Reklama

Reklama

Mr. Robot - Série 1

(série)
USA, 2015, 8 h 5 min (Minutáž: 45–62 min)

Epizody(10)

Obsahy(1)

Ve dne klaďas, v noci padouch. Kancelářského IT bezpečáka naverbuje tajemná hackerská skupina, která chce srazit na kolena globální korporaci. (Netflix)

Recenze (36)

Ouwen 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po opravdu dlouhé, hodně dlouhé době mám konečně pocit, že jsem svědkem naprosto inovativní show, o které můžu prohlásit, že má svojí "osobitost", je specifická a od filmařiny, kterou je inspirována, si bere pouze to nejlepší. Mr. Robot zřejmě fakticky představuje určitou revoluci - nebo spíš evoluci? Ač může na někoho seriál působit roztahaně, rozpačitě, nedá se mu upřít fenomenální audiovizuální stránka a styl režie, kterým Esmail s bandou schopných vrstevníků skutečně přenáší dotek emocí na diváka. Veškeré ty kamerové zoomy, úhly, pády a práce se střihem umocňují důraz každý scény. Seriál je dost komplexní a dává to najevo už poměrně brzy. Snad všechny emoce dokázal ve mě vyvolat - hlasitý smích, brek, údiv, napětí - už od pilotu mě chytil pevně pod krkem a donutil mě, naslouchat každý dialog. Grafické znázorňování hackingu je přehledné, plynulé a nepřerušované, jenom dokreslené monologem, kterým Malek interpretuje veškeré postupy. Jedná se i o solidní mindfuck a od poloviny dílů míchá Esmail s kartama, takže tam, kde jsem si myslel, že jsem prokoukl pointu, na konci epizody se dozvim, že je více vrstevnatá a zcela rozšíří možnosti, cesty, kterým by mohl být seriál nasměrován a očekávání, které v divákovi expandují a nutí ho odkrývat krásy filmařiny - nehledě na to, že soundtrack se nedá s absolutně žádným seriálem srovnávat. Každej ambientní prvek je skvost, každá hudba přirozeně a dokonale podbarvuje každičkou scénu. Rámování, o kterém se diskutovalo, je dost důležité a pro detailistu, jako jsem já, to je hotovej ráj. Vypsal bych pro mě ty nejzásadnější scény, ale tentokrát se chci obejít úplně bez spoilerů, můžeme však skrz soukromé zprávy rozebírat ty památné momenty, protože tenhle matroš si zaslouží, bejt oslavovanej. Je to prostě nápadité, barevné, pestré, originální a inteligentní. Rami Malek dává do své role maximum a Christian Slater si vychutnává veškerý svůj prostor. Určitě jsem se dočkal i slabších chvilek, či tempo polevilo až moc, ale ta natěšenost na další "dávku" deklasuje veškeré výhrady, které vůči seriálu mám. Pokud mě bude bavit druhá série stejně tak jako první a bude mě dál dusit skvělou filmařinou, budu si brát tuhle jízdu úplně osobně a udělím mu status "oblíbený seriál na csfd." - "What I wouldn't give to be normal. To live in that bubble. Reality of the naive..." ()

Khalesi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Anti- society feeling aj pointa tvrdo bije do očí, je prvoplánová, účelová a geniálne nádherná. Zujímavé, paranoidné, svižné a inteligentné. Skladá poctu Klubu bitkárov, nie len menom jedného z hrdinov, ale aj hudbou a predovšetkým myšlienkou. Bojuje za samostatnosť, za slobodu nie len ľudí, ale do konca aj zvierat. Veľmi dobre sa seriálu darí zamestnávať moju hyperaktívnu myseľ. Doporučujem! ()

Reklama

Chrustyn 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První série zatím trochu rozpačitá. Malek je fajn, hackerské scény zajímavé a nejedna scéna skutečně napínavá. Na druhou stranu mi přišlo, že se zde rozvádí až moc témat a psychické problémy hlavního hrdiny jsou zde také vyzdvihovány více, než bylo třeba a vznikalo tak až zbytečně moc matoucích scén. Kdyby byl seriál přímočařejší v hackerském tématu, byl bych spokojenější. Ale druhou sérii ještě zkusím. ()

