Tarzan a Jane si udělali výlet do New Yorku, aby zachránili Kluka (tak zní jméno jejich adoptivního syna) ze spárů hamižných cirkusáků, kteří ho unesli z džungle. Další Tarzanovo dobrodružství změnou prostředí rozhodně nijak neztratilo, naopak získalo. Konfrontace Tarzana a civilizace je docela zábavná a konfrontace Cheety a civilizace ještě stokrát zábavnější, takže se určitě jedná o hodně příjemné oživení celé série.(30.8.2012)

Jediný a opravdový Tarzan je pro mě dodneška Johnny Weissmuller. Tento olympijský vítěz v plavání a první člověk, který zaplaval stovku pod minutu, měl pro tuto roli obrovský potenciál a nikdo z jeho pokračovatelů (Barker, Lambert) nedosahují jeho kvalit. Co se filmu týče, rozhodně není nejlepší ze série a tím, že se část filmu odehrává v New Yorku vybočuje z řady, což ale vůbec nevadí. S velkým sympatiím k sérii i herci dávám 80%.(30.5.2005)

Tarzan a Jane se musejí podívat do velkoměsta, protože jejich malý syn byl unesen. On už to tedy není tak malý kluk, ale přece jen, je docela naivní. Děj vede k několika docela pěkným momentům a celkové ladění je spíše směrem k rodinnému filmu. Akce už zde není skoro žádná a ani těch zvířat si moc neužijete.(15.2.2017)

Myslí, že tento šiesty film s Weissmullerom je lepší ako jeho prvé dva filmy, hlavne naivita už tu nie je taká výrazná. To, že sa odohráva príbeh poväčšine v New York mu dodáva tempo a zaujímavé zápletky či humorné situácie. Nebyť tých trápnych zrýchlených pohybov, možno by som dal aj 1* nahor. Ináč keby tá opica urobila niečo podobné mne, tak ju odstrelím :) Hodnotenie: 65%(24.10.2013)

Tak toto je jeden z tých vydarenejších dielov pôvodnej tarzanej série, ktorá v podstate stála a padala na hlavných predstaviteľoch Tarzana a Jane. Hlavne Maureen je na zahryznutie. Tento snímok stojí na tých istých pilieroch ako tie predošlé - zrýchlené akcie, jednoduché dialógy, skvelá Cheetah. Avšak oproti predošlým dielom tu ale badať zaujímavú zápletku a konfrontáciu jednoduchého sveta s tým zložitým. Preto u mňa nadpriemerné hodnotenie. 65 %(7.12.2017)