Krátce poté, co Japonci 7. prosince 1941 zaútočili na Pearl Harbor, přihlásil se tehdy třiadvacetiletý Američan Desmond Doss, tak jako mnoho jiných mladíků, do služby vlasti. Z hloubi svého přesvědčení však odmítal nosit jakoukoliv zbraň a zabíjet. Stal se zdravotníkem 307. pěšího pluku 77. pěší divize. Skutečnost, že Doss odmítal zbraň, se nesetkávala s pochopením u jeho spolubojovníků. Jen blázen by chtěl, aby mu v boji kryl záda chlapík, vyzbrojený pouze odhodláním a lékárničkou. Často musel čelit nevraživosti a útokům ostatních vojáků. Přesto, jako jediný americký voják ve 2. světové válce, bojoval v první linii neozbrojený. V březnu 1945 vypukla krvavá bitva o Okinawu. Dossova rota měla za úkol dobýt 120 metrů vysoký útes. Když vojáci vyšplhali s pomocí lan na vrchol, dostali se do těžké dělostřelecké, minometné a kulometné palby. Vojín Doss se odmítl ukrýt a zůstal uprostřed krvavého pekla. Snášel jednoho zraněného po druhém z útesu do bezpečí. Během vyčerpávajících 12 hodin, za stálého ostřelování, zachránil životy 75 mužů... (Bioscop)

jack_scott

Sice historicky nepřesné, hollywoodsky zveličené. ale to se nedá nic dělat. Tak už to s válečnými filmy o historických událostech bývá. Film je jinak hezky technicky i režijně vymyšlený¨. Válečné scény pěkně drsné, tak to má být. 80% ()

x_ander

Gibson se po letech vrací k režii a má to pořád na háku. Hacksaw Ridge je nejlepším válečným filmem posledních let a táhne jak ve vyhrocených válečných scénách, tak i v těch civilních, resp. osobních. Andrew Garfield herecky vyrostl a teším se na jeho další filmy. ()

IZFNP

Obsadením sympatický snímok o jednom sympaťákovi, zároveň akciou surový a námetom vďačný film. Niežeby Gibson nemal režijné nadanie, ale s danou látkou nešlo naložiť vyslovene tragicky. O tú vojnu a o snahu, ktorú do jej reálneho zobrazenia Gibson vrazil, tam zas až tak nešlo, i keď ide samozrejme o veľké plus filmu. Hacksaw Ridge je totiž príbeh pre drámu ako stvorený, je to film príbehový a postavový. Je o tých uznanlivých pohľadoch a pocitu zadosťučinenia diváka z toho, že osudom skúšaný hrdina sa dočkal svojho uznania. A divák je spokojný, nepotrebujúc viac ako zasmoklený kapesník. ()

Hannahh

Tenhle fim se panu Gibsovi opravdu povedl. Výborný válečný příběh od začátku až do konce,zajímavý a poutavý film se silný příběhem hlavního hrdiny. První půlka je jiná než druhá. Na začátku vidíme dětství, dospívání, první lásku, vztah s otcem, výcvik a vytrvalost. Druhá půlka nás dostává do Masomlejnu na Okinawu roku 1945, kde se odehrávají  kruté boje. Japonci bojují a vraždí až s maniakálním nasazením, výjevy z bojiště jsou drsné a odpudivé, nemám důvod tomu co vidím nevěřit, že to muselo být hrozné! Desmond ukázal, že i lidé beze zbraně a silnou vírou, dokázali v pekle krutých bojů velké věci! A také  herec Vince Vaughn mile překvapil, spojuje černohumorné momenty s těmi drsnými a věříte mu to. Zajímavé byly také monology a titulky samotných pravých hrdinů opravdového příběhu na úplném konci filmu. ()

Paveza

Utahaná, nudná první půlka odpad. Druha půlka - vnitřnisti, chaoz, top sound, beznaděj a válka jak má být za pět hvězd. Výsledek tři hvězdy ()

Vasyl

Nejde jinak než buď za první půlku ubrat, nebo za druhou přidat. Moc nejsu na takový to "víra tvá tě zachrání...", takže všechno to okecávání hodnot mě dost sralo. Zato bitva o kopeček...tolik krve a střev jsem neviděl od odmadevadesátýho, díky Mele. ()

blondboss

Príbeh Desmonda Dossa je jedným z najlepších vojnových filmov poslednej doby, a to nielen preto, že sa tu verne "gibsonovsky" zachytáva hrôzostrašnosť a surovosť vojnových bojov, ale taktiež vcelku slušná kompozícia povahy hlavného hrdinu a jeho príčin, ktoré ho viedli k zmýšľaniu nevziať do ruky zbraň. Andrew Garfield dobrá voľba a Gibson opäť potvrdil, že režisérsky sa kvalitatívne nezhoršil ani o piaď. 85 % ()

PeterMC

O Gibsnovi som vobec nepochyboval, mozno preto som vahal so sledovanim tak dlho, aby som nebol sklamany ... raz za cas sa ale stane, ze sa na film velmi tesim a ten film je potom jednoducho este lepsi ... Gibson dokonale zvlada svoju reziu, ako vzdy, prehladnost bojovych scen by si zasluzila osobitu pozornost. Zaciatok sice laviroval nad uplne vseobecnym filmom, dokonca sa mi vynara zrovnanie s tuctovostou s nie uplne zlym pearl harbour, ale od kedy nastupi na scenu paradny Vince Vaughn uz to je masterpiece. Velmi potesil Sam Worthington, ktory by si zasluzil viac priestoru v hollywoode a mohol by sa objavovat castejsie hocikde. ... Garfield ... kedze som uz predtym videl Scorseseho Silenece, tak ocakavania boli 100%-tne... v romantickej rovine som mal pocit ze zlyhava, ale az do doby, kym som pochopil, ze ide o charakter postavy, ktora je proste taka ... cize herecky opat presne ... v Silence bol ale aj tak lepsi ... Skoda ze Gibson netoci viac filmov ... ale ak je toto jeho tempo, kde dokaze udrzat kvalitu - budiz ... som doslova vdacny za kazdy novy film od Gibsona ()

Aniki

Film se malinko snazi ziskat plusove body diky napodobovani "Ryanovské bitevní reality", nicmene rozhodne neni k zahozeni a ma co nabidnout. Zase malinko jiny valecny film, nez na jake jsme zvyklí. ()

mnx

S hodnocením jsem několikrát váhal, jestli 3 nebo 4. Nakonec jsem musel dát takhle. Protože i přes spousty akce, kdy se neskrývají ani ta nejhorší zranění, dobrému scénáři, otce s shell shockem, výrazné vedlejší postavy atd., film dost padá na hlavní postavě, tedy jejím herci. Pokud si něco hledáte o Desmondu Dossovi, zjistíte že to byl zcela normální chlápek, který byl navíc velmi, velmi skromný. Hlavní herec působí spíš, že je slabomyslný. Český dabing tomu ještě dodává ("stlač si to"). Skromnost a blbost, to jsou 2 podstatně rozdílné věci. Ale nevím, třeba to američani nerozlišují..? :-) Škoda ()

Bajo.

"Pane, pomoz mi zachránit ještě jednoho! Některé momenty vypadají zjednodušeně a nedomyšleně, ale emocionálně film funguje.A tím si mě získal! (no dobře Garfield za to taky trochu může) ()

PTomA

Otravný Andrew Garfield se nemusel nijak snažit, páč ztvárnil otravnou postavu. Divím se jeho milé, že ho neodkopla za to jeho vlezdoprdelovství. První hodina byla trochu úmorná, museli jsme sledovat Andrewa neustále a už mě začal srát po 10 minutách, co se objevil na vojenském výcviku, ale když ho dokončil začala řežba! Vojína Ryana jsem stále neviděl, od něj očekávám dost podobný úvod bitvy, ale tohle bylo poprvé, co jsem něco takového viděl. I samotné zachraňování vojáků mě docela bavilo, hlavně díky režii. Vlastně nakonec mě to nijak nenasralo, ale příjemně polechtalo na varlatech. 8/10 ()

TonyHawk94

Pôsobivé, a to veľmi. Celá prvá polovica je len dramatickou predprípravou na to, čo príde v druhej časti, ktorú by sme po česky nazvali "řezba", a to teda úplne naplno. Bojové scény spolu s medikom boli jedny z najlepších, ktoré sa vo filme našli. Oceňujem tiež skvelého Huga Weaving-a, Vince Vaughn-a, a vôbec, Sam Worthington takisto skvelý. Andrew Garfield vo veľmi zaujímavej (a preňho možno trošku nečakanej), ale za to uveriteľnej roli, ktorú možno on sám nečakal. Vo finále tu máme brutálnu, neraz veľmi krvavú, ale za to pôsobivú zmes, pri ktorej som sa veľmi rozhodoval, či dať 4 alebo 5. Dávam tomu ale absolutérium s poznámkou, že Mel je stále veľmi šikovný. Mimochodom, veľmi potešila Teresa Palmer, na ktorej krásne oči a úsmev je radosť sa pozerať :). EDIT: Po čase znižujem hodnotenie na 4 - chýbala mi tam tá nutná dávka emócie, s ktorými ma 5*-ové filmy oslovia a chytia. ()

