Baba na zabití

Der Appartement Schreck

Tú starú treba zabiť!

Komedie

USA / Německo, 2003, 85 min

Ale jo, tohle i docela ušlo, čekal jsem, že to bude horší. Standartní průměrná komedie, která mě dokázala i docela pobavit. Baba byla opravdu nepříjemná a nedivil jsem se, že už to tito manželé chtěli nějak razantně řešit. A závěrečná pointa je velmi překvapivá a velmi vtipná. Prostě se jedná o takovou oddechovou komedii, u které se člověk může odreagovat a zapomenout na starosti. Stopáž je naprosto ideální, herecké výkony v normě, Ben Stiller prostě umí hrát a komedie mu zjevně svědčí, a i Drew Barrymore předvedla dobrý výkon. Prostě se jedná o zábavný film, a já to tak také beru, a proto hodnotím třemi hvězdičkami.(28.4.2008)

Jedna z nejlepších černých komedií, co znám ! Samozřejmě musíte film brát trochu s nadsázkou a hlavně u něho vypnout mozek. Ben a Drew se k sobě opravdu skvělé hodí a role jsem jim naprosto věřil. Drew je strašně moc krásná a perfektní herečka. Z té babizny šel opravdu strach a závěrečná pointa je vtipná a šokující. Nechápu proč byl film propadák, myslím, že se Dannymu film povedl. Dokonce se mi tento film možná líbí více, než Válka Roseových.(24.9.2007)

[obsahuje spoilery] No, když jsem zaslechl, že vyšlo DVD s tímhle názvem, tak jsem si pomyslel, že s tím nebudu ztrácet čas. Mé názory se změnily asi po 14 dnech, kdy jsem si vyhledal nějaké informace o tomhle, pro mě záhadném filmu. Reakce diváků byly z většiny kladné. A když jsem procházel kolem několika trafik, kde si pár lidí prohlíželo, co vyšlo za filmy, tak jsem zaslechl, jak se baví dvě dámy. Ta jedna říkala té druhé. Kamarád mi říkal, že ten film Baba na zabití je výborný. Když jsem tohle zaslechl, tak jsem neodolal a zakoupil. Hned následující den jsem se uvelebil v křesle a spustil film. Musím uznat, že je to výborná komedie s trochu černým humorem. Ta „baba“ je dokonalá a ti dva přistěhovalci sympatičtí. Vybavujou se mi scénky, jak např. ten jeden přistěhovalec je povoláním spisovatel a psal na nooteboku doma knihu, kterou měl do určitého data odevzdat. Už mu nezbývalo mnoho času a tak chvátal a potřeboval na to klid. Jeho manželka šla vydělávat do firmy a on tedy byl doma „skoro“ sám (nesmíme zapomenout na tu babu v patře :-). Soustředil se na psaní a v tu chvíli začla baba „řádit“. Pořád tam zvonila a myslela si, že ten pán je nezaměstnaný, když je doma. Chtěla s něčím pomoct. Spisovatel tedy pomohl a šel zase psát. Jenže asi hned po deseti minutách zase baba zvonila a spisovatel byl už podrážděný a vysvětloval ji, že není nezaměstnaný, že píše doma knihu, jenže ta baba to nedokázala pochopit, neboť žila v domnění, jako většina starších lidí, že člověk ráno vstane a jde do fabriky. Bohužel, staří lidé nikdy nepochopí, že také existují „domácí“ práce. Tuto komedii doporučuji všem bez rozdílu věku a radím jim, ať nikdy nekupují, i když výhodně velký dům, kde v patře bydlí stará babka.(13.7.2008)

• kocik1

Ty vole, to jsem netušila, že v Bronxu mají jen jednoho policajta! Ono vůbec v téhle komedii je takových špeků víc než komických momentů. Třeba že Alex ani Nancy nevědí, že když někomu pronajmou bydlení, tak mu tam nemají co lézt a když už to teda udělají, tak se aspoň nemají co cítit ukřivděně, když se octnou na policii v roli vyšetřovaného. Nebo to umělé dýchání? Z něj se mi málem zvedl kufr, ale asi se čekalo, že se budu smát. Chachacha. Ve finále jsem netušila, jestli je na zabití spíš baba, Nancy s Alexem nebo ten jejich realitní agent. Ale asi bych to vzala jedním vrzem.:-)) Však není nad veselé a šťastné konce.(8.11.2014)

• castor

Nevtipná, a místy doslova ubohá komedie s trapně se pitvořící Drew Barrymore (proboha, tohle děvče by si mohlo vybírat rozmanitější role), nevyužitým Benem Stillerem a silně vykonstruovaným dějem. Do černohumorných vod se vrací s chutí Danny DeVito, jeho zápal ale brzy vyprchá a odpluje stejnou odpadní rourou, kterou Stiller čistí a Barrymore se mu do ní pozvrací. No, myslím, že osmnáct let stará Válka Roseových oplývala nejen vkusem a elegancí, ale i překvapivými zvraty, na míle vzdáleným těm z Baby na zabití.(14.10.2007)

• - V Anglii se snímek promítal pod názvem „Our House“. (imro)

• - Poté, co Alex Rose (Ben Stiller) omylem vystřelí harpunu na Nancy Kendricks (Drew Barrymore) a následně ji chce uklidit, má lano namotané až příliš rychle (dydy79)

• - Hitové duo Ben Stiller a Drew Barrymore příliš diváků nenadchlo, a tak se film během prvního víkendu (26. – 28. 9. 2003) v severoamerických kinech vyšplhal jen na sedmé místo s výdělkem 4,6 mil. dolarů. Miramax za svou 40-milionovou investici inkasoval celkově jen něco pod 10 milionů. O něco lépe si film vedl na videu, kde vydělal 14,4 milionu. (imro)