Krátce poté, co Japonci 7. prosince 1941 zaútočili na Pearl Harbor, přihlásil se tehdy třiadvacetiletý Američan Desmond Doss, tak jako mnoho jiných mladíků, do služby vlasti. Z hloubi svého přesvědčení však odmítal nosit jakoukoliv zbraň a zabíjet. Stal se zdravotníkem 307. pěšího pluku 77. pěší divize. Skutečnost, že Doss odmítal zbraň, se nesetkávala s pochopením u jeho spolubojovníků. Jen blázen by chtěl, aby mu v boji kryl záda chlapík, vyzbrojený pouze odhodláním a lékárničkou. Často musel čelit nevraživosti a útokům ostatních vojáků. Přesto, jako jediný americký voják ve 2. světové válce, bojoval v první linii neozbrojený. V březnu 1945 vypukla krvavá bitva o Okinawu. Dossova rota měla za úkol dobýt 120 metrů vysoký útes. Když vojáci vyšplhali s pomocí lan na vrchol, dostali se do těžké dělostřelecké, minometné a kulometné palby. Vojín Doss se odmítl ukrýt a zůstal uprostřed krvavého pekla. Snášel jednoho zraněného po druhém z útesu do bezpečí. Během vyčerpávajících 12 hodin, za stálého ostřelování, zachránil životy 75 mužů... (Bioscop)

copyrig4t

Mel Gibson znovu ukázal, že umí, a vytvořil velmi silný a emotivní film. Válečné scény výtečně natočené a místy hodně autentické. Na konci už jenom mi šel mráz po zádech. Hudba taktéž velice kvalitně doplňovala ty emotivní scény. ()

micek

Gibson opět nezklamal. Film jako takový je velice dobrý, ale co jej kazí, je herecké obsazení. Sam Worthington = neherec; Vince Vaughn = komik, kdykoliv se tam objevil, celé napětí šlo pryč a já čekal na vtip; Andrew Garfield - herec, který má stejný problém jako DiKapr, má slizce sladký obličej, který bude jeho prokletím, dokud nezestárne, problém u Garfielda je i ten, že k tomu všemu neumí hrát, zatímco DiKapr ano. Paradoxně nejlepší postava byla pro mě postava Hugo Weavinga. Tomu jsem věřil všechno. ()

kosara

Vynikající film, který v nás otevře chuť být lepší, správnější a udělat nějaký hodně dobrý skutek. :-) ()

Magnomous

Vidno ze sa da spravit vyborny bojovy film, podla skutocnej udalosti bez toho, aby ten film bol natiahnuta, nudna sracka (vid. schindlerov zoznam). Gibson urcite nesklamal a Garfield mi na tuto rolu ku podivu pasoval. ()

fasser

Váhám jestli 5* nebo jen 4*.. :((( Pro mě zbytečně dlouhý "úvodní slaďáček"..., sice koukatelný, ale dlouhý. Jatka asi prodloužit příliš nešly, kdy taky, když během 15 minut z vojáčků nadělal Mel hromadu sraček. Gardield a ta jeho držka...kapitola sama o sobě. Každopádně dobrá volba na post hlavního hrdiny. Více jak dvouhodinka šla jednoznačně zkrátit..., ale jinak skvělý film!!!! 4* ()

Pimburger

Dávám čtyři hvězdy bez pruhů, ale upřímně je to pouze za fantastické bojové scény a pravýho Desmonda Rosse, který fakt zachránil 75 lidí a to prostě i přes kvalitu zbytku filmu nejde přehlídnout. ()

17carlos

Konečně opět ten pocit, když sedíte ještě 10 min po skončení filmu a nevěřícně zíráte... Naprosto neuvěřitelný příběh, který Mel Gibson dokázal naprosto fantasticky zrežírovat, je opravdu obdivuhodný. Příběh muže, do kterého byly vkládány ty nejmenší naděje dokázal, jak dokážou být lidé lehce ovlivnitelní. Andrew Garfield je do téhle role opravdu jak dělaný. Jeho přirozenost a naprosto famózní herectví se jen tak nevidí. Nezbývá nic než jen vyseknout velkou poklonu tomuto filmu - režii a hereckým výkonům. Za mě 95% ()

CrashHP

Mel Gibson si drží svoj vysoký štandart a baví každého diváka. Film rozdelený na dve polovice. Prvá je pomalšia, zdĺhavejšia, ale rozhodne potrebná pre druhú svižnú, výraznú, plnú akcie, kedy sa dostávame do veľkolepého finále. A čakanie na finále naozaj stálo za to. Dôkaz, že človek dokáže veľké veci a stačí mu k tomu len viera. ()

