Dívka ve vlaku

• USA The Girl on the Train (více)

Každý den na cestě do práce jezdí Rachel Watson vlakem kolem města Witney. Vlak projíždí kolem jejího starého domu, kde bydlí její exmanžel se svou novou manželkou Annou. O pár domů dál každý den vidí jiný manželský pár. Rachel si postupně tento pár oblíbí a sama pro sebe si je pojmenuje ‚Jess a Jason'. Zdá se, že mají dokonalý život, a Rachel jim zároveň závidí i přeje jejich štěstí. Jednoho dne, když projíždí kolem jejich domu, stane se svědkem něčeho, co od základu změní vše, co si dosud o tomto páru myslela. . (Freeman Ent.)

Kaktusak12

Ze začátku jsem od tohohle filmu moc velká očekávání neměl, ale nakonec mě docela překvapil. Samozřejmě, že zde nikdo nemůže srovnávat s Fincherovo Zmizelou, ale i tak se musí uznat, že Taylor se až na pár drobností slušně držel knižní předlohy. Herecké obsazení uspokojivé. Hlavně Blunt se do role unavené alkoholičky (která většinu filmu probrečela) skvěle vžila. Dívka ve vlaku je obstojný psycho-thriller, od kterého se ale čekalo trochu víc... ()

Ombak▼Penari

Je to vlastně spletité a atmosferické řešení celkem jednoduché záležitosti. Tím pádem to nakonec působí poněkud mělce, respektive rozuzlení divákovi asi hlavu neutrhne, ale i tak především ta umě vyvedená sychravá atmosféra táhne snímek vzhůru. Pro sychravý podzimní večer ta pravá volba. ()

jenjan

Nečetl jsem knihu, nezajímá mě kniha.. Velmi mě ale zaujaly dva aspekty filmu - nadmíru civilní ztvárnění (snad půlku filmu jsem si myslel, že se odehrává v Londýně) a sugestivní vyobrazení manipulace.. A je mi u zadnice, jestli nějakej Finčer natočil něco lepšího..:) ()

Qeo

Očekávání výrazně nepředčilo výsledek. I kdyby to neměla být mysteriózní detektivka, ale citová vydíračka, i tak se to silně minulo účinkem. Celý děj stál na podivně hrající alkoholičce, která má okna jak vrata. Toť vše a nic víc. ()

anatheman

Překvapivě dobrý film! Musím též napsat, že se mi Dívka líbila o mnohem více než tolikrát srovnávaná Zmizelá, o které si dodnes myslím, že se jedná o Fincherův omyl (pouze můj subjektivní názor). Knihu jsem nečetl (a ani tento čin nehodlám naplnit), ale před zhlédnutím mi děj byl krátce nastíněn. Toto zmiňuji jen proto, že pro někoho může být náročnější (nebo lehce chaotičtější) úvodní půlhodina. Každopádně od té doby je film dostatečně přehledný, srozumitelný a především nádherně plynulý. No a Emily se role rozhozené alkoholičky zhostila na jedničku. Toť vše. :-) ()

owwidius

Fajn thriller, ktory stavia hlavne na tom, ze sa pozerame na dej ocami pipky, ktora si nepamata, co sa osudnu noc stalo. Takze toto rozmotavanie je fajn, no len vo vysledku som nemal z toho daky vyrazny zazitok. Taky jemny nadpriemer, da sa to pozret, neurazi to, ale ani som si to viac nezapamatal. [#41/2016] ()

loki5

Dobře natočený thriller který je zpočátku trochu chaotický, ale v okamžiku kdy si zvyknete na styl vyprávění tak vás donutí koukat se až do konce. Emily Blunt rozhodně jde hrát trosku. 80% ()

KNTRFKT

Sice menší hajp, než Padesát odstínů hnědi, ale o to větší zatuchlost z toho čpí. Sežrat hovno a vysrat diamant dneska už umí spousta lidí z oboru, ale sežrat hovno a vysrat sračku, to je mástrpiss. Jsem tuze rád, že jsem se nakonec vyhnul návštěvě kina a neměl to potěšení si to zkouknout aspoň doma a nemusel cpát zlodějskýmu Cinestaru prachy za manipulační polatek a kdo ví, co ještě tam přibylo za tu dobu, co jsem je nenavštívil. Ze začátku se to vyvíjelo dobře, asi tak do úvodní znělky, potom už jenom "proboha" střídá spílání rukama, krční obratle z toho začnou vrzat a oči budete cpát na původní místo aspoň týden. Jediný, co člověka tak nějak drží při vědomí, jsou mnohdy nepochopitelný souložící výpady ze Stokorcového lesa, kuřba prstu a podobný chuťovky. SPOILER. Pokud si chce někdo ušetřit čas, shrnu mu tyhle strhující dvě hodiny ničeho do jedný věty: Tři hysterky-ožrala, nána a kurva jsou kláceny jedním vypočítavým vocasem, jenž není ani zdaleka takový sexouš, jako Šedivák, a tak si nezajistí pokračování, nýbrž košér vykrvení vývrtkou. Nemáte zač. ()

