higuain

Nerve je zábavným filmem a díky krátké stopáži nemá hluchá místa. Bohužel zábavnost snímku je zhruba tak půl na půl chtěná a nechtěná. Obecně se dá říct, že čím je zápletka vyhrocenější, tím je dementnější. A těžce přiblblý závěr je špičkou ledovce. Po technické stránce je film kvalitní, což mnohé zachraňuje. PS: Enšpígl se může vztekat jak chce, ale člověk vážně nemusí být akademik ani nositel Nobelovy ceny, aby viděl, že Nerve často (hlavně ve druhé polovině) nemá logiku. Na to stačí nemít úplně vypnutej mozek. ()

grogodil

Každý nad 15 rokov, zapnite si radšej Cheap Thrills, alebo 13 Beloved. Nerve je totiž len prachprostá vykrádačka s vekovo omladenými a hlavne mentálne ochudobnenými postavami. Na rozdiel od jednoduchej a údernej premisy spomínaných dvoch neodškriepiteľných inšpiráciíí tohoto blábolu, Nerve je, v snahe byť čo najviac trendy so všetkým tými twistami a naivne vyobrazeným hackovaním, temným webom a pod. fidlátkami, akurát tak čoraz viac na smiech. Čiže počúvať sa to nedá, logiky a vierohodnosti táto hra nemá ani čo pod necht vojde, takže jediná vec, čo pôsobí uveriteľne, je tá retardovanosť postáv, pretože tomu som bol celkom aj naklonený uveriť, že dnešná zblbnutá omladina by bola pre svoju online prestíž ísť do všeličoho :-) 4/10 ()

Trevor

Film pobavil, hlavne ak vezmeme do úvahy čoho sú v dnešnej dobe mladí ľudia schopný, aby sa im dostalo pozornosti na sociálnych sietiach, aby ich videá či fotografie nazbierali čo najväší počet "lajkov". Komentár aj hodnotenie pridané s odstupom času, napriek tomu si film pamätám pomerne dobre a prekážal mi na ňom v podstate iba prehnaný záver. ()

Reesam

I přestože je tohle téma už na nekonečno způsobu zfilmované, Nerve je skvělý snímek. V celku jednoduchá pointa, ale film splnil má očekávání,která jsem měla už po shlédnutí traileru. Říkám si: Jo, to je ončo. Barvy super, v hlavní roli Emma, téma pecka, co víc si přát. Napětí to udrželo, a já dostala, co jsem chtěla. Konec trochu "eh" a moc uspěchaný, jinak paráda. ()

Miseet

Zaujal mě samotný vizuál filmu, a když jsem šla na něj do kina, vůbec jsem nic nečekala a byla jsem příjemně překvapena. Udělat film ve stylu vadí - nevadí je samo o sobě dobrý nápad. Vůbec si nemyslím, že je to určitě pro teenagery. Já jsem se teda nechala do filmu naprosto pohltil a sledovala jsem každou novou výzvu s větším a větším napětím. Emma Roberts i Dave Franco byly skvělí a hezky se na ně koukalo. ()

ilemas

Na můj vkus moc teenagerskový, ale dalo se u toho vydržet. Hra s Douglasem zůstane asi ještě dlouho nepřekonaná. ()

applause

Tak tento film mě neskutečně překvapil. Podle traileru jsem myslela, že to bude kravina, ale byl to mazec. Emma Roberts v hlavní roli byla úžasná a Dave Franco byl také super. Tady jde vidět, kam až jsou lidé schopni zajít a to jen kvůli pouhé hře. Fakt super nápad. Doporučuji! ()

Vyhy

Dokud se jedná o zábavu, což je první polovina filmu, je to skvělé. Výtečný nápad, originální zpracování. Potom ale příjde konec a my bychom byli rádi napnutí a s otevřenými ústy hltali poslední vteřiny příběhu. To se žel nekoná. Konec rychlý, umělý a nezáživný. Kdyby nebylo dvou hlavních kvalitních herců, šel bych s hodnocením ještě níže. Dobrá zkušenost, ale stále průměrný film pro mládež. ()

Aljak

Hm, čakal som veru niečo lepšie. Námet celkom zaujímavý, aj keď mám pocit akoby sme tu už niečo podobné mali, hoci v iných podobách. Napriek sľubnému začiatku a stále riskantnejším úlohám sa to celé nieslo v takom nevýraznom duchu. Tvorcovia tohto filmu akosi príliš tlačili na pílu, a napokon sa celkový efekt míňal účinku (a občas aj logike). Akosi rozmýšľam, že na čo by toto celé bolo vlastne dobré? Lebo zábava to rozhodne nebola... Btw. na motívy "vadí-nevadí" ma omnoho viac upútali filmy Table No.21 a Would You Rather. ()

M.i.k.e

mno asi takhle...koukat se na to dá.Po technické stránce tomu není moc co vytknout a vzhledem ke stopáži to i celkem odsejpá...na druhou stranu je to ovšem neskutečně iritující (jakkoliv v mnoha ohledech nepřijemně/smutně pravdivý) film.Ne snad že bych byl úplný straomilec,ale k současné kultuře,kde se vyzdvihují jůtubeři,jakkoliv je to jen parta neumětelů točící hloupá videa a měřítkem úspěšnosti teenagerů je počet přátel na fejsbůku a počet lajků kdekoliv,mám prostě daleko a jde mimo mě...přesně takový je pak i Nerve a jeho ne zas tak sympatičtí hrdinové v čele s Emmou Roberts.Ta se zprvu chová jako kráva a pro nějaký ten dolar a sledovatele v téhle prazvláštní hře udělala cokoliv,aby pak následně "prozřela" a dál se chovala jako kráva,jen tentokrát uvědomělá.Vlastně ani nevím,jestli se mi Nerve líbilo,protože je kombinací absolutní hlouposti a zároveň poměrně geniálním dílkem dokonale odrážejícím dnešní hodnoty a vůbec to co jsme schopni udělat pro pochybnou slávu a peníze...70% ()

