Krátce poté, co Japonci 7. prosince 1941 zaútočili na Pearl Harbor, přihlásil se tehdy třiadvacetiletý Američan Desmond Doss, tak jako mnoho jiných mladíků, do služby vlasti. Z hloubi svého přesvědčení však odmítal nosit jakoukoliv zbraň a zabíjet. Stal se zdravotníkem 307. pěšího pluku 77. pěší divize. Skutečnost, že Doss odmítal zbraň, se nesetkávala s pochopením u jeho spolubojovníků. Jen blázen by chtěl, aby mu v boji kryl záda chlapík, vyzbrojený pouze odhodláním a lékárničkou. Často musel čelit nevraživosti a útokům ostatních vojáků. Přesto, jako jediný americký voják ve 2. světové válce, bojoval v první linii neozbrojený. V březnu 1945 vypukla krvavá bitva o Okinawu. Dossova rota měla za úkol dobýt 120 metrů vysoký útes. Když vojáci vyšplhali s pomocí lan na vrchol, dostali se do těžké dělostřelecké, minometné a kulometné palby. Vojín Doss se odmítl ukrýt a zůstal uprostřed krvavého pekla. Snášel jednoho zraněného po druhém z útesu do bezpečí. Během vyčerpávajících 12 hodin, za stálého ostřelování, zachránil životy 75 mužů... (Bioscop)

Matt91

Návrat Mela Gibsona na režisérsku stoličku vo veľkom štýle. Samozrejme dalo by sa filmu vyčítať viacero vecí ako slabšia prvá polovica, občasný pátos, niektoré zjednodušené momenty a náboženský podtón. Všetky tieto nedostatky, ale prekrýva vynikajúca réžia, kvalitný herci, krvavo brutálne akčné scény a príbeh, ktorý dokáže chytiť za srdce. ()

LorD_OniX

První půlka filmu vám pomůže po těžkém obědu s rychlým zaspáním na posteli, u druhé přijde rychlé vytrávení v podobě hesla Pokémonů - musím je sebrat všechny. ()

Figuto

Ukrutně nudný začátek do rekruťáku. Pak klasika: řež, ratatata, bum, hnáty, vnitřnosti, gore, všechno lítá. Doss zachraňuje spolubojovníky. Pro mě není filmově moc co hodnotit, dokumentů o válce jsem viděl kvanta, film je dobrý z hlediska propagace jedné z událostí 2.sv. války, zde mimořádného počínání zdravotníka Desmonda Dosse. Už jen za to se nedá snímek strhat. ()

Ardath

Garfield jako sympatický prosťáček boduje na plné čáře. A musím se přiznat, že ta první (nebojová) část snímku se mi líbila víc. V Gibsonově režii chemie ústředního páru působí opravdově, až si člověk říká, že by ten nervní morous mohl natočit klidně i nějakou citlivou vztahovku. Proč by ne? ()

ondra1510

Dokonalá režie. Nádherná kamera. Užasné herecké výkony (hlavně Andrew Garlfield) a krásný vizuál...podtrženo sečteno: Pět hvězdiček a vřele můžu doporučit všem, kterým nevadí válečné filmy (tenhle film je mnohem víc než jen válečný film). ()

Majkowski

Šel jsem do tohohle filmu s tím, že z něj nebudu mít příliš velký požitek a že to bude další z těch přehnaně heroických válečných filmů, a měl jsem částečně pravdu. Teda až na ten fakt, že tento přehnaně heroický film byl natočený podle skutečných přehnaně heroických událostí. Film je sice ze začátku až bolestivě nudný a chvílemi člověku může i Desmond Doss lézt na nervy, ale jakmile se dostanete přes tu příliš dlouhou první polovinu filmu, tak vás čeká zatraceně skvělá podívaná. Z vojína Dosse, vyzáblého chlapíka považovaného za sraba, se vyklube zatracený válečný hrdina a zachrání desítky životů. Byl dokonce u mě ke konci i mizivý náznak dojetí, abych byl upřímný. (85%) ()

MZ91.EOLB83

Pokud Vám někdy někdo bude tvrdit, že Hacksaw Ridge není nejlepším filmem roku 2016, nevěřte mu. Andrew Garfield v hlavní roli výborný a vždy přesvědčivý. - Pomoz mi zachránit ještě jednoho. ()

maelcum

Přestože brutální podle skutečných událostí, chybí tomu syrovost, kterou má Apocalypto. Na jedné straně realita nelítostného boje a silná myšlenka a vůle jednotlivce, na druhé rušivé CGI plus melodrama nakonec. To nemůže držet pohromadě. ()

Pellik

Dámy a páni, Mel Gibson je späť. Pre mňa najlepší film roka, Garfield herec, Gibson režisér. Vidieť film vo formáte Superscreen bolo filmovým orgazmom. ()

