Externí recenze k filmu (14)

 • Aktuálně.cz (Kamil Fila) ****

  "Niccol tu zobrazuje model kapitalismu ve zjednodušené podobě, kdy každému - řečeno režisérovou optikou dojde, že útlak v třídní společnosti je založen na tom, že ti nejnuznější zkrátka nemají čas se bouřit, protože musí pořád pracovat; zatímco boháči nakonec umírají jen na nudu a raději páchají…" (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Výsledná podoba zůstává za očekáváními i možnostmi, které dané téma nabízelo. Což ale rozhodně neberte jako hodnocení od návštěvy kina odrazující, spíše jako povzdech nad něčím, s čímž souzníte, ale přáli byste si, aby to dopadlo více podle vašich představ." (více)

 • CinemaView.sk (Michal Lipták) ***

  "Dobré sci-fi vytvorí myšlienkový experiment, ktorý ponúkne nový a zaujímavý pohľad na nejaký problém našej spoločnosti. Myšlienkový experiment filmu Vymedzený čas však neprekonáva úroveň reklamného pútača, a zasekáva sa v expozícii. Áno, môže byť zábavné baviť sa o tom, v čom všetkom je tento film…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz ****

  "Andrew Niccol natočil opět velmi zajímavý film a pokud si hlavní myšlenku Vyměřeného času necháte zalézt pod kůži, bude Vám nějakou dobu mrazit v zádech a získáte mnoho podnětů k diskuzi s přáteli. I přes větší množství chybiček a absurdností na snímek jen tak nezapomenete. Nenechte si ho v kinech…" (více)

 • FanMovie.cz (Stanislav Antoň) ***

  "Potíž nastává zhruba v polovině vlastního děje. Niccol totiž jaksi zapomene, že vytváří sci-fi pro náročné a místo toho se celý děj překlopí do futuristické verze Bonnie a Clydea. Ale ani to není výtka, jelikož obě části filmu Niccol režijně zvládá naprosto bez problémů, spíš smutné konstatování,…" (více)

 • Filmpress.sk (Elena Ťapajová)

  "Milovníci sci-fi žánru sa i tak asi potešia. A tí hĺbavejší si možno odnesú v sebe aspoň zárodok posolstva o tom, ako je to s využívaním a márnením času, ktorý máme k dispozícii. Veď i známy aforizmus hovorí o tom, ako všetci nariekame, že máme málo času, každý má však k dispozícii cez deň 24…" (více)

 • Filmserver.cz (Vratislav Šálek) ****

  "Vyměřený čas určitě není bezchybný film, rozhodně je ale dost originální a v rámci možností chytrý a inteligentní. Už jen kvůli této kombinaci se vyplatí obětovat peníze a do kina zajít. Je totiž dost dobře možné, že něco takového zase nějakou dobu neuvidíte." (více)

 • Gorilla.cz (Jan Potměšil) ****

  "Po grafické stránce není filmu co vytknout, efekty působí realisticky. Hodinky s ubíhajícím časem na rukách hrdinů působí schizofrenně a jsou vychytány i různé detaily, jako kupříkladu svit hodinek ve tmě, nebo auta se sice nefuturistickým designem, ale za to působící moderněji, než moderně, což…" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) ***

  "Andrew Niccola bychom měli někam zamknout a zajistit mu dostatek papíru s inkoustem, protože stále umí přijít se zajímavým námětem. Myslet si, že proto dokáže natočit rovnou celý film, je ale poněkud unáhlené. 65%" (více)

 • MarastMusic.com (Bára Zvěřinová) **

  "Relativně propracovaná výprava nic nezachrání a co se týče hudby, víceméně divákovi vždy jen potvrdí, že se blíží naprosto očekávaná situace. Ani ona nedává naději, kterou v sobě divák živí, že třeba přijde nějaký zvrat, třeba to nebude tak, jak si myslím. Bude. Bohužel." (více)

 • MovieScreen.cz (Martin Bubrín) ****

  "V paměti vám totiž spíše utkví unikátní myšlenka než jednotlivé části filmu. Jako celek však funguje perfektně. Přinejmenším nabízí zábavný a vnitřně propracovaný svět, který je radost spolu s hlavním hrdinou objevovat. Tolik provázaností a narážek na metr čtvereční se opravdu nevidí." (více)

 • MovieZone.cz (Karel Ryška) ****

  "Vyměřený čas tak přesvědčuje dobrým využitím herců a úspornou režií, člověk ale od Niccola přeci jen čekal o maličko víc. Scénář obsahuje až příliš logických lapsů na to, abyste nad ním mohli stoprocentně jásat (vykrást banku je tu snad nejlehčí věc na světě). Nastavené měřítko filmu bezezbytku…" (více)

 • Topzine.cz (Oldřich Mánert) ***

  "Z potenciálu být oduševnělým žánrovým zástupcem zůstala pouze povrchní a nikoho neurážející směs několika stále se opakujících motivů. Nezáleží, kolik času máme, důležité je, jak s ním naložíme. Tak by se dalo celé poselství filmu shrnout. Od tvůrce Gattacy by člověk čekal něco propracovanějšího s…" (více)

 • Velkaepocha.sk (Milan Kajínek) ****

  "Podle mě snímek tématicky vybočuje ze zaběhlých dogmat a dokáže rozbořit některé hranice v lidské mysli, a tedy stojí za to ho vidět a zapřemýšlet si u něj. Akční složka možná bude hloubavější diváky poněkud nudit a celkový dojem ze snímku ani podle světových kritik nemusí působit nijak nadprůměrně…" (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace