Cyberbully

(TV film)
  • Česko Teror na síti (více)
Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, 2015, 62 min

Jak daleko jste ochotni zajít pro záchranu vlastního života? Casey čelí nejhorší noční můře každého teenagera. Anonymní hacker hodlá zveřejnit její soukromé fotografie na internetu a ona svádí boj s časem, aby mu jeho plány překazila. Šedesát devět procent mladých lidí ve Velké Británii má zkušenost s určitou formou kyberšikany. V těch nejzávažnějších případech mohou oběti čelit nástrahám v podobě napadení jejich webových kamer, zneužívání a "sebevražedného trollování". Kampaně proti šikaně vybízejí mladé lidi, aby se k nepřátelskému chování na internetu "obrátili zády". Pro ty, kteří už se stali jeho terčem, ale není snadné uniknout ze spárů svých trýznitelů. V britském thrilleru hraje Maisie Williamsová (Hra o trůny) dospívající dívku Casey Jacobsovou, která svádí boj se svým anonymním kyberstalkerem. Casey je teenager, který má zkušenosti s tím nejhorším, co může internet nabídnout - od nižší formy šikany, kde jsou aktéři na stejné úrovni (tzv. peer-to-peer), až po pokročilé postupy násilného vniknutí do počítače - a ze všech sil se snaží učinit svému utrpení přítrž. Film Cyberbully je inspirován řadou skutečných případů. Přestože je Caseyin příběh extrémní a zformovaný do poutavé a dramatické podoby, všechny líčené události jsou reálné a jednotlivým obětem se opravdu staly. (Cinemax)

Wyrdas

Tento film mi poslední scénou náramně připomněl Ptáky. Také skončil tak, že vlastně nevíme to nejdůležitější... Zveřejnil hacker všechny fotky? Včetně obsahu počítače jejího otce? Zřejmě tam je tolik materiálu, že by mohl jít sedět. Ale na rozdíl od Ptáků, zde byl skutečně dramatický příběh, žádné slepé a naprosto nudné scény a v poslední řadě, dával smysl. I díky krátké stopáži je film snadno stravitelný, přesto je v něm myšlenka obsažena bez šidítek. Ústřední super herečka nezklamala, Maisie Williams opět dokázala, že emotivní scény jsou její doménou a jen pro ten nedokončený konec (vážně mě to vynucené ustřižení doslova zklamalo) nehodnotím plným počtem. Nicméně čtyři hvězdy zasloužené! ()

neo93

Rozhodně zajímavý snímek s Maisie Williams. Byla to samozřejmě hlavně představitelka oblíbené postavy z GOT, která mě navnadila na zhlédnutí tohoto díla. Samotné téma kyberšikany znělo rovněž velmi dobře. Nakonec z toho vznikl slušný film, který stojí nepochybně za vidění, pokud tedy máte rádi Maisie Williams a chcete ji vidět v jiné poloze, než v zabijácké dívce z rodů Starků. Tento aspekt je docela podstatný, jelikož po celou dobu stopáže, neuvidíte jinou či jiného herce než Maisie. Ta, se v příběhu, potýká s neznámým hackerem, který se ji naboural do počítače a začne ji obvinovat, posléze vyhrožovat. Na to, že se film odehrává jen v jedné místnosti, s jednou postavou a jedním určitým voiceoverem s počítače, má snímek intenzivní napětí, jenž narůstá až do samotného závěru. Film taktéž stojí na působivém výkonu hlavní herečky, která tuto roli zvládá výborně. Je to sice místy možná až přehnané, především ze strany tajemného moralisty, ale i přesto, to celkově funguje. Nesmíme zapomenout na fakt, že je to televizní snímek, a proto můžeme říct, že se jedná o víc než zdařilý film o kyberšikaně. ()

boni

Lacině nadnesené, s až moc výraznou emfatickou stránkou vjemu, a ve své podstatě strašně nesympatické. Kde jsou ty časy, kdy ještě před pár lety byla jen ta stará dobrá šikana, teď aby se člověk bál, že někomu napíše na netu, že mu to vůbec neslušánkuje a že ho nelovískuje, a on vám za to hackne i dávkovač na mýdlo, protože to je přecitlivělý adolescent. A to říkám jako adolescent. Sice taky používám různé vymoženosti, jako jsou sociální sítě a další, ale pokud má člověk mozek alespoň v antenatálním stádiu, tak mu podobné věci, jako této nesympatické krávě, nehrozí. Plusem je, že díky hodinové stopáži to končí přesně za půl hodiny od doby, kdy vás to začne opravdu srát. Slabší dvě hvězdy. ()

