Tejkina

Na tenhle film jsem se strašně těšila jednak kvůli mé oblíbené Emmě Roberts a také kvůli velmi zajímavému scénáři. Film mě nezklamal, bavil mě od začátku do konce a hlavně perfektně vystihl dnešní zvrácenou dobu internetu a medií tím, že by lidi klidně nechali někoho zabít jen proto, aby to viděli v reality show. ()

herr_carter

Ano,byla to doslova a do písmene hra o život - celou dobu jsem se bál ze už to nevydržím a oběsím se na prádelní šňůře !! fuj..to je typický film který by se měl povinně označovat nálepkou "pro náctileté trolly"....nápad bezpochyby dobrý ale stačí neumětel režisér,debil scénárista a nula peněz od sjetého producenta a hovno s cibulí je na světě.............moje hodnocení = 2 z 10. ()

kenkaku

Určitě autoři "staví zrcadlo společnosti" a "vztyčují varovný prst" (který nechám na každém z vás) dnešní společnosti. Nejsem náctka přisátá celý den na sociální síti a už vůbec mě nerajcují "hecovací hry". Stručně řečeno tento film se trefil přesně do všeho čím celkem opovrhuji a jediné na co mělo smysl dívat je na blond přetřená Emma Roberts (mimochodem jediný koukatelný ksicht celého filmu - proto ta jedna hvězdička). To že v 25ti hraje tupou náctku je druhá věc... ()

Sdoom

Klasický teenagerský film posledních 5-10 let. Nápad není marný, chvílemi je to i docela zábavné a chytré, ale stupidita postav mě celkem iritovala. Herci samozřejmě filmu moc nepomohli. Slušné 2 hvězdičky. (HD, orig.) ()

sedm.1

Já jsem upřímně od této podívané tedy příliš neočekával, spíš jsem si dokonce říkal, že to musím nějak přežít a užívat si hlavně přítomnosti slaďoučké Emmy Roberts, ovšem po závěrečných titulkách se musím filmu i jeho tvůrcům stejně tak upřímně omluvit, jelikož Nerve je parádní moderní thriller, který jsem si každou minutou užíval víc a víc, a to až to strhujícího finále, které se též vydařilo a jako celek to funguje fakt náramně dobře. Jak jsem každopádně již zmínil, tvůrci tu využili především právě všech těch současných moderních vymožeností, jejichž pomocí se jim podařilo vystavět v jádru sice ne úplně nápaditou zápletku, ovšem to neznamená, že nedokázali mnohokrát vážně parádně překvapit a hlavně pak v závěru došlo ke zvratu, který mě dokázal opravdu oslovit, takže zápletka prostě skvělá, dynamická a působivá. Navíc se to celé pak odehrává i ve velice slušném tempu a k dominantám filmu jinak patří i spousta vážně zatraceně napínavých scén, které mě opravdu dokázali strhnout a sakra zaujmout. Herecky též nemám Nerve co vytknout, Emma je skutečně slaďoučký miláček, ostatně jako vždy, Dave Franco má charisma na rozdávání, no a i ostatní lze označit za výrazné, či minimálně trefně obsazené tváře. Tato podívaná se zkrátka skutečně překvapivě hodně povedla, je to zábavná jízda od začátku až do konce, s výtečnou postupnou gradací až do skvělého finále, prostě za mě jasný palec nahoru. ()

Wicky

Moderní Fincher bez talentu úplného vygradování napětí. Herci jsou OK, ale vždy mi tam prostě chyběl nějaký větší moment překvapení, temnější a dravější atmosféra a ano přiznávám se: Více mi tam chybělo to podobné kouzlo jak u Fincherovi Hry. 6/10 ()

Lukoboss

Námět je dobrej, současnej, moderní, když vezmeme v potaz pokémonovskou mánii a youtubering (ach, ta čeština!), není co řešit. Ano, je to tady hnaný trochu do extrému oproti hledání nějakých potvor, ale tak musí to nějak zaujmout. Maličko si člověk vzpomene i na Hru s M. Douglasem, ale to bych ani tak neřešil. Audiovizuál je v pořádku, efekty prostředí telefonu ve spojení s neonama vypadají pěkně. A zase se dostáváme k tomu ALE. První cca hodina je slušná, má spád (no jízda na motorce se zavázanýma očima by asi v reálu nešla, ale je to film) a baví. Nicméně čím víc se to blíží k závěru, tím víc to jde do kopru. Ze zakřiknuté blondýnky se přes noc stává nejslavnější a neohrožená kost, z jejího introvertního nejlepšího kámoše se stává superhacker s kontaktama na (skoro) Anonymous, "nejlepší" kámoška, která se vždycky chovala jako svině, je teď empatická a chce hlavní hrdince pomoct. No a z největšího soupeře, kterej se nebál naší bloncce dát pěstí, je taky někdo jinej. Prostě je to pak postavený na hlavu a taky nesmí chybět morálně poučnej proslov, aby si všichni uvědomili, že se chovají jako kreténi. Takhle prostě ne. Příště líp, prosím! ()

Benedygtus

Mozna az desive realny a zadny sci-fi. 5* ciste z toho duvodu, ze to je podhodnoceny film. 78-80% by mu urcite sluselo o dost vic, uz jen diky myslence a tomu, jak to umi p(r)odat lidem nebo mozna spis detem... Mimochodem, je tam docela solidni soundtrack ()

