Bláznivá na zabití

(Itálie)

Mad Enough to Kill

(neoficiální název)

Francie / Itálie, 1975

Lehce nadprůměrný koprodukční thriller. Spíše slabší příběh a spiknutí, pozitiva v tomto filmu jsou, dobře využitá Verdiho hudba, která nemalým dílem přispívá k celkové atmosféře, která by se dala charakterizovat jako jedno velké neustálé ohrožení, celkem rychlé tempo a občasné napětí. Je pravdou že film díky všem tamhletěm věcem ani moc nenudí. Z herců na mně, krom najatého chladnokrevného vraha, ztvárněného vynikajícím způsobem italským hercem Tomasem Milianem, který celou dobu pronásledoval hlavní zranitelnou hrdinku Julii (Jobert), neudělal větší dojem bohužel nikdo jinej. Zajímavé scény (lom, dlouhé pronásledování, finále - které ale mohlo být nakonec přeci jen o kapánek zajímavější, především co se Milianova charakteru týče) ale celkem uspokojivý celkový konečný zvrat, špatný vůbec nebyl. Celkově, film má čistě jen průměrné tendence v tom, vyvolat ve vás příznivý dojem a vzbudit větší zájem.(18.4.2013)