Jakub Sucharda (M. Etzler) vraždou otce Karla Kříže (A. Švehlík) zkomplikoval už tak nepříjemnou situaci jeho syna – stíhaného lobbisty (J. Dvořák). Ten se tak stává pro policii podezřelým nejen z rozsáhlého podvodu, ale i vraždy. Týmu majora Michala Remeše (J. Langmajer) se podařilo nalézt Evu Osvaldovou (R. Rázlová) – matku nezvěstného Pavla Osvalda, hlavního podezřelého z vraždy promiskuitní kadeřnice Moniky Válkové (A. Vrzalová). Kriminalisté u Osvaldové ke svému údivu objevují fotografie zmizelých prominentních podnikatelů – Vratislava Beka a Karla Vitolda. Zanechal je u ní její únosce. Dědic ohromného jmění Emil Zachariáš (M. Donutil) daroval Nadaci na pomoc obětem domácího násilí nebývale velkorysou sumu – 5 miliónů korun. Upoutá tím na sebe nechtěnou pozornost novinářky Hanky Grygarové (I. Jiříčková), která bude hrát v jeho životě výraznou roli. (Česká televize)

rakovnik

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tempo se rozvolnilo, policisté nemají nic moc co dělat, zato dědkové v lese díky nezbedům pohnuli s kamenem. Tvůrci skládají střípky dohromady velice pomalu a ještě do nich klepou, takže je jich více, takže doufám, že se jim v rukách nerozsypou úplně. Oldřich Vlach je velice příjemným zpestřením jinak ne příliš sympatického obsazení. ()

honajz

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tohle byla těžká nuda. Kamera fajná, opět došlo na Raifku, jak by ne (která kdyby se místo reklamy starala o své klienty, udělá líp - viz Patrick Zandl), ale příběhově jako fakt o ničem. Co jsme se za celou hodinu dozvěděli? Že o prstenu je ve starých knihách (což nám asi došlo), lobbyista je furt na útěku, ale vyfotil Etzlera, a nelogicky se chovající kluci pomohou k odhalení posunutého kamene a... pokračování příště. Jo, a ještě jeden zálet navíc mezi poldy tady máme a to je myslím vše. Nijak se to nezamotává, nijak se nic nerozplétá a sami policajti jsou zmatení jak včela v zimě nebo Goro v Tokiu. ()

stration

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Alespoň některé části se začínají projasňovat a pomaličku se v tom zorientovávám. Oldřich Vlach třešnička na dortu. Ovšem nechce se mi věřit, že celá epizodama s klukama, se studní a s jejich hledáním tam byla jen proto, aby dědoušek našel pohnutý šutr. Ten mohl najít třeba na houbách. :-) Templštejn ale jistě skrývá další tajemství... ()

Jara.Cimrman.jr

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Chci mít něco. Cokoliv, ale fakta. Něco, o co se můžeme opřít. Aspoň jednou nohou." Tak opírat se stále není o co a už by to něco chtělo. Možná to rozjede kopáčský výkon důchodců na konci epizody, ale zatím se to nějak nehýbe. Proto jsem se tentokrát zaměřil na policejní práci a musím ocenit spor o kompetence s ÚOOZ, protože to, jak si každý volal svému šéfovi, byl naprosto přesný obraz dnešní reality. Jinak mě pobavil způsob, kterým lobbista vyfotil vraha a ač si nechci hrát na nějakého moralistu, tak tvrďák Ríša u mě svým románkem dost klesnul. ()

otík

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Protože nevím, jestli děj tohoto dílu vůbec k něčemu dále bude, hodnotím hodně nízko. Mraky vaty a zbytečného vyprávění, napětí nulové, přelety kamery přes rozpadlý hrad a nic, nic, nic. Lobista Kříž užívá staré tlačítkové telefony, vybírá peníze z bankomatu, kupuje si čapku a fotí kriminálníka, který mu zabil otce a jde mu po krku. Toho se mám bát nebo v tom vidět nějaké spiknutí. Dále malí kluci lezou do studně, jeden tam zůstane, druhý se bojí. Je vyhlášeno pátrání, policajti je najdou a zase nic. Pravda, díky tomuto pátrání si dva staří dědové všimnou kamene, který býval odjakživa jinde a díky němu na konci dílu objeví (asi) rakev s nebožtíkem???. A pak už jen novinka, že Remešův ostravský kolega po oslavě porodu své manželky končí u své milenky, což je kriminalistka z mravního (Vilhelmová), která se také účastní pátrání s Remešem. No tak tu máme aspoň červenou knihovnu. Jinak nic. Děs, tohle je fakt bída. ()

• Natáčelo se v Brně, Vranově, Říčanech u Brna, klášteru Hradisko v Olomouci, zřícenině hradu Templštejn, Ivančicích, na mostě přes řeku Jihlava v Dukovanech, vojenské nemocnici v Olomouci. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)