Co žere Gilberta Grapea

• USA What's Eating Gilbert Grape (více)

Gilbert Grape nie je z tých, čo by nemal do čoho pichnúť. Aj keď Endora je miesto, kde sa toho veľa nedeje. Jediný raz, čo mestečko navštívila polícia, bolo vtedy, keď sa Gilbertov retardovaný brat Ernie pokúsil vyškriabať na neďalekú vodnú vežu. Dávať pozor na brata je hlavnou úlohu Gilberta, čo vie byť pekne otravné. Najmä, ak Gilbert okrem toho pracuje v obchode. Potom ale Gilbertovi skríži cestu niekto, kto ho nenecháva ľahostajným. Becky so svojou starou mamou začnú mať problémy s autom práve vo chvíli, keď prechádzajú cez Endoru. Becky je krásna a Gilbert sa práve zaľúbil. Nájsť si však čas pre svoj vlastný život sa zdá byť pre Gilberta nemožné... (oficiální text distributora)

martycross

Prvních patnáct minut jsem byl v příjemném šoku. Vidět dnes již tak známého a slavného herce co dokazoval už ve svých osmnácti letech, (řeč je o DiCapriovi), klobouk dolů. Začátek filmu plyne ve spíše humorném duchu, ať už jsou to Arnieho výstřelky, či Deppovy hlášky typu…viděla jsi někdy velrybu? A to na mě posléze zanechá o trochu větší dojem, než smutnější zbytek příběhu. Johnny Depp hraje solidně, o mém oblíbenci a sympaťákovi John C. Reillym ani nemluvě. Více než dobrý film ohodnocený čtyřmi hvězdičkami... ()

hans500

Vynikající film z mnoha důvodů. Výborný příběh, citlivá režie Lasse Hallströma, perfektní scénář, fantastická atmosféra a famózní herecké výkony Johnnyho Deppa, Leonarda DiCapria a Juliette Lewis i ostatních. Brilantně natočený film, hudba skvělá, závěr excelentní. ()

dan.pacino

Dal bych tři hvězdy, ale hvězdná role DiCapria mi to nedovolí. Pro mě průměrný film s mladičkým Deppem a s naprosto skvěle zahranou rolí Arnieho v podání právě Leonarda. Velmi milé překvapení :) ()

chelseaman22

Celý film je exemplárním příkladem toho, že mít vyžranou dvou metrákovou matku může být jen na obtíž! Matka svým vzezřením připomíná hrocha kdes v Nairobi, navíc s takovým apetitem, že by Gorgon Ramsey spráskl ruce a dovolával se Boha. Sedm let nevytáhla paty z domu, podlaha se pod její tonáží postupně sesouvá níž a níž a chudák Gilbert musí absolvovat přesčasy, aby tuhle popelnici nakrmil. Nezbedný Leo si lítá, kam se mu zamane - nejraději šplhá po žebříku ku kupoli se zásobou pitné vody, a přitom si prozpěvuje: "Sirka je v nádrži. Bum Bum." Dialog Gilberta a jeho zábavného králíčka: "Velký je příliš malý slovo. Musíš použít fakt nějaký velký slovo." A nakonec si i ekonomové přijdou na své - franchising v symbióze s burgerama a mléčnými nápoji. Nezbývá než polemizovat, jestli Leův výkon je tak dokonalý nebo se prostě choval, jak za mlada, když tahal kačera. 84% ()

SniperG1

Na kvalitě tohoto snímku má největší podíl herecké obsazeni, hlavně teda DiCaprio zahrál Arnieho bravurně! Ta poslední půl hodinka fakt stála za to... 90% ()

filmmovier

Tenhle film je téměř dokonalý, přesto je na plný počet. Ten Leo je prostě naprosto fantastický a zároveň naprosto neuvěřitelný, takovou roli by zahrál málokdo, ale on to dokázal absolutně perfektně a plešouna měl dostat už za tenhle film. I Johnny má co hrát, je Leovi rovnocenným partnerem a jeho postava je sympatická a vy s ním prostě budete zcela soucítit. I ostatní herci a postavy jsou skvělé, scénář je úžasný a je to dojemné. Je to strašně dojemné, ale už jsem viděl i dojemnější filmy, to ale tu neskutečnou sílu Gilberta Grapea nijak nesnižuje, protože ten film si budete pamatovat fakt hodně, hodně dlouho. Je to krásně lidské a je to nádherné. Silný zážitek a nejlepší role Lea a jedna z nejlepších Johnnyho. 90%. ()

Lachtaan

Velké neznámé se proměnilo v něco velmi líbezného a příjemně koukatelného. Depp s vizáží, ve které by ho nikdo jiný než pravý filmový fanda nepoznal a DiCaprio v té době i téměř mladší než já sám nyní. Společně si vytvořili neodbouratelné pouto, které mě doopravdy dojímalo po celou dobu trvání toho nevinného, ale přímočarého dramatu - dramatu, které se neodvážilo si hrát na vyšší notu, kde by nemělo co dělat a díky tomu si vysloužilo takový obdiv a uznání. Ryze krásná záležitost! ()