Ben Nevis

Formát knihy je přenesený na plátno doslovně, což je v tomto případě ke škodě, i když neurazí a filmaři odvedli profesionální výkon. V knize se pohled na situaci také obrací o 180°, ale velmi zvolna. Ve filmu dostáváme informace spíš skokově a většina psychologie se redukuje na to, že se kladné postavy proměňují na monstra. Nicméně jiný formát by předložil tuctovou detektivku. Od Emily Blunt bych čekala lepší výkon v roli alkoholičky, jinak jsem spokojená. ()

Rockerman

Když někdo hodně "bumbá" a má pak okna, jak výkladní skříň, nemůže se pak divit, že toho někdo může zneužít a navymýšlet si různé báchorky ( co jsi to včera vyváděl?), ikdyž se to stalo úplně jinak. Někomu může vadit rozvleklost příběhu, jinému zase ten vzrušující závěr, který jakoby do filmu ani nepatřil. Mě spíše vadilo to, že si Rachel začala vzpomínat, jak to všechno bylo a to mi připadá nevěrohodné! Okno je okno a šmytec! Jinak to bylo velmi dobré, plné zvratů a Emilka tu svou, chlastem ztrhanou Rachel zvládla moc dobře. ()

M.Myers

Věčně ožralá Emily Blunt, jezdí našrot vlakem a po venku se motá taky na plech, vůbec nic si nepamatuje, protože je prostě tak na sračky, že téměř nemůže stát na nohou. O tom ten film vlastně celý je. Ano, alkohol je škodlivý, ale to už dávno všichni víme a stejně ho pijeme. Teď bych prosil tedy ten mysteriózní thriller a ne nějaké obyčejné drama o ožralé slépce. ()

Faila

Některé aspekty se mi vzhledem ke znalosti knižní předlohy posuzují těžko, např. jak moc byl film vlastně srozumitelný nebo jak moc (ne)působil zmateně. To, že se do filmu nevejde celá knižní předloha, je za mě v tomhle případě velká výhoda, protože filmová Rachel na mě daleko méně působila jako šílená pipina (zlatá Emily Blunt!) a celkově na mě film působil "učesaněji". 4 hvězdičky dávám za to, že mě film dokázal nadchnout o dost víc než kniha. ()

Deratizer

Čekal jsem nějaký zajímavý a napínavý mysteriozní thriller, jak láká obsah. A ona je z toho od začátku sračka filozoficko psychologických vyprávěných výlevů jedné alkoholičky a děvky. Nudné zpovědi o šukání a frustraci z nešukání, nic pro chlapy. Je to jako vyprávěné drby z pavlače. Komerčně úspěšný z hovna upletený bič. Film vhodný pro ženský, které na podobné hlouposti užije. ()

hEROic

Nezatížen knižní předlohou jsem s filmem víc než spokojen. Dobrej propletenec osudů se zajímavou zápletkou. Výrazně filmu ubírá fakt, že poslední třetinu je jasné kdo, stále ale hraje svou roli to, že nevíte jak. Kdyby to napínání dokázali tvůrci protáhnout ještě alespoň o dvacet minut, byla by to pecka... i tak za mě 75% ()

BOURQUE

Film „Dievča vo vlaku“ ide (alebo aspoň sa snaží ísť) po stopách filmu od D. Finchera. Práve preto jednotlivé momenty a režisérske riešenia by nás „nemali príliš prekvapiť“. Samotný príbeh je však natočený pútavým spôsobom, hlavne herečky odviedli vznikajúcu prácu. E. Blunt jednoducho skvelá! Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

MickeyStuma

Snímek velmi složitý svým pojetím, který tkví hlavně v tom, že je děj stavěn převážně na retrospektivě, takže divák k správnému uchopení děje si vše musí důkladně poskládat sám. Jedná se o detektivní příběh točící se kolem Rachel, kterou opustil manžel kvůli jiné ženě. Nezvládla to a začala pít. Každý den jezdí vlakem do práce kolem domu bývalého manžela, čímž sleduje jeho a jeho novou rodinu. Všimne si také zajímavého páru v domku vedle něj a začne je sledovat také. Jednoho dne ale žena z toho domu zmizí a protože byla Rachel nablízku, stane se podezřelou. Jenomže si nepamatuje co se stalo, neboť v tu chvíli byla opilá tak, že omdlela. Kolotoč výčitek, pokrytectví, zoufalství a beznaděje může začít. Tempo je pomalé a vyprávění právě zmíněnými retrospektivami dosti matoucí. Divák má ohromnou potíž se vtom pořádně zorientovat. Artové pojetí snímku je tak cíleno hlavně pro náročnějšího diváka. ()

Eluin

Slabé 3 hvězdy, takový Hitchcock by to dokázal pozvednout ještě více, ale kde nic není.... Ten scénář je totiž průhledný až běda. ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest