Pan Kenneth nabízí krásný dům za rozumnou cenu manželům Alexovi a Nancy. Je v tom jen jeden háček. V domě je nájemnice – stará žena paní Connellyová. Alex a Nancy se rozhodnou a dům kupují. Seznamují se s paní Connellyovou. Alex je spisovatel, který píše hlavně doma, ale to mu stará paní začíná znepříjemňovat. Nejenže ho neustále ruší hlukem, ale využívá ho přes den, jak jen to jde. Jednou jsou to opravy, pak zase nákupy. Paní Connellyová dokonce ignoruje i jejich soukromí. Když se Alex a Nancy milují, sleduje je přitom oknem... Manželé si zvou do bytu známé. I to jim ale stará dáma překazí a večírek končí přivoláním policie. K tomu ještě Nancy dostává výpověď. Alex chodí psát po kavárnách. Doma zůstává Nancy, která je ovšem ta z paní Connellyové také nešťastná. Oba manželé se pokoušejí stařenku přemluvit, aby se odstěhovala. Při rozhovoru jí však zaskočí bonbon a manželé se jí snaží zachránit život. To se podaří, ale stará dáma je udá na policii za sexuální obtěžování. Její schválnosti neberou konce... Když Alex dokončí knihu, paní Connellyová mu jeho počítačové záznamy zlikviduje. Manželé začínají přemýšlet, jak by se stařenky zbavili. U ní v bytě na ní políčí různé smrtelné nástrahy, nic z toho však nevyjde. Alex si ze zoufalství koupí zbraň, ale jediné, co se stane, je, že ho s ní Nancy nechtěně postřelí. To je neodradí a připravují další plán. Když všechno ztroskotá, rozhodnou se přímo najmout vraha... (TV Prima)

Malarkey

Tak nějak jsem doufal, že když v tom hraje Ben Stiller, tak to bude stát za to. Jenže jsem byl zklamán a to tak, že docela dost. Ben za to rozhodně nemůže, hlavní problém je ve zpracování, které Danny DeVito prostě neudělal podle mých představ. Přišlo mi to hektické, občas dost hrozně sestříhané a celé tak nějak praštěně nenormální, že jsem měl každou chvíli chuť to vypnout. Baba na zabití sice není zas tak špatný film, ale tak jak je zpracován mi rozhodně nesedl. Škoda. Stiller s Barrymorovou jsou vcelku pohledný pár, který funguje. Ale to je ta jediná věc, která v tomto filmu asi funguje a za což dostává dvě hvězdičky. --- Co to se mnou děláte? - Zaskočila vám čokoláda. - Zaskočil bonbónek ()

TheMaker

Jedna z nejlepších černých komedií, co znám ! Samozřejmě musíte film brát trochu s nadsázkou a hlavně u něho vypnout mozek. Ben a Drew se k sobě opravdu skvělé hodí a role jsem jim naprosto věřil. Drew je strašně moc krásná a perfektní herečka. Z té babizny šel opravdu strach a závěrečná pointa je vtipná a šokující. Nechápu proč byl film propadák, myslím, že se Dannymu film povedl. Dokonce se mi tento film možná líbí více, než Válka Roseových. ()

Dever

Soundtrack David Newman: 1. Allegro - L'Estro Armonico Op.3: Concerto No. 2 in G Minor ,2. Irish Jaunting Car ,3. The Woody Woodpecker Song ,4. Hawaii Five-O ,5. The Love Boat ,6. Listen Here ,7. Água de Beber ,8. Pub with No Beer ,9. True ,10. Adios, Au Revoir, Auf Wiedersehn ,11. Grazing in the Grass ,12. Speakeasy Blues ()

Matty

Není snadné najít v New Yorku slušný byt pro dva mladé a perspektivní lidi. V tom vyhlédnutém budou v lepším případě přebývat švábi a potkani, v horším milá vetchá stařenka, v reálu neustále prudící čarodějnice. Danny DeVitto nedokázal ze slibného námětu vytřískat víc než pár předvídatelných vtípků situačních („borůvky!“), pár obstojných vtípků konverzačních („její vlasy byly světle žluté jako barva moči po multivitaminu“), pár zbytečných vtípků fekálních a pár zdařilých vtípků černohumorných, které kdyby byly zastoupeny ve větším množství a šly až na dřeň, snad by i zachránily film před svíjením se v křeči. Sympatický Ben, nesympatická Drew (veškerý půvab sršící z té dívčiny jde mimo mě) a neskutečná Eileen Essellová. Té jsem nějaké ošklivé, nezhojitelné zranění přál minutu od minuty méně a nečekaná pointa mě utvrdila v názoru, že jde opravdu o vcelku fajn babču. Mohla to být drzá, anarchistická komedie, která hne žlučí konzervativců a bránicí milovníků černého humoru, bohužel vznikla jenom umírněná variace na počítačovou hru Neighbour from Hell (a jeden výborný úsek z Amélie pochopitelně). 40% Zajímavé komentáře: ripo, FateKEEPER, Vodny ()

Nathalie

30%...Pohádka o Jeníčkovi a Mařence, v níž budete fandit Babě Jaze:) Když se spisovatel Alex se svou přítelkyní přestěhuje z manhattanského kurníku do brooklynského duplexu se třemi krby, namluví jim všivý realitní agent, že ta terminátorovská důchodkyně nahoře, která si užívá ekonomického nesmyslu jménem regulovaný nájem, se poslední dobou necítí dobře. Lež jako věž. Ve svém pekelném tažení proti těm dvěma zastydlým yuppíkům působí jako nová a je vidět, že cestu na Onen svět ještě neplánuje. Zbývá přemlouvání, korupce a pak...vražda?...V násilí je Stiller úspěšnější u diváka. Místo palečnic šněruje nudou, místo lámání kolem se topí v nechutných mimikrech a místo natahování na skřipec unavuje bezbřehým plácáním. Na zabití. Ta milá stařenka měla volit na toho komediálního parazita drastičtější metody. Katastrofa, k níž snaživě přispívá chabá režie, dílem slabomyslný scénář a přehrávající herci, trvá 88 minut. Věnujte je něčemu lepšímu. Což bude prakticky cokoli. P.S. Tohle že má na svědomí režisér brilantní černočerné Války Roseových?!!! ()

• Pro scénáristu Larryho Doyla to byl celovečerní debut, doposud se podílel jen na produkci a psaní epizod Simpsonových. Do Hollywoodu ale nevkročil tou správnou nohou, protože i jeho následující projekt Looney Tunes: Zpět v akci byl komerčně bez úspěchu. (imro)
  • Když je Alex Rose (Ben Stiller) nucen sníst chips, má jej namočený v cibulové omáčce. Když jej však vkládá do úst, už nikoliv (dydy79)