neoBlast

Oh, lidičkové zodpovědní za Catfish v titulcích? Jo, už to všechno do sebe zapadá... Nerve je typický zástupce moderní teenage thrillerové vlny, který je celý vystavěn kolem jedinné, extrémně high-concept premisy (uniká mi výstižný český ekvivalent?). Ta je celkem zábavná, což o to... jediné čeho se musí divák rozhodně vyvarovat, a pro někoho to bude konečná, je přemýšlení nad jakoukoliv logistikou kolem hry, fungování filmového internetu, co za houbičky bral člověk zodpovědný za nasvícení scén a hlavně, že jsou všichni ti herci strašná, ale strašná polena. 65 % ()

tnp101

Stylisticky něco mezi druhým Tronem a seriálem Disney Channelu pro odrostlejší puberťáky, který se tváří ultra cool a moderně, pracuje s tématy pro mladé a bere se šíleně vážně. Přesto není žádný z prvků natolik bijící do očí, že by se na film nedalo v pohodě dívat. Naopak je zručně natočen i sestříhán a děj dává víceméně smysl. Že se postavy chovají jako dementi je vlastně jen lehce nadsazeným vyobrazením toho, co se děje ve skutečném světě, takže to bych určitě nekritizoval. Klišoidní poučení na závěr se dá také přežít, i vzhledem k alespoň malé šanci, že pár divákům, co se s některými postavami z filmu ztotožňují, třeba otevře oči. Asi nebudu sám, kdo se při sledování filmu cítil tak o dekádu starší, než ve skutečnosti je. Přitom je paradoxně většina herců ve filmu starých jako já :D ()

Yoda sama

Zábavné, farebné a trochu pritiahnuté za vlasy guilty pre mladých o mladých. Škoda že tam pár vecí nefunguje, má to pár fakt dobrých nápadov. ()

zdenny

Věřím, že pro náctileté je to asi pecka. Jenže já bohužel už náctiletý dlouho nejsem, tudíž mám určitý nadhled a odstup. Nevím proč, ale naivně jsem si myslel, že půjde také o nějaký apel, o ukázání problému, který dnešní mladí mají - a tím je závislost, někdy až totální, na sociálních sítích, online hrách – tedy internetu jako celku. Aby se mi film líbil, musel by být o dívce, které se mění osobnost v závislosti na době, kterou „vadí – nevadí“ hraje. Zde se jedná snad o jednu noc – takže spíš jízda pro mladé než něco k zamyšlení. Během jedné noci si závislost nikdo nevypěstuje. Pravidla hry byla špatná a nelogická, jako ostatně celý film. Ve hře končíte dvěma způsoby: 1) nesplníte úkol, 2) vzdáte se. V tom případě je nelogické připisování peněz na účet, když o ně stejně hráč přijde. K tomu, aby tyto peníze získal, musí porazit všechny ostatní hráče. Prostě blbost. Hra měla totiž hodně diváků, což znamená, že provozovatel může vytřískat hodně peněz z reklamy. Prostě to mělo být: hraj, jak dlouho chceš a když hru ukončíš, nastřádané peníze ti necháme. V tom případě se ale do hry už nemůžeš nikdy přihlásit. Zde by pak bylo možné sledovat motivace hráčů a jejich závislosti. Hra režírovaná diváky mi taky nepřipadal úplně košer. Leda že by každý divák za svůj návrh musel zaplatit. Rozhodně by hra byla výdělečná a hráči by nemuseli jet až do konce. Prostě to bylo slabé. Ale díky náctiletým hlasovatelům má tento film nepřiměřeně mnoho procent. ()

Brain-D

Poměrně zábavná jednohubka a vrchol toho, co už by lidé rádi viděly na svých mobilních telefonech. Velmi podobný bratříček "Guns Akimbo" ()

ghatos

Nerve je natočen user friendly. Má to takový příjemný dynamický styl. Za blbou hrou se skrývalo daleko více, ale do toho se evidentně režii nechtělo. Naznačilo to nějaký morální problém, který měl určitou (nepodařenou) katarzi. Nerve by mohl být dobrý seriál nebo parádní mindfuck thriller. Zde se zaměřili na rozežranou mládež, ovšem už daleko dříve vznikl podobný film, kde Michael Douglas dostal naloženo i bez chytrého mobilu. 72%. ()

vyfuk

Člověk se nemůže prostě zbavit dojmu, že kouká na Vyměřený čas. Spíš jeho horší pokračování nebo tak nějak. Navíc je zajímavé, že jsem se k tomuhle filmu dostal díky trendu "Modrá velryba", ale tak co no. Film kupodivu není rozestavěný, že by se na to nedalo koukat. Problémem spíš je, že spousta momentů je neuvěřitelně příšerných na dívání a hlavně i to, že když se za celým tím filmem podíváte tak zjistíte, že postava Vee je prostě totálně blbá. Když jsem se zamyslel nad tím jak moc originální film vlastně je, tak jsem zjistil, že vlastně je, ale podobné téma zde už bylo hodněkrát formulováno jinak, takže jde spíše dejme tomu o inspiraci od jiných neúplně přímo stejných filmů. Tak či onak, hodnotím podle zábavy a ta byla. Jenom ten scénář byl někdy spíš hra o nervy než o život. ()

dragon94

Nápad i trailer vypadali výborně, ovšem konečný výsledek je opravdu špatný. Né jenom scénáristicky nezvládnutý, ale i špatným stylem natočený. Dokonale promarněný potenciál zajímavé látky. 1* 25% ()

dafidsch

Zaujímavá voľba pre film. V tom všetkom je vždy smutné si uvedomiť, že ľudia sú nenapraviteľne stiahnuteľní na pudovosť a voľbu YES...ako v koloseu...jedlo a hry a to stačí? Smutné! Film na engine Pokemon GO. (Blooper: nepoužívanie powerbankov, ľahko to šlo) (58%) ()

