Baba na zabití

Tú starú treba zabiť!

Komedie

USA / Německo, 2003, 85 min

• Nathalie

30%...Pohádka o Jeníčkovi a Mařence, v níž budete fandit Babě Jaze:) Když se spisovatel Alex se svou přítelkyní přestěhuje z manhattanského kurníku do brooklynského duplexu se třemi krby, namluví jim všivý realitní agent, že ta terminátorovská důchodkyně nahoře, která si užívá ekonomického nesmyslu jménem regulovaný nájem, se poslední dobou necítí dobře. Lež jako věž. Ve svém pekelném tažení proti těm dvěma zastydlým yuppíkům působí jako nová a je vidět, že cestu na Onen svět ještě neplánuje. Zbývá přemlouvání, korupce a pak...vražda?...V násilí je Stiller úspěšnější u diváka. Místo palečnic šněruje nudou, místo lámání kolem se topí v nechutných mimikrech a místo natahování na skřipec unavuje bezbřehým plácáním. Na zabití. Ta milá stařenka měla volit na toho komediálního parazita drastičtější metody. Katastrofa, k níž snaživě přispívá chabá režie, dílem slabomyslný scénář a přehrávající herci, trvá 88 minut. Věnujte je něčemu lepšímu. Což bude prakticky cokoli. P.S. Tohle že má na svědomí režisér brilantní černočerné Války Roseových?!!!(29.9.2007)

"Dyť je to volný jak Panamská děvka!" Velice dobrá komedie. 80%(18.8.2010)

• MM_Ramone

Na to, že tento film režíroval Danny DeVito, som čakal, že sa budem baviť o niečo viacej. Bol som pripravený na čierny humor, ale dostalo sa mi len nevýraznej šede. Však pri rozumnej minutáži a s mne sympatickou ústrednou dvojicou Ben Stiller plus Drew Barrymore to nebolo až také utrpenie. Dve hviezdičky, ktoré tejto komédii prideľujem, stoja na na pevných základoch. "Duplex". **(23.2.2008)

Celkem solidní černá komedie, které k dokonalosti chybí tempo a nekompromisnost Války Roseových. I přes určitou nevyváženost se však stále jedná o solidní nadprůměr, který vděčí za svou stravitelnost především Benu Stillerovi a Drew Barrymore, kteří podali skvělé výkony.....(1.4.2004)

• D.Moore

Něco tak pitomého bych od komedie s Benem Stillerem opravdu nečekal. Nevtipné situace se střídají s nevtipnými nechutnými situacemi... A momentů k zasmání nebo pousmání je opravdu pár.(14.5.2013)

• - Pro scénáristu Larryho Doyla to byl celovečerní debut, doposud se podílel jen na produkci a psaní epizod Simpsonových. Do Hollywoodu ale nevkročil tou správnou nohou, protože i jeho následující projekt Looney Tunes: Zpět v akci byl komerčně bez úspěchu. (imro)

• - Když je Alex Rose (Ben Stiller) nucen sníst chips, má jej namočený v cibulové omáčce. Když jej však vkládá do úst, už nikoliv (dydy79)

• - Príbeh filmu sa zrodil v hlave scenáristu Larryho Doylea a bol inšpirovaný skutočnými udalosťami, ktoré sa odohrali vo Francúzsku. V roku 1965 47-ročný právnik súhlasil, že bude platiť 500 dolárov mesačne za krásny byt obývaný 90-ročnou pani Calmentovou až do jej smrti, a potom ho po nej zdedí. Nanešťastie pre neho sa pani Calmentová stala najstaršou ženou na svete a dožila sa 122 rokov. Zomrela až v roku 1997, rok po smrti svojho 77-ročného podnájomníka. Doyle sa začal pohrávať s touto myšlienkou, premiestnil príbeh do Brooklynu, a načrtol postavy zo svojho vlastného života, hoci nevraví, ktoré. (ash99)