveřejnit její soukromé fotografie na internetu a ona svádí boj s časem, aby mu jeho plány překazila. Šedesát devět procent mladých lidí ve Velké Británii má zkušenost s určitou formou kyberšikany. V těch nejzávažnějších případech mohou oběti čelit nástrahám v podobě napadení jejich webových kamer, zneužívání a "sebevražedného trollování". Kampaně proti šikaně vybízejí mladé lidi, aby se k nepřátelskému chování na internetu "obrátili zády". Pro ty, kteří už se stali jeho terčem, ale není snadné uniknout ze spárů svých trýznitelů. V britském thrilleru hraje Maisie Williamsová (Hra o trůny) dospívající dívku Casey Jacobsovou, která svádí boj se svým anonymním kyberstalkerem. Casey je teenager, který má zkušenosti s tím nejhorším, co může internet nabídnout - od nižší formy šikany, kde jsou aktéři na stejné úrovni (tzv. peer-to-peer), až po pokročilé postupy násilného vniknutí do počítače - a ze všech sil se snaží učinit svému utrpení přítrž. Film Cyberbully je inspirován řadou skutečných případů. Přestože je Caseyin příběh extrémní a zformovaný do poutavé a dramatické podoby, všechny líčené události jsou reálné a jednotlivým obětem se opravdu staly. (Cinemax)

Mograine

Jelikož jsem výplodem doby internetové, celý příběh mne naprosto pohltil. Úžasný příklad toho, že na té podělané síti se nedá věřit absolutně nikomu a především těm, kteří se schovávají za falešné profilovky v Knize tváří. Naštěstí se mi nikdy nestalo, že by měl nějaký krypl tu kuráž a vydírat mě přes internet a něco takového bych nepřál ani svému nejhoršímu nepříteli (má úcta pane Šefránek). Nakonec i krásná Maisie konečně zazářila i mimo trůnový greenscreen, čímž si vysloužila mé sympatie a záložku v mé fapovací knížce. Jinak filmek opravdu skvělej. ()

Kub_ees

Vtesnať do jednej hodiny toľko zvratov a napätia ako tu je super. Táto téma je v dnešnej dobe samozrejme dosť aktuálna a tu bola podaná na veľmi dobrej úrovni. Casey ani nevyšla z izby, čo sa mi páčilo a dej tak postupne naberal na obrátkach. Zobrazená je tu ako zúfalosť, tak aj pocit viny. Ten hacker bol asi dosť prehnaný, no možno práve preto má film čo ponúknuť. ()

MrDorry

Po znovushlédnutí s časovým odstupem musím přehodnotit své minulé hodnocení. Filme je sice povedený, a herecký výkon Maisie skvělý ale příběh je místy tak absurdní že to až bolí a psychické naladění hackera je vhodné tak akorát pro psychiatrickou léčebnu, nicméně námět je velmi zajímavý. 60% ()

Bbbulanek

Tenhle TV film mě moc mile překvapil. Dost opravdově podle mě vykresluje, jak vypadá kyberšikana. Přitom si film nehraje na akční mega dílo, stačí mu skvělá herečka a výborný scénář. 70% ()

filmovyfan

Tenhle film dokáže mrazit, ale zároveň si myslím, že by se měl povinně promítat na školách. Hlavním tahounem celého filmu však byla Maisie Williams, která dokázala hrát hodinu vlastně úplně sama a to tak fantastickým způsobem, že pro mě už se definitivně "odtrhla" od role Aryi Stark, kterou mohla být pro miliony lidí už na vždy a mohla tuto roli za sebou táhnout jako kouli na noze. Už se moc těším na její další herecké výkony. Pro mě je Maisie velmi talentovanou mladou herečkou a nadějí světového filmu od které, můžeme očekávat velké věci. ()

Azareth

Silné dráma o tom, aké hrozivé miesto internet je. Herečka hrá pomerne dobre a má to taký hororový nádych, čo je len a len dobre. Avšak ani Cyberbully sa nebránil slabším miestam a dieram v scenári, no ani to nemení na skutočnosti, že sa jedná o žánrovú kvalitu. Nadpriemerný počin, ktorý pre mňa nebol stratou času. ()

PanPyzamo

Cyberbully jsem tak objevil náhodou, když běželo v telce a chytlo mě to. Celé to začne celkem nevinně, ale postupně začne přituhovat. Celou dobu se nacházíme v jedné místnosti s naší hlavní hrdinkou Casey, která musí poslouchat pokyny hackera, které gradují až do samotného konce. Příběh celkem primitivní, ale funguje to dobře, i když se jedná řek bych o nadprůměrný film. Osobně doporučuji těm, co mají rádi témata šikany na internetu. 6/10 ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

Mark1983

Tak tohle mě zaujalo hned od začátku, a navíc je tento snímek dalším důkazem toho, že i s málem se dá natočit až bravurně psychologický thriller podobně jako Pohřben zaživa, Locke aneb Noční jízda a tak podobně. Akorát ten konec mohl být trochu více propracovanější, přesto jsem byl spokojen. ()

korela

Největší překvapení na televizní obrazovce za dobrých pár let. Až se mi tomu skoro nechce věřit, jak dobrý film se dá vykouzlit z jedné herečky v jedné místnosti. Navzdory tomu, že střídavě sledujeme obličej hlavní postavy a počítačovou obrazovku to rozhodně není nudné, dokonce je to mnohem napínavější, než většina ostatních thrillerů, co mají k dispozici mnohem víc. Z velké části film pochopitelně stojí na hereckém výkonu Maisie Williams, která už ale dávno prokázala, že je jednou z nejnadějnějších mladých hereček současnosti a nezklame ani tady. Co se života dnešních teenagerů týče, tvůrci to překvapivě dobře trefili, žádné přešlapy s používáním slovníku, který byl moderní před dvaceti lety a podobně. Je to dramatické, nabité emocemi, přesvědčivé a překvapující a víc od dobrého dramatu/thrilleru nečekám. Aktuální problematika, ukazující, jak snadno se dnes může jen trochu neopatrnému člověku rozpadnout svět, sehrává hororovou a zároveň varující složku, a přemýšlivému divákovi předhazuje otázky, jak moc naše reputace na sociálních sítích ovlivňuje náš život, jak snadné je ji poškodit a jestli na tom vlastně doopravdy záleží. SPOILER - Naštěstí film neskončí přemožením zákeřného hackera, ale uvědoměním, že fotky na Twitteru neznamenají konec světa. Přesto mě trochu zklamal závěr, který by mohl prozradit něco víc, ne nutně o identitě hackera, ale o následcích spojených se zveřejněním všech fotek a videí, nebo o reakci okolí na tuto událost. Což ale nic nemění na tom, že film v daném oboru patří mezi špičku. ()

Mesmeric

Slušný, slušný. Dneska kdejaká připíčená pipina nasdílí svoje nahé fotky s bobrem a myslí si, že se to v žádném případě nemůže dostat k dalším lidem. Líbí se mi, že i takhle nízkorozpočtová věc má svojí kvalitu. ()

EasternJoe

Hvězdičky za Maisie Williams a za zajímavé téma, i když trochu komorní. S dabingem se na to nedívejte. Jen o vous netroufnul generála Attornyho a vycvičenou britskou inteligenci ze Skály. ()