L.O.T.R

Mel Gibson sa vrátil späť ku réžii po desiatich rokoch a už bolo načase! Možno to nieje rovnako dokonalé ako Statočné srdce, na druhej strane to ani nikto neočakával a o to viac prekvapujúci je výsledok. Celý film je rozdelený do troch dejstiev a ani jedno nenudí ani na sekundu. Prvá časť je romantická idylka naivného chlapca, ktorý v sebe nájde vieru a hľadá sám seba. Druhá čas sa zameriava na psychologicko-dramatickú stránku. No a tretia časť je skrátka živé peklo, ktoré je tak uveriteľné a silné, že máte pocit, akoby ste boli priamo na bojisku. Ako celok to funguje bezchybne. Andrew Garfielda mám rád a priznávam, že som sa trochu bál, či túto úlohu zvládne. O to viac sa ale teším na film od Martina Scorseseho, kde Garfield tiež hrá hlavnú úlohu, pretože jeho výkon bol naprosto fantastický a dá sa povedať, že je to jeho životná úloha. Zvyšok kastingu je presne ušitý na mieru daným postavám. Hugo Weaving,Vince Vaughn, dokonca aj zabudnutý Sam Worthington si tu našiel svoj priestor. Aj keď film je z vojenského prostredia a tretie dejstvo je skutočne krvavé a kruté, rozhodne nieje samoúčelné. Gibson skrátka ukázal skutočnú realitu vojny a to čo dokáže, nebol tam však jediný náznak samoúčelnej scény, z ktorej by vyslovene bilo do očí "áno vojna je krutá,, Naopak oceňujem, že aj túto samotnú časť už priamo na bojisku dokázal viac a viac vystupovať a prvý výstup vojakov je niečo, na čo asi nikdy nezabudnem. Gibsonovi sa návrat podaril a je dobré, že o ocenili aj akademici. Za mňa film roka 2016. ()

pretorij

Jednoznacne ano. Nebudu hodnotit efekty, nebo zpracovani. Jsou zde filmy lepsi i horsi. Ten namet si ale zaslouzi rozhodne podporu. Jsem rad za oslavu"OVS". Standardni vojensky patos dostal jiny smysl. Vyborna prace a musim rict, ze tady mel teda Mel Gibson koule, protoze tahle propagande se rozhodne moc nenosi. ()

Morb

A je to tu znova. Opět se nedokážu ztotožnit s většinovým názorem na CSFD. Hacksaw Ridge má 3 základní dějové linie. Romantickou - která se mi paradoxně líbila nejvíc a to jsem do filmu šel s tím, že nějaký ty "techtle mechtle" přežiju . Náboženskou - což jsem od Mela Gibsona a především od celýho námětu filmu očekával, takže mě to nerozhodilo. Nakonec to ani přes závěrečný záběr nebylo tak patetický, jako třeba Znamení. Poslední a nejdůležitější dějová linie je samotná válka. A to byl strašnej průšvih. Dvě bitvy splývající v jednu natočený někde v ateliéru absolutně postrádající jakoukoliv bojovou logiku. Nejsem žádnej milovník militarismu, ale některý scény jsou vyloženě k smíchu. Celý to je uplně špatně a přijde mi, že se tam dokola pořád točí tři scény. Utržený nohy, střela do hlavy, kulomet. Čimž se dostávám k tý největší prasárně a to je vykrádání válečných scén. Jenom ze Zachraňte vojína Ryana a Nepřítel před branami bych jich našel pět a to jsou filmy tak profláklý, že snad nikoho nemůže ani napadnout něco z nich někde použít. Gibsona to napadlo, tak nevim, jestli chtěl jen vzdát hold nebo mu chybí jakákoliv filmová invence. Spoiler alert : Že se příběh stal tak, jak ukazuje film a Doss opravdu sám přetáhl přes bojiště a pak spustil ze 30m útesu 75 lidí je taky pěkně padlý na hlavu. ()

cartyci

Neskutočný filmový zážitok. Príbeh ma prekvapil čakal som nudu, nudu ale to nebola pravda a zato som rád. Scény vo vojne boli porovnateľné alebo pre mňa aj lepšie ako u Vojaka Ryana. Ani som nevedel kto bol režisérom aúp uzretí mena Mel Gibson mi len padla sánka. ()

Regeindy

Gibson is back a rozhodně by měl točit častěji! Takhle realisticky natočené vojnové scény, kdy tu bezmoc a zoufalství úplně cítíte, dokáže natočit snad jenom on. Film má výbornou gradaci!! sympatické a dobře obsazené postavy (Weaving, Vaugh, Worthington, Bracey, všichni výborní) a ten křesťanský patos se dá taky spolknout, takže to Gibsnovy přeju a na Oscarech mu budu držet pěsti. ()

PORTER44

Určitě se další režijní počin M.Gibsona povedl,až na trochu delší a romantický rozjezd do doby než přijde výcvik kde to dostane obrátky kde je hlavní hrdina za outsidera a otloukánka,pak přijde úžasná bitva a po bitvě přijde na řadu hlavní hrdina jako zachránce raněných který jediný zůstane na bojišti a všichni kteří ho při výcviku měli za sračku žasnou.Příběh podle pravdy těžko uvěřitelný ,takových hrdinů D.Dossů se ve válce asi moc nenašlo. ()

Pátou Smrtonosnou zbraň natočí Mel Gibson

Pátou Smrtonosnou zbraň natočí Mel Gibson

16.11.2021

Mel Gibson se vrací do války

Mel Gibson se vrací do války

01.05.2018

Určitě si pamatujete, jak Mel Gibson před dvanácti lety upadl v hollywoodskou nemilost. Jeho kariéra byla 10 let prakticky v limbu, v roce 2016 ale natočil Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny a téměř vše… (více)

89. Oscary - výsledky

89. Oscary - výsledky

27.02.2017

Zlaté maliny 2016

Zlaté maliny 2016

25.02.2017

Známe letošní vítěze Zlatých malin. Nejhorším snímkem se stal dokument Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party, který si odnesl i další tři Zlaté maliny za nejhorší režii,… (více)