Ďaleko sme sa vo vyšetrovaní neposunuli, ale vieme, aká je dôležitosť posunutého šutra. Trochu veľa času sa venovalo nepodstatnému príbehu výletu dvoch faganov, čo vyzerali, že chceli Vytrhnúť veľrybe stoličku, ale zvrtlo sa to takmer do Kruhu. Akoby malo byť tých sedem dielov príliš veľa na to hlavné, čo nám chcú v príbehu povedať.(27.3.2017)

• honajz

Tohle byla těžká nuda. Kamera fajná, opět došlo na Raifku, jak by ne (která kdyby se místo reklamy starala o své klienty, udělá líp - viz Patrick Zandl), ale příběhově jako fakt o ničem. Co jsme se za celou hodinu dozvěděli? Že o prstenu je ve starých knihách (což nám asi došlo), lobbyista je furt na útěku, ale vyfotil Etzlera, a nelogicky se chovající kluci pomohou k odhalení posunutého kamene a... pokračování příště. Jo, a ještě jeden zálet navíc mezi poldy tady máme a to je myslím vše. Nijak se to nezamotává, nijak se nic nerozplétá a sami policajti jsou zmatení jak včela v zimě nebo Goro v Tokiu.(30.3.2017)

• otík

Protože nevím, jestli děj tohoto dílu vůbec k něčemu dále bude, hodnotím hodně nízko. Mraky vaty a zbytečného vyprávění, napětí nulové, přelety kamery přes rozpadlý hrad a nic, nic, nic. Lobista Kříž užívá staré tlačítkové telefony, vybírá peníze z bankomatu, kupuje si čapku a fotí kriminálníka, který mu zabil otce a jde mu po krku. Toho se mám bát nebo v tom vidět nějaké spiknutí. Dále malí kluci lezou do studně, jeden tam zůstane, druhý se bojí. Je vyhlášeno pátrání, policajti je najdou a zase nic. Pravda, díky tomuto pátrání si dva staří dědové všimnou kamene, který býval odjakživa jinde a díky němu na konci dílu objeví (asi) rakev s nebožtíkem???. A pak už jen novinka, že Remešův ostravský kolega po oslavě porodu své manželky končí u své milenky, což je kriminalistka z mravního (Vilhelmová), která se také účastní pátrání s Remešem. No tak tu máme aspoň červenou knihovnu. Jinak nic. Děs, tohle je fakt bída.(9.4.2018)

Alespoň některé části se začínají projasňovat a pomaličku se v tom zorientovávám. Oldřich Vlach třešnička na dortu. Ovšem nechce se mi věřit, že celá epizodama s klukama, se studní a s jejich hledáním tam byla jen proto, aby dědoušek našel pohnutý šutr. Ten mohl najít třeba na houbách. :-) Templštejn ale jistě skrývá další tajemství...(28.3.2017)

Za lobistu Kříže, jeho story a Jiřího Dvořáka *****, za to ostatní ***; nicméně mám v tvůrce důvěru, že to zvládnou "odprezentovat"... Nicméně vsadím botky, že jsme už hlavního padoucha viděli (Saša Rašilov? Regina Rázlová? Viktor Preiss?) Ledaže by byl podobně utajen (i v titulkách!) jako v L1 Jan Vondráček.(27.3.2017)

• - Taxi Citroën C3 Picasso, kterým antropoložka (Gabriela Štefanová-Ježková) přijede do klášterní knihovny, má na dveřích číslo licence 893 5263. Stejné číslo má i stříbrné taxi Škoda Octavia Combi, kterým dvojice kriminalistů (Jan Hájek a Tatiana Vilhelmová) odjíždí z hospody. (Martin_L)

• - Natáčelo se v Brně, Vranově, Říčanech u Brna, klášteru Hradisko v Olomouci, zřícenině hradu Templštejn, Ivančicích, na mostě přes řeku Jihlava v Dukovanech, vojenské nemocnici v Olomouci. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)