vodkasesemte

Grab a girl. Dobrej seržant. Is there not one in your size? Its not possible. Do you know why its not possible? US Army doesnt make mistakes. So if theres a problem, you must be that problem. Killing is nature of war. He doesnt want to work on Saturdays. I m a Seventh-day Adventists. Saturday is my Sabbath. We shall simply ask the enemy not to invade on the Sabbath. If he throws God at you, you throw hell right at him. Má to zajímavou zápletku. Unit is no better than its weakest member. You dogs dont know what tired is. Není psáno, že nesmíš šáhnout na zbran. Normálně tam nastřílej desítku a pak střel Němčoura do nohy. My values are under attack. You dont win wars by giving up your life. Dont confuse your will with the Lords. Maybe I am prideful. I got the energy and the passion to serve as a medic. While everybody else is taking life, I m going to be saving it. With the world so set on tearing itself apart, it doesnt seem like such a bad thing to me. Tvl, to je uřvanej parchant. Po tomdle si budu muset zahrát Modern Warfare. Thats the Great War uniform (to řikám). The defendants rights as a conscientious objector are protected by an Act of Congress and he cannot be compelled to waive those rights. That includes, in this case, his disobeying orders to bear arms (Brigadier General Musgrove). They are fuckin animals. They want to die. They keep coming at you. And they aint never going to give up. The Japs deliberately target the wounded. Nips put a premium on shooting medics. Our pals in Navy are going to soften them up for us. Nobody can survive that shit. Its all different up there. Pokud tam nemají předmostí, tak jaktože jim tam nechali tu sít? I figured if we cant see them, then they cant see us neither (to řikám - to je starý japonský přísloví - ale zjevně platí jen pro američany). I think they can see us, smart ass! Shoot anything that dont speak English. Hack of a dame. You are fighting out of your weight class with her. Jo tady ten buzerant vlastně hrál Spidermana. Konečně se trochu střílí a někam to odsejpá ten děj. Klendathu. To je doba, než začne střílet ta bitevní lod. I dont understand. I cant hear you. Zachránit jednoho člověka, na kterém záleží. You are like gum on a shoe. To nechápeš. On neporuší pravidlo, že by vzal do ruky zbran, což bylo jen mezi ním a Bohem, ale v sobotu jdou do boje, což je smlouva mezi Bohem a Jeho lidem. Desmond Doss carried 75 wounded men to dafety on Hacksaw Ridge. He was the first conscientious objector to receive the Medal of Honor m Americans highest awars for courage under fire. Desmond and Dorothy were married until her death in 1991. Of his own heroics, he reminded characteristically modest, giving all the credit to his God. Lord, please help me get one more. The real heroes are buried over there. Anybodys wrong to try to compromise somebodys conviction. Hroznej kripl v hlavní roli. ()

BrckoGOS

Velmi silny a koukatelny snimek o pribehu, ktery mezi lidmi neni az tak proflaknuty. Takove filmy prosim tocme... da nam to vic, nez Avengers nebo podobny voloviny... ()

PaTeXx

Úvodní hodina mě svým soundtrackem uvedla do emočních výkyvů, což je dobrá práce ze strany tvůrců. U první bitvy jsem byl až extrémně překvapený brutalitou, kterou nám Gibson poskytl, ale sám nevím, jestli to mám hodnotit kladně nebo negativně. Bylo tam pár (z mého pohledu důležitých) pasáží, které mi chyběly (zdravotnický výcvik, o kterém se kecalo 20 minut; nějaký reunion s rodinou). Žádná špičková záležitost. ()

rashaverak

Neuveritelny pribeh, prakticky zazrak, docela by me zajimalo jak moc verne film tuto udalost zachytil, protoze se az nechce verit. Patos byl a vadil. Kazdopadne nejvice vadila neduveryhodnost bitvy. Je tu spousta nazoru jak skvele verohodne je valecna vrava zpracovana. No ja ji na vlastni oci nikdy nevidel a doufam ze neuvidim, ostatne stejne jako vsichni kdo to tvrdi ze bitva je bajecne verohodna. Me nestaci kdyz vsechno vybuchuje, vsude je chaos, lidi skacou ze strany na stranu, hazi salta, vsude je ohen, krev a casti tel. Predpokladam ze tyhle vsechny krasy se v bitve opravdu vyskytuji, ale nektere sceny zkratka pusobily vyrazne prehnane. Hlavne ty liniove strelby do jakoby se kryjicich vojaku obou stran. ()

david.babick

a všechno díky BOHU !! :-D přehnaně hrdá, proamerická, křesťanská blbůstka..ale co čekat od filmu podle "skutečné" události...ale líbilo se mi lítání končetin, střeva ven a tak :-D hail Satan ! ()

Pátou Smrtonosnou zbraň natočí Mel Gibson

Pátou Smrtonosnou zbraň natočí Mel Gibson

16.11.2021

Mel Gibson se vrací do války

Mel Gibson se vrací do války

01.05.2018

Určitě si pamatujete, jak Mel Gibson před dvanácti lety upadl v hollywoodskou nemilost. Jeho kariéra byla 10 let prakticky v limbu, v roce 2016 ale natočil Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny a téměř vše… (více)

89. Oscary - výsledky

89. Oscary - výsledky

27.02.2017

Zlaté maliny 2016

Zlaté maliny 2016

25.02.2017

Známe letošní vítěze Zlatých malin. Nejhorším snímkem se stal dokument Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party, který si odnesl i další tři Zlaté maliny za nejhorší režii,… (více)