Napínavé francouzské krimi líčí nemilosrdný boj dvou soupeřících policejních oddělení. Šéf speciálního oddělení boje proti gangsterům Fush se snaží v rámci možností hrát čistě a bez podrazů. Ale nedá se říct, že by jeho kolega z kontrašpionáže, inteligentní a cynický komisař Ballestrat, ctil za všech okolností zákon. Ballestrat čeká na vhodnou příležitost, jak svého protivníka i s jeho mladou kolegyní zničit. Ta se brzy naskytne a válka policajtů začíná. Claude Brasseur byl za svůj výkon oceněn Césarem – nejvyšším francouzským filmovým oceněním, jeho partnerku ztvárnila krásná Marlene Jobertová. (Česká televize)

JohnSmith

Rozbroje mezi konkurečními policejními jednotkami jsou prostě součástí policie. Válka policajtů je na rozdíl od dokonalého Marchalova stejnojmenného filmu pouhou krimi v mačo stylu,kde jsou všichni strašní borci. S nikým se nedá moc sblížit nebo mu fandit. Brasseur si hraje na Belmonda a pěkná Jobertová začne v půlce filmu být histerická a stále méně sympatická. Sem tam pár ftípků, který nejsou špatný a úplně debilní konec filmu. I na konci sedmdesátek existovalo něco jako taktika,ale to zřejmě tvůrci vůbec netušili. ()

Disease

Na to, že je to (alespoň pro některé) kult, docela nuda. Přišlo mi to jako takový mix krimi a odlehčenějšího žánru, což je hendikep. ()

mira007

Francouzská sedmdesátková krimi říznutá trochou romantiky komisaře a komisařky, přičemž Marlene Jobert tam hned na začátku eliminuje dva padouchy nahá s kvérem v ruce a místama ji tu drsňandu věříte, ale Claudeovi Brasseurovi nevěříte, že umí vůbec vystřelit. Tenhle typ kriminálky asi vůbec nepochopěj lidi do třiceti let a těm starším to něčím bude připomínat Belmondovi nebo Delonovi syrové krimi, ale kvalitou to je na 35%. ()

MickeyStuma

Ve své podstatě nadčasový film. Soupeření detektivů ohledně jednoho případu kvůli přesvědčení, jak je jeden nad druhým mocnější, se v policejních filmech a seriálech používá hodně často. V tomto příběhu soupeři šéfové dvou policejních jednotek, oba samozřejmě mající odlišné metody své práce, což zanechává nemalé následky. Francouzská sedmdesátá léta a na svou dobu thriller jak vyšitý. Neomylnost a zásadovost policie bylo tímto z pohledu filmových diváků rázem rozbouráno. Chybí tomu snad jen více napětí, temnější atmosféry a možná i akčních scén. Je nutné dát snímek do jeho kontextu a času k lepšímu podchycení. Příběh jako takový není špatný, i když snad až moc zbytečně jednoduchý. Podstata věci je však stále rázná a po divácké stránce se jen čeká, jak to mezi oběma nakonec dopadne. Závěr snad překvapí. Francouzská klasika, která by nemusela ani dnes chybět v diváckém zájmu. ()

dakarin

Lidský rozměr v nelidské mašinérii - tentokrát speciální policejní složky republiky galského kohouta. Charismatický Brasseur a křehká Jobert a také dva policejní týmy více proti sobě než při sobě. Netradičně rozestavěné figury v celkem svižně běžící kriminálce, maličko moralizování a trochu (ale opravdu jenom trochu) závěrečného patosu ... ()

tranquill

"Mám rád zákon! Nemám na mysli pořádek, protože jsem v podstatě bordelář..." Trochu jiný pohled na policejní práci ve francouzském provedení. ()

Belmondicek

Výtečné francouzské krimi, jaké se točilo v sedmdesátých letech s typickou syrovou atmosférou. Častý představitel strážců zákona, příjemně civilní Claude Brasseur ( zaslouženě oceněn Césarem )  jako šéf kontragangu Fusch v nelítostném souboji s komisařem Ballestratem ( Claude Rich ) a mezi nimi inspektorka Garcinová ( sexy  Marléne Jobert ) chytají nebezpečného zločince Sarlata. Opět chválit původní barrandovský dabing, by bylo nošením dříví do lesa! "Předpokládám, že jste mě zneužil, když jsem byla v bezvědomí... Jo čtyřikrát!!" ()

Tiiso

Na svou dobu vcelku zdařilí počin. Remake z roku 2004 se mě osobně zamlouval více. Nicméně tím nesnižuji určitou dávku kvality jeho předchůdce. Hlavní úlohy byly zahrány dobře. A to jak cynický šéf kontragangu tak sympatičtější Fuchi a v neposlední řadě i pohledná policistka. Hádka z policejním ředitelem se mě líbila a její výsledný efekt opět dokázal jak zbytečné je se dohadovat z nadřízenými. Ale jinak děj se nese ač na svou dobu v neobvyklém, ale přeci jen v průměrném duchu. Vedlejší postavy dostaly málo prostoru k širšímu rozvinutí. A příběh má jakoukoliv absenci atmosféry. ()

crjules

Velke zklamani! Castecne moji chybou. Cekal jsem "puvodni" verzi-predlohu Valky policajtu (tedy te s Auteuilem a Depardieu ,tzn. 36 Quai des Orfevres). A ono jde o uplne neco jineho! No, skolackou chybou jsem dal na cesky nazev a potvrdil si,ze delam dobre, kdyz si filmy zalohuji v originalnich nazvech. Jinak k filmu, dam odkaz na...... DJKOMA , ten to pise presne!! ()

tatopulos

Tento film je jedno velké klišé, ne že bych byl vždy proti filmovým stereotypům, mám rád Belmonda- policajta, ale tohle bylo příliš- nudné, otravné bez konce. Špatné, ještěže existuje perfektní psychologická Válka policajtů z roku 2004 s Gerardem Depardieu a Auteuilem. Ztracených 100 minut mého drahocenného času. ()

DJ Kritik

Musím povedať, že na tú dobu to bolo super spracovanie filmu. Nevraživosť medzi policajtmi, pekná kolegyňa a dej. Videné aj teraz temer po 40 rokoch a aj teraz obstojné. ()

SB

Slušná kriminálka s klady i zápory. Na jedné straně opravdu přímočarý děj, na druhé velice zajímavý styl vyprávění, který se už dnes v žánru nevyskytuje. 3,5* ()

Zemřel herec Claude Brasseur

Zemřel herec Claude Brasseur

22.12.2020

Ve věku 84 let zemřel francouzský filmový, televizní a divadelní herec Claude Brasseur. Syn francouzských hvězd stříbrného plátna, Odette Joyeux a Pierra Brasseura, započal svou kariéru v roce 1956… (více)