Kratas558

On by to nebyl tak úplně špatný akčňák, celkový koncept je poměrně originální, nicméně psychologie postav je na úrovni černobílých primitivů (žádný rasistický podtext v tom nehledejte), jejich motivace značně rozkolísaná a celkově jejich chování špatně pochopitelné. Tak to totiž v životě chodí, že jednoho dne se slušňačka s nudným životem, která vždycky byla ve stínu, rozhodne hrát hru, při které začne olizovat cizího kluka v baru a následně ji čeká noc plná adrenalinu, vysokých stožárů, pistolí a policajtů, načež všechny tyto okolnosti přijme jako naprosto běžnou a logickou součást jejího života.. ()

radecacek

Nikdy jsem se necítil tak staře, jako když jsem sledoval tento moderní ultra cool film. Krom toho je navíc strašně dementní a hloupej, není komu fandit a nebýt krásné hlavní herečky, asi bych šel s hodnocením i níž. Raději doporučím třeba třetí řadu Black Mirror, když už by někdo chtěl sledovat film o tom, jak nám může technika ublížit. ()

Zagros

Film, který si přímo říká o rozporuplné hodnocení. Na jednu stranu je plný stereotypů, velkého zjednodušení, obsahuje docela dost nelogičností a hraje si hlavně na efekt. Na druhou stranu má dobré obsazení, je svižný, akční, nikde výrazně nedrhne, nepostrádá napětí a než se nadějete, je konec. Mně se Nerve docela líbil. Navíc má v sobě jednu velkou a zajímavou myšlenku. Možná i nevědomě rozvádí Zygmunta Baumana a jeho „tekutý dohled“. Novodobá společnost se už nebojí „velkého bratra“, přímo naopak - většina lidí je nadšena, že mohou být všemi sledováni. Jaká to změna oproti myšlenkám z filmu 1982. ()

Han22

Film o online generaci, která je schopná pro shlédnutí na youtube či like na facebooku udělat cokoliv. A tak se zapojí do variace na Fincherovu Hru, ve které se uťáplá hrdinka mění pod přívalem stále šílenějších úkolů v div ne akční hrdinku. A stihne se samozřejmě zamilovat, pohádat a udobřit s nejlepší kámoškou a samozřejmě je film plný sociálních sítí, tabletů a dronů. Hanit nebudu, protože teenageři jsou celkem sympatičtí, některé výzvy jsou pěkné psycho (motorka, žebřík) a v pozadí tepe zajímavá alternativní elektronika. Ale ke konci už to začíná být pořádně přehnaná pitomost a celkově ten film jde trochu mimo mě. A proboha kde jste na ČSFD přišli na to, že jde o sci-fi? Tohle je obyčejný thriler. ()

iXtr3m3

Zaujímavá sonda do života dnešnej mládeže. Byť mladším (niežeby som bol extra starý), tak to beriem ako príklad, čo nerobiť, ako to môže skončiť a neberiem teraz do úvahy rozprávkový happy end... ()

Lisabellla

Celkově se mi podobné nápady velmi zamlouvají, v tomto případě se mi ale zrovna do vkusu netrefili a i přesto, že Emmu Roberts uctívám od doby čarodějek z rukou Ryana Murphyho a na její úsměv, který zřejmě podědila po tetě, nedám dopustit, v roli zakřiknuté studentky mi nepásla. Celkově mi přišel příběh vyumělkovaný, příliš podlézavý a vtíravý a to nemám ráda. Promiň, Emmo, miluju tě. ()

tom.nosek

Ztotožňuji se s názory uživatele Morzael. Film má velice zajímavý námět, řekl bych, že všechno, co tam je, by tak nějak šlo udělat, věřím, že taková hra by přežila. Bohužel trpí až moc vyumělkovaným koncem, který by jim reálně nikdy ani náhodou nevyšel. Co mě na filmu opravdu deptalo, tak že hlavní hrdinka používala neexistující dotykový MacBook. IT facepalm! Jinak to bylo docela fajn a za závěrečné titulky plné her a internetových služeb (především Hledání min mě potěšilo) lehce inklinuji i ke čtyřem hvězdám. Ale pak si vzpomenu, že hodně dialogů bylo naprosto klišoidních a tupých, takže zůstaneme u těch tří. PS: Poprvé vidím Davea Franca hrát postavu, co není úplně debilní. Ale když na konci říká, že jeho opravdové jméno je Sam, čekal jsem, že řekne Mike. ()

provitamin

Nechal som sa zlákať popisom, že by mohlo ísť o niečo podobné ako Fincherovu The Game, ale toto dielko je akurát tak pre priblblých lajkujúcich teenagerov, ktorí trávia hodiny na fejsbúku. Záverečná pointa, teda posolstvo je fajn, ale (takmer) všetky postavy sú nesympatické a cieľová skupina tohto filmu sa narodila už asi v tomto miléniu. ()

Balu...

..takovou teen sračku jsem neviděl ani nepamatuju.. :D ..věkem jsem dobu, kdy by se mi to mohlo líbit, minul o 20 let - nebo film datum vydání v dvd ripu.. ()