Mac (Seth Rogen) a Kelly (Rose Byrne) své dcerce Stelle brzy pořídí sourozence, a proto se rozhodnou vyměnit svůj dům za větší. Jenže zbavte se stávajícího obydlí za rozumnou cenu, když se vedle právě nastěhovala banda holek, které si pletou život s permanentní párty, a v duchu hesla „Spaní je jen pro sraby!" neberou na nic a nikoho ohledy? Mac a Kelly záhy zjistí, že zopakování osvědčených triků, které vyzkoušeli na kluky (včetně populárního schovávání airbagů do gauče v obýváku), na tyhle ostré vysokoškolačky v čele s Chloë Grace Moretz (drsná holčička z Kick-Ass) neplatí. A protože je tlačí čas, pozvou si posilu, Teddyho Sanderse (Zac Efron), bývalého nepřítele číslo jedna, z něhož se vyklubal kámoš do nepohody. S jeho pomocí se vytasí s novým arzenálem zbraní, které mají sousedky zaručeně vypudit. Jenže dívčí impérium je připravené vrátit každý úder. (Cinemart)

Deyw

Furt to slape..ted neprudi zac, ale chloe a je to vicemene to same, ale porad to bavi jako svine..skvela komedie, oba dily sou fajn. ()

Doudis19

O chlup lepší jak jednička. Potěší návrat všech starých známých a několik opravdu vtipných situací. Zac mi nevadil ani tady, je to takovej komediální nahrávač a je dobře, že se nesnaží vyloženě pitvořit. ()

Script

Abych pravdu řekl, tak dvojka mě bavila mnohem více než jednička. Děj je zajímavější, vtipnější a mírnější, ale ve finále je to stejná sr*čka jako jednička. Sice lepší sr*čka než jednička, ale pořád sr*čka. Rose stále skvělá. ()

ivan_drago odpad!

Opravdu trapné pokračování... každý další pokus o vtip, komickou etudu či situační humor film utápí hlouběji a hlouběji do totalních sraček a hlavní hovna dopadají teprv když se snaží moralizovat a uvědomovat si to důležité... Mrdka anál kunda tyč, od tohle filmu pryč... ()

Mrkvič

Napsal bych úplně to samé, co u jedničky. Smál jsem se, a to hodně. Ale jen něčemu a vždy v tom měl prsty Rogen nebo Efron. Ten kontrast jejich postav a vůbec jejich vystupování je prostě trefou do černého. Zbytek party nuda nebo trapný. ()

Sfinkter

Některé scény jsou výjimečně vtipné, celek však upadá do infantilní a fekální zábavy, u které musí herecké hvězdy zbytečně přehrávat. Efron však opět super. ()

Lachtaan

Po superulítlé, ale díky Efronovi a Rogenovi zábavné, jedničce jsem se poměrně na oznámené pokračování těšil a zprvu jsem i plánoval na něj zajít do kina. Děkuju všem bohům, že jsem se tohoto plánu pustil a zhlédnul tuto feministickou patlaninu s tím nejnesnesitelnějším gay story v pozadí až v klidu domova. Tak jak jsem nedávno vychvaloval Chloe za její stoupání po žebříčku hereckého talentu, tak za roli v Neighbours 2 bych jí nejraději provždy odepsal. Škoda Zaca pro tyhle teenagerské blbosti, už by se mohl odrazit někam dál. ()

ywo666

Priemerná tupá komédia. Pár scén bolo takých, že som to mal chuť vypnúť. A pár krát som sa dobre zasmial. Rogen nikdy nebol najvtipnejší típek. A toto patrí k jeho slabším filmom. Tak si utvorte obraz. Hypotetická trojka ma už fakt neláka. Radšej Pineapple Express 2. Slabé 3*. 50% ()

elanius

(104/2016) / Na výstrahu Sethovi za 1*. Aj totálna hlúposť sa dá spraviť aspoň zábavne. Jedna fakt dobrá scéna (Sabotage!!!) je máličko. ()

venison

První "Sousedi" se mi příliš nelíbili.. Nejsem zrovna fandou Zaca Efrona, tak jsem si naivně myslela, že výměnou "hlavního padoucha" za Chloë Grace Moretz se úroveň trošku pozvedne. Moje očekávání však naplněno nebylo a hromada trapného a vulgárního humoru, nesmyslný scénář, hluchá místa a stupidní zábava zůstala zachována.. Musím podotknout, že Seth Roghen mi ve filmech většinou nevadí.. Takhle si zábavu moc nepředstavuji - spíše mě to otravovalo a nudilo.. ()