DeathTheKid

Vezměte docela slušný nápad (který by v "erkovém" provedení mohl mít grády) a nahoďte na to puberťácký vizuál. A vlastně všechno puberťácké. Od herců, jejich problémů, jejich pojetí o životě, ... kurva, však víte jak jste byli mimo, když vaše hladina hormonů jela Skrillexe. Vlastně ani nevím, co na tom bylo špatně a co dobře. Jako jo, vím, scénář plný klišé, nejtrapnější matka roku, ošklivá a tlustá "nejka", po které prý jedou kluci (asi panicové) a hackeři jak se patří. Moment, vždyť už jsem psal, že je to hloupé a puberťácky naivní, ne? Ale já to dokážu přehlédnout. Pohonil jsem totiž trochu nad Emmou Roberts. ()

Wbcko

Film tak neuvěřitelně špatný, až jsem pociťoval fyzickou bolest, 96 minut čistého utrpení. Ještě se mi snad nikdy nestalo, že bych vypl film 10 minut před jeho koncem, protože už jsem jednoduše nemohl dál. Nerve měl slibnout myšlenku, která mohla fungovat na papíře - ale na plátně působi tak strašně nerealistickým dojmem, že jsem nebyl ani na okamžik ochotný uvěřit, že by něco takového mohlo fungovat. Navíc celé peklo umocnil ten hyper cool kabát, kde jsou všichni teenegeři tupé stádo s mobilem před obličejem, které netouží po ničem jiném než po tom natočit svou opilou kamarádku, jak přechází po žebříku, zhruba 40 metrů nad chodníkem a ta nejvíc cool hipsta hackerská scéna se schází v podzemních prostorách, kde nedělá nic jiného, než že hraje ping pong po tmě. ()

Trapper33

Obsahuje spoilery: Nakonec nemůžu říct, jestli mě Nerve zklamalo nebo potěšilo. Čekal jsem od nápadu trochu víc, nicméně i to co nám tvůrci dali, se dá považovat za zhlédnutí hodný snímek. Co mi dost vadilo byla předvídatelnost a hlavně to, že nakonec nikdo neumřel. Fakt jsem se těšil, že tam zařve ideálně Dave Franco nebo ještě lépe Emma Roberts, kteří mi jsou docela nesympatičtí. No, nestalo se, je tu další happy-end, tak snad už se dočkám příště. ()

jefff

Docela milé obsazení, Emma Roberts patří mezi nejsympatičtější mladé herečky současnosti. Příběh byl určen hlavně pro teen diváky, kterým je film určen. Je to vlastně teen-thriller, který ale snese i starší publikum. Natočeno je to velmi slušně a vlastně mě to i bavilo, i když za měsíc nebudu tušit co sem to vlastně viděl. ()

P1tr

Nerve disponuje zajímavým námětem, který je solidním odrazem dnešní předigitalizované doby a její nástrahy přehrává do zábavného extrému. Výchozí bod příběhu je skvělý a jeho průběh je na tom podobně, ale jak už tomu často bývá, konec na povedenost zbytku nenaváže. Je sice od tvůrců chvályhodné, že se závěrem snaží dodat filmu vážnost a nějaké hlubší hodnoty, ale problémem je, že předchozí průběh je příjemně oddychový a nenáročný a takovéto navázání se ke zbytku prostě nehodí. Na nudnější večery je Nerve vhodným pokoukáním, které rychle uteče a i když nezanechá hlubší stopu, rozhodně neurazí. ()

marrjaana

OK je to taková směska filmů, které tu už dávno byly( Koska, Nepřítel státu, Oko dravce) a děj je i relativně předpokládatelný- seznámení s postavami, zábava a, sranda, první mráčky a tajuplnosti, velký zlom a velké odhalení a konec. Ale je to vážně dobře zpracované, vizuálně pěkné, obsazení taky dobrý a v ději sem si ani nějakých chyb nevšimla. Mně jako (pravděpodobně) cílové skupině se to líbilo. ()

Soweek

? Vážně je film na čsfd červený? Tohle přeci nemohlo zaujmout ani největšího milovníka špatných filmů, případně dnešní mladou youtuberskou generaci? Jako nápad to nebylo špatné, ale celková logika fungování onoho programu, průběh celého večera, čerpání dat, "hacking" a závěr, který zde nebudu pro milovníky hoven prozrazovat je logický asi jako epizody Sponge Boba. ()