8/10 - Proti RioBravo je to ukrok stranou, ale stejne se jedna o dost vysoky nadstandard, co se mezi "kalsickymi" westerny vyjima jako perla - klidne bych se vsadil, ze nektere z hlasek oslovili tu generaci, ktera na tom byla v kine natolik, aby to prenesla do bezne mluvy stejne jako smoljakovy a sverakovy snimky. John nema chybu a zdatne mu sekunduji i Robert s Jamesem. Velmi dobra podivana podle netradicniho schematu - tedy pouze v pripade, ze neznate RioBravo ;]](25.7.2006)

Tématem příběhu je přátelství dvou stárnoucích mužů, kteří mají víc za sebou, než před sebou. Howard Hawks natočil film o pěkném přátelství, přesně tak, jak si ho představuji, to může ukončit jedině smrt. Příběh nádherně ukazuj, že pravé přátelství mezi muži nevymřelo a že nasadit život a riskovat v zájmu pomoci kamarádovi, kterého si vážíme, by mělo být samozřejmostí. Výjimečně kvalitní western.(16.12.2007)

Takový ležérní, pohodový western, který vsadil na veskrze sympatický nadhled a pohotové vtipné hlášky. Možná je přespříliš naivní, což lze omluvit jeho věkem - ale nelze mu upřít odlesk zašlé slávy těch opravdových mužů, kteří nosívali kolty proklatě nízko a ve jménu spravedlnosti je neváhali použít.(14.8.2013)

Trošku nerozumím proč se režisér rozhodl prakticky znovu natočit trošku jinak Rio Bravo, ale budiž. Prostředí a hodně zápletek téměř identické se zmiňovaným filmem. Ve filmu je spousta luxusních dialogů. Místo zbraní zde má daleko větší účinek dobře načasovaná hláška. Zejména starý pomocník šerifa je v tomto směru nedostižný. Nicméně westerny Howarda Hawkse se nedají brát nějak moc vážně. Oproti nim je i takový Vinnetou dramatem. Ani se nedivím jak muselo být ve své době zle Johnu Waynovi, když se objevila Divoká banda. El Dorado je zábavou spíše pro dospívající kluky. 75%(29.6.2007)

Jsem již dost velký na to, abych tušil, že ani kdybych sejmul tři draky, tak princeznu za ženu nedostanu. Také o existenci šmoulů, gumídků a krtka v kalhotách mám jisté pochybnosti. Některým pohádkám zkrátka již nevěřím, ale ty westernové mezi ně rozhodně nepatří. Třeba ta o chromém a ožralém, kteří se postavili bandě zdravých a střízlivých pistolníků, mne vždy hodně bavila. Zejména díky tomu, že v ní každý dramatický okamžik s přehledem zabíjí hláškami pohodář Mississippi nebo nedobrovolně střízlivějící šerif J. P. Když se k tomu střílení a hláškování přidá neuvěřitelně hustý vlas slečny MacDonaldové, tak mně v El Doradu ke spokojenosti skutečně nic nechybí.(18.8.2013)

• - Denní scény ve městě se točily v místě natáčení, ale všechny noční ve studiu. (džanik)

• - John Wayne během natáčení moc dobře nevycházel s liberálním hercem Edwardem Asnerem. Pravidelně ho oslovoval "ty, newyorský herče“. (džanik)

• - John Wayne se po přečtení scénáře zajímal o roli J.P. Haryho, ta ale nakonec připadla Robertu Mitchumovi. (džanik)