Mishqo

60% ... V podstate platí to isté, čo pri prvom dieli. Ničím extra výnimočné, šablónovité ale sem-tam sa človek schuti zasmeje. ()

hroubek

První Sousedi mě docela dost bavili a byl jsem zvědavý, jak se bude dařit dvojce. Vrátil se celý tvůrčí tým a navrch se přidala účast Hit-Girl a cameo rolička Seleny Gomez. Na prvních Sousedech se mi líbilo to, že to byla nenáročná, fajn oddychová komedie s několika moc dobrý nápady a s parádní dvojicí Efron a Rogen. Prakticky by se dalo napsat, že dvojka je stejná jako jednička, jen kluky vystřídali holky. Zápletka není složitá a víceméně slouží k vytváření absurdně vtipných situacích, které by se v reálném životě asi nestaly. To ale není hlavní problém filmu. Největší slabina filmu je to, že je až moc obyčejný a fakt mu chybí, něco výrazného a to ať už jde o přesah, vulgaritu, dialogy či údernou pointu. Je to klasický sequel. Mě osobně to nijak extra žíly netrhá, jen mě mrzí, že tvůrci nedokázali vytěžit více ze souboje Hit-Girl vs. Green Hornet. Po režijní stránce je to v pohodě a Nicholas Stoller si vše důležité pohlídal. Rogen je fajn, Byrne nudnější, Efron byl příjemně odvázaný a zábavnější. Chloë Grace Moretz mě bavila, ale čekal jsem, že to bude o trochu lepší. Co se týče fóru, tak jich dost byla v trailerech, ale i přesto se tam najdou nějaké, které dokáží pobavit. Sousedi 2 nejsou žádný zázrak(ani jednička nebyla), je to jen obyčejný oddychový film, který pobaví a rozesměje. ()

LEGACY

Na krátkodobé zahnání chmurů to myslím postačí. Nic nového se divákovi bohužel nedostane a celá věc znovu ohrává melodii z prvního dílu, což do teď nevím jestli bylo dobře. Každopádně začínám chápat, že Efronovi komedie na mě působí :) ()

Imune

Určeno spíš pro generaci 10 - 15, těm by se mohl líbit tento typ humoru. Já osobně byl schopnej to dokoukat do konce, párkrát jsem se zasmál, ale ani od jednoho dílu jsem nedostal nic víc. 35% ()

VanTom

Víceméně stejných 50 % jako jsem dal jedničce, jen tentokrát s přívětivějším (jelikož vyhrály obě strany) a "dospělejším" vyzněním. Nezávislému sesterstvu v čele s výbornou Chloë se dalo fandit a ostatní se také lehce posunuli (nejvíc ustrnulý sympaťák Zac), takže pouze neopakovali provařený scénář z minula (nebo jsem už všechno komplet zapomněl). Skutečně rozesmály mnohé pěkně dotažené, s vážnou tváří a kvalitně natočené absurdity (dynamická loupež trávy, airbagy), aby je pak neomylně shodily trapné nechuťárny přes míru (blitky, tampóny, šourek, porod – nožička, blé). ()

MencaCZ

Možná to na ty čtyři hvězdy, co jsem tomu dal, není, líbilo se mi to ovšem o něco více, než tomu bylo u prvního dílu, který jsem ale také nezatracoval, proto ty čtyři hvězdy. Zkrátka narážky na feminismus, rasový kontext v podobě policejní razie, to vše mě celkem solidně bavilo. ()

J-o-k-e-r

V ničem povedenější než jednička. Rodiče pořád stejní, já moc humor S. Rogena nemusím. Bordel od vedle nedělají borci, ale holky (že by to bylo horší nevím). U mě zůstává plusem především sympaťák Z. Efron. ()