Rozpočet $-miliónovTržby USA $6,000,000Tržby Celosvetovo $6,000,000John Wayne je pochopiteľne westernová legenda čo rázne potvrdzuje aj v tomto filme plného napätia a výborných prestreliek, kde ako obávaný pištoľník strháva hlavnú pozornosť na seba, j tomu mu slušne sekundujú Robert Mitchum ako pripitý šerif a James Caan ako najhorší strelec divokého západu, ktorý aby niečo trafil potrebuje riadny kanón ale za to z nožom to vie obratne, jeho klobúkom sa tiež nenechajte odradiť je to pamiatka po dobrom kamarátovy. "Kde sú tie časy keď sa točili takéto westerny jeden za druhým, veru už dávno preč." /90%/(31.8.2008)

Se starším snímkem Rio Bravo nejlepší a nejoblíbenější western s J. Waynem. U mě další srdcovka. Ústřední dvojici tvoří spolu s Waynem taktéž výborný R. Mitchum, a oba dva staré mazáky doplňuje mladý J. Caan. Opět film přeplněný humornými scénami, úžasnými postavami i krásnou hudbou. H. Hawks zkrátka uměl točit kvalitní westerny, a právě ty v dnešní době chybí.(4.11.2012)

Nádherný, komediálně laděný western. Howard Hawks se po sedmi letech vrátil k základům, na kterých vystavěl své "Rio Bravo". John Wayne jako vždy skvělý, Robert Mitchum ve své roli také exceluje. Přestřelky, honičky, charismatičtí muži, krásné ženy a nepřehlédnutelná dávka humoru. Vítejte do El Dorada. P.S.: Film má také skvělý dabing a Vladimír Brabec nadaboval Johna Wayna asi nejlépe ze všech jeho dabérů (a že jich je). Bohužel jsem slyšel jeho hlasem Johna promlouvat pouze zde a v "Riu Bravu".(18.2.2005)

Prakticky bych mohl zkopírovat, co jsem napsal k Rio Bravo. On taky ten film je takřka stejný. Schéma tařka stejné, rozložení postav takřka stejné, a viděl jsem to v takřka stejném věku, tj. někdy mezi 12 a 14 lety. Koukám, že pořád opakuju slovní spojení "takřka stejné", ale ono je to opravdu takřka stejné, takřka ve všem. Pravda, je tu přece jen jeden rozdíl, tenhle si pro sebe ukradl vtipně hláškující James Caan, což zachraňuje ty tři hvězdy, protože na Waynea jsem alergický. Jinak to díky naivitě vypadá, jako by to bylo natočené tak o patnáct let dříve. P. S. Jo, uznávám, že tenhle film byl naprosto luxusně nadabovaný Brabcem a Pavlatou.(15.10.2018)

No musím uznat, že moji trochu přehnanou adoroci tohoto filmu způsobilo dětství prožité s několika "vyvolenými" VHS. A El Dorado jsem viděl skoro tak často jako Překvapujícího Asterixe a Harleye Davidsona s Marlboro Manem. Ale Howard Hawks má s jedním ze svých nejznámějších filmů co nabídnout i v 21. století. Jde především o (ne)vzájemnou [sic] chemii ústřední trojice Wayne-Mitchum-Caan. A musím také zmínit povedený český dabing, který jsem si v mládí zamiloval 85 %(22.11.2010)

• - Barman, kterého Robert Mitchum “zastřelí“ v saloonu, je ve skutečnosti jeho bratr, herec a scénárista John Mitchum. (džanik)

• - Ve většině scén s běžícím Johnem Waynem vidíme ve skutečnosti jeho dubléra. (džanik)

• - Harry Brown si nepřál, aby byl jeho román "The Stars in their Courses" uveden v titulcích, protože film z knihy převzal jen málo. (džanik)