Milda003

Nápad s cyberšikanou? Proč ne, je dobrý trošku upozornit na to ze je třeba si trošku dávat bacha co kde vyfotím a kde to sdílím a ze v dnešním světě compjůtrů není bezpečno. Teď trošku spoiler : ale kdo kurva mezi náma v dnešní době i když sedí u počítače od pěti let dokáže naheckovat celej barák včetně smartphonu a místo toho aby si nahazel na účet nějakej ten míč radši zabijí čas tím ze psychicky vidira 16ku.. Takže nápad hezkej, ale trošku přitáhlej za vlasy. ()

groz122

Po ukončení filmu jsem vstal a začal tleskat. Ta holčina známá jakožto "Arya Stárková" předvedla něco na filmové scéně tak fantastického. Jedna hodina přemýšlení o svém já, doznávání svých chyb, rozebírání psychiky charakteru. To je velká herecká výzva pro kteroukoliv herečku na světové úrovni. A zvládla to 18-ti letá holčina. Můžeme jen spekulovat o tom jestli je to dar Starých či Nových bohů, ale o té holčině ještě uslyšíme! Ke dni 14.7. 2015 zatím nejlepší herecký výkon tohoto roku! 98% ()

megan017

Hvězdičky ani né tak za příběh, ale za Maisie Williams. V podstatě jediná postava, co můžeme sledovat, přesto utáhla celý film úplně sama bez toho, abych se byť jen vteřinu nudila. Opravdu skvělý výkon. ()

dogma97

Za málo peněz ucházející porce výchovné muziky. Maisie Williamsová dobrá v civilní puberťácké poloze, v té vyděšené používá kukuč ala Arya Stark, což není zrovna herecký majstrštyk. Režisér možná až příliš odvážně věří, že celý film utáhne jedna místnost s počítačem a herečkou - já bych tedy nějaké to narušení stereotypu uvítal (hlas otce a jedny otevřené dveře mi opravdu nestačí). ()

ANTYCHRYST

Jak tohle může mít 70%??!!! Tvl... Takovej shit..z pokoje... Chápu že.. tohle je aktuální téma..ale jako pipina poslouchá co jí říká počítač??? :) :) Neskutečný... nebo postne selfie kde je hovno vidět... Nemám slov.. neskutečná traparna... nechápu jak jsem to vydržel dokoukat... Jak mě srala.. že ho hnedle neutla.. krypla... 10% ()

lusa

Okamžite vyhadzujem notebook a mobil z piateho poschodia.. A pre istotu pribalím aj pevnú linku a kalkulačku!! A prestávam robiť hambaté selfie.. Tak. 4* ()

MartinTerran

Super snímek poučný a v dnešní době aktuální. Herecký výkon skvělý, atmoška taky dobrá a také závěr se povedl. Casey to vyřešila dobře. Jak u hodně věcí platí i u internetu, že je dobrý sluha, ale špatný pán. Hodnocení: 87/100. ()

hepi_

Jedna herečka, jedna miestnosť a veľa emócii. Keby to malo o 20 min menej, dal by som 5 hviezd_výborný námet, jednoduché spracovanie_75% ()