Alagaesie

Sádra válí. Úvodní monolog zněl jak z Havrana. Desmondův blikanec směrem k Halovi jsem fakt nepochopil. Válka holt lidi mění. Desmond ve špitále byl perfektní. A Dorothy byla hezká – Theresu Palmer jsem vždycky považoval za kvalitní herečku a tady to potvrdila. Seržant byl ráznej ale taková je holt vojna. ‚I´ve seen stocks of corn with better physique.‘ Provazy byly dobrý. ‚Brilliant private! You´ve strangled yourself!‘ U. S. Army does not make mistakes. I see (...) Koukám, že s chlapečkem je Dosst těžký pořízení ... Hroznej pacifista - tak: Já to chápu ale ve válce snad platilo „Zabij nebo budeš zabit.“ Jinak Garfield byl v roli výbornej. Seržant Amos se mi dost líbil - uměl se vžít do Dossovy situace. Palmer měla řešení. Potěšilo mě, že Doss mohl dál sloužit. Omluvte mě, ale při „mrtvým štítu“ jsem se usmál - to se nedalo... Vřava šííílená. Ten plamenometčík tomu dával strááášlivě na prdel... Kolem umírali kamarádi ale odvážnej Desmond se nevzdal. Frajer. Říkal jsem si jestli ty uzly (ze začátku filmu) použije ... Živej hrob byl napínavej. Hlubokej film. ()

Tempter

Ne. Ryan to teda není, spíš jsem v tom cítil Statečné srdce či Apokalypto. Ne, Gibson se nevykrádá, spíš se dlouhodobě zabývá určitými nadčasovými, dobová společenská schemata přesahujícími, tématy. Mmj. to vytváří již docela zřetelný rukopis, v tomto případě mnohem zajímavější než ten Melův herecký.... A že je úvodní část klišovitá až patetická? Není a pak, není to právě patos, který všední život odlišuje od výjimečného, něco co v nás přetrvá navěky? A příběh Dosse výjimečný byl a já si jej rád zapamatuji i díky té "patetické" předehře. A ještě jednou mmj., zas tak moc patetické to nebylo, i do držky dostal a ta herečka Tereska, ta byla pro "patetické" chvíle jako stvořená... Dobrý FILM. ()

cekatesmrt

4 hvezdy za pribeh a za to co Doss dokazal, po pravdne jsem ani nechtel verit tomu ze je to podle skutecne udalosti.Na film se da divat,ikdyz trva docola dlouho utece vam jak voda.Prvni polovina nam ukaze kdo opravdu ten vyhubli chlapik je, druha je uz o jeho cinech. Kdybych hodnotil ale jen zpracovani dam 3 hvezdy, promin Mele ale ty prehnane sceny sis mohl odpustit, byli opravdu k smichu . Dobry film a stoji za to se na nej podivat. ()

BStone

Válečný snímek Mela Gibsona s velkým potencionálem. První část filmu představuje hlavní postavu a exceluje v ní především výborný Hugo Weaving, v roli člověka zničeného hrůzami války. Příjemně překvapil taky Vince Vaugn v netradiční roli. Druhá půlka je pak strhující, nářezová válečná rubačka se vším všudy. Gibson zkrátka umí najít jak nosné téma, tak fantastické zpracování 80% ()

Tobias_Sin

Film o věřícím mladíkovi, který v důsledku traumatu z dospívání nechce vzít do rukou zbraň a vlivem událostí ve světě narukuje do armády, kde si trvá na svém a stane se zdravotníkem. Zdravotníkem, který hraje velmi významnou roli v druhé části filmu. K příběhu snad nemám žádně výhrady, všichni herci jsou v pohodě, trochu jsem se obával hlavní postavy, ale zbytečně. První část filmu mírně zdlouhavá, ale opět důležitá pro pochopení postav. Druhá část byla akční, patřičně odpudivá. Prostě válečně drama se vším všudy. ()

Lazy87

Nemůžu říct, že to bylo úplně hrozné. Jen to bylo už něco tisíckrát viděné a dějově slabé. On the other hand to bylo inspirované skutečnými událostmi, tak si aspoň člověk může říct, že se něco naučil, případně zamachrovat: Slyšelas o tom týpkovi, co šel do války a odmítal nosit zbraň? Jo a teda Gibson změkl. ()

Ganka

Jako ženu mě běžně válečné filmy moc neoslovují. Melovi se ale podařilo něco neskutečného - natočit duchapřítomný surový a zároveň citlivý film. Grafika byla fantastická, vojáci překračujicí střeva a kousky těl...no jako bych tam byla...moc pěkný kousek a Garfield byl úplně k sežrání. ()

Pátou Smrtonosnou zbraň natočí Mel Gibson

Pátou Smrtonosnou zbraň natočí Mel Gibson

16.11.2021

Mel Gibson se vrací do války

Mel Gibson se vrací do války

01.05.2018

Určitě si pamatujete, jak Mel Gibson před dvanácti lety upadl v hollywoodskou nemilost. Jeho kariéra byla 10 let prakticky v limbu, v roce 2016 ale natočil Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny a téměř vše… (více)

89. Oscary - výsledky

89. Oscary - výsledky

27.02.2017

Zlaté maliny 2016

Zlaté maliny 2016

25.02.2017

Známe letošní vítěze Zlatých malin. Nejhorším snímkem se stal dokument Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party, který si odnesl i další tři Zlaté maliny za nejhorší režii,… (více)