Duplex divákovi najprv ponúkne zo začiatku odhadovaný priemer a to vo všetkom od scenára, námetu, či vývoja deju cez herecké výkony po režijné poňatie. Inak Duplexu chýba aj jasný strhujúci spád, razantnejšia dynamika, či stále vypointovanie konkrétnych scén, keď sa ale od všetkého náročný divák filmu oprostí, dočká sa vo finále príjemného oddychu. Duplex sa tak môže v sumári začleniť medzi slabo nadpriemerné diela z dejín svetovej kinematografie.(7.1.2015)

• Malarkey

Tak nějak jsem doufal, že když v tom hraje Ben Stiller, tak to bude stát za to. Jenže jsem byl zklamán a to tak, že docela dost. Ben za to rozhodně nemůže, hlavní problém je ve zpracování, které Danny DeVito prostě neudělal podle mých představ. Přišlo mi to hektické, občas dost hrozně sestříhané a celé tak nějak praštěně nenormální, že jsem měl každou chvíli chuť to vypnout. Baba na zabití sice není zas tak špatný film, ale tak jak je zpracován mi rozhodně nesedl. Škoda. Stiller s Barrymorovou jsou vcelku pohledný pár, který funguje. Ale to je ta jediná věc, která v tomto filmu asi funguje a za což dostává dvě hvězdičky. --- Co to se mnou děláte? - Zaskočila vám čokoláda. - Zaskočil bonbónek(18.5.2008)

• -bad-mad-wolf-

Jednou za čas dostanu chuť na odlehčenou komedii (případně na nějaký tragicky špatný film, na jehož účet bych se mohl bavit a který mě nejednou provokuje tím, že nakonec až tak extrémně špatný není). Dnes jsem i přes varující obálku a hodnocení na filmových webech sáhnul po tomhle. Nechal jsem se zlákat režirujícím Danny DeVitem, jakožto tvůrcem mojí milované Války Roseových. A nezačíná to zle. Dokonce jsem nabyl naděje, že půjde o obdobnou černou komorní komedii. Marné naděje. Jakmile totiž prvotní laškovné oťukávání pomine, scénář už sype jen blbé, nudné, nebo v tom horším případě vyloženě trapné situace (scéna s prošťouchnutím odpadu mě úpěnlivě prosila, ať to vypnu). Přitom náznaky zajímavých momentů se sem tam objeví, především záměry mladého páru svádí k očekávání proklatě morbidní podívané, jenže ono prostě nepřijde nic. Nic, nic a nic. Vytrvalá přehlídka slibů jak účinkujících, tak i tvůrců, obohacená slabým Stillerem a příšernou Barrymoreovou. Jen ta závěrečná pointa byla skvělá, zákeřná a ohromně škodolibá. 3/10(24.5.2008)

Mladá dvojice se přestěhuje do krásného dvojpodlažního domu, v jehož horním patře na doživotním výměnku žije zatraceně vitální stařenka. Ta manžele svým vlezlým chováním tak ničí, že oba začnou uvažovat o její vraždě a dokonce si najmou nájemného zabijáka. Já se u této černé komedie bavil, tedy chvílemi, protože scénář je dost nevyvážený a režii si vzal na starost Danny DeVito, který se v tomto žánru pohybuje jako ryba ve vodě. Dočkáme se velmi překvapivé závěrečné pointy, která je celkem logickým vyústěním stařenčina protivného chování vůči novým nájemníkům. Eileen Essell v roli otravné stařenky navíc vydatně přehrávala podstatně slavnější herecké kolegy Stillera a Barrymoreovou. 70%(15.1.2009)

• Slarque

Danny DeVito je na černé komedie takřka specialista, ale tahle mi přišla dost pod jeho standard. Nejzábavnější byla úvodní animovaná sekvence, pak jsem dlouho čekal, až se začne něco dít. Hlavní hrdinové ovšem přišli na to, co hlásá český název, až někde po hodině hracího času... A poslední scéna mi přišla taky navíc.(11.11.2007)

• - Príbeh filmu sa zrodil v hlave scenáristu Larryho Doylea a bol inšpirovaný skutočnými udalosťami, ktoré sa odohrali vo Francúzsku. V roku 1965 47-ročný právnik súhlasil, že bude platiť 500 dolárov mesačne za krásny byt obývaný 90-ročnou pani Calmentovou až do jej smrti, a potom ho po nej zdedí. Nanešťastie pre neho sa pani Calmentová stala najstaršou ženou na svete a dožila sa 122 rokov. Zomrela až v roku 1997, rok po smrti svojho 77-ročného podnájomníka. Doyle sa začal pohrávať s touto myšlienkou, premiestnil príbeh do Brooklynu, a načrtol postavy zo svojho vlastného života, hoci nevraví, ktoré. (ash99)

• - Baba (Eileen Essell) sleduje jako první film na nové televizi snímek Dokonalá bouře (2000). (lofa)

• - Drew Barrymore byla za tento film spolu s rolí v pokračování Charlieho andílků nominována v kategorii Nejhorší herečka na Razzie Awards, čili měla šanci získat Zlatou malinu. (imro)