ESNYR

Podobné kousky neumím dostatečně ocenit, hlavně proto, že mě podobné videa, lidi a jejich "přízpěvky" ( jakékoliv ) kamkoliv na síť jednoduše nezajímají. Jednu věc ale napsat musím. Pokud si taková osoba o sobě myslí že třeba umí zpívat a nahraje video, vedle kterého je řinčení hrnců a mňančení kočky rajská hudba, nemůže přece očekávat že jí lidi budou tleskat za odvahu. To je podle mého hlavní kámen úrazu všech podobných videí. Taky je jasné že pokud holka nafotí eroticky zaměřené fotky a hodí je na profil odkud si je může každý kliknutím stáhnout, tak asi taky nebude zrovna inteligentně na výši. --- .Nikdy jsem nebyl příznivcem FB a podobných stránek a určitě nemám zapotřebí si v takových seznamkách a podobně zařizovat profil. Mám na podobné situace ( celkově všechno od videa až po fotky a názory ) neutrální názor. Jestli jseš takovej idiot abys udělal kravinu typu fotky nahoře bez, tak si klidně vyžer veškerou tu pozornost která se na tebe obrátí. Jestli neumíš unést posměch za to že nazpíváš píseň která je otřesná, tak dobře ti tak. Tento kraťas ve svém závěru vystihuje přesně moji reakci na cokoliv "kontroverzního" od kohokoliv kdo něco umístí na net. Prostě na to nehledím, nekomentuju to, nesměju se ( protože mi to v 99% přijde trapné ) a navíc neumím být až takovej hajzl abych se někomu jednoduše chtěl nějak posmívat za jeho imbecilitu ( ať už náhodnou, hranou, nebo smrtelně vážně míněnou ) ----- Film hodnotit nebudu, protože by si zasloužil jak odpad, tak i 5 hvězd, podle toho co vám zrovna běhá v hlavě při jeho shlédnutí. Doporučil bych ho ale určitě všem. A nejen tento ale i mnoho dalších, které se na YT a dalších stránkách vyskytují. ()

Hezonja7

Velmi podobný koncept jako u Cybernatural, ovšem tohle je ten vyvedený kousek, přesný opak filmu Odebrat z přátel. Tento film vypadá jak příručka pro lidi na Instagramu či na Facebooku, ve filmu vládne napětí, film skutečně chvílemi dokáže vyvolat mrazivé pocity a to se celý děj odehrává v jednom pokoji s holkou co hrála v GoT. 70% ()

nattyxh

Zrušit facebook, odinstalovat instagram, vymazat všechny fotky z galerie, být navždy offline.. To vše se mi honilo hlavou. Výbornej film pro všechny závisláky na fb a taky pro online ,,děti,, kteří nevědí, co se ti na internetu všechno může stát. Doteď nad tim přemýšlim, takže si myslim, že film na mě hodně zapůsobil... Maisie zahrála svou roli skvěle a já se do ní vcítila a prožívala tu psycho hrůzu s ní. Doporučuju všem, kteří žijou internetovým světem :) ()

Karlos8

Začátek vypadá opravdu dobře, hlavně co se týká zjištění, že na druhé straně může být prakticky kdokoliv. Následuje bohužel trošičku nudnější pasáž, ve které se toho moc neděje. Naopak s blížícím se závěrem film odhaluje své karty a zdá se, že odhalí i samotného společníka Maisie, realita je ale jiná. Nejenže se během filmu hned několikrát objeví nápis Cyberbully, jenž perfektně vystihuje možnosti dnešní doby, konkrétně internetu samotného, ale také ukáže případné následky. V jednoduchosti je hold síla. ()

srolyma

Musím se přiznat… jsem kyberšikanér neboli cyberbulík. Sice nemám facebook, twitter, instagram a nedávám videa na youtube, ale dopustil jsem se podlé šikany na člověku s nickem Zdeněk Troška a to tím, že jsem jeho rozverné videjko s názvem Babovřesky 3 ohodnotil jako odpad a ještě přidal hanlivý komentář. Pokud pan Zdeněk pod tlakem zesměšňujících reakcí ukončí svůj život (režisérský), pak budu sprostým spolupachatelem. Teď se jen bojím, aby se pán Trošek nenaboural do mého profilu na čsfd a nezměnil všechna má hodnocení jeho filmů na pětihvězdy, čímž by mě už navždy zcela znemožnil… No, kdyby mi bylo tak o třicet míň, asi by mě tohle osvětové video oslovilo víc, ikdyž pravděpodobně by jen sklidilo můj cynický posměch. Takhle můžu jen konstatovat, že Arya Stark tu svoji one girl show zvládla obstojně, jinak mi to nic neříká. Navíc ve srovnání s podobným Disconnect je tohle jen slaboučký odvar. ()