costa

Trailer splnil účel a tak sem si to jako ovce štrádoval do kina. Z Matěje udělali humusáckýho slizouna prvního kalibru. Je to pan herec, opět zaválel, o tom žádná. Bajlaj vočko půlka filma se odehrává v exotický oblasti, což za mě vždycky film dělá o něco víc originálním a člověk si ho hnedka líp zapamatuje. Bylo to svižný, žádná nuda. Ke konci to byl zvrat (né zvratka) za zvratem, po*eb za po*ebem, jak to má v tomhle žánru bejt. Určitě stojí za shlédnutí. Todle je klasickej příklad toho, že tři hvězdy jsou málo, čtyři hodně. Tentokrát ale prostě ****, má to šťávu. 7/10 ()

Klajnik

Zlato je Vlk z Wall Street bez vybrošeného scénáře a frenetické režie. Ačkoliv mám McConnaugheyho rád, tak tady mě nebavil. Jeho role neměla tu pořádnou jiskru, pouze náznak a to nestačilo. Myslím, že na Moviezone jsem četl, že je tento film zbytečné vidět. Moc jsem tomu nevěřil, jelikož i špatné filmy můžou člověku lecco ukázat. Zlato ale není špatný film, není to však ani dobrý film. Jedinou lehce originální pasáží byl úplný závěr. Ten by však byl mnohem silnější, kdyby byl film vyšperkovanější po všech směrech. Toto beru jako promarněný potenciál. Snižuji na 1/5, jelikož si na děj filmu už vůbec nepamatuju, což svědčí o tvůrčí neschopnosti. Tohle tvůrci posrali. Kokoti. ()

nonick1

I kdyby nic jiného, tak povinná "školní četba" pro všechny potenciální drobné burzovní investory, natočená poutavým způsobem podle skutečných událostí. Anebo bylo všechno jinak...? ()

M1k9

Ajjj. Ta vizáž M. byla nechutná. Obzvlášť průstřely nahé siluety. M. je skvělý herec, ale jak už jsem se zmínil, má mizerný rozsah rolí a hraní. Bohužel ani tato fyzická proměna vůbec nic nezměnila. V tomto filmu se to bohužel naplno projevuje. Stopáž je pomalá a nezajímavá. Nikdo mu nesekunduje. Z té lepší stránky, film má vtipnou pointu. Filmy o penězích či komoditách mají jakousi uklidňující auru. 5/10 ()

husokachna

Nejsa úplně cílovka těchto "životopisných" dramat, jsem nepřepnul a dokoukal do konce. I když jsem u toho chvílema něco dělal, Matthew mě vždycky dokázal přitáhnout zpět k plátnu a za mě to vytáhl na fajn průměr. Když bych si měl z podobného ranku vybrat, tak si raději dám znovu naspeedovaného Cruise v letadle do Kolumbie, než tohle, ale pokud máte podobné životní příběhy rádi, neuděláte asi vyloženě chybu. Tři solidní valounky. ()

warrenur

Klobuk dolu pred vynikajucim vykonom Matthew-a. Ten kolosalny "zlaty" podvod bol tiez riaden zahul a zaverecne slova agentovi boli vynikajuce. Miestami som pocitoval dlhsiu stopaz a nie kazdy sa cez to prenesie. I tak odporucam. Nie je takych kuskov mnoho. ()

ink flo

Další z nekonečné řady neuvěřitelných příběhů z edice "napsáno životem" plus další z hereckých koncertů Matthewa McConaugheyho, kterej je tu tlustější, vyžranější a ožralejší než obvykle. O tom, jak jeden chlápek tak moc věřil, že narazí na zlatý důl (a to doslova) až se mu to opravdu stalo. Mimochodem jsem rád, že jsem o příběhu dopředu nic nevěděl, i když ono to člověku postupně začne docházet samo. ()

zahadum

Máloktorý herec je ako Matt McConaughey a dokáže siahať na dno hereckých ale niekedy aj ľudských možností. V tomto snímku je zase skoro niekto iný, zmení nielen výzor ale aj mimiky, pohyby, pohľady očí a jeho správanie je názorná ukážka - naliaty debil z baru. Film je mierne prestrelený čo sa týka stopáže ale dokáže zaujať tým ako nám ukáže zákulisie "veľkých zvierat " v drancovaní planéty. Film je vskutku priemerný a tu vidieť ako jeden špičkový herec dokáže ťahať celý film pre seba. Takže si pozrite film o jednom sne o zlate ktorý sa možno premenil na zlato a možno to ostalo len snom. Film je silne inšpirovaný skutočnými udalosťami. 70 % ()

BOURQUE

Všetko bolo dané (skvelé herci, zaujímavý príbeh), ale zostalo to nevyužité. Film čerpá z mnohých zdrojov (málo a hlavne obmedzene aj z Vlk z Wall Street). Celé by to malo byť oveľa sofistikovanejší a dynamickejší. Výkon trojici M. McConaughey, E. Ramírez a B. D. Howard to celé drží nad vodou. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

owwidius

Trochu mi to pripominalo wolfa z wall street (ten motiv, ako sa vypracovat), ale je to o dost menej zabavne a aj menej zaujimave. Matthew ako vzdy borec, opat sa do postavy totalne vzil a radost sledovat, ked je na scene - a to je hadam 95% stopaze? Len zaroven je to ako celok akosi menej zapamatatelne a velmi lahko vysumi z hlavy. Fajn na pozretie, pre fanuskov McC urcite, ale inak asi trochu sklamanie. [#16/2017] ()

Faila

Na McConaugheyho narážím v poslední době především ve filmech vyprávějících neuvěřitelný příběh neuvěřitelného člověka. Navíc v nich sám hraje postavy s poměrně velkým prostorem, který dokáže díky svému vynikajícímu talentu perfektně využít. Začíná pro mě být zárukou kvalitní podívané, a to se mi potvrdilo i v případě tohohle snímku. ()

GOREGASM

Zlatokopecká nenasytnost Mattovi vždycky šla na jedničku, a když to zkombinujete s eňo ňuňo slizkým projevem, který Matthew umí taky jako málokdo, tak dostanete na talíři story jednoho upoceného, egoistického, po americku determinovaného, proplešatělého a nesympatického byznysmena, jehož život a byznys je jedna monstr houpačka podle skutečných událostí. Matt je dobrej, ale gesty se trochu opakuje, i když dobře opakuje. Ramirez ve vedlejší roli výborný a rád bych ho viděl na plátně častěji. Samotná story dokáže v duchu amerického snu strhnout, ale jen na moment, jako celku tomu chybí větší soudržnost a zvolený soundtrack by se hodil k nějakému drogovému tripu, tady úplně nefunguje a ubírá Zlatu na dramatičnosti. Váhám, váhám, ale řekněme slabších 70%. ()

Torpid

Matthew McConaughey - tentokrát nemá 50 kg , ale 120 a hodil plešku. Hraje opět na 120% a já si říkám, že ze skutečně skvělýho herce přeci nejde nonstop taková ta hvězdná aura "čumte jak jsem skvělej". Vlastně se taková exhibice bije s příběhem a postavou, kterou hraje. Třebas až zestárne, tak trochu ubere a bude to ono. Jinak příběh je zajímavej, ale romantizaci zlatokopectví jsem nesežral a hlavní postava mi přišla celkem nevěrohodně napsaná, takže jsem jí nedokázal fandit, i když se o to tvůrci dost snažili. ()