BrooksW.Here 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Are you a one or a zero?" _____________ Prvotriedna definícia pojmu kritika spoločnosti, ktorá poriadne bije do očí, no aj napriek tomu je mimoriadne uveriteľná, čím vytvára dojem, že divák sa pozerá na niečo skutočné. V celej prvej sérii panuje istá Fight Club atmosféra (hlavne v dejových linkách s Elliotom), ktorá je perfektne dotiahnutá, svojim realistickým vizuálom mi doslova vyrazila dych a niekoľkokrát mi vlepila silnú facku, keď som si uvedomil v akom svete to vlastne žijeme... Úvodná epizóda ma absolútne pohltila, potom prišlo menšie spomalenie, ale šiesta časť s hackovaním väzenia ma opäť úplne dostala a odvtedy som sa od pozerania už nedokázal odtrhnúť. Keď v epizóde č. 9 zaznela cover verzia skladby Where is my Mind? veľmi som sa potešil, pretože práve vtedy mi tento seriál najviac pripomenul Fight Club. No, a finále určite splnilo svoj účel, je vidieť, že tento seriál bude stále posúvať svoje hranice a ja sa toho už teraz nemôžem dočkať... Ďalej by som rozhodne vyzdvihol aj soundtrack, málokedy sa mi stáva, že by ma nejaká seriálová hudba dostala už počas pozerania prvých epizód, ale Mr. Robotovi sa to podarilo. Jeho soundtrack predstavuje v kombinácii s kamerou bezchybný audiovizuálny M4ST3RP1ECE! Je mi jasné, že v ďalších sériách bude tá úroveň ešte oveľa vyššia, takže sa budem naozaj snažiť, aby som sa k tomu dostal, čo najskôr, tento seriál ma naozaj chytil a aj napriek tomu, že nie je pre každého, tak mne jeho prvá séria sadla výborne a preto jej nemôžem dať menej ako 9 harddiskov z 10, nejdem k tomu písať už nič viac, rovno začnem pozerať druhú sériu. _____________ "Give a man a gun and he can rob a bank... Give a man a bank and he can rob the world." ()

Streeper 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Upřímně jsem si myslela, že mě seriál nebude bavit, jelikož se jedná o téma, které mě je docela nesympatické, ale překvapivě mě to do sebe vtáhlo a rozhodně se jedná o jeden z nejpovedenějších seriálu současnosti, jelikož se věnuje nejen hackerům, ale i problémům celého světa. Akorát mi trochu vadilo to bláznovství Eliotta, to mi ten pozitivní pohled na seriál trochu pokazilo, nicméně jsem hodně zvědavá na další řadu. ()

Galerie (129)

Zajímavosti (3)

  • V epizodě můžeme spatřit scénáristu a režiséra Sama Esmaila, při scéně v metru a při přeměně Elliotovi (Rami Malek) identity. (ČSFD)
  • Elliot v budově Steel Mountain instaluje za ovládání termostatu Raspberry Pi, což je levný počítač tzv. velikosti kreditky. Termostat je připojen pouze jedním UTP kabelem, jedná se tedy o PoE (napájení po Ethernetu) termostat a v instalační krabici není dalšího napájení. Ve skutečnosti by se při úspěšném napájení Raspberry Pi rozblikaly LED diody, avšak tento kus nemá PoE modul a musel by být napájen externím 5V zdrojem s konektorem microUSB. Taktéž není ve slotu SD karta, takže zařízení ani nemůže naběhnout. Avšak způsob provedení zapojení odpovídá skutečnosti, jen rozpletením jednotlivých žil kabelu ztrácí linka na kvalitě a u delších vzdáleností pak nemusí být funkční. Žlutý stripper, nástroj na odizolování kabelu, je běžně k těmto účelům používán právě v této podobě. (Pavian)
  • Když Gideon Goddard (Michel Gill) ke konci epizody volá administrátorovi v Dullesu, jeho mobilní telefon je offline. V notifikační liště je vidět symbol režimu letadlo. (Pavian)

Reklama

Reklama