Havaj8

Věděl jsem, že něco podobnýho jsem viděl. 13 Sins, v podstatě na to samý brdo, akorát tady to zaobalili do trošku zamilovanýho kabátu. To je prostě dneska trend a přitáhne to hlavně mladý. I to stupňování výzev bylo v pořádku, ale občas to nemělo moc logiku. Asi by to nebylo moc dobře proveditelný v reálu. Včetně toho konce, kdy bylo dopředu jasný, že to začne smrdět. Jakoby moc není rozumět, co taková hra měla značit. Ale těch 90 minut to bavilo, když se nad to člověk povznese. ()

Caminzind

Solidní sračka pro tupé hlavy. Vidět to jako kluk v devadesátých letech, kdy ještě ani neexistovaly všechny ty internety, tak se z tohohle pubertálního škváru s neherci pobleju úplně stejně jako dnes. Nejslabší dvě hvězdy, co můžu dát. 40% ()

Figu

Co se musí hodnotit kladně je určitě nápad i přes to, že je samozřejmě příběh inspirovanej skutečností, světem her a internetu, který s ním pěkně kejvaj! Co hodnotím negativně, tak to je za mě obsazení! Děcka, který mají vyšlapanou cestičku do země Hollywoodu, musí mít i nějakej hereckej potenciál a nespolíhat se na to, že v nich možná nějakej ten gen bude... To je můj názor! Franco i Robertsová slabota. Další věc, je asi i to, že po jednom skouknutí Nerve, nebudete mít Nerv na to, si ho pustit znovu, pač je to lehce zapomenutelnej biják, kterej za to nestojí... 55% ()

Rodriguez

Film jsem si šel s přítelkyní vychutnat pěkně na široké plátno kina. Ale že bych si odnášel nějaké vydřené okamžiky se opravdu říct nedá :-/ Bohužel nejeden nápad už tu byl a snímek proto nepřichází absolutně s ničím originálním. 50% ()

bourec

I přesto,že od generace tohodle filmu jsem malinko vzdálen,tak s přimhouřenym okem múžu potvrdit,že je to dobrý.A děsivý,jak reálný to je,a jak anonymita dokáže udělat z lidí zmdy.60%. ()

Streeper

Je to dobrý thriller a tím pádem průměrný. Emma Roberts byla ve své roli skvělá a krásně jí doplňoval i Dave Franco, navíc námět je velmi originální a aktuální. Dnes se vlastně vše točí kolem internetu a sociálních sítí a tenhle film tak trochu dokazuje, že pokud se ponoříme do těchto světů, tak nás to může tak pohltit, že nám bude jedno, co se stane s jediným lidským životem. Moc se mi líbil konec, ale přišlo mi, že to k tomu směřovalo až příliš rychle a mezi začátkem a koncem se nestalo skoro nic. ()

honajz2

Já nevím, kolik tomu nakonec dám. Vy už to vidíte, ale já když to píšu, tak se rozhoduji mezi silnými třemi a slabými čtyřmi. Začátek je celkem zajímavý, seznámíme se s hrou, jejími pravidly a jak se vlastně hraje. Můžete hrát nebo koukat, když hrajete, dostáváte pitomoučké úkoly, jako třeba: "Polib někoho náhodného." atd... Z toho si pak vyděláváte peníze a nejpopulárnější dva postupují do finále. Pak si al film nudně plyne, Vee se seznámí s nějakým týpkem, co s ní plní úkoly, pak se začíná stávat slavnou ve hře, což naštve její kamarádku, pak se s ní pohádá... A takovéhle blbosti se tam delší dobu dějí, kromě jízdy na motorce poslepu a pokusu na žebříku přejít z jednoho baráku do druhého je to prostě nuda. A pak přijde posledních 20 minut, ty jsou sice super, ale moc reálně fakt nevypadají, viz. konec finále. Je tu třeba i víc nelogičností - Jak funguje žebříček nejlepších? To se ta hra odehrává jeden den v roce a jinak jakoby nebyla? Co musím pochválit je kamera, určité napětí a hlavně hudba, která je vybrána dost dobře a do filmu se fakt hodí. Zase, klidně se na tenhle film podívám znovu, jelikož podívaná to byla příjemná. Nakonec dávám silné 3*. ()

cariada

Další zvrácená hra přes mobil a sociální sítě. Ještě že mám starý dobrý tlačítkový mobil. Jo dnešní svět je šílený a lidi udělají pro trochu slávy cokoliv. Výborná atmosféra i herci stejně tak příběh ač nic nového tak přesto velice povedené. ()

humanbeing

Vcelku slušně zábavné, ale bohužel se to snaží neurazit, což zábavu kapku snižuje. Nápad si vypůjčil z thajského horroru 13: hra smrti, který je stokrát drsnější a spěje k uspokojivějšímu závěru. ()