Sfinkter

Pro romantiky a citlivé duše opravdová bombička. Pocity viny, pocity strachu, z okolí, ze sebe. Je jedno kde se člověk narodí, pokud chce být dobrým člověkem. Film, který mi opět po dlouhé době připomenul, že je dobré spoléhat se sám na sebe a nevzdávat se, za žádné situace. Koneckonců, nikoho kromě sebe nemáte. Hodně štěstí. ()

bubun

Mimo jiných jsou tady dva filmy, u kterých tak nějak přesně nechápu většinové hodnocení. Jsou to Pravidla moštárny a Co žere Gilberta Grapea, oba filmy mi svým vyzněním a citovostí přišly podobné (a podobně přeceněné), ale až nedávno jsem zjistila, že jsou oba od Hallströma. Potřebovala jsem to vidět podruhé, a ani teď nějak nevím... To, že dávám tři, neznamená, že by se mi film nelíbil, znamená to, že stopáž mi přišla příliš dlouhá, film trochu rozvleklý a hudba mě dost iritovala. Neseděla mi tady ani Juliette, většinu toho ale spolehlivě vyvážil DiCaprio. Příjemný film, ale přišlo mi, že do něj tak trochu "namleli", co zrovna měli doma. ()

Týnkaa

Pro mě teda docela zklamání... v mysli jsem dělala místo na horních příčkách svého žebříčku nej filmů, ale... no co naplat, nelíbil se mi... bylo to takový utahaný, o něčem, ale vlastně o ničem... na herce nemůžu říct půl slova, snad jen samou chválu, ale ani herecké výkony mé zklamání nezmírnily... Co dodat, snad jen: Sorry, Johnny!! :( ;) :D ()

SG_ever

Nechal jsem to doznít, vzpomínám na to a furt je to dobré. Neuvěřitelně silný příběh, který nenuceně dokáže zapůsobit na city a svým způsobem i zahřát u srdce. DiCaprio i Depp hrají jedny ze svých nejlepších rolí. (90%) ()

Mrkvič

Je mi záhadou, že film od tohohle režiséra, s takovým obsazením a hlavně takovým příběhem, mě dokáže tak neskutečně nadchnout. Tady je dokonalý prostě všechno. ()

Bobik9

Docela dojemný příběh, ovšem naprosto o ničem zajímavém. Na to jak to bylo dobré, to bylo přespříliš dlouhé. Velmi ucházející výkon Johnnyho Deppa a naprosto famózní DiCaprio. Mladý Leo DiCaprio mi bral přímo dech, Věřil jsem každému jeho pohybu, každému tiku, každému pohledu, jakoby on byl opravdu ten postižený chlapec. Nicméně ani tento dokonalý herecký výkon nedokázal zachránit nudný příběh a scénář. ()

Tyny

Miluji ty filmy, na které se podívám a hned bych se na ně podívala znovu. Co žere Gilberta Grapea je přesný příklad. Už se nepamatuji, kdy jsem ho viděla poprvé, ale vím, že už tehdy jsem byla nehorázně překvapená výkonem jak Deppa tak DiCapria. Film, který musí svým obsahem překvapit snad každého, který ho vidí poprvé. Já jsem byla opravdu mile překvapena, jelikož jsem tento herecký koncert vážně nečekala. ()

flawi.f

Co žere Gilberta Grapea je skutečně krásný, svým způsobem vtipný a dojemný film. Pokud na podobně laděný snímek narazím, užiji si ho na 100%, ono by to bylo i v tomto případě, kdyby ovšem jednu z hlavních rolí neztvárnil Leonardo. Ten svojí roli vystřihl takovým způsobem, že jsem vlastně dokázala jen fascinovaně zírat na něj a to ostatní šlo kolem. Dávno před Titanicem, jedna z jeho prvních rolí a je jasné, že Leo není jen hezounek, ale pan herec - ale to myslím už pochopili všichni, tedy kromě pánů z Akademie ()

TO

Lidskost, to je hlavním aspektem tohoto snímku. Dojemný i legrační film. Zamilujete si každý moment. ()

Zdeňka

Johny Depp je pan herec o tom žádná, ale z koho jsem velmi (a to je slabé slovo) mile překvapena byl tehdy devatenáctiletý Leonardo DiCaprio. Jeho výkon byl excelentní. Sledovala jsem každý záběr, jak to ten kluk měl promyšlený, výraz, pohyb těla a především rukou, způsob jakým mluvil a ta nespoutaná radost z maličkostí. Však kdo by to zvládl zahrát takovou roli a ještě k tomu takhle přesvědčivě. Že se z vás někdo hlásí? Ale prosím Vás, nelžete aspoň sami sobě. ()

Jazzzz

V tomhle filmu snad i DiCaprio předčí svým hereckým výkonem i samotného Johnyho Deppa. Opravdu je to jedna z jeho nejlepších rolí, ale na druhou stranu se musí uznat, že zahrát blbce zvládne asi !skoro! každý - český herec Liška si prý na hraní bláznů vybudoval karieru a jak tak na to koukam DiCaprio asi taky (pokud nepočítám třeba Critters :-) )... Nevím co víc napsat - bylo to fajn tenhle film vidět a určitě se na něj zas někdy rád podívám. Jen bych dodal, že tento film neřadím mezi Johnyho nejlepší filmy, protože bohužel v tomhle filmu neměl pro své herecké umění dost prostoru, přesto je však nedílnou součástí filmu, který byl opravdu skvělý. : ()

Normální festival

Normální festival